Mirakel voor WB: Moeskroen naar 1B na rollercoaster

door
Mirakel voor WB: Moeskroen naar 1B na rollercoaster

Na een ware rollercoaster op de slotspeeldag is Moeskroen veroordeeld tot degradatie naar 1B. Les Hurlus kwamen op het veld van Club Brugge nochtans op voorsprong, maar verloren uiteindelijk met 4-2 van de leider. Waasland-Beveren pakte dan weer wel de volle buit tegen OH Leuven (1-2) en mag zich opmaken voor barragewedstrijden tegen Seraing.


Waasland-Beveren kende een behoorlijk moeizame start aan Den Dreef en mocht van geluk spreken dat OHL enkele goede kansen liet liggen. Maar na een halfuurtje spelen kwamen de mannen van coach Nicky Hayen dan toch op voorsprong. Het was Louis Verstraete die voor de 0-1 zorgde, dat was meteen ook de ruststand.

Vlak na de pauze incasseerde WB een eerste tik: Siebe Schrijvers zorgde met een lekker doelpunt voor de 1-1. De Waaslanders bleven echter knokken. En opnieuw toonde Verstraete zich van goudwaarde met zijn tweede treffer van de avond. Het geloof was nu helemaal terug bij de bezoekers. Rafael Romo moest alles uit de kast halen op grote kansen van Danel Sinani en Michael Frey. Uiteindelijk bleef het echter bij 1-2, de broodnodige zege was een feit.

En dus was het voor WB uitkijken naar wat er op Jan Breydel gebeurde. Want wie een simpele zege van Club Brugge had verwacht, kwam bedrogen uit. In een matige eerste helft werd niet gescoord, vlak na rust kwamen de bezoekers zowaar op voorsprong via Hamdi Harbaoui. Die tegentreffer leek Blauw-Zwart echter wakker te schudden. Via Charles De Ketelaere en Hans Vanaken werd het 2-2.

Toch was de partij nog niet gedaan. Matias Silvestre zette zijn ploeg weer op 2-2, waardoor Moeskroen virtueel gered was. Maar uiteindelijk deed Club Brugge toch wat moest. Nederlanders Noa Lang en Bas Dost zorgden uiteindelijk voor een duidelijke 4-2-zege. Daarmee viel meteen ook het doek over de Henegouwers. Waasland-Beveren mag zich dan weer gaan opmaken voor de barrageduels. Al zal er allicht eerst nog flink gevierd worden.

LEES OOK: OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

Wie verdiende de degradatie het meest volgens u?

Meest recent

Afgang Atlético vlak voor Club, sneeuw teistert Eredivisie

Als Club Brugge aanstaande woensdag wil winnen van Atlético Madrid, kan het beste ten rade ...

54
54
Anderlecht-La Louvière tóch gespeeld: aftrap uitgesteld

RSC Anderlecht boekte donderdag zijn ticket voor de bekerfinale met een 0-4-zege op Antwerp. Die ...

359
359
Mechele geeft verklaring voor corner-fiasco bij Club

Club Brugge heeft zondagmiddag de derby tegen Cercle Brugge naar zich toe kunnen trekken: 1-2. ...

102
102
Antwerp krijgt klappen: Westerlo wint enorm sneeuwgevecht

Daags na het drama in de halve finales van de beker, heeft Antwerp FC weer een mokerslag ...

112
112
Komst Schreuder in gevaar? Anderlecht krijgt belangrijk nieuws

RSC Anderlecht kruist zondagavond de degens met La Louvière. Die wedstrijd zal nog steeds ...

290
290
Cercle genadig voor Club: "Dát stoort me enorm"

Cercle Brugge heeft het zondagmiddag nagelaten om gouden punten te pakken in de strijd om het ...

176
176
'Liverpool zet zich schrap: opzienbarende transfer Salah'

Liverpool FC plaatste zich zaterdag ten koste van Brighton voor de volgende ronde van de FA Cup en ...

81
81
Heftig beeld: Leko pakt speler in volle match bruut aan

Club Brugge heeft zondagmiddag de drie punten gepakt in de derby tegen Cercle Brugge. Maar van ...

374
374
Club overtuigt niet maar wint nipt in uitgesneeuwde derby

Club Brugge heeft zondagmiddag optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij leider Union SG. ...

106
106
Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

69
69
Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

98
98
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

270
270
Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

295
295
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

87
87
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

247
247
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

429
429
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

687
687
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

147
147
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

726
726
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

194
194
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

99
99
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

66
66
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

594
594
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

676
676
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

118
118

Meer sportnieuws