POLL: Welke Engelse club wint de Champions League?

door
POLL: Welke Engelse club wint de Champions League?

In de Champions League zijn de kaarten geschud, de twee finalisten van het seizoen 2020-2021 zijn bekend. Daags na Manchester City wist ook Chelsea FC zich te verzekeren van een ticket voor de eindstrijd. De 'all-England final' wordt zaterdag 29 mei in Istanbul gespeeld.


City had zich dinsdag al voor de finale geplaatst. Bij de laatste vier wist het twee keer te winnen van Paris Saint-Germain. Zoals elke ploeg van Pep Guardiola wordt het elftal geroemd vanwege het vlotte combinatiespel. Kevin De Bruyne is de grote vedette, met een traptechniek van absolute wereldklasse. Hij zorgt ervoor dat Riyad Mahrez, Phil Foden en Bernardo Silva vaak in kansrijke positie komen. Naast de offensieve kwaliteit wordt het elftal ook geroemd vanwege de defensie. Sinds Rúben Dias het centrum vormt met John Stones krijgt de Engelse koploper nauwelijks goals tegen.

Chelsea is dan weer helemaal ontbolsterd sinds Thomas Tuchel aan het roer staat. De Duitse coach zet eerst een goede organisatie neer om er vervolgens met flitsende aanvallende snel uit te komen. Met drie centrale verdedigers en de wingbacks aan de zijkant staat het verdedigend als een huis. Daarvoor zorgen Jorginho, N'Golo Kanté en Mason Mount voor evenwicht in het team. De Duitsers voorin, Kai Havertz en Timo Werner, werden voor veel geld gehaald en komen steeds beter in vorm.

Een tweetal weken geleden namen beide ploegen het al tegen mekaar in de FA Cup, toen trok Chelsea aan het langste einde. Zaterdag staan beide teams dan weer tegenover mekaar in de competitie. Maar voor beide clubs wordt de finale natuurlijk dé wedstrijd van het jaar. Wie denk jij dat aan het langste einde zal trekken? Reageer via onderstaande poll.

LEES OOK: Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Wie wint de Champions League?

Meest recent

KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

14
14
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

8
8
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

77
77
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

140
140
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

142
142
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

94
94
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

63
63
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

523
523
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

85
85
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

81
81
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

165
165
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

206
206
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

120
120
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

116
116
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

428
428
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

118
118
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

283
283
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

456
456
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

362
362
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

221
221
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

368
368
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

167
167
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

112
112
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

104
104
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

112
112

Meer sportnieuws