D'Onofrio slaat terug na geniale meesterzet

2438 stemmen
D'Onofrio slaat terug na geniale meesterzet

Luciano D'Onofrio beheerst de voetbalactualiteit. De sportief directeur van Antwerp FC haalde verschillende keren op negatieve wijze de krantenkoppen, en zijn toekomst op de Bosuil zou erg onzeker zijn. Zijn laatste frats was het transfervrij vertrek van Lior Refaelov naar RSC Anderlecht, maar de ervaren en geslepen D'Onofrio lijkt nu toch zijn grote gelijk te halen.


DRIE KEER IN OPSPRAAK 

't Zijn geen leuke tijden voor Luciano D'Onofrio. De sportief directeur van Antwerp FC werd vooreerst keihard aangepakt in een lijvig artikel van Gazet van Antwerpen. Daarin werd onder meer zijn bedenkelijke werkwijze bij de club in een negatief daglicht gesteld. Bovendien werden de Italo-Belg ook verschillende zaken aangewreven zijn die getuigen van weinig ethisch handelen. Genoeg om D'Onofrio's stoel op de Bosuil te doen wankelen. Maar omvallen deed die nog niet.

Vorige week woensdag verscheen Luciano D'Onofrio dan nog eens negatief in de media. De 65-jarige werd namelijk verhoord over mogelijke handel met voorkennis van aandelen bij het farmabedrijf Mithra. D'Onofrio werd uiteindelijk vrijgelaten en werd niet in verdenking gesteld. Twee van zijn vrienden François Fornieri en Samuel Di Giovanni wél, maar zij werden ten langen leste onder voorwaarden vrijgelaten.



Die ondervraging van Luciano D'Onofrio gebeurde trouwens net toen de heisa rond Lior Refaelov de voetbalactualiteit beheerste. De Israëliër ondertekende vorige week op transfervrije basis een tweejarig contract bij RSC Anderlecht, nadat D'Onofrio niet zinnens was om de Gouden Schoen een nieuwe verbintenis voor te schotelen. Het was voor D'Onofrio de derde serieuze tegenvaller op korte tijd en de ganse Refaelov-heisa werd hem binnenskamers ook niet in dank afgenomen.

LUCIANO ZEGT NEEN 

Luciano D'Onofrio was namelijk niet bereid om Lior Refaelov een contractverlenging aan te bieden, ook al is de Israëliër incontournable op de Bosuil en stilletjes aan een clubicoon geworden. Op 35-jarige leeftijd schat D'Onofrio hem niet meer in als een bouwsteen voor Antwerp, en de sportief directeur talmde daarom erg lang om de concrete onderhandelingen te starten met Refaelov. D'Onofrio zou de Gouden Schoen zelfs geen enkel aanbod hebben gedaan. Niet voor en niet na de interesse van RSC Anderlecht. Enkel voorzitter Paul Gheysens en algemeen directeur Sven Jaecques deden Refaelov een voorstel, waarbij het duo D'Onofrio dus duidelijk oversloeg. 



Het verlies van Lior Refaelov aan rechtstreekse concurrent Anderlecht werd Luciano D'Onofrio hard aangewreven, net zoals zijn andere bovenvermelde grillen. Bovendien lag het transferbeleid van de ervaren sportief directeur intern ook al eventjes ter discussie. D'Onofrio houdt er namelijk een ouderwetse transferstrategie op na, die eerder georiënteerd is op zijn eigen adressenboekje dan de interne scouting van de club. Maar ook de onkunde om lucratieve uitgaande transfers te realiseren stuit stilaan op grote kritiek. Het laatste debacle rond Refaelov zou dus weleens de fout te veel kunnen zijn voor D'Onofrio. Of zo leek het toch te worden.

LUCIANO ZEGT NEEN (BIS)

De onorthodoxe handelswijze van Luciano D'Onofrio keerde dus als een boemerang terug in zijn gezicht. 't Is ongezien dat een Gouden Schoen met een aflopend contract maar liefst vier maanden moet wachten op een eerste teken van leven van zijn huidige werkgever. Dat is spelen met vuur, en heeft D'Onofrio zich er lelijk aan verband. Lior Refaelov was onmisbaar bij The Great Old, door zijn doelpunten en assists, maar ook door zijn leiderschap en professionalisme. Het was ook D'Onforio himself die Refaelov duidelijkheid verschafte over zijn resterende speeltijd bij Antwerp: Refaelov heeft op 17 april tegen KRC Genk zijn laatste minuten gespeeld in het Antwerp-shirt. De Israëliër komt dit seizoen dus niet meer in actie voor The Great Old.



Frank Vercauteren en zijn spelersgroep waren nochtans vragende partij om Lior Refaelov verder in te zetten tijdens de Champions' Play-off. Zij beseffen namelijk als geen ander de grote waarde van de Gouden Schoen voor de ploeg. Als vervanger van Refaelov koos Vercauteren logischerwijze voor Koji Miyoshi, die binnen de Antwerpse spelersgroep het meest gelijkenissen vertoont met de Israëliër. En Miyoshi deed het voortreffelijk tegen KRC Genk. “Alsof het clubbestuur het zo had gepland”, klonk het bij VTM Nieuws. De Japanner was de beste man op het veld bij Antwerp en hij deed Refaelov bij momenten zelfs vergeten.

SCHAAKMAT 

“Defensief kunnen we wel nog aan een aantal zaken werken, maar ik ben zeer tevreden over zijn prestatie” klonk Frank Vercauteren lovend over Koji Miyoshi's prestatie tegen Genk. “We zullen nu proberen verder te werken aan de dingen die hij nog moet verbeteren.” Als Miyoshi die lijn kan doortrekken, eenzelfde vorm die hij trouwens ook te pakken had eerder dit seizoen, dan heeft Antwerp alvast een perfecte opvolger klaar voor Lior Refaelov. Maar ook op bedrijfseconomisch gebied kan Antwerp een gouden zaak doen met de switch Miyoshi-Refaelov. Op 35-jarige leeftijd is de financiële meerwaarde van Refaelov bijna nihil - en bezit hij een zwaar contract op de Bosuil - terwijl de 24-jarige Miyoshi nog een enorme progressiemarge voor zich heeft.

Koji Miyoshi groeide in het najaar van 2020 uit tot één van de meest bepalende spelers van Antwerp, en dat zowel in Europa als in de Jupiler Pro League. De Japanner verhoogde het voetballend niveau en hij toonde een veelbelovende samenwerking aan met Lior Refaelov, twee uitstekende voetballers die elkaar bijna blindelings vonden. Maar na het vertrek van Ivan Leko naar Shanghai SIPG verdween de Japanner onder Frank Vercauteren opnieuw naar de achtergrond. Die houdt er een andere filosofie op na dan Leko, meer realistisch en minder romantisch, wat een rechtstreeks gevolg heeft op de aanvallende intenties van de ploeg. Bovendien experimenteerde Vercauteren eerder dit seizoen ook vaak met Miyoshi, zelfs in een rol als centrale spits. Een probeersel die overigens geen succes kende.



Maar nu Lior Refaelov helemaal buitenspel werd gezet door Luciano D'Onofrio, grijpt Koji Miyoshi zijn nieuwe kans met beide handen. Er werd D'Onofrio de voorbije vaak aanwreven dat hij zelden uitgaande lucratieve transfers kan verzilveren, maar in het specifieke geval van Miyoshi zou dat wellicht eindelijk eens gaan lukken. Nu al bedraagt Miyoshi's marktwaarde 2 miljoen euro, terwijl zijn kostprijs 1,2 miljoen euro was. Met meer speelgelegenheid in zijn favoriete rol van offensieve middenvelder zal Miyoshi's waardering hoogstwaarschijnlijk nog fors gaan toenemen. En bij het trekken van de kaart-Refaelov was dat scenario echter ondenkbaar. De onpopulaire houding van D'Onofrio jegens Refaelov kan er dus wel eentje zijn voor de langetermijnvisie bij de club. 

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

🚀

Wordt Miyoshi even belangrijk als Refaelov?

Meest recent

"Absolute schande" - topanalisten fulmineren in affaire-Balogun

De beslissing van de FIFA om de rode kaart van Folarin Balogun in te trekken, heeft heel wat ...

33
33
Opstelling Duivels: Garcia grijpt in, grote naam op bank

De Rode Duivels strijden maandagnacht tegen de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van ...

105
105
Gevaarlijk spel Club Brugge: miljoenen voor probleemspits

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en kijkt daarbij naar een naam die meteen vragen oproept. De ...

154
154
'Gevolgen na België-Senegal: Vanaken krijgt flinke tik'

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

374
374
Voetbalwereld verbolgen: schokkende details in soap-Balogun

Nog voor het eerste fluitsignaal heeft weerklonken, heeft de 1/8ste finale tussen Verenigde Staten ...

417
417
Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

Engeland heeft zich als vierde land geplaatst voor de kwartfinales van het WK 2026. Het moest ...

92
92
Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

101
101
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

495
495
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

118
118
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

75
75
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

178
178
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

352
352
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

423
423
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

31
31
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

135
135
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

106
106
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

580
580
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

690
690
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

90
90
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

675
675
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

329
329
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

135
135
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

1089
1089
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

1005
1005
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

173
173

Meer sportnieuws