TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, groen licht Lukaku-deal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, groen licht Lukaku-deal'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht haalde met Lior Refaelov al een eerste zomeraanwinst in huis en kan weldra ook een eerste uitgaande transfer afronden. Toronto FC heeft volgens het doorgaans betrouwbare The Athletic een akkoord bereikt omtrent de komst van Kemar Lawrence. De Canadese club zou ongeveer 500.000 euro betalen voor de linksachter. Verder zou Paars-Wit dan toch overwegen om langer door te gaan met Jacob Bruun Larsen. De Deen wordt zonder optie gehuurd van TSG Hoffenheim.

Volgens Het Laatste Nieuws is de kans reëel dat Club Brugge tijdens de komende transferperiode op zoek gaat naar een extra alternatief op het middenveld. Een speler die permanent de rol van controlerende middenvelder in de rug van Ruud Vormer en Hans Vanaken op zich kan nemen. Tot die tijd blijft Mats Rits voorlopig wel de voorkeur krijgen. Bovendien is een extra middenvelder geen absolute prioriteit voor Blauw-Zwart.

AA Gent heeft een akkoord met Roman Yaremchuk om hem komende zomer te laten gaan. De Buffalo’s moeten dus op zoek naar een nieuwe doelpuntenmaker. Het Belang van Limburg ziet Yuma Suzuki misschien wel als een optie voor Gent. De Japanner lokte al interesse van Hertha BSC, Angers en Saint-Etienne. STVV wil ongeveer vier à vijf miljoen euro voor de spits die er dit seizoen zeventien keer wist te scoren.

Volgens Het Nieuwsblad heeft KV Oostende zijn oog laten vallen op Zech Medley, een 20-jarige verdediger die bij Arsenal onder contract staat. Vorig seizoen mocht hij drie keer invallen in de hoofdmacht in de Europa League en de FA Cup, dit seizoen werd hij verhuurd. In de eerste seizoenshelft speelde hij voor de Engelse derdeklasser Gillingham, in februari verkaste hij naar de Schotse eersteklasser Kilmarnock.

BUITENLAND
Een verlengd verblijf in Milaan geniet de voorkeur van Romelu Lukaku. Maar de economische realiteit beslist daar mogelijk anders over. Omdat de Chinese investeringsmaatschappij achter Internazionale in de problemen zit, zou het wel eens tot een leegloop kunnen leiden bij de Italiaanse kampioen. Bovendien zou Chelsea al klaar staan om toe te slaan. Zo meldt The Daily Star dat de steenrijke eigenaar Roman Abramovich inmiddels het licht op groen heeft gezet voor een miljoenenbod op de de Rode Duivel.

Het is Manchester United er veel aan gelegen om Paul Pogba op Old Trafford te houden. Volgens het dagblad The Daily Mirror hebben de Red Devils hun middenvelder daarom een astronomisch salarisvoorstel gedaan. De krant in kwestie onthult op dinsdag dat de international van Frankrijk zijn contract in Manchester kan verlengen tegen een nieuw weekloon van maar liefst 461.000 euro. Dat komt dus neer op een jaarsalaris van bijna 24 miljoen euro.

Memphis Depay beschikt over een aflopend contract bij zijn werkgever Olympique Lyon en trekt vermoedelijk op transfer vrije basis naar FC Barcelona. Zo prijkt de Nederlander vandaag op de cover van Mundo Deportivo. Volgens het Spaanse dagblad was de 27-jarige aanvaller afgelopen week zelfs al in Barcelona om huizen te bekijken. Eerder reisde de zaakwaarnemer van Depay al af naar Catalonië om te onderhandelen over een langlopend contract.

Erling Haaland leek de voorbije maanden op zoek naar een nieuwe club. Desondanks kan de Noor mogelijk toch bij Borussia Dortmund blijven. In een interview met Sport1 liet Dortmund-CEO Hans-Joachim Watzke verstaan dat hij de spits gewoon wil houden. "Erling zal volgend seizoen een Dortmund-speler zijn. De manier waarop hij meejuichte in de tribunes liet zien hoezeer hij zich nog identificeert met ons team. Ik lees alle geruchten rond hem, maar dat hoeft geen probleem te zijn."

LEES OOK: ‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Club moet sowieso een extra middenvelder aantrekken ...

Meest recent

'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

8
8
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

95
95
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

145
145
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

256
256
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

566
566
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

427
427
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

31
31
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

351
351
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

983
983
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

570
570
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

419
419
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

979
979
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

117
117
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

212
212
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

139
139
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

231
231
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

621
621
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

424
424
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

851
851
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1380
1380
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

71
71
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

206
206
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

317
317

Meer sportnieuws