Courtois verrast: "Dan stop ik met Rode Duivels"

1114 stemmen
Courtois verrast:

De Rode Duivels willen komende zomer een gooi doen naar de eindzege op het Europees kampioenschap. Daarvoor kunnen ze alvast rekenen op één van de beste doelmannen ter wereld: Thibaut Courtois. Al is de steunpilaar van Real Madrid niet van plan om nog vele jaren door te gaan met de nationale ploeg.


Courtois is al jarenlang één van de hoekstenen van de zogenaamde Gouden Generatie. In 2018 werd hij bijvoorbeeld nog verkozen tot beste doelman op het WK. En sindsdien is hij bij Real alleen maar sterker geworden. De Duivels zitten dus nog een tijdje gebeiteld tussen de palen. Maar Courtois heeft op zijn 28ste ook al een duidelijk carrièreplan in gedachten. Zo weet de Limburger wanneer hij gaat stoppen met de nationale ploeg. "Wat voor mij vaststaat, is dat ik zal stoppen als international vooraleer ik in clubverband zal stoppen. Bij de Rode Duivels stop ik zeker na 2024 of 2026. Dan ben ik 34 en zal ik zien of ik me nog goed voel om bij een club door te gaan", vertelt hij in een uitgebreid interview met Sport/Voetbalmagazine.

De extra belasting die met het interland-voetbal gepaard gaat, weegt dan ook stevig door. Zowel fysiek als mentaal. Elk jaar wordt opnieuw het seizoen met minstens enkele weken verlengd en ook tijdens het jaar zijn er amper rustmomenten voor de internationals. Dat is natuurlijk nefast voor wie een carrière zo lang mogelijk wil rekken. Bovendien is Courtois ook erg ambitieus. "Nu hebben we een ploeg die voor de winst gaat, maar als we merken dat we over vier jaar niet meer tot de favorieten behoren op een toernooi, dan ga ik geen drie, vier weken extra meer spelen om uitgeschakeld te worden in de achtste finales, want daar is niks aan", klinkt het bij S/VM.

LEES OOK: Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Courtois is nu al de beste Belgische doelman ooit ...

Meest recent

Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

36
36
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

127
127
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

82
82
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

231
231
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

69
69
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

108
108
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

151
151
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

357
357
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

497
497
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

177
177
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

358
358
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

286
286
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

68
68
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

277
277
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

119
119
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

134
134
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

581
581
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

151
151
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

198
198
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

749
749
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

70
70
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

304
304
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

454
454
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1607
1607
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

679
679

Meer sportnieuws