Engelse CL-finale compleet: Chelsea doet zwak Real sneuvelen

181
Engelse CL-finale compleet: Chelsea doet zwak Real sneuvelen

In de Champions League krijgen we eind deze maand een volledig Engelse finale. Daags na Manchester City wist ook Chelsea FC zich te kwalificeren. De Blues haalden het woensdagavond met 2-0 van een erg matig Real Madrid, waar Thibaut Courtois nochtans een behoorlijk sterke partij speelde. Eden Hazard kwam tegen zijn ex-club dan weer amper in het stuk voor.


De twee Real-Belgen begonnen tegen hun ex-club in de basis. Maar Hazard kreeg meteen enkele stevige tikken en zou uiteindelijk een erg zwakke partij spelen. Courtois was wel op niveau, maar werd in de eerste periode toch twee keer geklopt. De eerste treffer werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Tien minuten later trof Timo Werner weer het doel en dit keer op een geldige manier. N'Golo Kanté veroverde de bal en stak Kai Havertz weg. De aanvaller kwam met een fraai boogballetje die eindigde op de lat, de doorgelopen Werner hoefde alleen nog maar in het lege doel te koppen.

Real was voor rust slechts één keer echt gevaarlijk, maar doelman Edouard Mendy met een knappe redding op Karim Benzema. Vervolgens was de Franse spits dichtbij een treffer door hard in te koppen, weer had Mendy een antwoord. In de tweede helft kwamen de Madrilenen er nog minder aan te pas en was het aanvallend onmachtig.

Het was wachten tot de 2-0 van Chelsea, al bleek de Premier League-ploeg niet dodelijk in de afronding. Havertz en Kanté kregen grote kansen, maar konden de trekker niet overhalen. In de 85e minuut kwam de beslissing: Kanté stuurde invaller Pulisic weg, hij bereikt Mason Mount die van dichtbij kon intikken.

Zo won Chelsea zeer verdiend. Voor het eerst sinds 2012 halen The Blues de finale van de Champions League. Toen won het na strafschoppen van Bayern München. Op een lager niveau, de Europa League, wist het nog wel twee keer de beker te winnen. Tegen City hoopt Tuchel revanche te halen voor vorig seizoen: toen verloor hij de eindstrijd tegen Bayern met PSG.

Scoreverloop:
1-0 (28') Timo Werner
2-0 (85') Mason Mount

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Wie wint de CL volgens u?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

3
3
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

21
21
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

59
59
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

16
16
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

34
34
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

51
51
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

83
83
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

108
108
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

260
260
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

536
536
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

69
69
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

135
135
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

145
145
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

176
176
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

317
317
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

614
614
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

237
237
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

193
193
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

570
570
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

98
98

Meer sportnieuws