Lyon kegelt Monaco uit titelstrijd in spektakelstuk, knokpartij na de match

163 stemmen
Lyon kegelt Monaco uit titelstrijd in spektakelstuk, knokpartij na de match

In de Ligue 1 lijkt het erop dat Lille en PSG in de laatste drie speeldagen onder elkaar zullen uitmaken wie kampioen wordt. AS Monaco moet afhaken in de titelstrijd, nadat het met 2-3 onderuitging in een spectaculaire topper tegen Olympique Lyon. Dat is weer volop in de running voor de derde plaats en bijhorend ticket voor de Champions League, want ze naderen tot op één punt van de Monegasken.


De nummers drie en vier in het klassement voerden een onwaarschijnlijke thriller op in het Stade Louis II. Halfweg de eerste helft bracht Volland de thuisploeg op voorsprong en voor Lyon zag het er nog slechter uit toen Denayer enkele minuten later geblesseerd uitviel. Maar vlak voor het uur klaarde de hemel wat op toen Depay hen langszij bracht.

Lyon leek zichzelf tien minuten later echter weer in de voet te schieten toen Caqueret met een tweede geel moest inrukken, maar met tien man kwamen ze verrassend op voorsprong. Marcelo kopte een perfect aangesneden vrije trap van Depay tegen de touwen. In een onwaarschijnlijke slotfase kwam Monaco echter nog langszij dankzij een panenka van Ben Yedder, maar ging Lyon in de slotminuut alsnog met de zege lopen dankzij een goal van de 17-jarige Cherki. Na de match ontstond nog een massale knokpartij, waarbij De Sciglio en Marcelo (Lyon) en Geubbels en Pellegri (beiden Monaco) ook nog rood kregen.

Scoreverloop:
1-0 (25') Volland
1-1 (57') Depay
1-2 (77') Marcelo
2-2 (86') Ben Yedder (strafschop)
2-3 (89') Cherki

Rode kaarten:
70' Caqueret (2x geel)
90'+6' De Sciglio
90'+6' Geubbels
90'+6' Pellegri
90'+6' Marcelo

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Wie zal de derde plaats in de Ligue 1 pakken?

Meest recent

Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

29
29
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

16
16
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

50
50
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

95
95
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

21
21
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

38
38
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

50
50
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

205
205
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

141
141
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

34
34
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

179
179
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

136
136
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

122
122
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

86
86
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

400
400
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

310
310
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

125
125
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

122
122
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

90
90
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

31
31
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

188
188
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

129
129
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

349
349

Meer sportnieuws