Antwerp reageert op arrestatie D'Onofrio

door
Antwerp reageert op arrestatie D'Onofrio

Het zijn geen leuke tijden voor Luciano D'Onofrio. Zijn toekomst bij Royal Antwerp FC is zeer onzeker en woensdagochtend werd de sportief directeur ook nog eens aangehouden door de politie. Zijn arrestatie heeft evenwel niets te maken met zijn rol bij Antwerp.


D'Onofrio werd samen met François Fornieri (die in beeld was om Standard over te nemen) en Samuel Di Giovanni aangehouden door de Federale Politie, die ondersteuning kreeg van de onderzoekers van de Centrale Dienst voor de Bestrijding van Corruptie (CDBC). Volgens een aantal mediaberichten zou vooral een transfer van 800.000 euro van een privérekening van Fornieri naar een rekening van een van zijn vrienden en zakenpartners de aandacht hebben getrokken.

Die zakenpartner zou het geld hebben gebruikt om te investeren in Mithra-aandelen. Ofwel gebeurde dat om te profiteren van een koersstijging. Ofwel trad de zakenpartner als stroman op om de koers te doen klimmen en Fornieri te doen ontsnappen aan de meldingsplicht bij financieel toezichtshouder FSMA.

UPDATE 28/04
Na een ganse dag van ondervragingen, is D'Onofrio inmiddels weer vrijgelaten. De sterke man van Antwerp werd volgens verschillende bronnen ook niet in verdenking gesteld. De club reageerde eerder ook al kort bij Het Nieuwsblad en ontkende dat RAFC rechtstreeks bij de zaak betrokken is. Overigens zouden Fornieri en Di Giovanni wél in verdenking zijn gesteld. Het heeft er dus alle schijn van dat D'Onofrio hier weinig mee te maken heeft, al kwam zijn verhoor natuurlijk op een erg vervelend moment.

JOUW MENING TELT:
Denkt u dat D'Onofrio volgend seizoen nog bij Antwerp zit?

Meest recent

'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

15
15
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

377
377
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

326
326
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

295
295
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1095
1095
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de afgelopen jaren geregeld zaakjes met mekaar. Dit keer hopen de ...

295
295
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

404
404
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

356
356
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

170
170
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

122
122
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

113
113
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

176
176
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

69
69
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

522
522
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

156
156
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

371
371
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

60
60
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

86
86
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

552
552
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

112
112
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

130
130
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

758
758
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

241
241
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

367
367
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

313
313

Meer sportnieuws