'RSCA wil middenveld versterken met sterkhouder uit Ligue 1'

door
'RSCA wil middenveld versterken met sterkhouder uit Ligue 1'

RSC Anderlecht kan komende zaterdag opnieuw een grote stap zetten richting de tweede plaats als het de drie punten thuis houdt tegen Antwerp FC. Terwijl coach Vincent Kompany zijn manschappen klaarstoomt voor deze topper, is men achter de schermen echter ook al naar volgend seizoen aan het toewerken. Het belooft immers weer een drukke zomermercato te worden voor Paars-Wit.


De Brusselaars zullen in eerste instantie immers een pak overbodige spelers van de hand moeten doen, maar willen zelf ook versterking aantrekken. Op het middenveld bijvoorbeeld, moet RSCA mogelijk op zoek naar vervanging voor Adrien Trebel en Albert Sambi Lokonga. Beide spelers worden om uiteenlopende redenen aan een vertrek gelinkt. De recordkampioen volgt dan ook verschillende pistes, zo ook in de Franse Ligue 1. Het medium Le 10 Sport meldt namelijk dat Anderlecht een oogje heeft laten vallen op Laurent Abergel.

Deze 28-jarige Fransman is een jeugdproduct van Olympique Marseille, maar speelt sinds de zomer van 2019 voor FC Lorient. Daar geldt Abergel als één van de vaste steunpilaren. Hij droeg er zelfs al meermaals de kapiteinsband. De vraag is dan ook of hij wel betaalbaar is voor Anderlecht, dat ondanks het aandeelhoudersakkoord op de uitgaven moet blijven waken. Abergel heeft in ieder geval nog een lopend contract tot medio 2023.

Mogelijk kan er wel iets geforceerd worden indien Lorient alsnog degradeert. De club is in de voorbije speeldagen echter opgeklommen tot een veilige 17de plaats, met vier punten voorsprong op nummer 18 FC Nantes. En in de Ligue 1 zijn nog slechts drie speeldagen af te werken.

LEES OOK: Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

Anderlecht moet komende zomer sowieso een extra middenvelder halen ...

Meest recent

Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

17
17
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

33
33
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

309
309
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

109
109
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

91
91
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

272
272
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

508
508
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

121
121
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

38
38
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

60
60
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

52
52
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

484
484
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

228
228
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

150
150
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

497
497
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

292
292
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

119
119
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

190
190
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

217
217
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

272
272
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

330
330
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

779
779
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

211
211
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

161
161

Meer sportnieuws