POLL: Welke Engelse club wint de Champions League?

507
POLL: Welke Engelse club wint de Champions League?

In de Champions League zijn de kaarten geschud, de twee finalisten van het seizoen 2020-2021 zijn bekend. Daags na Manchester City wist ook Chelsea FC zich te verzekeren van een ticket voor de eindstrijd. De 'all-England final' wordt zaterdag 29 mei in Istanbul gespeeld.


City had zich dinsdag al voor de finale geplaatst. Bij de laatste vier wist het twee keer te winnen van Paris Saint-Germain. Zoals elke ploeg van Pep Guardiola wordt het elftal geroemd vanwege het vlotte combinatiespel. Kevin De Bruyne is de grote vedette, met een traptechniek van absolute wereldklasse. Hij zorgt ervoor dat Riyad Mahrez, Phil Foden en Bernardo Silva vaak in kansrijke positie komen. Naast de offensieve kwaliteit wordt het elftal ook geroemd vanwege de defensie. Sinds Rúben Dias het centrum vormt met John Stones krijgt de Engelse koploper nauwelijks goals tegen.

Chelsea is dan weer helemaal ontbolsterd sinds Thomas Tuchel aan het roer staat. De Duitse coach zet eerst een goede organisatie neer om er vervolgens met flitsende aanvallende snel uit te komen. Met drie centrale verdedigers en de wingbacks aan de zijkant staat het verdedigend als een huis. Daarvoor zorgen Jorginho, N'Golo Kanté en Mason Mount voor evenwicht in het team. De Duitsers voorin, Kai Havertz en Timo Werner, werden voor veel geld gehaald en komen steeds beter in vorm.

Een tweetal weken geleden namen beide ploegen het al tegen mekaar in de FA Cup, toen trok Chelsea aan het langste einde. Zaterdag staan beide teams dan weer tegenover mekaar in de competitie. Maar voor beide clubs wordt de finale natuurlijk dé wedstrijd van het jaar. Wie denk jij dat aan het langste einde zal trekken? Reageer via onderstaande poll.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Wie wint de Champions League?

Meest recent

Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

0
0
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

10
10
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

7
7
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

74
74
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

86
86
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

106
106
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

44
44
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

46
46
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

96
96
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

68
68
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

53
53
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

107
107
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

252
252
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

62
62
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

170
170
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

119
119
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

426
426
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

157
157
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

281
281
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

113
113
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

440
440
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

363
363
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

251
251

Meer sportnieuws