'Eupen denkt aan twee oude bekenden om San José op te volgen'

door
'Eupen denkt aan twee oude bekenden om San José op te volgen'

De Jupiler Pro League bleek het voorbije seizoen alweer een trainerskerkhof. AA Gent spande de kroon met drie ontslagen, maar ook KRC Genk voerde twee trainerswissels door. Daarnaast werd ook bij Anderlecht, Moeskroen, STVV, Standard, Antwerp, Beerschot, KV Kortrijk, Cercle Brugge en onlangs nog Charleroi van trainer veranderd.

Ook trainerswissels nummer vijftien zit eraan te komen. Grenz-Echo meldt immers dat ze bij AS Eupen straks afscheid zullen nemen van Beñat San José. De Panda's onderhandelden de voorbije weken met hun coach over een verlenging van zijn aflopende contract, maar vonden uiteindelijk geen akkoord. De 41-jarige Spanjaard stond twee seizoenen aan het roer in Eupen en leidde de club daarin naar een dertiende en een twaalfde plaats. Hij was in het verleden ook al werkzaam bij Al Ittihad, Al Ettifaq, Antofagasta, Bolivar, Universidad Catolica en Al Nasr.

UPDATE 19u50

Hoewel het vertrek van San José nog officieel moet worden bekendgemaakt, circuleert intussen al volop de naam van zijn opvolger. En daarvoor mikt Eupen op een grote naam. Volgens Het Nieuwsblad ligt namelijk oude bekende Luis Garcia, die van 2014 tot 2019 als speler reeds actief was Am Kehrweg, in polepositie om de functie van T1 op zich te nemen. Momenteel is de Spanjaard aan de slag als coach bij C.F. Damm, een opleidingsclub van FC Barcelona.

UPDATE 28/04
Ook Grenz-Echo bevestigt nu dat de naam van Luis Garcia in de wandelgangen rondgaat als opvolger van San José, maar hij is niet de enige oude bekende die in beeld zou zijn. Ook de naam van Jordi Condom wordt immers naar voor geschoven. De Spanjaard was al van 2012 tot 2015 assistent en van 2015 tot 2017 hoofdcoach van de Panda's. Na zijn ontslag en passages bij Roeselare en Al Arabi keerde Condom vorige zomer terug als sportief directeur, maar nu zou hij dus weer op de bank kunnen gaan zitten.

LEES OOK: 'Uittocht Charleroi komt op gang: 2 vertrekkers in de maak'

🔥 Populair bij onze lezers

'Explosie bij Real Madrid: Alonso botst met clubleiding'
'Explosie bij Real Madrid: Alonso botst met clubleiding'

Wie zou de beste optie zijn?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

161
161
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

259
259
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

711
711
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

517
517
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

232
232
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1192
1192
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws