Anderlecht haalt nieuwe beloftencoach op bij Ajax

door
Anderlecht haalt nieuwe beloftencoach op bij Ajax

RSC Anderlecht is goed aan de nacompetitie begonnen en speelde zondagavond 2-2-gelijk op het veld van Club Brugge. Een uitstekend resultaat met oog op de tweede plaats. Ondertussen werkt men achter de schermen op Neerpede echter ook al naar de nabije toekomst toe.

Paars-Wit wil in de komende seizoenen opnieuw gaan oogsten, maar ook de doorstroming vanuit de eigen jeugd blijft centraal staan in de werking van de recordkampioen. Vandaar ook dat Lior Refaelov werd aangetrokken als een soort van mentor voor de jonkies in de A-kern. Maar RSCA wil de ambitieuze plannen met de jeugdopleiding nog meer kracht bijzetten. En daarvoor wordt volgens Het Laatste Nieuws gelonkt richting Ajax.

Zo meldt de krant dat Anderlecht momenteel onderhandelt met Robin Veldman. Deze 35-jarige Fries levert al een tijdje uitstekend werk af binnen het jeugddepartement van de Nederlandse kampioen. Ajax zou hem dan ook liefst aan boord te houden, toch zou Veldman de voorkeur hebben voor Paars-Wit. Dat ligt voor hem de functie van beloften-trainer klaar, hij moet de laatste verbindingslijn tussen de opleiding en eerste ploeg worden. Die job was in handen van Craig Bellamy, maar de Welshman werd inmiddels doorgeschoven naar de A-kern.

UPDATE 14u12
Anderlecht heeft nu ook officieel bevestigt dat Veldman volgend seizoen aan de slag gaat als coach van de U21. "Bij een goed gesprek met Vincent Kompany en Peter Verbeke zag ik echt meteen dat we met onze visie en ons enthousiasme helemaal op dezelfde lijn zitten. Ik heb ongelooflijk veel zin om eraan te beginnen en de volgende generatie jongens klaar te stomen waar de supporters van Anderlecht zo veel van houden", reageert Veldman op de website van zijn nieuwe club.

Ook sportief directeur Peter Verbeke is in zijn nopjes. "Robin is een jonge gepassioneerde coach, maar heeft ondertussen wel al 15 jaar ervaring als jeugdtrainer op hoog niveau. Zijn mooie parcours bij een voorbeeldclub als Ajax Amsterdam moet ons helpen onze opleiding naar een nog hoger niveau te tillen en de doorstroming verder te optimaliseren. Het is daarnaast een eer voor ons dat Robin onze club als een volgende stap in zijn carrière ziet, wat ook aangeeft dat onze opleiding internationale waardering geniet", oordeelt hij.


LEES OOK: ‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Goede zet van Anderlecht?

Meest recent

Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

41
41
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

48
48
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

45
45
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

64
64
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

50
50
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

124
124
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

74
74
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

473
473
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

375
375
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

152
152
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

139
139
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

193
193
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

244
244
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

157
157
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

132
132
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

204
204
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

55
55
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

81
81
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

340
340
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

289
289
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

283
283
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

165
165
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

142
142
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

202
202

Meer sportnieuws