POLL: Welke Engelse club wint de Champions League?

door
POLL: Welke Engelse club wint de Champions League?

In de Champions League zijn de kaarten geschud, de twee finalisten van het seizoen 2020-2021 zijn bekend. Daags na Manchester City wist ook Chelsea FC zich te verzekeren van een ticket voor de eindstrijd. De 'all-England final' wordt zaterdag 29 mei in Istanbul gespeeld.


City had zich dinsdag al voor de finale geplaatst. Bij de laatste vier wist het twee keer te winnen van Paris Saint-Germain. Zoals elke ploeg van Pep Guardiola wordt het elftal geroemd vanwege het vlotte combinatiespel. Kevin De Bruyne is de grote vedette, met een traptechniek van absolute wereldklasse. Hij zorgt ervoor dat Riyad Mahrez, Phil Foden en Bernardo Silva vaak in kansrijke positie komen. Naast de offensieve kwaliteit wordt het elftal ook geroemd vanwege de defensie. Sinds Rúben Dias het centrum vormt met John Stones krijgt de Engelse koploper nauwelijks goals tegen.

Chelsea is dan weer helemaal ontbolsterd sinds Thomas Tuchel aan het roer staat. De Duitse coach zet eerst een goede organisatie neer om er vervolgens met flitsende aanvallende snel uit te komen. Met drie centrale verdedigers en de wingbacks aan de zijkant staat het verdedigend als een huis. Daarvoor zorgen Jorginho, N'Golo Kanté en Mason Mount voor evenwicht in het team. De Duitsers voorin, Kai Havertz en Timo Werner, werden voor veel geld gehaald en komen steeds beter in vorm.

Een tweetal weken geleden namen beide ploegen het al tegen mekaar in de FA Cup, toen trok Chelsea aan het langste einde. Zaterdag staan beide teams dan weer tegenover mekaar in de competitie. Maar voor beide clubs wordt de finale natuurlijk dé wedstrijd van het jaar. Wie denk jij dat aan het langste einde zal trekken? Reageer via onderstaande poll.

LEES OOK: 'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Wie wint de Champions League?

Meest recent

Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

0
0
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

42
42
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

77
77
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

231
231
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

88
88
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

58
58
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

495
495
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

140
140
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

31
31
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

565
565
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

122
122
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

228
228
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

386
386
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

688
688
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

880
880
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

194
194
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

51
51
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

129
129
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

156
156
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

183
183
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

121
121
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

99
99
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

259
259
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

303
303
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

129
129

Meer sportnieuws