Coucke en Verbeke verbazen vriend en vijand

1502
Coucke en Verbeke verbazen vriend en vijand

Het was weliswaar spannend wachten tot de allerlaatste speeldag van de reguliere competitie, maar uiteindelijk slaagde RSC Anderlecht er toch in om zich te kwalificeren voor de Champions Play-off. Het grote doel van Sporting werd dus bereikt, al zal men op Neerpede toch wel stiekem hopen op een Europees ticket. 't Is het perfecte antwoord van de recordkampioen op de vaak snoeiharde kritiek richting de club. Soms was die terecht, maar soms ook niet. De slotsom is dat het nieuwe bestuur en de technische staf nu uiteindelijk hun groot gelijk halen.


GESLAAGD RAPPORT 

Er werden oorspronkelijk grote vraagtekens geplaatst bij het transferbeleid van Anderlecht, waarbij de nieuwkomers niet meteen overliepen van de kwaliteit. Dat is ergens ook logisch, want de schuldenberg bij Sporting loopt volgens De Tijd op tot maar liefst 116,7 miljoen euro. 't Is daarom dat technisch directeur Peter Verbeke amper vier miljoen euro kon spenderen in de zomermercato en zelfs geen budget had in de wintermercato. Door een gebrek aan middelen moest Verbeke en zijn scouts vaak teruggrijpen naar spelers met een hoog risicogehalte.

Zo zal de passage van de wintertransfers Jacob Bruun Larsen, Abdoulay Diaby en Werner Hahn slechts een voetnoot in de clubgeschiedenis blijven. Van de wintertransfers kan dus enkel Majeed Ashimeru veelbelovende prestaties aantonen, enkel een waanzinnige campagne in de Champions Play-off kan daar bij Diaby en Bruun Larsen nog verandering in brengen. Bij de zomertransfers, die ook meer tijd kregen om zich aan te passen en te manifesteren bij Anderlecht, bleek enkel Mustapha Bundu volledig door de mand te vallen.



Ook al wisselden ze hoogtes met laagtes af dit seizoen, toch gaven de zomertransfers – buiten Mustapha Bundu – hun visitekaartje af in het Lotto Park. De ene uiteraard nadrukkelijker dan de andere. De transfers van Timon Wellenreuther (Willem II, definitief), Matt Miazga (Chelsea, huur), Bogdan Mykhaylichenko (Zorya Lugansk definitief), Josh Cullen (West Ham, definitief), Paul Mukairu (Antalyaspor, huur) en Lukas Nmecha (Manchester City, huur) kunnen daarom als geslaagd bestempeld worden, al kan er bij elke individuele speler ook wel een kanttekening gemaakt worden.

T. WELLENREUTHER

De 25-jarige Duitser verhuisde in de vorige zomermercato naar het Lotto Park om te spelen, en dat doet hij tegenwoordig met overvloed. Timon Wellenreuther komt op wekelijkse basis aan de bak omdat de onaantastbare nummer één Hendrik Van Crombrugge een onvermijdelijke rugoperatie moest ondergaan. Wellenreuther is één van de minst belichte Anderlecht-spelers dit seizoen, maar hij kwam vaak in de oog van de storm terecht door enkele individuele fouten zoals dat het geval was tegen onder meer Eupen, Charleroi, Oostende en Kortrijk.



Timon Wellenreuther bleek daarom niet 100% betrouwbaar te zijn als doelman en aldus vatbaar voor flagrante fouten. Maar anderzijds hield hij Anderlecht ook vaak recht tijdens moeilijke momenten. Wellenreuther scoorde vooral punten door een uitstekende passing toe te passen. Met een gemiddelde van 89% aan geslaagde passes is hij na Maarten Vandevoordt (KRC Genk) de op één na beste uitvoetballende doelman van de Jupiler Pro League. En dat betekent ook iets. Zeker bij Anderlecht.

M. MIAZGA

Matt Miazga speelt weliswaar niet de pannen van het dak bij Anderlecht, maar hij heeft wel een grote en belangrijke rol in de defensieve stabiliteit van de ploeg – die de tweede minst gepasseerde is van reguliere competitie trouwens. Miazga heeft een echt strijdershart en bezit een ijzeren mentaliteit. 't Schijnt dat Amerikanen sterk in het hoofd zijn. Je brengt Miazga dan ook niet zomaar van z'n stuk. Dat bewees hij bijvoorbeeld na zijn dure fouten tegen Moeskroen en Genk. Miazga herpakte zich toen meteen, en leverde verder een onberispelijke prestatie af. 



Matt Miazga werpt zich dit seizoen zelfs op tot de echte leider van de Anderlecht-defensie. De 25-jarige is door zijn actieve coaching steeds nadrukkelijk aanwezig. Het gebeurt zelfs vaak dat Miazga na de wedstrijd een droge en pijnlijke keel heeft van al dat roepen. Vanuit de positie van centrale verdediger is zo'n emfatische vorm van communiceren trouwens geen overbodige luxe. Maar bovenal zijn Miazga's prestaties gewoon sober en kwalitatief. De 20-voudige Amerikaanse international springt vooral in het oog door zijn duelkracht en grote sterkte in het luchtruim. Miazga wint namelijk het meeste luchtduels bij Anderlecht, wat goed is voor een tiende plaats onder zijn positionele collega's uit de Jupiler Pro League. 

B. MYKHAYLICHENKO

Hij was dit seizoen één van de grootste vraagtekens, maar Bogdan Mykhaylichenko speelt die de laatste weken helemaal van zich af. De Oekraïense linksachter werd in de vorige zomer binnengehaald als één van de beste linksachters van de Premjer Liha, en hij startte ook veelbelovend in de Belgische competitie. In verschillende onderdelen was Mykhaylichenko de beste linksachter van de Jupiler Pro League, die zich opwierp tot een moderne fullback die een grote meerwaarde bleek in het begeerde 'totaalvoetbal' van Vincent Kompany.



Maar Bogdan Mykhaylichenko kon die goede vorm niet constant aanhouden en bijgevolg verloor hij zijn basisplaats aan Kemar Lawrence. In de laatste vier wedstrijden – die trouwens allemaal gewonnen werden – heroverde Mykhaylichenko opnieuw zijn startplaats en lijkt hij het pleit gewonnen te hebben van de Jamaicaan. Mykhaylichenko is defensief en offensief efficiënter dan zijn concurrent, terwijl hij ook accurater dribbelt en meer diepgang in zijn spel legt. Op het vlak van aanvallende efficiëntie en geslaagde dribbels hoort Mykhaylichenko zelfs tot de beste linksbacks van de Belgische competitie. 

J. CULLEN

Hij is niet de meest spectaculaire speler op de Belgische velden, maar Josh Cullen is een enorm nuttige speler voor RSC Anderlecht. De centrale middenvelder is binnenskamers één van de grote leiders en hij zorgt mee voor een positieve sfeer in de spelersgroep. Cullen was vorig seizoen in de Championship één van de betere spelers op zijn positie, en die meerwaarde trekt hij door in het Lotto Park. De 25-jarige voegt de nodige grinta toe aan het elftal van Vincent Kompany, iets waar het de ploeg toch wel vaak aan ontbrak. 



Bovendien beschikt Josh Cullen over een groot loopvermogen en is hij tevens niet schuw om te knokken en zijn mannetje te staan in de rechtstreekse duels. De Ierse international is de laatste weken niet meer een vaste basisspeler, maar ook als invaller levert hij sterke prestaties af. In de matchen tegen Antwerp en Club Brugge deed hij de wedstrijden bijvoorbeeld kantelen in het voordeel van Anderlecht. Daarbij valt vooral zijn defensieve efficiëntie op: enkel Jean Onana (Moeskroen) telt gemiddeld nog meer geslaagde defensieve ingrepen dan Cullen.

P. MUKAIRU

Paul Mukairu werd oorspronkelijk aangetrokken als opvolger van Jérémy Doku. Op basis van zijn prestaties bij Antalyaspor deed de Nigeriaan wel wat denken aan het goudhaantje uit Neerpede. Mukairu is snel, krachtig, doelgericht, dribbelt veel én hij kan de bal goed bijhouden. Maar daar houdt de vergelijking wel stilaan op, een exacte kopie van Doku is hij niet. Mukairu heeft zijn eigen stijl: sierlijke sleepbewegingen, veel dribbels. Maar voorlopig wel nog te weinig rendement. Desondanks brengt Mukairu toch een grote meerwaarde in de ploeg van Vincent Kompany.



Paul Mukairu verloor onlangs zijn basisplaats omdat Vincent Kompany een nieuwe veldbezetting hanteert, maar de Nigeriaan is allerminst afgeschreven. Zo telt geen enkele andere linker flankaanvaller meer aangegane dribbels dan de 21-jarige. Maar Mukairu legt ook regelmaat in zijn offensieve acties. Enkel Théo Bongonda (KRC Genk) is echter nog efficiënter en regelmatiger in zijn verrichtte aanvallende acties. Al is er wel nog wat werk aan zijn statistieken, Mukairu telt bijvoorbeeld amper 2 doelpunten en 4 assists.

L. NMECHA

Eén van de redenen waarom een Europees ticket zo belangrijk is voor Anderlecht, is het behouden van Lukas Nmecha. De huurling van Manchester City voelt zich in zijn sas bij Sporting, maar hij is tegelijk razend ambitieus. De kwalificatie voor Europa zou Nmecha dus weleens één seizoen langer kunnen houden in het Lotto Park. De Duitse belofte-international is geen goalgetter pur sang, maar hij heeft wel andere specifieke kwaliteiten waarmee hij het verschil maakt. Eén van de spelonderdelen waarin Nmecha het meest uitblinkt is bijvoorbeeld het wegdraaien met de man in de rug. Ook snelheid, diepgang en beweeglijkheid behoren tot de sterke punten van Nmecha. Ook al is hij geen echte doelpuntenmachine, Nmecha is wel een aanvaller met bijzonder veel quality.



Door het gebrek aan echte offensieve kwaliteit draagt Lukas Nmecha dit seizoen de ganse aanvalslinie van RSC Anderlecht zowat op zijn eentje. De 22-jarige spits presteert op een aanzienlijk hoger niveau dan zijn collega's Abdoulay Diaby en Mohammed Dauda. In die optiek is Nmecha vandaag onmisbaar voor Anderlecht. KV Mechelen-trainer Wouter Vrancken noemde Lukas Nmecha onlangs de beste spits in de Jupiler Pro League. En Franstalige krant La Dernière Heure durft zelfs te beweren dat hij de beste nummer 9 is bij RSC Anderlecht sinds Dieumerci Mbokani in het seizoen 2012-2013. 

LEES OOK: 'Lukaku terug naar Anderlecht: nieuw plannetje op tafel'

Speelt Anderlecht volgend seizoen voor de titel?

Meest recent

'Club Brugge op scherp: topploeg in actie voor Forbs'

Club Brugge zag deze zomer al verschillende steunpilaren vertrekken, maar wil een complete exodus ...

59
59
Geweldige beelden: Lukaku als ware koning onthaald

Romelu Lukaku zet zijn carrière voort bij Fenerbahçe. De Belgische spits landde ...

39
39
Anderlecht door tegen PAOK? Statistieken geven favoriet

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor de terugmatch in derde voorronde van de Europa League tegen ...

45
45
Meteen prijs: VAR-interventie helpt PSG aan Europese supercup

Paris Saint-Germain heeft het nieuwe seizoen geopend op dezelfde wijze waarop het vorige werd ...

41
41
Afscheid na 145 duels: Club maakt plotse vertrekker bekend

Club Brugge wil zich in de slotweken van de zomermercato nog verder versterken. Maar het is ook de ...

220
220
Ruben Van Gucht kondigt enorm heuglijk nieuws aan

Sommige momenten veranderen alles, en voor Ruben Van Gucht is zo’n bijzonder moment ...

27
27
'STVV troeft Antwerp af: bekend gezicht terug naar Stayen'

STVV is met een tegenvaller aan het nieuwe seizoen begonnen en raakte in eigen huis niet voorbij ...

86
86
"Dit kan níét" - Radja clasht met Deschacht na Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Die start noopte analist Olivier ...

967
967
Nederland heeft bondscoach: KNVB kondigt Europese topper aan

Terwijl de start van de Nations League-campagne steeds dichter komt, zat Nederland nog steeds zonder ...

218
218
Dejaegere raakt iedereen met hartverscheurende getuigenis

Brecht Dejaegere staat al jaren bekend als een voetballer die zich op het veld niet snel laat ...

62
62
'Transfer crasht: Anderlecht grijpt naast oude bekende'

CEO Kenneth Bornauw bevestigde het afgelopen weekend andermaal: RSC Anderlecht wil zich in de ...

377
377
Terechte woede bij Union? "Scheids kreeg iets ingefluisterd"

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

711
711
‘Dit wordt dé zomerstunt: Club Brugge gaat voor 20M-bom’

Club Brugge lijkt nog lang niet klaar op de transfermarkt. Blauw-zwart mikt op een opvallend target, ...

2025
2025
Ajax stuurt nieuw signaal over transfer Godts

Mika Godts flirt intussen al enkele weken met een serieuze toptransfer. Niemand minder dan Paris ...

62
62
'La Louvière pakt uit met énorme transferstunt'

La Louvière wist vorig seizoen toch tot veler verbazing het behoud in de Jupiler Pro League ...

127
127
Messi dropt stevige toekomstbom na overlijden vader

Het zijn zware dagen voor Lionel Messi. De Argentijnse ster kreeg in de privésfeer immers af ...

100
100
'Standard pakt na njet meteen door met Anderlecht-target'

Bij Standard hebben ze na de teleurstellende 2-2 tegen Cercle Brugge op de openingsspeeldag beseft ...

161
161
Vitor Bruno speelt open kaart over terugkeer Lukaku

Bij Anderlecht durfden de fans de voorbije dagen stiekem dromen van een terugkeer van Romelu Lukaku, ...

274
274
Het is officieel: Lukaku zet handtekening bij Fenerbahçe

Na maanden van speculatie is de scheiding tussen Romelu Lukaku en Napoli nu ook helemaal officieel. ...

91
91
Man Utd toont vertrouwen in Lammens met nieuwigheid

Manchester United zet dezer dagen volop in op zijn Belgen. Met Youri Tielemans haalden ze deze zomer ...

187
187
'Zulte Waregem verrast met nog defensieve aanwinst'

Zulte Waregem heeft zijn start dit seizoen niet gemist, want Essevee boekte op de openingsspeeldag ...

228
228
Vertrekt Dean bij AA Gent? De Mil speelt open kaart

Gaat er bij AA Gent nog wat gebeuren op de transfermarkt? Aanvaller Max Dean wil graag een transfer ...

223
223
Union SG en Lierse SK ronden verrassende transfer af

Union SG heeft zopas een uitgaande transfer weten af te ronden. De Belgische bekerwinnaar vond een ...

98
98
'PSG kijkt aandachtig mee: smaakmaker Anderlecht in beeld'

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel veel jong talent. De Brusselaars gaan daar nog veel plezier aan ...

619
619
Euvrard verandert compleet van transfergedachte bij Standard

Standard blijft tijdens deze transferperiode nadrukkelijk uitkijken naar versterking. Vooral een ...

162
162

Meer sportnieuws