TU: 'Prijskaartje Onuachu bekend, twee aanwinsten Anderlecht'

door
TU: 'Prijskaartje Onuachu bekend, twee aanwinsten Anderlecht'

De zomermercato nadert met rassen schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is groot dat Gouden Stier Paul Onuachu komende zomer een nieuwe stap zal zetten. Maar KRC Genk wil een flink stuk boter bij de vis. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Onuachu minstens 25 miljoen euro (bonussen exclusief) moet kosten. Daarmee zou hij Sander Berge overtreffen als duurste vertrekker in de clubgeschiedenis. Als mogelijke vervanger wordt Ike Ugbo alvast genoemd. Chelsea FC zou wel zo'n 6 miljoen euro willen voor de huidige huurling van Cercle Brugge.

Clinton Mata is momenteel één van de beste verdedigers in de Jupiler Pro League. Club Brugge wil hem dan ook liefst behouden. Toch is het niet uitgesloten dat hij in de zomer vertrekt. Mata is 28 jaar en als verdediger is het dan een beetje nu of nooit. Tegenover La Dernière Heure houdt hij zijn opties alvast open. "Het is het ideale moment voor een transfer, maar ik voel me goed in Brugge. Ik wil enkel naar een club uit de top zes uit een groot kampioenschap, klinkt het.

Onze redactie vernam uit goede bron dat RSC Anderlecht de 19-jarige Ibrahim Saidou gaat laten proefdraaien. Dit is een linksachter die in Kameroen uitkomt voor Fauve Azur. Ook de Ghanese middenvelder Christian Nfodjo zou de kans krijgen om een contract af te dwingen bij RSCA. Michel Vlap hoopt dan weer dat hij na zijn huurbeurt een nieuwe kans krijgt bij Paars-Wit. Ondertussen wil de club het contract van Yari Verschaeren zo snel mogelijk openbreken. Het dossier sleept echter aan en de onderhandelingen zouden vrij moeizaam verlopen.

De 18-jarige middenvelder Mandela Keita heeft zijn debuut bij OH Leuven nu ook beloond zien worden. Via de officiële kanalen laten de Leuvenaars immers weten dat de jonge Belg met Guineese roots zopas zijn eerste profcontract ondertekende. Keita, die al sinds 2009 aan den Dreef vertoeft, ligt nu vast tot 2024.

BUITENLAND
De Italiaanse journalist Nicolo Schira stelt dat Paris Saint-Germain en Neymar er nu helemaal uit zijn. De Braziliaan zou zijn contract inderdaad verlengen tot 2026, en jaarlijks een waar monstersalaris van 30 miljoen euro opstrijken. Ter vergelijking: De Bruyne tekende pas een contractverlenging voor om en beide 20 miljoen euro per jaar. Een terugkeer van Neymar bij FC Barcelona lijkt zo dus ook definitief van de baan.

Een definitieve beslissing is er nog niet genomen, maar de kans op een vertrek van Sergio Ramos lijkt met de dag groter te worden. Dat wordt beweerd bij Cadena SER. Door het feit dat Ramos niet inging op verschillende contractaanbiedingen, denkt Real Madrid dat de aanvoerder bij een andere club een betere aanbieding kreeg. En dat hij dus al heeft besloten om Madrid te verlaten. Om welke ploeg het zou gaan, is voorlopig niet bekend. Karim Benzema zou volgens Marca wél verlengen bij Real.

Voorzitter Joan Laporta heeft laten weten dat hij 'zeker weet' dat Lionel Messi zijn loopbaan wil voortzetten bij FC Barcelona. De preses heeft die informatie medegedeeld aan Deportes Cuatro. Vanwege de financiële problemen heeft Barça nog geen officiële aanbieding gedaan. Laporta wil immers eerst een concreet zicht krijgen op de volledige situatie. Wel is het de bedoeling dat Messi binnen afzienbare tijd een officieel voorstel voorgeschoteld krijgt.

LEES OOK: 2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

28
28
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

17
17
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

19
19
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

82
82
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

63
63
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

47
47
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

211
211
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

326
326
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

77
77
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

127
127
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

143
143
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

109
109
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

119
119
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

202
202
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

139
139
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

677
677
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

543
543
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

221
221
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

295
295
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws