Genk maakt zich sterk: "Geen leegloop zoals na titel"

door
Genk maakt zich sterk:

KRC Genk heeft nog eens een prijs gepakt, want het haalde zondag de Croky Cup binnen. Het klopte in de finale Standard met 1-2 en dat zorgde uiteraard voor groot feest in de Luminus Arena. De vraag is nu alleen of Genk binnen enkele weken niet met een kater wakker wordt en weer een aantal van zijn sterkhouders verliest.


De voorbije weken dook immers al de nodige interesse op voor spelers van de Limburgers. Onder meer Kristian Thorstvedt, Maarten Vandevoordt, Paul Onuachu, Jere Uronen en Jhon Lucumi werden al aan een transfer gelinkt. "Ik verwacht na de bekerwinst zeker geen leegloop bij Racing Genk, zoals na de titel twee jaar geleden", maakt algemeen directeur Erik Gerits zich echter sterk in TVL Sportcafé. "Dat Europees voetbal is belangrijk voor die jongens om zich misschien nog een jaar langer bij onze club te ontwikkelen. Want je ziet dat de mayonnaise goed pakt en dat de groep goed aan mekaar hangt. Ze is hongerig om nog te leren én om nog prijzen te pakken."

Na de titel in 2019 kreeg Genk te maken met een heuse leegloop, waardoor het vorig seizoen een teleurstellend jaar kende. Nog voor het behalen van het kampioenschap was Alejandro Pozuelo al vertrokken naar de MLS en daar kwamen in de zomer ook nog eens Leandro Trossard, Ruslan Malinovskyi en trainer Philippe Clement bij. Zes maanden later was het in januari ook nog de beurt aan Sander Berge en Mbwana Samatta. Genk moest zo weer bouwen aan een nieuwe ploeg, maar dat zal het volgend seizoen dus naar eigen zeggen niet hoeven te doen.

LEES OOK: 'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Zal Genk zijn ploeg bijeen kunnen houden?

Meest recent

Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

9
9
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

62
62
'Transferbom slaat in bij Kompany: Bayern-project in gevaar'

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

74
74
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

18
18
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

71
71
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

59
59
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

115
115
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

80
80
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

44
44
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

188
188
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

169
169
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

46
46
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

267
267
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

171
171
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

275
275
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

155
155
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

324
324
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

355
355
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

162
162
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

107
107
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

245
245
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

56
56
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

206
206
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

79
79
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

333
333

Meer sportnieuws