Mirakel voor WB: Moeskroen naar 1B na rollercoaster

door
Mirakel voor WB: Moeskroen naar 1B na rollercoaster

Na een ware rollercoaster op de slotspeeldag is Moeskroen veroordeeld tot degradatie naar 1B. Les Hurlus kwamen op het veld van Club Brugge nochtans op voorsprong, maar verloren uiteindelijk met 4-2 van de leider. Waasland-Beveren pakte dan weer wel de volle buit tegen OH Leuven (1-2) en mag zich opmaken voor barragewedstrijden tegen Seraing.


Waasland-Beveren kende een behoorlijk moeizame start aan Den Dreef en mocht van geluk spreken dat OHL enkele goede kansen liet liggen. Maar na een halfuurtje spelen kwamen de mannen van coach Nicky Hayen dan toch op voorsprong. Het was Louis Verstraete die voor de 0-1 zorgde, dat was meteen ook de ruststand.

Vlak na de pauze incasseerde WB een eerste tik: Siebe Schrijvers zorgde met een lekker doelpunt voor de 1-1. De Waaslanders bleven echter knokken. En opnieuw toonde Verstraete zich van goudwaarde met zijn tweede treffer van de avond. Het geloof was nu helemaal terug bij de bezoekers. Rafael Romo moest alles uit de kast halen op grote kansen van Danel Sinani en Michael Frey. Uiteindelijk bleef het echter bij 1-2, de broodnodige zege was een feit.

En dus was het voor WB uitkijken naar wat er op Jan Breydel gebeurde. Want wie een simpele zege van Club Brugge had verwacht, kwam bedrogen uit. In een matige eerste helft werd niet gescoord, vlak na rust kwamen de bezoekers zowaar op voorsprong via Hamdi Harbaoui. Die tegentreffer leek Blauw-Zwart echter wakker te schudden. Via Charles De Ketelaere en Hans Vanaken werd het 2-2.

Toch was de partij nog niet gedaan. Matias Silvestre zette zijn ploeg weer op 2-2, waardoor Moeskroen virtueel gered was. Maar uiteindelijk deed Club Brugge toch wat moest. Nederlanders Noa Lang en Bas Dost zorgden uiteindelijk voor een duidelijke 4-2-zege. Daarmee viel meteen ook het doek over de Henegouwers. Waasland-Beveren mag zich dan weer gaan opmaken voor de barrageduels. Al zal er allicht eerst nog flink gevierd worden.

LEES OOK: Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Wie verdiende de degradatie het meest volgens u?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

55
55
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

19
19
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

33
33
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

145
145
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

199
199
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

172
172
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

265
265
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

79
79
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

173
173
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

178
178
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

965
965
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

81
81
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

115
115
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

344
344
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

145
145
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

487
487
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

49
49
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

240
240
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

434
434
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

716
716

Meer sportnieuws