TU: 'Prijskaartje Onuachu bekend, twee aanwinsten Anderlecht'

598 stemmen
TU: 'Prijskaartje Onuachu bekend, twee aanwinsten Anderlecht'

De zomermercato nadert met rassen schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is groot dat Gouden Stier Paul Onuachu komende zomer een nieuwe stap zal zetten. Maar KRC Genk wil een flink stuk boter bij de vis. Het Laatste Nieuws weet namelijk dat Onuachu minstens 25 miljoen euro (bonussen exclusief) moet kosten. Daarmee zou hij Sander Berge overtreffen als duurste vertrekker in de clubgeschiedenis. Als mogelijke vervanger wordt Ike Ugbo alvast genoemd. Chelsea FC zou wel zo'n 6 miljoen euro willen voor de huidige huurling van Cercle Brugge.

Clinton Mata is momenteel één van de beste verdedigers in de Jupiler Pro League. Club Brugge wil hem dan ook liefst behouden. Toch is het niet uitgesloten dat hij in de zomer vertrekt. Mata is 28 jaar en als verdediger is het dan een beetje nu of nooit. Tegenover La Dernière Heure houdt hij zijn opties alvast open. "Het is het ideale moment voor een transfer, maar ik voel me goed in Brugge. Ik wil enkel naar een club uit de top zes uit een groot kampioenschap, klinkt het.

Onze redactie vernam uit goede bron dat RSC Anderlecht de 19-jarige Ibrahim Saidou gaat laten proefdraaien. Dit is een linksachter die in Kameroen uitkomt voor Fauve Azur. Ook de Ghanese middenvelder Christian Nfodjo zou de kans krijgen om een contract af te dwingen bij RSCA. Michel Vlap hoopt dan weer dat hij na zijn huurbeurt een nieuwe kans krijgt bij Paars-Wit. Ondertussen wil de club het contract van Yari Verschaeren zo snel mogelijk openbreken. Het dossier sleept echter aan en de onderhandelingen zouden vrij moeizaam verlopen.

De 18-jarige middenvelder Mandela Keita heeft zijn debuut bij OH Leuven nu ook beloond zien worden. Via de officiële kanalen laten de Leuvenaars immers weten dat de jonge Belg met Guineese roots zopas zijn eerste profcontract ondertekende. Keita, die al sinds 2009 aan den Dreef vertoeft, ligt nu vast tot 2024.

BUITENLAND
De Italiaanse journalist Nicolo Schira stelt dat Paris Saint-Germain en Neymar er nu helemaal uit zijn. De Braziliaan zou zijn contract inderdaad verlengen tot 2026, en jaarlijks een waar monstersalaris van 30 miljoen euro opstrijken. Ter vergelijking: De Bruyne tekende pas een contractverlenging voor om en beide 20 miljoen euro per jaar. Een terugkeer van Neymar bij FC Barcelona lijkt zo dus ook definitief van de baan.

Een definitieve beslissing is er nog niet genomen, maar de kans op een vertrek van Sergio Ramos lijkt met de dag groter te worden. Dat wordt beweerd bij Cadena SER. Door het feit dat Ramos niet inging op verschillende contractaanbiedingen, denkt Real Madrid dat de aanvoerder bij een andere club een betere aanbieding kreeg. En dat hij dus al heeft besloten om Madrid te verlaten. Om welke ploeg het zou gaan, is voorlopig niet bekend. Karim Benzema zou volgens Marca wél verlengen bij Real.

Voorzitter Joan Laporta heeft laten weten dat hij 'zeker weet' dat Lionel Messi zijn loopbaan wil voortzetten bij FC Barcelona. De preses heeft die informatie medegedeeld aan Deportes Cuatro. Vanwege de financiële problemen heeft Barça nog geen officiële aanbieding gedaan. Laporta wil immers eerst een concreet zicht krijgen op de volledige situatie. Wel is het de bedoeling dat Messi binnen afzienbare tijd een officieel voorstel voorgeschoteld krijgt.

LEES OOK: Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Garcia hakt knopen door: dit is de basisploeg tegen Egypte

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

3
3
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

162
162
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

42
42
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

75
75
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

63
63
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

40
40
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

348
348
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

103
103
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

150
150
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

219
219
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

128
128
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

200
200
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

67
67
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

355
355
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

129
129
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

719
719
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

79
79
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

294
294
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

324
324
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

636
636
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

492
492
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

931
931
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

83
83
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

128
128
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

197
197

Meer sportnieuws