'Eupen denkt aan twee oude bekenden om San José op te volgen'

door
'Eupen denkt aan twee oude bekenden om San José op te volgen'

De Jupiler Pro League bleek het voorbije seizoen alweer een trainerskerkhof. AA Gent spande de kroon met drie ontslagen, maar ook KRC Genk voerde twee trainerswissels door. Daarnaast werd ook bij Anderlecht, Moeskroen, STVV, Standard, Antwerp, Beerschot, KV Kortrijk, Cercle Brugge en onlangs nog Charleroi van trainer veranderd.

Ook trainerswissels nummer vijftien zit eraan te komen. Grenz-Echo meldt immers dat ze bij AS Eupen straks afscheid zullen nemen van Beñat San José. De Panda's onderhandelden de voorbije weken met hun coach over een verlenging van zijn aflopende contract, maar vonden uiteindelijk geen akkoord. De 41-jarige Spanjaard stond twee seizoenen aan het roer in Eupen en leidde de club daarin naar een dertiende en een twaalfde plaats. Hij was in het verleden ook al werkzaam bij Al Ittihad, Al Ettifaq, Antofagasta, Bolivar, Universidad Catolica en Al Nasr.

UPDATE 19u50

Hoewel het vertrek van San José nog officieel moet worden bekendgemaakt, circuleert intussen al volop de naam van zijn opvolger. En daarvoor mikt Eupen op een grote naam. Volgens Het Nieuwsblad ligt namelijk oude bekende Luis Garcia, die van 2014 tot 2019 als speler reeds actief was Am Kehrweg, in polepositie om de functie van T1 op zich te nemen. Momenteel is de Spanjaard aan de slag als coach bij C.F. Damm, een opleidingsclub van FC Barcelona.

UPDATE 28/04
Ook Grenz-Echo bevestigt nu dat de naam van Luis Garcia in de wandelgangen rondgaat als opvolger van San José, maar hij is niet de enige oude bekende die in beeld zou zijn. Ook de naam van Jordi Condom wordt immers naar voor geschoven. De Spanjaard was al van 2012 tot 2015 assistent en van 2015 tot 2017 hoofdcoach van de Panda's. Na zijn ontslag en passages bij Roeselare en Al Arabi keerde Condom vorige zomer terug als sportief directeur, maar nu zou hij dus weer op de bank kunnen gaan zitten.

Wie zou de beste optie zijn?

Meest recent

'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

82
82
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

20
20
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

12
12
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

167
167
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

52
52
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

204
204
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

118
118
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

167
167
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

62
62
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

232
232
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

290
290
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

50
50
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

151
151
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

85
85
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

213
213
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

194
194
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

203
203
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

25
25
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

217
217
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

286
286
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

299
299
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

152
152
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

109
109
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

145
145

Meer sportnieuws