Mirakel voor WB: Moeskroen naar 1B na rollercoaster

door
Mirakel voor WB: Moeskroen naar 1B na rollercoaster

Na een ware rollercoaster op de slotspeeldag is Moeskroen veroordeeld tot degradatie naar 1B. Les Hurlus kwamen op het veld van Club Brugge nochtans op voorsprong, maar verloren uiteindelijk met 4-2 van de leider. Waasland-Beveren pakte dan weer wel de volle buit tegen OH Leuven (1-2) en mag zich opmaken voor barragewedstrijden tegen Seraing.


Waasland-Beveren kende een behoorlijk moeizame start aan Den Dreef en mocht van geluk spreken dat OHL enkele goede kansen liet liggen. Maar na een halfuurtje spelen kwamen de mannen van coach Nicky Hayen dan toch op voorsprong. Het was Louis Verstraete die voor de 0-1 zorgde, dat was meteen ook de ruststand.

Vlak na de pauze incasseerde WB een eerste tik: Siebe Schrijvers zorgde met een lekker doelpunt voor de 1-1. De Waaslanders bleven echter knokken. En opnieuw toonde Verstraete zich van goudwaarde met zijn tweede treffer van de avond. Het geloof was nu helemaal terug bij de bezoekers. Rafael Romo moest alles uit de kast halen op grote kansen van Danel Sinani en Michael Frey. Uiteindelijk bleef het echter bij 1-2, de broodnodige zege was een feit.

En dus was het voor WB uitkijken naar wat er op Jan Breydel gebeurde. Want wie een simpele zege van Club Brugge had verwacht, kwam bedrogen uit. In een matige eerste helft werd niet gescoord, vlak na rust kwamen de bezoekers zowaar op voorsprong via Hamdi Harbaoui. Die tegentreffer leek Blauw-Zwart echter wakker te schudden. Via Charles De Ketelaere en Hans Vanaken werd het 2-2.

Toch was de partij nog niet gedaan. Matias Silvestre zette zijn ploeg weer op 2-2, waardoor Moeskroen virtueel gered was. Maar uiteindelijk deed Club Brugge toch wat moest. Nederlanders Noa Lang en Bas Dost zorgden uiteindelijk voor een duidelijke 4-2-zege. Daarmee viel meteen ook het doek over de Henegouwers. Waasland-Beveren mag zich dan weer gaan opmaken voor de barrageduels. Al zal er allicht eerst nog flink gevierd worden.

LEES OOK: Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Wie verdiende de degradatie het meest volgens u?

Meest recent

KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

1
1
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

23
23
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

133
133
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

49
49
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

74
74
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

123
123
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

189
189
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

168
168
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

450
450
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

325
325
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

210
210
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

48
48
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

288
288
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

155
155
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

780
780
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

626
626
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

657
657
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

123
123
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

584
584
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

69
69
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

529
529
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

369
369
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

298
298
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

183
183
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

390
390

Meer sportnieuws