Mirakel voor WB: Moeskroen naar 1B na rollercoaster

491 stemmen
Mirakel voor WB: Moeskroen naar 1B na rollercoaster

Na een ware rollercoaster op de slotspeeldag is Moeskroen veroordeeld tot degradatie naar 1B. Les Hurlus kwamen op het veld van Club Brugge nochtans op voorsprong, maar verloren uiteindelijk met 4-2 van de leider. Waasland-Beveren pakte dan weer wel de volle buit tegen OH Leuven (1-2) en mag zich opmaken voor barragewedstrijden tegen Seraing.


Waasland-Beveren kende een behoorlijk moeizame start aan Den Dreef en mocht van geluk spreken dat OHL enkele goede kansen liet liggen. Maar na een halfuurtje spelen kwamen de mannen van coach Nicky Hayen dan toch op voorsprong. Het was Louis Verstraete die voor de 0-1 zorgde, dat was meteen ook de ruststand.

Vlak na de pauze incasseerde WB een eerste tik: Siebe Schrijvers zorgde met een lekker doelpunt voor de 1-1. De Waaslanders bleven echter knokken. En opnieuw toonde Verstraete zich van goudwaarde met zijn tweede treffer van de avond. Het geloof was nu helemaal terug bij de bezoekers. Rafael Romo moest alles uit de kast halen op grote kansen van Danel Sinani en Michael Frey. Uiteindelijk bleef het echter bij 1-2, de broodnodige zege was een feit.

En dus was het voor WB uitkijken naar wat er op Jan Breydel gebeurde. Want wie een simpele zege van Club Brugge had verwacht, kwam bedrogen uit. In een matige eerste helft werd niet gescoord, vlak na rust kwamen de bezoekers zowaar op voorsprong via Hamdi Harbaoui. Die tegentreffer leek Blauw-Zwart echter wakker te schudden. Via Charles De Ketelaere en Hans Vanaken werd het 2-2.

Toch was de partij nog niet gedaan. Matias Silvestre zette zijn ploeg weer op 2-2, waardoor Moeskroen virtueel gered was. Maar uiteindelijk deed Club Brugge toch wat moest. Nederlanders Noa Lang en Bas Dost zorgden uiteindelijk voor een duidelijke 4-2-zege. Daarmee viel meteen ook het doek over de Henegouwers. Waasland-Beveren mag zich dan weer gaan opmaken voor de barrageduels. Al zal er allicht eerst nog flink gevierd worden.

LEES OOK: STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Wie verdiende de degradatie het meest volgens u?

Meest recent

'Transfer Trossard: verbazingwekkende bestemming genoemd'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

7
7
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

16
16
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

123
123
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

73
73
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

147
147
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

340
340
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

226
226
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

94
94
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

394
394
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

199
199
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

311
311
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

330
330
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

259
259
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

417
417
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

99
99
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

794
794
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

812
812
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

426
426
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

496
496
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

82
82
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

243
243
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

84
84
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

137
137
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

598
598
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

760
760

Meer sportnieuws