TRANSFERUURTJE: 'Club wil smaakmaker JPL, toptransfer Malinovskyi'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil smaakmaker JPL, toptransfer Malinovskyi'

De zomermercato nadert met rassen schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge moet komende zomer allicht op zoek naar een nieuwe tweede doelman en speurt daarvoor ook in eigen land rond. Volgens het Venezolaanse televisiekanaal Meridiano is Rafael Romo namelijk in beeld bij Blauw-Zwart. Dat neemt komende zomer afscheid van Ethan Horvath, want de Amerikaan is einde contract en wil elders eerste doelman worden. Romo, die een sterk seizoen achter de rug heeft bij OH Leuven, zou dan binnengehaald kunnen worden als doublure/concurrent voor Simon Mignolet.

Anderlecht heeft volgens buitenlandse media in december een bod gedaan van 2,3 miljoen euro op Alexis Duarte. Paars-Wit hoopte daarmee 70% van de transferrechten van de speler te bekomen, maar dat voorstel werd geweigerd. Duarte is een verdediger van 21 jaar en speelt voor Cerro Porteno. Hij is ook jeugdinternational bij Paraguay. Het is niet bekend of Anderlecht in de zomer zal terugkeren voor de speler, al is het duidelijk dat er achteraan versterking bij moet komen.

Maarten Vandevoordt heeft zich bij KRC Genk in de kijker gespeeld van een aantal ploegen. De voorbije weken werd hij al genoemd bij een aantal Italiaanse topclubs, met name AC Milan, AS Roma en Atalanta. La Gazzetta dello Sport weet dat hij bij die laatste club alvast nog steeds op het lijstje staat. De club uit Bergamo gaat komende zomer wellicht twee nieuwe doelmannen aantrekken. Al zijn er nog een pak andere kandidaten, een concreet bod kwam er ook nog niet.

Standard kocht Zinho Vanheusden voor ruim 12 miljoen euro weg bij Internazionale Milano en hij deed het zeer goed in Luik. Inter heeft echter een terugkoopoptie om hem deze zomer voor ruim 17 miljoen euro terug te halen. Standard deelde mee dat dit al in de boekhouding is opgenomen. En Tuttosport bevestigt dat Inter de optie inderdaad gaat lichten. Volgens de Italiaanse krant zal Vanheusden in de voorbereiding zijn kans krijgen, coach Antonio Conte gaat hem dan evolueren.

Beerschot kende een zeer mooi seizoen, maar de club wil verder blijven groeien. De fans mogen dan ook een aantal aanwinsten verwachten tijdens de komende transferzomer. Dat werd inmiddels bevestigd door vice-voorzitter Walter Damen. "Ik reken erop dat er de nodige versterkingen komen, en daar is al over gesproken", vertelde Damen tijdens de Youtube-show op het officiële kanaal van Beerschot.

STVV is al druk in de weer met de voorbereidingen op het komende seizoen. De Kanaries bevestigden op hun officiële kanalen immers dat Stan Van Dessel en Mory Konaté een nieuw contract getekend hebben. De twee middenvelder hadden een aflopende overeenkomst, maar blijven dus langer bij de club.

BUITENLAND
Ruslan Malinovskyi is de laatste weken uitstekend bezig bij Atalanta. En die prestaties kunnen hem een nieuwe toptransfer opleveren want volgens Calciomercato heeft Internazionale Milano nu zijn oog laten vallen op de 27-jarige. De aanstaande kampioen zal wel uit zijn pijp moeten komen als het Malinovskyi wil binnenhalen, want Atalanta zal niet staan springen om hem te laten vertrekken. Zijn transferprijs wordt momenteel op zo'n 25 miljoen euro geschat.

Ajax zou concreet in de markt zijn voor Claudinho, een 24-jarige aanvallende middenvelder van Red Bull Bragantino. De speler in kwestie was in het afgelopen Braziliaanse voetbalseizoen zéér doelgericht: in 35 Série A-wedstrijden scoorde hij maar liefst achttien keer. Volgens het Portugese dagblad A Bola heeft de Nederlandse club al een bod van 13 miljoen euro uitgebracht, ook Sporting CP ligt op de loer.

LEES OOK: 'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

Bij welke club verwacht u komende zomer de meeste nieuwkomers?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

14
14
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

37
37
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

22
22
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

25
25
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

45
45
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

170
170
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

324
324
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

172
172
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

123
123
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

567
567
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

836
836
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

67
67
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

300
300
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

562
562
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

562
562
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

665
665
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

366
366
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

614
614
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

468
468
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

256
256
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

562
562
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

655
655

Meer sportnieuws