'Anderlecht verrast met nieuwe 'steun' voor Kompany'

314 stemmen
'Anderlecht verrast met nieuwe 'steun' voor Kompany'

Nu het in de bestuurskamer eindelijk rustig is, probeert Anderlecht ook in de technische staf voor stabiliteit te zorgen. Daar komt nu Robin Veldman de rangen versterken, zo maakte Paars-Wit eerder op de dag bekend. Al is dat niet de enige wijziging.


De Nederlander komt over van Ajax en zal vanaf volgend seizoen de U21 onder zijn hoede nemen. Daar volgt hij Craig Bellamy op, die sinds het vertrek van Nicolas Frutos de sprong naar de hoofdmacht als assistent van Vincent Kompany maakte. Al staat hij op de clubwebsite nog steeds niet als dusdanig naast Jonas De Roeck en Floribert Ngalula vermeld. Volgens La Dernière Heure gaan de Brusselaars verder ook niet op zoek naar een nieuwe rechterhand voor hun jonge coach. In plaats daarvan zal er voortaan worden gewerkt met 'externe consulenten', aldus de krant, die elk gespecialiseerd zijn in hun eigen vakgebied.

Denk dan niet alleen aan offensieve en defensieve meesterbreinen, maar ook aan trainers die zich toeleggen op zaken als pakweg afwerking of dribbels. Het doet wat denken aan de rol van Pär Zetterberg voor zijn ontslag, of de vroegere liniecoaches bij Club Brugge. Zij het nu dan dus op onafhankelijke basis, een strategie die sportief directeur Peter Verbeke mogelijk oppikte in zijn periode bij AA Gent. Daar werkt men al langer met zulke specialisten die op tijdelijke basis hun bepaalde materie aan de spelersgroep komen onderrichten, met inworpcoach Thomas Grønnemark wellicht als bekendste voorbeeld.

LEES OOK: Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Goede strategie?

Meest recent

'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

0
0
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

6
6
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

147
147
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

84
84
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

124
124
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

97
97
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

322
322
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

291
291
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

124
124
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

119
119
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

101
101
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

15
15
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

118
118
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

489
489
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

301
301
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

199
199
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

189
189
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

57
57
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

104
104
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1062
1062
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

538
538
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

231
231
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

82
82
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

338
338
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

103
103

Meer sportnieuws