Barça geeft leidersplaats weg in rampzalige tweede helft

door
Barça geeft leidersplaats weg in rampzalige tweede helft

In de Spaanse Primera Division blijft de titelstrijd bijzonder spannend. FC Barcelona liet donderdagavond immers gouden punten liggen. De Catalanen stonden zelfs virtueel aan de leiding in het klassement, maar gaven nog alles uit handen in een rampzalige tweede helft tegen Granada: 1-2. Bovendien werd coach Ronald Koeman naar de tribunes gestuurd wegens aanhoudend protest.


Barça begon het sterkst aan de partij en kwam halfweg de eerste helft ook voorsprong na een lekkere combinatie tussen Antoine Griezmann en doelpuntenmaker Lionel Messi. De Argentijn had de wedstrijd niet veel laterhelemaal op slot kunnen doen met de 2-0, maar via doelman Aaron Escandell rolde de bal langs de verkeerde kant van de paal. Ook Sergi Roberto slaagde er niet in om de voorsprong te verdubbelen in Camp Nou.

En die missers kwamen Barcelona in de tweede periode duur te staan. Na ruim een uur wist Granada immers gelijk te maken: Darwin Machís wist de bal achter doelman Marc-André ter Stegen te prikken. Kort daarna reageerde Koeman furieus op een beslissing van scheidsrechter Pablo Gonzáles Fuertes, die zich gedwongen voelde om de Nederlandse trainer met rood weg te sturen.

Met Koeman op de tribune ging het helemaal mis voor Barcelona. Jorge Molina werd bij een voorzet vanaf de flank helemaal vrijgelaten en hij kopte de bal fraai achter Ter Stegen. De grootmacht ging nog wel op jacht naar minimaal een gelijkspel, maar slaagde daar niet in.

Barcelona blijft daarmee derde achter koploper Atlético Madrid (73 punten) en Real Madrid (gelijk met 71 punten). Bovendien komt ook Sevilla al sluipend steeds dichterbij. De Andalusiërs tellen nu 70 punten. Alle ploegen hebben nog vijf wedstrijden te spelen.

LEES OOK: Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Wie wordt kampioen in Spanje?

Meest recent

Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

5
5
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

106
106
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

81
81
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

131
131
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

151
151
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

127
127
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

249
249
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

225
225
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

71
71
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

146
146
Crisis bij Club Brugge? Hayen reageert verrassend

Club Brugge verloor in het slot van Sint-Truiden VV en zag de Kanaries zo naar de tweede plaats ...

311
311
Oosting pakt uit met opvallende KRC Genk-uitspraak

Royal Antwerp FC neemt het op tegen KRC Genk. De Great Old hoopt zijn nieuwe tribune in te weiden ...

277
277
'Kompany diep geraakt: City-droom spat uiteen'

Voor Vincent Kompany is Manchester City nog altijd de club van zijn leven. Jarenlang leek het bijna ...

238
238
Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Union SG heeft het moeilijker en moeilijker om resultaten over de streep te trekken. Tegen Zulte ...

51
51
Emotionele klap: breuk Amy raakt Wesley Sonck diep

Amy Sonck verraste haar volgers met nieuws over een onverwachte breuk, maar achter de schermen was ...

162
162
Hayen ontdekt 'nieuw' wapen bij Club Brugge

Club Brugge verloor weer en pakt zo een 3 op 12. Het zakt stilaan weg in de Jupiler Pro League. ...

392
392
Hasi met 'ongeziene' weelde: duo terug in de ploeg?

RSC Anderlecht is bijzonder goed bezig. Besnik Hasi heeft de richtinggevende matchen tegen Union SG ...

225
225
‘Club Brugge steelt transfershow: 8,5M voor toptarget’

Club Brugge lijkt klaar om zot te doen op de mercato voor een 18-jarige middenvelder uit de ...

420
420
STVV in extase: "Wat kan ik nog zeggen?"

STVV wist met 3-2 te winnen van Club Brugg en staat tot minstens 17u45 vandaag tweede in de Jupiler ...

205
205
DAZN-saga met grote gevolgen: transferlawine in JPL?

DAZN lijkt niet zinnens om de resterende miljoenen euro’s te storten. Dat is een stevige ...

342
342
Smets vol lof: “Eén van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk speelt namiddag tegen Royal Antwerp FC. Een partij die de Limburgers uiteraard willen ...

195
195
Nu wel crisis bij Club Brugge? Vanaken geeft hét probleem

Mogen we dan nu zeggen dat het toch wel een beetje crisis is bij Club Brugge? Of mag dit ook niet na ...

547
547
Hasi scoort veel punten met het 'Neerpede-effect'

De afgelopen jaren kwam er uit bepaalde hoek de nodige kritiek op Neerpede. Onterecht. Dat bewijst ...

253
253
3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

449
449

Meer sportnieuws