'Anderlecht heeft tweede zomertransfer beet'

door
'Anderlecht heeft tweede zomertransfer beet'

Vincent Kompany verraste vorig weekend vriend en vijand door in de topper op het veld van Club Brugge de 18-jarige Bart Verbruggen de voorkeur te geven onder de lat. Het was voor de jonge Nederlander pas zijn eerste wedstrijd als prof, maar hij kweet zich voortreffelijk van zijn taak en was ondanks twee tegendoelpunten niet op een foutje te betrappen. Daarmee lijkt de hiërarchie bij de keepers van RSCA definitief gewijzigd.

Het grote slachtoffer van de doorbraak van Verbruggen is Timon Wellenreuther. De Duitser streek pas vorige zomer neer bij Anderlecht, dat hem transfervrij wegplukte bij Willem II. Als Hendrik Van Crombrugge volgend seizoen terugkeer, dreigt Wellenreuther pas derde doelman te worden en daarvoor is hij uiteraard niet naar Paars-Wit gekomen. Volgens Het Nieuwsblad mag hij dan ook alweer vertrekken.

Anderlecht heeft zelfs al een opvolger bepaald, want het zou nog volgens HNB opnieuw interesse tonen in Kenny Steppe. Vorige zomer probeerde het al om de ervaren doelman weg te halen bij STVV, maar dat wou toen nog niet meewerken aan een transfer. Mogelijk heeft het deze keer meer geluk, want Steppe zou graag naar Anderlecht willen en is bij STVV ook geen titularis. Bij Anderlecht zou Steppe volgend seizoen derde doelman moeten worden na Van Crombrugge en Verbruggen.

UPDATE 10u45

Begin deze week werd Kenny Steppe opnieuw aan Anderlecht gelinkt, en het lijkt plots snel te gaan wat betreft een overstap van de STVV-doelman naar het Lotto Park. Want waar Het Nieuwsblad stelt dat er interesse heerst, zijn ze bij La Dernière Heure al helemaal zeker dat Steppe straks de overstap maakt naar Anderlecht. 

Zoals gezegd zou de doelman dan derde in rij worden, na Van Crombrugge en Verbruggen. Mocht de transfer effectief beklonken worden, zou dat na Refaelov de tweede zomertransfer betekenen voor de Brusselaars.

LEES OOK: 'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Een goede aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

163
163
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

95
95
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

46
46
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

26
26
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

22
22
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

167
167
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

64
64
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

120
120
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

175
175
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

123
123
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

13
13
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

432
432
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

19
19
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

153
153
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

93
93
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

130
130
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

51
51
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

230
230
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

264
264
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

46
46
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

147
147
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

88
88
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

371
371
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

133
133

Meer sportnieuws