'RSCA wil middenveld versterken met sterkhouder uit Ligue 1'

365 stemmen
'RSCA wil middenveld versterken met sterkhouder uit Ligue 1'

RSC Anderlecht kan komende zaterdag opnieuw een grote stap zetten richting de tweede plaats als het de drie punten thuis houdt tegen Antwerp FC. Terwijl coach Vincent Kompany zijn manschappen klaarstoomt voor deze topper, is men achter de schermen echter ook al naar volgend seizoen aan het toewerken. Het belooft immers weer een drukke zomermercato te worden voor Paars-Wit.


De Brusselaars zullen in eerste instantie immers een pak overbodige spelers van de hand moeten doen, maar willen zelf ook versterking aantrekken. Op het middenveld bijvoorbeeld, moet RSCA mogelijk op zoek naar vervanging voor Adrien Trebel en Albert Sambi Lokonga. Beide spelers worden om uiteenlopende redenen aan een vertrek gelinkt. De recordkampioen volgt dan ook verschillende pistes, zo ook in de Franse Ligue 1. Het medium Le 10 Sport meldt namelijk dat Anderlecht een oogje heeft laten vallen op Laurent Abergel.

Deze 28-jarige Fransman is een jeugdproduct van Olympique Marseille, maar speelt sinds de zomer van 2019 voor FC Lorient. Daar geldt Abergel als één van de vaste steunpilaren. Hij droeg er zelfs al meermaals de kapiteinsband. De vraag is dan ook of hij wel betaalbaar is voor Anderlecht, dat ondanks het aandeelhoudersakkoord op de uitgaven moet blijven waken. Abergel heeft in ieder geval nog een lopend contract tot medio 2023.

Mogelijk kan er wel iets geforceerd worden indien Lorient alsnog degradeert. De club is in de voorbije speeldagen echter opgeklommen tot een veilige 17de plaats, met vier punten voorsprong op nummer 18 FC Nantes. En in de Ligue 1 zijn nog slechts drie speeldagen af te werken.

LEES OOK: Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Anderlecht moet komende zomer sowieso een extra middenvelder halen ...

Meest recent

Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

23
23
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

25
25
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

22
22
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

39
39
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

83
83
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

134
134
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

173
173
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

373
373
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

93
93
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

808
808
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

283
283
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

97
97
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

457
457
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

276
276
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

233
233
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

333
333
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

443
443
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

124
124
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

601
601
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

244
244
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1056
1056
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

243
243
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

488
488
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

740
740

Meer sportnieuws