'Anderlecht heeft tweede zomertransfer beet'

door
'Anderlecht heeft tweede zomertransfer beet'

Vincent Kompany verraste vorig weekend vriend en vijand door in de topper op het veld van Club Brugge de 18-jarige Bart Verbruggen de voorkeur te geven onder de lat. Het was voor de jonge Nederlander pas zijn eerste wedstrijd als prof, maar hij kweet zich voortreffelijk van zijn taak en was ondanks twee tegendoelpunten niet op een foutje te betrappen. Daarmee lijkt de hiërarchie bij de keepers van RSCA definitief gewijzigd.

Het grote slachtoffer van de doorbraak van Verbruggen is Timon Wellenreuther. De Duitser streek pas vorige zomer neer bij Anderlecht, dat hem transfervrij wegplukte bij Willem II. Als Hendrik Van Crombrugge volgend seizoen terugkeer, dreigt Wellenreuther pas derde doelman te worden en daarvoor is hij uiteraard niet naar Paars-Wit gekomen. Volgens Het Nieuwsblad mag hij dan ook alweer vertrekken.

Anderlecht heeft zelfs al een opvolger bepaald, want het zou nog volgens HNB opnieuw interesse tonen in Kenny Steppe. Vorige zomer probeerde het al om de ervaren doelman weg te halen bij STVV, maar dat wou toen nog niet meewerken aan een transfer. Mogelijk heeft het deze keer meer geluk, want Steppe zou graag naar Anderlecht willen en is bij STVV ook geen titularis. Bij Anderlecht zou Steppe volgend seizoen derde doelman moeten worden na Van Crombrugge en Verbruggen.

UPDATE 10u45

Begin deze week werd Kenny Steppe opnieuw aan Anderlecht gelinkt, en het lijkt plots snel te gaan wat betreft een overstap van de STVV-doelman naar het Lotto Park. Want waar Het Nieuwsblad stelt dat er interesse heerst, zijn ze bij La Dernière Heure al helemaal zeker dat Steppe straks de overstap maakt naar Anderlecht. 

Zoals gezegd zou de doelman dan derde in rij worden, na Van Crombrugge en Verbruggen. Mocht de transfer effectief beklonken worden, zou dat na Refaelov de tweede zomertransfer betekenen voor de Brusselaars.

LEES OOK: Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Een goede aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

76
76
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

178
178
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

90
90
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

81
81
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

416
416
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

221
221
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

114
114
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

487
487
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

396
396
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

591
591
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

237
237
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

449
449
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

332
332
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

90
90
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

528
528
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

352
352
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

105
105
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

221
221
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

572
572
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

303
303
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

76
76
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

117
117
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

47
47
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

486
486
WK-droom De Bruyne op instorten: "Twijfel of we hem terugzien"

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

459
459

Meer sportnieuws