'Eupen denkt aan twee oude bekenden om San José op te volgen'

door
'Eupen denkt aan twee oude bekenden om San José op te volgen'

De Jupiler Pro League bleek het voorbije seizoen alweer een trainerskerkhof. AA Gent spande de kroon met drie ontslagen, maar ook KRC Genk voerde twee trainerswissels door. Daarnaast werd ook bij Anderlecht, Moeskroen, STVV, Standard, Antwerp, Beerschot, KV Kortrijk, Cercle Brugge en onlangs nog Charleroi van trainer veranderd.

Ook trainerswissels nummer vijftien zit eraan te komen. Grenz-Echo meldt immers dat ze bij AS Eupen straks afscheid zullen nemen van Beñat San José. De Panda's onderhandelden de voorbije weken met hun coach over een verlenging van zijn aflopende contract, maar vonden uiteindelijk geen akkoord. De 41-jarige Spanjaard stond twee seizoenen aan het roer in Eupen en leidde de club daarin naar een dertiende en een twaalfde plaats. Hij was in het verleden ook al werkzaam bij Al Ittihad, Al Ettifaq, Antofagasta, Bolivar, Universidad Catolica en Al Nasr.

UPDATE 19u50

Hoewel het vertrek van San José nog officieel moet worden bekendgemaakt, circuleert intussen al volop de naam van zijn opvolger. En daarvoor mikt Eupen op een grote naam. Volgens Het Nieuwsblad ligt namelijk oude bekende Luis Garcia, die van 2014 tot 2019 als speler reeds actief was Am Kehrweg, in polepositie om de functie van T1 op zich te nemen. Momenteel is de Spanjaard aan de slag als coach bij C.F. Damm, een opleidingsclub van FC Barcelona.

UPDATE 28/04
Ook Grenz-Echo bevestigt nu dat de naam van Luis Garcia in de wandelgangen rondgaat als opvolger van San José, maar hij is niet de enige oude bekende die in beeld zou zijn. Ook de naam van Jordi Condom wordt immers naar voor geschoven. De Spanjaard was al van 2012 tot 2015 assistent en van 2015 tot 2017 hoofdcoach van de Panda's. Na zijn ontslag en passages bij Roeselare en Al Arabi keerde Condom vorige zomer terug als sportief directeur, maar nu zou hij dus weer op de bank kunnen gaan zitten.

Wie zou de beste optie zijn?

Meest recent

Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

6
6
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

25
25
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

59
59
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

40
40
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

247
247
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

24
24
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

168
168
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

44
44
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

40
40
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

55
55
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

226
226
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

77
77
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

30
30
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

183
183
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

136
136
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

224
224
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

91
91
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

68
68
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

430
430
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

151
151
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

181
181
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

46
46
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

70
70
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

156
156
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

123
123

Meer sportnieuws