Antwerp reageert op arrestatie D'Onofrio

door
Antwerp reageert op arrestatie D'Onofrio

Het zijn geen leuke tijden voor Luciano D'Onofrio. Zijn toekomst bij Royal Antwerp FC is zeer onzeker en woensdagochtend werd de sportief directeur ook nog eens aangehouden door de politie. Zijn arrestatie heeft evenwel niets te maken met zijn rol bij Antwerp.


D'Onofrio werd samen met François Fornieri (die in beeld was om Standard over te nemen) en Samuel Di Giovanni aangehouden door de Federale Politie, die ondersteuning kreeg van de onderzoekers van de Centrale Dienst voor de Bestrijding van Corruptie (CDBC). Volgens een aantal mediaberichten zou vooral een transfer van 800.000 euro van een privérekening van Fornieri naar een rekening van een van zijn vrienden en zakenpartners de aandacht hebben getrokken.

Die zakenpartner zou het geld hebben gebruikt om te investeren in Mithra-aandelen. Ofwel gebeurde dat om te profiteren van een koersstijging. Ofwel trad de zakenpartner als stroman op om de koers te doen klimmen en Fornieri te doen ontsnappen aan de meldingsplicht bij financieel toezichtshouder FSMA.

UPDATE 28/04
Na een ganse dag van ondervragingen, is D'Onofrio inmiddels weer vrijgelaten. De sterke man van Antwerp werd volgens verschillende bronnen ook niet in verdenking gesteld. De club reageerde eerder ook al kort bij Het Nieuwsblad en ontkende dat RAFC rechtstreeks bij de zaak betrokken is. Overigens zouden Fornieri en Di Giovanni wél in verdenking zijn gesteld. Het heeft er dus alle schijn van dat D'Onofrio hier weinig mee te maken heeft, al kwam zijn verhoor natuurlijk op een erg vervelend moment.

LEES OOK: Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Denkt u dat D'Onofrio volgend seizoen nog bij Antwerp zit?

Meest recent

'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

11
11
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

131
131
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

40
40
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

51
51
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

64
64
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

265
265
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

26
26
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

101
101
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

77
77
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

96
96
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

57
57
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

285
285
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

260
260
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

55
55
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

205
205
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

362
362
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

456
456
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

909
909
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

131
131
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

563
563
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

822
822
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

294
294
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

203
203
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

185
185

Meer sportnieuws