Engelse CL-finale compleet: Chelsea doet zwak Real sneuvelen

door
Engelse CL-finale compleet: Chelsea doet zwak Real sneuvelen

In de Champions League krijgen we eind deze maand een volledig Engelse finale. Daags na Manchester City wist ook Chelsea FC zich te kwalificeren. De Blues haalden het woensdagavond met 2-0 van een erg matig Real Madrid, waar Thibaut Courtois nochtans een behoorlijk sterke partij speelde. Eden Hazard kwam tegen zijn ex-club dan weer amper in het stuk voor.


De twee Real-Belgen begonnen tegen hun ex-club in de basis. Maar Hazard kreeg meteen enkele stevige tikken en zou uiteindelijk een erg zwakke partij spelen. Courtois was wel op niveau, maar werd in de eerste periode toch twee keer geklopt. De eerste treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Tien minuten later trof Timo Werner weer het doel en dit keer op een geldige manier. N'Golo Kanté veroverde de bal en stak Kai Havertz weg. De aanvaller kwam met een fraai boogballetje die eindigde op de lat, de doorgelopen Werner hoefde alleen nog maar in het lege doel te koppen.

Real was voor rust slechts één keer echt gevaarlijk, maar doelman Edouard Mendy met een knappe redding op Karim Benzema. Vervolgens was de Franse spits dichtbij een treffer door hard in te koppen, weer had Mendy een antwoord. In de tweede helft kwamen de Madrilenen er nog minder aan te pas en was het aanvallend onmachtig.

Het was wachten tot de 2-0 van Chelsea, al bleek de Premier League-ploeg niet dodelijk in de afronding. Havertz en Kanté kregen grote kansen, maar konden de trekker niet overhalen. In de 85e minuut kwam de beslissing: Kanté stuurde invaller Pulisic weg, hij bereikt Mason Mount die van dichtbij kon intikken.

Zo won Chelsea zeer verdiend. Voor het eerst sinds 2012 halen The Blues de finale van de Champions League. Toen won het na strafschoppen van Bayern München. Op een lager niveau, de Europa League, wist het nog wel twee keer de beker te winnen. Tegen City hoopt Tuchel revanche te halen voor vorig seizoen: toen verloor hij de eindstrijd tegen Bayern met PSG.

Scoreverloop:
1-0 (28') Timo Werner
2-0 (85') Mason Mount

LEES OOK: Triest: Charly Musonda Jr. stopt op 28ste met profvoetbal

Trending:

'Details nieuw Jashari-bod onthuld: Club onder druk gezet'
'Details nieuw Jashari-bod onthuld: Club onder druk gezet'

Wie wint de CL volgens u?

Meest recent

Bornauw heeft fraaie transfer beet, verrassend akkoord Fofana

Verschillende (kandidaat-)Rode Duivels komen momenteel in aanmerking voor een transfer. Sebastiaan ...

36
36
'Transferdetails Nielsen: Club boekt aanzienlijk verlies'

Club Brugge nam deze zomermercato al afscheid van Ferran Jutgla, die terug in Spanje ging ...

228
228
WK Clubs: grote revelatie knikt Real Madrid naar kwartfinale

Op het wereldkampioenschap voor clubs heeft Real Madrid zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales. ...

60
60
'Kompany in blijde verwachting: Bayern vol voor topaanwinst'

Bayern München plaatste zich zondagavond op overtuigende wijze voor de kwartfinales van het WK ...

139
139
Kop eraf bij Union: nieuwe gezichten tonen zich in oefenzege

Een weekje geleden, exact een maand na het behalen van de titel, begon Union SG als ...

85
85
Kaminski vindt nieuwe club, straffe transfer voor Bodart

Twee Belgische doelmannen hebben sinds dinsdag een nieuwe ploeg gevonden. Thomas Kaminski ruilde ...

55
55
'Na 54 goals in 52 duels: Gyökeres krijgt megatransfer'

De zomerse transferperiode leverde al enkele spraakmakende deals op, maar er zitten nog meer grote ...

161
161
'Union gaat voor spectaculaire dubbelslag van 50 miljoen'

Binnen minder een drietal weken vat Union SG zijn nieuwe seizoen aan in de supercup tegen Club ...

314
314
Wilmots op dreef: Standard stelt zesde zomeraanwinst voor

Marc Wilmots wil Standard opnieuw naar de top loodsen, al lijkt die weg wel nog bijzonder lang. Om ...

120
120
'Club Brugge heeft beet: vervanger Jashari al op komst'

Het lijkt stilaan nog slechts een kwestie van tijd voor Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan ...

711
711
'Witte rook: Standard haalt slag thuis bij Club Brugge'

Standard laat er geen gras over groeien op de zomermercato, want Marc Wilmots haalde tot dusver al ...

344
344
'AC Milan slaat dubbelslag: Club Brugge vangt 60 miljoen'

Charles De Ketelaere flopte in San Siro, maar dat weerhoudt AC Milan er niet van om opnieuw te ...

905
905
‘Club Brugge kapot van plotse bocht Jashari‘

Eerst leek Ardon Jashari Club Brugge trouw te blijven, maar nu is alles anders. Terwijl ...

699
699
Anderlecht-fans vinden nieuwe zondebok: "Tijd voor afscheid"

RSC Anderlecht stelde dinsdag al een vijfde zomeraanwinst voor, maar dat blijkt niet te volstaan ...

333
333
Jong geweld voor Wils: Antwerp licht aankoopoptie

De keuze om Stef Wils te promoveren tot T1 was volgens Sven Jaecques een "weldoordachte beslissing", ...

510
510
'Club Brugge krijgt zin: Milan verhoogt bod op Jashari'

Van een overeenkomst is er nog geen sprake, maar het ziet er hoe langer hoe meer naar uit dat Ardon ...

817
817
Gegeerde keeper speelt open kaart: Anderlecht of AA Gent?

Thomas Kaminski zal het niet worden, maar RSC Anderlecht blijft wel zoeken naar een nieuwe doublure ...

494
494
'Westerlo aan zet: Yow lokt stevige interesse'

We haalden al aan dat er veel staat te gebeuren bij KVC Westerlo. De Kemphanen moeten ook spelers ...

189
189
'AA Gent & Westerlo kloppen aan voor buitenkansje'

Tot dusver hield AA Gent zich gedeinsd op de transfermarkt, maar daar lijkt stilaan verandering in ...

257
257
'Leegloop bij Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Momenteel eist Ardon Jashari alle aandacht op, maar dat er deze zomer nog meer volk Club Brugge zal ...

798
798
Hendrik Van Crombrugge en Vanessa delen spetterend nieuws

Voor Hendrik Van Crombrugge waren het op sportief vlak niet de meest fijne jaren uit zijn ...

666
666
'Antwerp in actie: transfervuurwerk barst helemaal los'

Ruim drie weken voor de competitiestart heeft Antwerp nog veel werk aan de winkel. Voorlopig lijkt ...

882
882
'Soap ontploft: Jashari zadelt Club Brugge met deadline op'

Club Brugge wilde Ardon Jashari graag nog een jaartje langer aan boord houden, maar dat lijkt almaar ...

1129
1129
Renard jubelt: “Nieuwe leider mét grinta bij Anderlecht"

RSC Anderlecht is hard aan het gaan op de zomermercato. Enric Llansana is de nieuwste zomeraanwinst ...

444
444
‘Puntenhalvering? Supporters zijn het kotsbeu’

Er werd weer een bom onder de competitiehervorming gelegd na de klacht van Franc Borains, Union SG, ...

349
349

Meer sportnieuws