'Eupen denkt aan twee oude bekenden om San José op te volgen'

door
'Eupen denkt aan twee oude bekenden om San José op te volgen'

De Jupiler Pro League bleek het voorbije seizoen alweer een trainerskerkhof. AA Gent spande de kroon met drie ontslagen, maar ook KRC Genk voerde twee trainerswissels door. Daarnaast werd ook bij Anderlecht, Moeskroen, STVV, Standard, Antwerp, Beerschot, KV Kortrijk, Cercle Brugge en onlangs nog Charleroi van trainer veranderd.

Ook trainerswissels nummer vijftien zit eraan te komen. Grenz-Echo meldt immers dat ze bij AS Eupen straks afscheid zullen nemen van Beñat San José. De Panda's onderhandelden de voorbije weken met hun coach over een verlenging van zijn aflopende contract, maar vonden uiteindelijk geen akkoord. De 41-jarige Spanjaard stond twee seizoenen aan het roer in Eupen en leidde de club daarin naar een dertiende en een twaalfde plaats. Hij was in het verleden ook al werkzaam bij Al Ittihad, Al Ettifaq, Antofagasta, Bolivar, Universidad Catolica en Al Nasr.

UPDATE 19u50

Hoewel het vertrek van San José nog officieel moet worden bekendgemaakt, circuleert intussen al volop de naam van zijn opvolger. En daarvoor mikt Eupen op een grote naam. Volgens Het Nieuwsblad ligt namelijk oude bekende Luis Garcia, die van 2014 tot 2019 als speler reeds actief was Am Kehrweg, in polepositie om de functie van T1 op zich te nemen. Momenteel is de Spanjaard aan de slag als coach bij C.F. Damm, een opleidingsclub van FC Barcelona.

UPDATE 28/04
Ook Grenz-Echo bevestigt nu dat de naam van Luis Garcia in de wandelgangen rondgaat als opvolger van San José, maar hij is niet de enige oude bekende die in beeld zou zijn. Ook de naam van Jordi Condom wordt immers naar voor geschoven. De Spanjaard was al van 2012 tot 2015 assistent en van 2015 tot 2017 hoofdcoach van de Panda's. Na zijn ontslag en passages bij Roeselare en Al Arabi keerde Condom vorige zomer terug als sportief directeur, maar nu zou hij dus weer op de bank kunnen gaan zitten.

LEES OOK: 'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Wie zou de beste optie zijn?

Meest recent

Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

0
0
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

11
11
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

134
134
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

115
115
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

74
74
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

17
17
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

202
202
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

149
149
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

120
120
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

104
104
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

23
23
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

232
232
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

42
42
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

59
59
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

72
72
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

123
123
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

248
248
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

500
500
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

232
232
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

397
397
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

240
240
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

139
139
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

385
385
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

631
631
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

248
248

Meer sportnieuws