TU: 'Prijskaartje Onuachu bekend, twee aanwinsten Anderlecht'

door
TU: 'Prijskaartje Onuachu bekend, twee aanwinsten Anderlecht'

De zomermercato nadert met rassen schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is groot dat Gouden Stier Paul Onuachu komende zomer een nieuwe stap zal zetten. Maar KRC Genk wil een flink stuk boter bij de vis. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Onuachu minstens 25 miljoen euro (bonussen exclusief) moet kosten. Daarmee zou hij Sander Berge overtreffen als duurste vertrekker in de clubgeschiedenis. Als mogelijke vervanger wordt Ike Ugbo alvast genoemd. Chelsea FC zou wel zo'n 6 miljoen euro willen voor de huidige huurling van Cercle Brugge.

Clinton Mata is momenteel één van de beste verdedigers in de Jupiler Pro League. Club Brugge wil hem dan ook liefst behouden. Toch is het niet uitgesloten dat hij in de zomer vertrekt. Mata is 28 jaar en als verdediger is het dan een beetje nu of nooit. Tegenover La Dernière Heure houdt hij zijn opties alvast open. "Het is het ideale moment voor een transfer, maar ik voel me goed in Brugge. Ik wil enkel naar een club uit de top zes uit een groot kampioenschap, klinkt het.

Onze redactie vernam uit goede bron dat RSC Anderlecht de 19-jarige Ibrahim Saidou gaat laten proefdraaien. Dit is een linksachter die in Kameroen uitkomt voor Fauve Azur. Ook de Ghanese middenvelder Christian Nfodjo zou de kans krijgen om een contract af te dwingen bij RSCA. Michel Vlap hoopt dan weer dat hij na zijn huurbeurt een nieuwe kans krijgt bij Paars-Wit. Ondertussen wil de club het contract van Yari Verschaeren zo snel mogelijk openbreken. Het dossier sleept echter aan en de onderhandelingen zouden vrij moeizaam verlopen.

De 18-jarige middenvelder Mandela Keita heeft zijn debuut bij OH Leuven nu ook beloond zien worden. Via de officiële kanalen laten de Leuvenaars immers weten dat de jonge Belg met Guineese roots zopas zijn eerste profcontract ondertekende. Keita, die al sinds 2009 aan den Dreef vertoeft, ligt nu vast tot 2024.

BUITENLAND
De Italiaanse journalist Nicolo Schira stelt dat Paris Saint-Germain en Neymar er nu helemaal uit zijn. De Braziliaan zou zijn contract inderdaad verlengen tot 2026, en jaarlijks een waar monstersalaris van 30 miljoen euro opstrijken. Ter vergelijking: De Bruyne tekende pas een contractverlenging voor om en beide 20 miljoen euro per jaar. Een terugkeer van Neymar bij FC Barcelona lijkt zo dus ook definitief van de baan.

Een definitieve beslissing is er nog niet genomen, maar de kans op een vertrek van Sergio Ramos lijkt met de dag groter te worden. Dat wordt beweerd bij Cadena SER. Door het feit dat Ramos niet inging op verschillende contractaanbiedingen, denkt Real Madrid dat de aanvoerder bij een andere club een betere aanbieding kreeg. En dat hij dus al heeft besloten om Madrid te verlaten. Om welke ploeg het zou gaan, is voorlopig niet bekend. Karim Benzema zou volgens Marca wél verlengen bij Real.

Voorzitter Joan Laporta heeft laten weten dat hij 'zeker weet' dat Lionel Messi zijn loopbaan wil voortzetten bij FC Barcelona. De preses heeft die informatie medegedeeld aan Deportes Cuatro. Vanwege de financiële problemen heeft Barça nog geen officiële aanbieding gedaan. Laporta wil immers eerst een concreet zicht krijgen op de volledige situatie. Wel is het de bedoeling dat Messi binnen afzienbare tijd een officieel voorstel voorgeschoteld krijgt.

LEES OOK: 'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

90
90
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

297
297
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

50
50
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

140
140
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

127
127
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

82
82
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

142
142
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

62
62
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

402
402
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

130
130
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

30
30
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

768
768
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

367
367
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

117
117
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

186
186
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

255
255
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws