Antwerp reageert op arrestatie D'Onofrio

door
Antwerp reageert op arrestatie D'Onofrio

Het zijn geen leuke tijden voor Luciano D'Onofrio. Zijn toekomst bij Royal Antwerp FC is zeer onzeker en woensdagochtend werd de sportief directeur ook nog eens aangehouden door de politie. Zijn arrestatie heeft evenwel niets te maken met zijn rol bij Antwerp.


D'Onofrio werd samen met François Fornieri (die in beeld was om Standard over te nemen) en Samuel Di Giovanni aangehouden door de Federale Politie, die ondersteuning kreeg van de onderzoekers van de Centrale Dienst voor de Bestrijding van Corruptie (CDBC). Volgens een aantal mediaberichten zou vooral een transfer van 800.000 euro van een privérekening van Fornieri naar een rekening van een van zijn vrienden en zakenpartners de aandacht hebben getrokken.

Die zakenpartner zou het geld hebben gebruikt om te investeren in Mithra-aandelen. Ofwel gebeurde dat om te profiteren van een koersstijging. Ofwel trad de zakenpartner als stroman op om de koers te doen klimmen en Fornieri te doen ontsnappen aan de meldingsplicht bij financieel toezichtshouder FSMA.

UPDATE 28/04
Na een ganse dag van ondervragingen, is D'Onofrio inmiddels weer vrijgelaten. De sterke man van Antwerp werd volgens verschillende bronnen ook niet in verdenking gesteld. De club reageerde eerder ook al kort bij Het Nieuwsblad en ontkende dat RAFC rechtstreeks bij de zaak betrokken is. Overigens zouden Fornieri en Di Giovanni wél in verdenking zijn gesteld. Het heeft er dus alle schijn van dat D'Onofrio hier weinig mee te maken heeft, al kwam zijn verhoor natuurlijk op een erg vervelend moment.

LEES OOK: Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Denkt u dat D'Onofrio volgend seizoen nog bij Antwerp zit?

Meest recent

Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

3
3
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

61
61
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

63
63
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

137
137
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

53
53
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

81
81
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

32
32
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

257
257
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

182
182
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

246
246
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

283
283
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

134
134
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

256
256
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1042
1042
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

104
104
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

51
51
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

117
117
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

630
630
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

255
255
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

692
692
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

186
186
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

258
258
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

46
46
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

709
709

Meer sportnieuws