Barça geeft leidersplaats weg in rampzalige tweede helft

231 stemmen
Barça geeft leidersplaats weg in rampzalige tweede helft

In de Spaanse Primera Division blijft de titelstrijd bijzonder spannend. FC Barcelona liet donderdagavond immers gouden punten liggen. De Catalanen stonden zelfs virtueel aan de leiding in het klassement, maar gaven nog alles uit handen in een rampzalige tweede helft tegen Granada: 1-2. Bovendien werd coach Ronald Koeman naar de tribunes gestuurd wegens aanhoudend protest.


Barça begon het sterkst aan de partij en kwam halfweg de eerste helft ook voorsprong na een lekkere combinatie tussen Antoine Griezmann en doelpuntenmaker Lionel Messi. De Argentijn had de wedstrijd niet veel laterhelemaal op slot kunnen doen met de 2-0, maar via doelman Aaron Escandell rolde de bal langs de verkeerde kant van de paal. Ook Sergi Roberto slaagde er niet in om de voorsprong te verdubbelen in Camp Nou.

En die missers kwamen Barcelona in de tweede periode duur te staan. Na ruim een uur wist Granada immers gelijk te maken: Darwin Machís wist de bal achter doelman Marc-André ter Stegen te prikken. Kort daarna reageerde Koeman furieus op een beslissing van scheidsrechter Pablo Gonzáles Fuertes, die zich gedwongen voelde om de Nederlandse trainer met rood weg te sturen.

Met Koeman op de tribune ging het helemaal mis voor Barcelona. Jorge Molina werd bij een voorzet vanaf de flank helemaal vrijgelaten en hij kopte de bal fraai achter Ter Stegen. De grootmacht ging nog wel op jacht naar minimaal een gelijkspel, maar slaagde daar niet in.

Barcelona blijft daarmee derde achter koploper Atlético Madrid (73 punten) en Real Madrid (gelijk met 71 punten). Bovendien komt ook Sevilla al sluipend steeds dichterbij. De Andalusiërs tellen nu 70 punten. Alle ploegen hebben nog vijf wedstrijden te spelen.

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Wie wordt kampioen in Spanje?

Meest recent

'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

19
19
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

272
272
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

171
171
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

52
52
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

23
23
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

77
77
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

256
256
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

243
243
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

79
79
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

473
473
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

239
239
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

109
109
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

531
531
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

217
217
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

195
195
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

69
69
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

885
885
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

546
546
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

242
242
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

291
291
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

54
54
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

89
89
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

35
35
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

97
97
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

146
146

Meer sportnieuws