Antwerp reageert op arrestatie D'Onofrio

door
Antwerp reageert op arrestatie D'Onofrio

Het zijn geen leuke tijden voor Luciano D'Onofrio. Zijn toekomst bij Royal Antwerp FC is zeer onzeker en woensdagochtend werd de sportief directeur ook nog eens aangehouden door de politie. Zijn arrestatie heeft evenwel niets te maken met zijn rol bij Antwerp.


D'Onofrio werd samen met François Fornieri (die in beeld was om Standard over te nemen) en Samuel Di Giovanni aangehouden door de Federale Politie, die ondersteuning kreeg van de onderzoekers van de Centrale Dienst voor de Bestrijding van Corruptie (CDBC). Volgens een aantal mediaberichten zou vooral een transfer van 800.000 euro van een privérekening van Fornieri naar een rekening van een van zijn vrienden en zakenpartners de aandacht hebben getrokken.

Die zakenpartner zou het geld hebben gebruikt om te investeren in Mithra-aandelen. Ofwel gebeurde dat om te profiteren van een koersstijging. Ofwel trad de zakenpartner als stroman op om de koers te doen klimmen en Fornieri te doen ontsnappen aan de meldingsplicht bij financieel toezichtshouder FSMA.

UPDATE 28/04
Na een ganse dag van ondervragingen, is D'Onofrio inmiddels weer vrijgelaten. De sterke man van Antwerp werd volgens verschillende bronnen ook niet in verdenking gesteld. De club reageerde eerder ook al kort bij Het Nieuwsblad en ontkende dat RAFC rechtstreeks bij de zaak betrokken is. Overigens zouden Fornieri en Di Giovanni wél in verdenking zijn gesteld. Het heeft er dus alle schijn van dat D'Onofrio hier weinig mee te maken heeft, al kwam zijn verhoor natuurlijk op een erg vervelend moment.

LEES OOK: Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Denkt u dat D'Onofrio volgend seizoen nog bij Antwerp zit?

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

24
24
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

22
22
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

65
65
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

123
123
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

178
178
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

85
85
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

104
104
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

159
159
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

258
258
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

63
63
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

383
383
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

240
240
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

389
389
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

465
465
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

364
364
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

111
111
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

514
514
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

248
248
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

729
729
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

429
429
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

150
150
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

647
647
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

70
70
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

872
872

Meer sportnieuws