Genk maakt zich sterk: "Geen leegloop zoals na titel"

186 stemmen
Genk maakt zich sterk:

KRC Genk heeft nog eens een prijs gepakt, want het haalde zondag de Croky Cup binnen. Het klopte in de finale Standard met 1-2 en dat zorgde uiteraard voor groot feest in de Luminus Arena. De vraag is nu alleen of Genk binnen enkele weken niet met een kater wakker wordt en weer een aantal van zijn sterkhouders verliest.


De voorbije weken dook immers al de nodige interesse op voor spelers van de Limburgers. Onder meer Kristian Thorstvedt, Maarten Vandevoordt, Paul Onuachu, Jere Uronen en Jhon Lucumi werden al aan een transfer gelinkt. "Ik verwacht na de bekerwinst zeker geen leegloop bij Racing Genk, zoals na de titel twee jaar geleden", maakt algemeen directeur Erik Gerits zich echter sterk in TVL Sportcafé. "Dat Europees voetbal is belangrijk voor die jongens om zich misschien nog een jaar langer bij onze club te ontwikkelen. Want je ziet dat de mayonnaise goed pakt en dat de groep goed aan mekaar hangt. Ze is hongerig om nog te leren én om nog prijzen te pakken."

Na de titel in 2019 kreeg Genk te maken met een heuse leegloop, waardoor het vorig seizoen een teleurstellend jaar kende. Nog voor het behalen van het kampioenschap was Alejandro Pozuelo al vertrokken naar de MLS en daar kwamen in de zomer ook nog eens Leandro Trossard, Ruslan Malinovskyi en trainer Philippe Clement bij. Zes maanden later was het in januari ook nog de beurt aan Sander Berge en Mbwana Samatta. Genk moest zo weer bouwen aan een nieuwe ploeg, maar dat zal het volgend seizoen dus naar eigen zeggen niet hoeven te doen.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Zal Genk zijn ploeg bijeen kunnen houden?

Meest recent

"Zoals in 1986": Degryse voorspelt opvallend WK-scenario

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

34
34
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

27
27
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

105
105
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

95
95
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

64
64
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

332
332
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

48
48
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

440
440
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

650
650
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

145
145
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

299
299
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

857
857
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

528
528
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

141
141
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

897
897
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

235
235
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

319
319
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

188
188
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

69
69
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

89
89
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

166
166
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

134
134
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

614
614

Meer sportnieuws