UEFA schrapt Dublin en Bilbao nog als gaststeden voor het EK

door
UEFA schrapt Dublin en Bilbao nog als gaststeden voor het EK

Binnen minder dan 50 dagen gaat het EK met een jaar vertraging van start, maar zo kort voor het toernooi heeft de UEFA nog twee van zijn speelsteden geschrapt. De Europese voetbalbond maakte bekend dat er dan toch niet in Dublin en Bilbao gespeeld zal worden. Ook over München was twijfel gerezen, maar er zal uiteindelijk toch in de Allianz Arena gespeeld worden.


De beslissing om Dublin en Bilbao te schrappen, komt niet echt als een verrassing. De lokale overheden konden immers niet garanderen dat er fans in de stadions aanwezig zouden mogen zijn en uiteindelijk kiest de UEFA eieren voor zijn geld. De wedstrijden van Bilbao verhuizen allemaal naar het Estadio La Cartuja in Sevilla. De drie groepsmatchen die in Dublin gespeeld zouden worden, verkassen dan weer naar Sint-Petersburg, terwijl de geplande achtste finale op Wembley gespeeld zal worden.

München mag uiteindelijk toch aanblijven als gaststad, nadat eerder op de dag bekend raakte dat de Beierse overheid dan toch toestemming gegeven had om fans toe te laten. Er zullen minimum 14.500 supporters aanwezig mogen zijn in de vier wedstrijden die in de Duitse stad georganiseerd worden.


Goede beslissing?

Meest recent

Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

7
7
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

30
30
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

100
100
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

62
62
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

118
118
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

228
228
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

45
45
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

24
24
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

688
688
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

76
76
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

130
130
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

602
602
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

307
307
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

231
231
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

575
575
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

374
374
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

353
353
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

86
86
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

771
771
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

260
260
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

134
134
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

36
36
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

433
433
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

217
217

Meer sportnieuws