'RSCA wil middenveld versterken met sterkhouder uit Ligue 1'

door
'RSCA wil middenveld versterken met sterkhouder uit Ligue 1'

RSC Anderlecht kan komende zaterdag opnieuw een grote stap zetten richting de tweede plaats als het de drie punten thuis houdt tegen Antwerp FC. Terwijl coach Vincent Kompany zijn manschappen klaarstoomt voor deze topper, is men achter de schermen echter ook al naar volgend seizoen aan het toewerken. Het belooft immers weer een drukke zomermercato te worden voor Paars-Wit.


De Brusselaars zullen in eerste instantie immers een pak overbodige spelers van de hand moeten doen, maar willen zelf ook versterking aantrekken. Op het middenveld bijvoorbeeld, moet RSCA mogelijk op zoek naar vervanging voor Adrien Trebel en Albert Sambi Lokonga. Beide spelers worden om uiteenlopende redenen aan een vertrek gelinkt. De recordkampioen volgt dan ook verschillende pistes, zo ook in de Franse Ligue 1. Het medium Le 10 Sport meldt namelijk dat Anderlecht een oogje heeft laten vallen op Laurent Abergel.

Deze 28-jarige Fransman is een jeugdproduct van Olympique Marseille, maar speelt sinds de zomer van 2019 voor FC Lorient. Daar geldt Abergel als één van de vaste steunpilaren. Hij droeg er zelfs al meermaals de kapiteinsband. De vraag is dan ook of hij wel betaalbaar is voor Anderlecht, dat ondanks het aandeelhoudersakkoord op de uitgaven moet blijven waken. Abergel heeft in ieder geval nog een lopend contract tot medio 2023.

Mogelijk kan er wel iets geforceerd worden indien Lorient alsnog degradeert. De club is in de voorbije speeldagen echter opgeklommen tot een veilige 17de plaats, met vier punten voorsprong op nummer 18 FC Nantes. En in de Ligue 1 zijn nog slechts drie speeldagen af te werken.

LEES OOK: Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

Anderlecht moet komende zomer sowieso een extra middenvelder halen ...

Meest recent

Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

48
48
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

170
170
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

207
207
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

177
177
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

116
116
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

87
87
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

163
163
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

58
58
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

342
342
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

109
109
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

365
365
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

159
159
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

255
255
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

560
560
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

204
204
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

337
337
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

412
412
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

854
854
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

116
116
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

116
116
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

153
153
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

249
249
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

848
848
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

110
110

Meer sportnieuws