Cercle en Club krijgen nieuwe stadiondomper

door
Cercle en Club krijgen nieuwe stadiondomper

Het stadiondossier van Club Brugge is een soap die intussen al meer dan een decennium aan de gang is, want Blauw-Zwart had alle moeite van de wereld om een plan te ontwikkelen dat niet op de één of andere manier afgeschoten werd. Een site in Loppem stootte op verzet van de buurtbewoners en de Blankenbergse Steenweg werd afgeschoten omwille van een geschil met onder meer Paul Gheysens, maar nu moet een nieuw stadion naast het huidige Jan Breydel eindelijk soelaas bieden.

Club zette alvast opnieuw een belangrijke stap in dat dossier, want het heeft bij de Vlaamse overheid een aanvraag tot omgevingsvergunning ingediend. Krant van West-Vlaanderen weet dat op donderdag daarom een openbaar onderzoek gestart werd, dat 30 dagen zal lopen. Binnen een maand zal Club dus meer weten over de mogelijke bouw van zijn nieuwe stadion en of de buurtbewoners in Sint-Andries zich kunnen vinden in de plannen, die al naar hun verzuchtingen aangepast werden.

In het plan van Club komt er een nieuw stadion van 40.116 plaatsen op de site van het Jan Breydelstadion, waarna de oude tempel afgebroken zal worden. In de plaats komt er een groot park, het Olympiapark, dat tevens moet fungeren als extra buffer voor de buurtbewoners. Club wil tegen de start van het seizoen 2023/24 in zijn nieuwe stadion kunnen spelen.

UPDATE 19u45

Vanochtend kreeg Club Brugge goed nieuws omtrent de bouw van hun nieuwe stadion, maar dat is allesbehalve het geval voor Cercle Brugge. Zij zouden een nieuw onderdak moeten krijgen aan de Blankenbergse steenweg, een plan dat al meermaals op tegenkanting is gestoten. En dat is nu opnieuw het geval, zo deelt schepen Franky Demon mee in Het Nieuwsblad.

Zo is er immers opnieuw beroep aangetekend tégen de bouw van het stadion aan de Blankenbergse steenweg. Dat is dus slecht nieuws voor de Vereniging, maar ook voor de buren van Club. Zo wil Groen-Zwart namelijk eerst garanties dat het zijn eigen thuishaven krijgt, vooraleer Club kan beginnen bouwen aan dat van hen. Zo lijken dus alle plannen weer even tot stilstand te komen, en is het wachten op verder nieuws.

LEES OOK: JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Komt er ooit een volledige doorbraak?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

7
7
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

13
13
Hasi vloekt: Anderlecht moet sterkhouder lang missen

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

25
25
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

40
40
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

152
152
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

100
100
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

111
111
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

42
42
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

189
189
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

39
39
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

92
92
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

475
475
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

204
204
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

103
103
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

259
259
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

391
391
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

275
275
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

585
585
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

462
462
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

164
164
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

38
38
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

96
96
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

203
203
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

92
92
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

92
92

Meer sportnieuws