'RSCA wil middenveld versterken met sterkhouder uit Ligue 1'

365
'RSCA wil middenveld versterken met sterkhouder uit Ligue 1'

RSC Anderlecht kan komende zaterdag opnieuw een grote stap zetten richting de tweede plaats als het de drie punten thuis houdt tegen Antwerp FC. Terwijl coach Vincent Kompany zijn manschappen klaarstoomt voor deze topper, is men achter de schermen echter ook al naar volgend seizoen aan het toewerken. Het belooft immers weer een drukke zomermercato te worden voor Paars-Wit.


De Brusselaars zullen in eerste instantie immers een pak overbodige spelers van de hand moeten doen, maar willen zelf ook versterking aantrekken. Op het middenveld bijvoorbeeld, moet RSCA mogelijk op zoek naar vervanging voor Adrien Trebel en Albert Sambi Lokonga. Beide spelers worden om uiteenlopende redenen aan een vertrek gelinkt. De recordkampioen volgt dan ook verschillende pistes, zo ook in de Franse Ligue 1. Het medium Le 10 Sport meldt namelijk dat Anderlecht een oogje heeft laten vallen op Laurent Abergel.

Deze 28-jarige Fransman is een jeugdproduct van Olympique Marseille, maar speelt sinds de zomer van 2019 voor FC Lorient. Daar geldt Abergel als één van de vaste steunpilaren. Hij droeg er zelfs al meermaals de kapiteinsband. De vraag is dan ook of hij wel betaalbaar is voor Anderlecht, dat ondanks het aandeelhoudersakkoord op de uitgaven moet blijven waken. Abergel heeft in ieder geval nog een lopend contract tot medio 2023.

Mogelijk kan er wel iets geforceerd worden indien Lorient alsnog degradeert. De club is in de voorbije speeldagen echter opgeklommen tot een veilige 17de plaats, met vier punten voorsprong op nummer 18 FC Nantes. En in de Ligue 1 zijn nog slechts drie speeldagen af te werken.

LEES OOK: Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Anderlecht moet komende zomer sowieso een extra middenvelder halen ...

Meest recent

'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

5
5
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

26
26
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

11
11
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

84
84
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

86
86
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

45
45
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

133
133
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

166
166
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

74
74
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

41
41
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

186
186
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

92
92
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

169
169
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

190
190
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

76
76
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

390
390
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

266
266
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

229
229
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

996
996
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

402
402
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

167
167
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

205
205
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

101
101

Meer sportnieuws