'Eupen denkt aan twee oude bekenden om San José op te volgen'

door
'Eupen denkt aan twee oude bekenden om San José op te volgen'

De Jupiler Pro League bleek het voorbije seizoen alweer een trainerskerkhof. AA Gent spande de kroon met drie ontslagen, maar ook KRC Genk voerde twee trainerswissels door. Daarnaast werd ook bij Anderlecht, Moeskroen, STVV, Standard, Antwerp, Beerschot, KV Kortrijk, Cercle Brugge en onlangs nog Charleroi van trainer veranderd.

Ook trainerswissels nummer vijftien zit eraan te komen. Grenz-Echo meldt immers dat ze bij AS Eupen straks afscheid zullen nemen van Beñat San José. De Panda's onderhandelden de voorbije weken met hun coach over een verlenging van zijn aflopende contract, maar vonden uiteindelijk geen akkoord. De 41-jarige Spanjaard stond twee seizoenen aan het roer in Eupen en leidde de club daarin naar een dertiende en een twaalfde plaats. Hij was in het verleden ook al werkzaam bij Al Ittihad, Al Ettifaq, Antofagasta, Bolivar, Universidad Catolica en Al Nasr.

UPDATE 19u50

Hoewel het vertrek van San José nog officieel moet worden bekendgemaakt, circuleert intussen al volop de naam van zijn opvolger. En daarvoor mikt Eupen op een grote naam. Volgens Het Nieuwsblad ligt namelijk oude bekende Luis Garcia, die van 2014 tot 2019 als speler reeds actief was Am Kehrweg, in polepositie om de functie van T1 op zich te nemen. Momenteel is de Spanjaard aan de slag als coach bij C.F. Damm, een opleidingsclub van FC Barcelona.

UPDATE 28/04
Ook Grenz-Echo bevestigt nu dat de naam van Luis Garcia in de wandelgangen rondgaat als opvolger van San José, maar hij is niet de enige oude bekende die in beeld zou zijn. Ook de naam van Jordi Condom wordt immers naar voor geschoven. De Spanjaard was al van 2012 tot 2015 assistent en van 2015 tot 2017 hoofdcoach van de Panda's. Na zijn ontslag en passages bij Roeselare en Al Arabi keerde Condom vorige zomer terug als sportief directeur, maar nu zou hij dus weer op de bank kunnen gaan zitten.

Wie zou de beste optie zijn?

Meest recent

Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

53
53
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

88
88
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

234
234
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

371
371
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

183
183
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

212
212
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

260
260
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

82
82
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

96
96
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

63
63
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

27
27
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

330
330
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

194
194
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

440
440
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

40
40
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

474
474
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

222
222
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

380
380
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

134
134
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

236
236
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

142
142
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

185
185
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

195
195
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

745
745
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

752
752

Meer sportnieuws