Antwerp reageert op arrestatie D'Onofrio

335 stemmen
Antwerp reageert op arrestatie D'Onofrio

Het zijn geen leuke tijden voor Luciano D'Onofrio. Zijn toekomst bij Royal Antwerp FC is zeer onzeker en woensdagochtend werd de sportief directeur ook nog eens aangehouden door de politie. Zijn arrestatie heeft evenwel niets te maken met zijn rol bij Antwerp.


D'Onofrio werd samen met François Fornieri (die in beeld was om Standard over te nemen) en Samuel Di Giovanni aangehouden door de Federale Politie, die ondersteuning kreeg van de onderzoekers van de Centrale Dienst voor de Bestrijding van Corruptie (CDBC). Volgens een aantal mediaberichten zou vooral een transfer van 800.000 euro van een privérekening van Fornieri naar een rekening van een van zijn vrienden en zakenpartners de aandacht hebben getrokken.

Die zakenpartner zou het geld hebben gebruikt om te investeren in Mithra-aandelen. Ofwel gebeurde dat om te profiteren van een koersstijging. Ofwel trad de zakenpartner als stroman op om de koers te doen klimmen en Fornieri te doen ontsnappen aan de meldingsplicht bij financieel toezichtshouder FSMA.

UPDATE 28/04
Na een ganse dag van ondervragingen, is D'Onofrio inmiddels weer vrijgelaten. De sterke man van Antwerp werd volgens verschillende bronnen ook niet in verdenking gesteld. De club reageerde eerder ook al kort bij Het Nieuwsblad en ontkende dat RAFC rechtstreeks bij de zaak betrokken is. Overigens zouden Fornieri en Di Giovanni wél in verdenking zijn gesteld. Het heeft er dus alle schijn van dat D'Onofrio hier weinig mee te maken heeft, al kwam zijn verhoor natuurlijk op een erg vervelend moment.

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Denkt u dat D'Onofrio volgend seizoen nog bij Antwerp zit?

Meest recent

Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

17
17
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

2
2
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

35
35
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

128
128
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

53
53
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

210
210
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

65
65
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

24
24
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

106
106
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

431
431
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

142
142
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

53
53
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

271
271
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

210
210
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

118
118
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

169
169
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

438
438
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

73
73
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

512
512
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

120
120
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

335
335
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

205
205
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

517
517
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

527
527

Meer sportnieuws