Napoli en Mertens doen uitstekende zaak met het oog op CL-voetbal

door
Napoli en Mertens doen uitstekende zaak met het oog op CL-voetbal

Napoli stond vanavond voor een belangrijk duel met het oog op Champions League-voetbal. In Turijn kreeg het met Torino een degradatiekandidaat voor de kiezen, en dat leverde uiteindelijk weinig problemen op voor de ploeg van Dries Mertens. 


De thuisploeg werd vanaf het beginsignaal meteen weggedrukt door de bezoekers – met Dries Mertens op de bank- uit Napels. Osimhen kreeg in de eerste minuten van de wedstrijd meteen een uitstekende kans, maar de Nigeriaan was (vooralsnog) niet efficiënt genoeg. Enkele minuten later was het wél raak voor de Napolitanen. Bakayoko draaide zich uitstekend vrij en liet Sirigu kansloos met een knap afstandsschot. De ban was duidelijk gebroken voor de bezoekers, en Osimhen maakte er luttele minuten na het openingsdoelpunt van Bakayoko al 0-2 van. Torino probeerde tegen te prikken, maar de beste kansen bleven voor de bezoekers. Zielinski trof zelfs nog de paal.

In de tweede helft kregen we hetzelfde spelbeeld voorgeschoteld. Napoli bleef de gevaarlijkste ploeg, en Insigne trof in de openingsfase opnieuw het doelhout. Gattuso gunde Mertens een halfuur voor het eindsignaal nog een invalbeurt, en de Rode Duivel toonde zich meteen. Met enkele knappe dribbels was de aanvaller een ware gesel voor de Torino-defensie, maar scoren lukte (helaas) niet. Napoli kwam uiteindelijk niet meer in de problemen, en Torino eindigde zelfs met een man minder na een rode kaart voor Mandragora. Door de driepunter staat Napoli op gelijke hoogte met Milan op de tweede plaats. Torino moet dan weer achterom kijken, want zij blijven in acuut degradatiegevaar. 
Scorerverloop: 
0-1: Bakayoko (11')
0-2: Osimhen (13')
Bijzonderheid: Rode kaart Mandragora (86')

LEES OOK: 'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Zal Napoli zich plaatsen voor de Champions League?

Meest recent

KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

80
80
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

66
66
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

51
51
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

142
142
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

61
61
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

209
209
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

28
28
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

794
794
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

253
253
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

272
272
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

82
82
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

346
346
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

163
163
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

22
22
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

315
315
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

121
121
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

124
124
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

263
263
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

146
146
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

199
199
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

449
449
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

376
376
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

408
408
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

383
383
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

602
602

Meer sportnieuws