TU: 'Prijskaartje Onuachu bekend, twee aanwinsten Anderlecht'

598 stemmen
TU: 'Prijskaartje Onuachu bekend, twee aanwinsten Anderlecht'

De zomermercato nadert met rassen schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is groot dat Gouden Stier Paul Onuachu komende zomer een nieuwe stap zal zetten. Maar KRC Genk wil een flink stuk boter bij de vis. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Onuachu minstens 25 miljoen euro (bonussen exclusief) moet kosten. Daarmee zou hij Sander Berge overtreffen als duurste vertrekker in de clubgeschiedenis. Als mogelijke vervanger wordt Ike Ugbo alvast genoemd. Chelsea FC zou wel zo'n 6 miljoen euro willen voor de huidige huurling van Cercle Brugge.

Clinton Mata is momenteel één van de beste verdedigers in de Jupiler Pro League. Club Brugge wil hem dan ook liefst behouden. Toch is het niet uitgesloten dat hij in de zomer vertrekt. Mata is 28 jaar en als verdediger is het dan een beetje nu of nooit. Tegenover La Dernière Heure houdt hij zijn opties alvast open. "Het is het ideale moment voor een transfer, maar ik voel me goed in Brugge. Ik wil enkel naar een club uit de top zes uit een groot kampioenschap, klinkt het.

Onze redactie vernam uit goede bron dat RSC Anderlecht de 19-jarige Ibrahim Saidou gaat laten proefdraaien. Dit is een linksachter die in Kameroen uitkomt voor Fauve Azur. Ook de Ghanese middenvelder Christian Nfodjo zou de kans krijgen om een contract af te dwingen bij RSCA. Michel Vlap hoopt dan weer dat hij na zijn huurbeurt een nieuwe kans krijgt bij Paars-Wit. Ondertussen wil de club het contract van Yari Verschaeren zo snel mogelijk openbreken. Het dossier sleept echter aan en de onderhandelingen zouden vrij moeizaam verlopen.

De 18-jarige middenvelder Mandela Keita heeft zijn debuut bij OH Leuven nu ook beloond zien worden. Via de officiële kanalen laten de Leuvenaars immers weten dat de jonge Belg met Guineese roots zopas zijn eerste profcontract ondertekende. Keita, die al sinds 2009 aan den Dreef vertoeft, ligt nu vast tot 2024.

BUITENLAND
De Italiaanse journalist Nicolo Schira stelt dat Paris Saint-Germain en Neymar er nu helemaal uit zijn. De Braziliaan zou zijn contract inderdaad verlengen tot 2026, en jaarlijks een waar monstersalaris van 30 miljoen euro opstrijken. Ter vergelijking: De Bruyne tekende pas een contractverlenging voor om en beide 20 miljoen euro per jaar. Een terugkeer van Neymar bij FC Barcelona lijkt zo dus ook definitief van de baan.

Een definitieve beslissing is er nog niet genomen, maar de kans op een vertrek van Sergio Ramos lijkt met de dag groter te worden. Dat wordt beweerd bij Cadena SER. Door het feit dat Ramos niet inging op verschillende contractaanbiedingen, denkt Real Madrid dat de aanvoerder bij een andere club een betere aanbieding kreeg. En dat hij dus al heeft besloten om Madrid te verlaten. Om welke ploeg het zou gaan, is voorlopig niet bekend. Karim Benzema zou volgens Marca wél verlengen bij Real.

Voorzitter Joan Laporta heeft laten weten dat hij 'zeker weet' dat Lionel Messi zijn loopbaan wil voortzetten bij FC Barcelona. De preses heeft die informatie medegedeeld aan Deportes Cuatro. Vanwege de financiële problemen heeft Barça nog geen officiële aanbieding gedaan. Laporta wil immers eerst een concreet zicht krijgen op de volledige situatie. Wel is het de bedoeling dat Messi binnen afzienbare tijd een officieel voorstel voorgeschoteld krijgt.

LEES OOK: Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

18
18
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

28
28
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

184
184
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

112
112
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

206
206
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

263
263
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

120
120
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

554
554
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

174
174
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

476
476
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

142
142
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

713
713
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

231
231
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

744
744
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

521
521
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

196
196
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

371
371
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1247
1247
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

468
468
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

330
330
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

486
486
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

406
406
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

282
282
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

224
224
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

480
480

Meer sportnieuws