Mirakel voor WB: Moeskroen naar 1B na rollercoaster

door
Mirakel voor WB: Moeskroen naar 1B na rollercoaster

Na een ware rollercoaster op de slotspeeldag is Moeskroen veroordeeld tot degradatie naar 1B. Les Hurlus kwamen op het veld van Club Brugge nochtans op voorsprong, maar verloren uiteindelijk met 4-2 van de leider. Waasland-Beveren pakte dan weer wel de volle buit tegen OH Leuven (1-2) en mag zich opmaken voor barragewedstrijden tegen Seraing.


Waasland-Beveren kende een behoorlijk moeizame start aan Den Dreef en mocht van geluk spreken dat OHL enkele goede kansen liet liggen. Maar na een halfuurtje spelen kwamen de mannen van coach Nicky Hayen dan toch op voorsprong. Het was Louis Verstraete die voor de 0-1 zorgde, dat was meteen ook de ruststand.

Vlak na de pauze incasseerde WB een eerste tik: Siebe Schrijvers zorgde met een lekker doelpunt voor de 1-1. De Waaslanders bleven echter knokken. En opnieuw toonde Verstraete zich van goudwaarde met zijn tweede treffer van de avond. Het geloof was nu helemaal terug bij de bezoekers. Rafael Romo moest alles uit de kast halen op grote kansen van Danel Sinani en Michael Frey. Uiteindelijk bleef het echter bij 1-2, de broodnodige zege was een feit.

En dus was het voor WB uitkijken naar wat er op Jan Breydel gebeurde. Want wie een simpele zege van Club Brugge had verwacht, kwam bedrogen uit. In een matige eerste helft werd niet gescoord, vlak na rust kwamen de bezoekers zowaar op voorsprong via Hamdi Harbaoui. Die tegentreffer leek Blauw-Zwart echter wakker te schudden. Via Charles De Ketelaere en Hans Vanaken werd het 2-2.

Toch was de partij nog niet gedaan. Matias Silvestre zette zijn ploeg weer op 2-2, waardoor Moeskroen virtueel gered was. Maar uiteindelijk deed Club Brugge toch wat moest. Nederlanders Noa Lang en Bas Dost zorgden uiteindelijk voor een duidelijke 4-2-zege. Daarmee viel meteen ook het doek over de Henegouwers. Waasland-Beveren mag zich dan weer gaan opmaken voor de barrageduels. Al zal er allicht eerst nog flink gevierd worden.

LEES OOK: Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

Wie verdiende de degradatie het meest volgens u?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

96
96
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

38
38
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

21
21
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

91
91
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

253
253
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

151
151
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

307
307
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

156
156
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

201
201
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

35
35
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

46
46
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

616
616
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

737
737
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

303
303
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

374
374
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

397
397
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

377
377
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

589
589
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

236
236
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws