Dost vol lof: "Hij is echt extreem goed"

1000 stemmen
Dost vol lof:

Club Brugge legde in januari de nodige miljoenen neer voor de komst van Bas Dost en dat bleek tot dusver een goede zet. Zo tekende de Nederlandse spits onder meer voor 8 doelpunten in zijn eerste 13 competitiewedstrijden bij Blauw-Zwart. Dost kan dan ook rekenen op de nodige aanvoer.


Met onder meer Ruud Vormer, Hans Vanaken, Noa Lang en Charles De Ketelaere lopen er bij Club voldoende spelers rond die hem op de juiste manier kunnen bedienen. Al speelde Dost gedurende zijn carrière met nog meer uitstekende assist-gevers samen. Bij Sporting CP deelde hij bijvoorbeeld de kleedkamer met Bruno Fernandes. Maar één foerier stak er voor hem nog een tikkeltje bovenuit. Zo speelde hij destijds bij VfL Wolfsburg met Kevin De Bruyne in zijn rug. En dat leverde de Nederlander een pak doelpunten op. In een uitgebreid interview met Sport/Voetbalmagazine is hij dan ook erg lovend voor de Rode Duivel.

Dost wijst erop dat De Bruyne, in tegenstelling tot pakweg Fernandes, geen ploegmaats nodig heeft om voor gevaar te zorgen. "Hij is extreem goed. De Bruyne creëerde zelf zijn kansen of ruimte. Hij speelde ál-tijd de juiste pass. Weinig spelers kunnen dat. Hij speelt de bal die gespeeld moet worden. Als je dat op tv ziet, denk je: logisch. Maar geloof me, dat is het niet. Wereldklasse. Fernandes is uiteraard ook heel straf, met zijn uitstekende traptechniek en vista, maar hij is toch iets afhankelijker van anderen", aldus Dost bij S/VM.

LEES OOK: De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Dost is de beste afwerker in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

43
43
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

144
144
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

39
39
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

77
77
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

138
138
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

159
159
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

144
144
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

484
484
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

426
426
"Basisplaats kwijt" - grote verliezer na oefencampagne Duivels

De Rode Duivels kunnen maandag met een goed gemoed afreizen naar de Verenigde Staten. Met drie zeges ...

450
450
'Kompany compleet verloren: Bayern wil peperdure PL-ster'

Terwijl een groot deel van zijn spelers zich momenteel voorbereiden op het WK, geniet Vincent ...

182
182
Courtois onthult plannen bij Genk: "Niet gewoon geld leggen"

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

287
287
'Club schrikt zich hoedje: drastische wending Stankovic'

Club Brugge heeft afgelopen week afscheid genomen van één van zijn kampioenenmakers. ...

700
700
Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

624
624
'PSG laat Europa slikken: supertalent naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

230
230
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

140
140
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

225
225
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

446
446
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

500
500
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

189
189
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

124
124
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

463
463
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

304
304
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

318
318
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

515
515

Meer sportnieuws