Barça geeft leidersplaats weg in rampzalige tweede helft

door
Barça geeft leidersplaats weg in rampzalige tweede helft

In de Spaanse Primera Division blijft de titelstrijd bijzonder spannend. FC Barcelona liet donderdagavond immers gouden punten liggen. De Catalanen stonden zelfs virtueel aan de leiding in het klassement, maar gaven nog alles uit handen in een rampzalige tweede helft tegen Granada: 1-2. Bovendien werd coach Ronald Koeman naar de tribunes gestuurd wegens aanhoudend protest.


Barça begon het sterkst aan de partij en kwam halfweg de eerste helft ook voorsprong na een lekkere combinatie tussen Antoine Griezmann en doelpuntenmaker Lionel Messi. De Argentijn had de wedstrijd niet veel laterhelemaal op slot kunnen doen met de 2-0, maar via doelman Aaron Escandell rolde de bal langs de verkeerde kant van de paal. Ook Sergi Roberto slaagde er niet in om de voorsprong te verdubbelen in Camp Nou.

En die missers kwamen Barcelona in de tweede periode duur te staan. Na ruim een uur wist Granada immers gelijk te maken: Darwin Machís wist de bal achter doelman Marc-André ter Stegen te prikken. Kort daarna reageerde Koeman furieus op een beslissing van scheidsrechter Pablo Gonzáles Fuertes, die zich gedwongen voelde om de Nederlandse trainer met rood weg te sturen.

Met Koeman op de tribune ging het helemaal mis voor Barcelona. Jorge Molina werd bij een voorzet vanaf de flank helemaal vrijgelaten en hij kopte de bal fraai achter Ter Stegen. De grootmacht ging nog wel op jacht naar minimaal een gelijkspel, maar slaagde daar niet in.

Barcelona blijft daarmee derde achter koploper Atlético Madrid (73 punten) en Real Madrid (gelijk met 71 punten). Bovendien komt ook Sevilla al sluipend steeds dichterbij. De Andalusiërs tellen nu 70 punten. Alle ploegen hebben nog vijf wedstrijden te spelen.

LEES OOK: FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

Wie wordt kampioen in Spanje?

Meest recent

Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

5
5
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

4
4
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

146
146
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

172
172
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

36
36
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

166
166
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

253
253
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

319
319
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

601
601
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

114
114
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

495
495
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

617
617
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

286
286
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

179
179
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

70
70
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

179
179
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

76
76
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

94
94
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

252
252
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

700
700
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

119
119
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

198
198
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

319
319
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

155
155

Meer sportnieuws