Barça geeft leidersplaats weg in rampzalige tweede helft

door
Barça geeft leidersplaats weg in rampzalige tweede helft

In de Spaanse Primera Division blijft de titelstrijd bijzonder spannend. FC Barcelona liet donderdagavond immers gouden punten liggen. De Catalanen stonden zelfs virtueel aan de leiding in het klassement, maar gaven nog alles uit handen in een rampzalige tweede helft tegen Granada: 1-2. Bovendien werd coach Ronald Koeman naar de tribunes gestuurd wegens aanhoudend protest.


Barça begon het sterkst aan de partij en kwam halfweg de eerste helft ook voorsprong na een lekkere combinatie tussen Antoine Griezmann en doelpuntenmaker Lionel Messi. De Argentijn had de wedstrijd niet veel laterhelemaal op slot kunnen doen met de 2-0, maar via doelman Aaron Escandell rolde de bal langs de verkeerde kant van de paal. Ook Sergi Roberto slaagde er niet in om de voorsprong te verdubbelen in Camp Nou.

En die missers kwamen Barcelona in de tweede periode duur te staan. Na ruim een uur wist Granada immers gelijk te maken: Darwin Machís wist de bal achter doelman Marc-André ter Stegen te prikken. Kort daarna reageerde Koeman furieus op een beslissing van scheidsrechter Pablo Gonzáles Fuertes, die zich gedwongen voelde om de Nederlandse trainer met rood weg te sturen.

Met Koeman op de tribune ging het helemaal mis voor Barcelona. Jorge Molina werd bij een voorzet vanaf de flank helemaal vrijgelaten en hij kopte de bal fraai achter Ter Stegen. De grootmacht ging nog wel op jacht naar minimaal een gelijkspel, maar slaagde daar niet in.

Barcelona blijft daarmee derde achter koploper Atlético Madrid (73 punten) en Real Madrid (gelijk met 71 punten). Bovendien komt ook Sevilla al sluipend steeds dichterbij. De Andalusiërs tellen nu 70 punten. Alle ploegen hebben nog vijf wedstrijden te spelen.

LEES OOK: 'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

Wie wordt kampioen in Spanje?

Meest recent

Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

7
7
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

34
34
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

48
48
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

51
51
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

36
36
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

285
285
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

55
55
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

131
131
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

85
85
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

396
396
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

177
177
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

103
103
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

249
249
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

165
165
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

310
310
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

500
500
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

257
257
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

128
128
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

355
355
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

178
178
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

101
101
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

67
67
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

327
327
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

415
415
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

94
94

Meer sportnieuws