Anderlecht maakt werk van 'nieuwe Haaland'

door
Anderlecht maakt werk van 'nieuwe Haaland'

RSC Anderlecht moet anticiperen. De toekomst van Lukas Nmecha is onzeker, terwijl ook de huurcontracten van Abdoulay Diaby en Jacob Bruun Larsen hoogstwaarschijnlijk niet verlengd zullen worden. Op Neerpede is men dan ook bezig met het identificeren van nieuwe spitsen. In die optiek wordt Anderlecht alvast gelinkt aan Roko Simic. 


OBSESSIEF 

Vorige week maandag maakte RSC Anderlecht de komst van Lior Refaelov bekend. De Gouden Schoen brengt volgend seizoen heel wat kwaliteit en ervaring mee naar het Lotto Park, maar anderzijds telt de Israëliër ook al 35 lentes. Deze stunttransfer zou dan ook vloeken met het veelbesproken jeugdproject bij Anderlecht, maar niets is minder waar. Jong talent kan alleen ontluiken in de aanwezigheid van ervaring en daarin kan Refaelov dus een belangrijke rol spelen.

Anderlecht heeft jong en kwalitatief talent genoeg in de eigen jeugdopleiding, maar die moeten wel goed omringd worden door mannen die het klappen van de zweep kennen. Daarnaast houdt de paars-witte scoutingscel ook de ogen open voor jonge high potentials die in de buitenlandse competities spelen. Daarvoor heeft de club zelfs twintig jeugdscouts ter beschikking, die op zoek gaan naar de volgende Chancel Mbemba of Kristian Arnstad. Volgens Sport/Voetbalmagazine zijn de scouts van Peter Verbeke zelfs obsessief bezig met deze specifieke zoektocht.



Gelet op de schaarste van dergelijke high potentials, en de beperkte financiële mogelijkheden bij Anderlecht, zoekt de club dat soort youngsters niet in de grootste Europese competities. Chancel Mbemba werd bijvoorbeeld opgepikt bij het Congolese MK Etanchéité en Kristian Arnstad bij het Noorse Stabaek IF. Nu heeft Peter Verbeke onlangs een nieuw talent gedetecteerd in de Kroatische voetbalcompetitie. Het lokale Sportske Novosti linkt Sporting namelijk aan de 17-jarige Roko Simic van Lokomotiva Zagreb.

DE CLAN-SIMIC 

Roko Simic komt uit een echte voetbalfamilie met naam en faam. Vader Dario Simic was een internationaal vermaarde verdediger met maar liefst 100 interlands voor de nationale ploeg van Kroatië op z'n conto. Op clubniveau kwam Simic senior uit voor AS Monaco, Internazionale en AC Milan. Een betere begeleider om zijn carrière in goede banen te leiden kan Roko dus niet vinden. Logischerwijze geeft Dario zijn zoon wijze raad en tips om zijn spel te verbeteren.

Maar ook de oom van Roko Simic heeft een achtergrond in het internationale voetbal. Josip Simic, de broer van Dario, was tijdens zijn carrièrebegin bij Dinamo Zagreb één van de grootste nationale talenten. Daar haalde Club Brugge de aanvaller weg, maar zijn passage in België was een enorme mislukking. Met zelf nog één jaar en acht maanden restwaarde op zijn spelerscontract bij Club, werd zijn verbintenis in onderling overleg ontbonden. Ook na zijn Brugse periode maakte Josip Simic zijn status als veelbelovende spits nooit meer waar.

OPVOLGER VAN PJACA 

Roko Simic weet aldus dat het professionele voetbal veel mooie kanten kent, maar evenzeer dat elke medaille een keerzijde heeft. Ook Roko kreeg alvast een eerste tegenvaller te verwerken in zijn prille spelerscarrière. De centrale spits wilde graag in de voetsporen treden van Dario en Josip door zijn loopbaan te starten bij Dinamo Zagreb, de club van zijn hart waar vader en oom hun professioneel debuut maakten. Maar naar verluidt mocht hij die droom opbergen wegens een ontoereikend beschouwd potentieel.



Roko Simic bewees echter het tegendeel van Dinamo Zagreb, want hij debuteerde dit seizoen bij NK Lokomotiva op 16-jarige leeftijd al op het hoogste Kroatische voetbalniveau. Daarmee werd Simic de tweede jongste debutant bij de club, na Marko Pjaca (ex-RSC Anderlecht). “Pjaca was één van de beste spelers van NK Lokomotiva en hij is ook één van mijn idolen”, verklaarde Simic net na zijn eerste speelminuten op het professionele niveau. “Ik heb lang gewacht op mijn debuut, maar nu ben ik ervoor beloond.”

HAALAND EN BOKSIC 

Roko Simic maakt dit seizoen zijn grote doorbraak mee op het hoogste niveau, en in de Kroatische competitie laat hij alvast aardige dingen zien. Dat maakt het des te opvallender dat de vermaarde jeugdopleiding van Dinamo Zagreb oorspronkelijk niet veel in hem zag. In die optiek kan het parcours van Simic ietwat vergeleken worden met dat van Erling Haaland, die in de beginperiode van zijn formatie ook niet omschreven werd als het grootste voetbaltalent.

“Jong sterk, karaktervol, moedig. Hij heeft de aanleg om de nieuwe Alen Boksic te worden of de Kroatische Erling Haaland.” Robert Sola, eindredacteur bij Sportske Novosti, stak bijvoorbeeld zijn bewondering voor Roko Simic niet onder stoelen en banken in een podcast bij Supersports. En ook in het buitenland zijn ze het talent van Simic niet ontgaan. Want naast RSC Anderlecht liggen ook AC Milan, Torino, Hellas Verona en RB Salzburg op de loer voor de jonge aanvaller.



Bij AC Milan kan Roko Simic in de voetsporen treden van vader Dario en het is dan ook weinig verrassend dat de Rossoneri de voorkeur geniet van de 17-jarige. Al kan Simic ook zijn bijnaam van 'Kroatische Haaland' verder waarmaken bij RB Salzburg. “AC Milan, samen met Dinamo Zagreb, is mijn grootste liefde. Maar ik ben een speler van NK Lokomotiva en ik ben hier gelukkig. Ik ontwikkel mij goed en ik ben gelukkig bij de club. Mijn droom is om ooit het shirt te dragen van AC Milan, maar nu nog niet.”

"AANVALLER VAN WERELDKLASSE"

Als Roko Simic zijn groot potentieel kan waarmaken, dan steekt de Simic-clan wellicht Zlatko en Niko Kranjcar voorbij als de meest bekende Kroatische voetbalfamilie. En die kans is ook groot. Nikica Jelavic (onder meer ex-Zulte Waregem, Glasgow Rangers, Everton en West Ham) dicht de jonge Simic alvast een grote voetbaltoekomst toe. Tegenover Sportske Novosti was de 36-jarige Kroatische international (6 goals) enorm positief over de' kwaliteiten van Simic.

“Roko is zeker één van de grootste talenten in het Kroatische voetbal, dat is zeker”, aldus Nikica Jelavic. “Hij is een jonge en welopgevoede gast. Beetje per beetje wint hij aan ervaring, en hij krijgt daarbij de hulp van de oudere spelers. Ik ben ervan overtuigd dat Roko een grote carrière zal maken en dat hij een aanvaller wordt van wereldklasse. Het is echt lang geleden dat ik nog zo'n talentvolle speler gezien heb zoals Roko.” 't Is een lofzang die wel kan tellen …



Roko Simic bevindt zich tegenwoordig in volle ontwikkeling, waardoor hij zijn intrinsieke kwaliteiten nog helemaal moet ontplooien. Daarom staat zijn teller voorlopig nog maar op 2 doelpunten in 21 competitiewedstrijden, maar bij NK Lokomotiva toont hij in andere onderdelen wel zijn grote waarde. Zo weegt de grote Simic op de vijandige defensies, waarbij hij in het oog springt met een goede dribbel en diepgang. Bovendien zijn de omstandigheden bij Lokomotiva niet optimaal voor een jonge spits, de club uit Zagreb bezet namelijk slechts de voorlaatste plaats in de rangschikking. Dat maakt het nog des te bijzonder dat men in Kroatië zo lovend spreekt over Simic.

LEES OOK: 'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

Is Simic een gokje waard?

Meest recent

De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

61
61
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

244
244
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

162
162
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

261
261
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

186
186
'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

147
147
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

185
185
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

90
90
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

317
317
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

416
416
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

264
264
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

108
108
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

552
552
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

30
30
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

556
556
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

318
318
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

480
480
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

281
281
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

127
127
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

196
196
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

267
267
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

405
405
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

341
341
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

103
103
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

420
420

Meer sportnieuws