TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, groen licht Lukaku-deal'

166 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, groen licht Lukaku-deal'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht haalde met Lior Refaelov al een eerste zomeraanwinst in huis en kan weldra ook een eerste uitgaande transfer afronden. Toronto FC heeft volgens het doorgaans betrouwbare The Athletic een akkoord bereikt omtrent de komst van Kemar Lawrence. De Canadese club zou ongeveer 500.000 euro betalen voor de linksachter. Verder zou Paars-Wit dan toch overwegen om langer door te gaan met Jacob Bruun Larsen. De Deen wordt zonder optie gehuurd van TSG Hoffenheim.

Volgens Het Laatste Nieuws is de kans reëel dat Club Brugge tijdens de komende transferperiode op zoek gaat naar een extra alternatief op het middenveld. Een speler die permanent de rol van controlerende middenvelder in de rug van Ruud Vormer en Hans Vanaken op zich kan nemen. Tot die tijd blijft Mats Rits voorlopig wel de voorkeur krijgen. Bovendien is een extra middenvelder geen absolute prioriteit voor Blauw-Zwart.

AA Gent heeft een akkoord met Roman Yaremchuk om hem komende zomer te laten gaan. De Buffalo’s moeten dus op zoek naar een nieuwe doelpuntenmaker. Het Belang van Limburg ziet Yuma Suzuki misschien wel als een optie voor Gent. De Japanner lokte al interesse van Hertha BSC, Angers en Saint-Etienne. STVV wil ongeveer vier à vijf miljoen euro voor de spits die er dit seizoen zeventien keer wist te scoren.

Volgens Het Nieuwsblad heeft KV Oostende zijn oog laten vallen op Zech Medley, een 20-jarige verdediger die bij Arsenal onder contract staat. Vorig seizoen mocht hij drie keer invallen in de hoofdmacht in de Europa League en de FA Cup, dit seizoen werd hij verhuurd. In de eerste seizoenshelft speelde hij voor de Engelse derdeklasser Gillingham, in februari verkaste hij naar de Schotse eersteklasser Kilmarnock.

BUITENLAND
Een verlengd verblijf in Milaan geniet de voorkeur van Romelu Lukaku. Maar de economische realiteit beslist daar mogelijk anders over. Omdat de Chinese investeringsmaatschappij achter Internazionale in de problemen zit, zou het wel eens tot een leegloop kunnen leiden bij de Italiaanse kampioen. Bovendien zou Chelsea al klaar staan om toe te slaan. Zo meldt The Daily Star dat de steenrijke eigenaar Roman Abramovich inmiddels het licht op groen heeft gezet voor een miljoenenbod op de de Rode Duivel.

Het is Manchester United er veel aan gelegen om Paul Pogba op Old Trafford te houden. Volgens het dagblad The Daily Mirror hebben de Red Devils hun middenvelder daarom een astronomisch salarisvoorstel gedaan. De krant in kwestie onthult op dinsdag dat de international van Frankrijk zijn contract in Manchester kan verlengen tegen een nieuw weekloon van maar liefst 461.000 euro. Dat komt dus neer op een jaarsalaris van bijna 24 miljoen euro.

Memphis Depay beschikt over een aflopend contract bij zijn werkgever Olympique Lyon en trekt vermoedelijk op transfer vrije basis naar FC Barcelona. Zo prijkt de Nederlander vandaag op de cover van Mundo Deportivo. Volgens het Spaanse dagblad was de 27-jarige aanvaller afgelopen week zelfs al in Barcelona om huizen te bekijken. Eerder reisde de zaakwaarnemer van Depay al af naar Catalonië om te onderhandelen over een langlopend contract.

Erling Haaland leek de voorbije maanden op zoek naar een nieuwe club. Desondanks kan de Noor mogelijk toch bij Borussia Dortmund blijven. In een interview met Sport1 liet Dortmund-CEO Hans-Joachim Watzke verstaan dat hij de spits gewoon wil houden. "Erling zal volgend seizoen een Dortmund-speler zijn. De manier waarop hij meejuichte in de tribunes liet zien hoezeer hij zich nog identificeert met ons team. Ik lees alle geruchten rond hem, maar dat hoeft geen probleem te zijn."

LEES OOK: Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Club moet sowieso een extra middenvelder aantrekken ...

Meest recent

'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

37
37
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

38
38
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

38
38
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

402
402
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

125
125
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

53
53
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

80
80
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

311
311
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

454
454
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

299
299
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

583
583
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

211
211
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

300
300
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

108
108
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

80
80
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

60
60
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

453
453
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

229
229
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

282
282
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

136
136
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

174
174
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

498
498
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

299
299
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

274
274

Meer sportnieuws