Cercle en Club krijgen nieuwe stadiondomper

door
Cercle en Club krijgen nieuwe stadiondomper

Het stadiondossier van Club Brugge is een soap die intussen al meer dan een decennium aan de gang is, want Blauw-Zwart had alle moeite van de wereld om een plan te ontwikkelen dat niet op de één of andere manier afgeschoten werd. Een site in Loppem stootte op verzet van de buurtbewoners en de Blankenbergse Steenweg werd afgeschoten omwille van een geschil met onder meer Paul Gheysens, maar nu moet een nieuw stadion naast het huidige Jan Breydel eindelijk soelaas bieden.

Club zette alvast opnieuw een belangrijke stap in dat dossier, want het heeft bij de Vlaamse overheid een aanvraag tot omgevingsvergunning ingediend. Krant van West-Vlaanderen weet dat op donderdag daarom een openbaar onderzoek gestart werd, dat 30 dagen zal lopen. Binnen een maand zal Club dus meer weten over de mogelijke bouw van zijn nieuwe stadion en of de buurtbewoners in Sint-Andries zich kunnen vinden in de plannen, die al naar hun verzuchtingen aangepast werden.

In het plan van Club komt er een nieuw stadion van 40.116 plaatsen op de site van het Jan Breydelstadion, waarna de oude tempel afgebroken zal worden. In de plaats komt er een groot park, het Olympiapark, dat tevens moet fungeren als extra buffer voor de buurtbewoners. Club wil tegen de start van het seizoen 2023/24 in zijn nieuwe stadion kunnen spelen.

UPDATE 19u45

Vanochtend kreeg Club Brugge goed nieuws omtrent de bouw van hun nieuwe stadion, maar dat is allesbehalve het geval voor Cercle Brugge. Zij zouden een nieuw onderdak moeten krijgen aan de Blankenbergse steenweg, een plan dat al meermaals op tegenkanting is gestoten. En dat is nu opnieuw het geval, zo deelt schepen Franky Demon mee in Het Nieuwsblad.

Zo is er immers opnieuw beroep aangetekend tégen de bouw van het stadion aan de Blankenbergse steenweg. Dat is dus slecht nieuws voor de Vereniging, maar ook voor de buren van Club. Zo wil Groen-Zwart namelijk eerst garanties dat het zijn eigen thuishaven krijgt, vooraleer Club kan beginnen bouwen aan dat van hen. Zo lijken dus alle plannen weer even tot stilstand te komen, en is het wachten op verder nieuws.

LEES OOK: Cercle krijgt tik op eigen veld van debuterende Zebra's

Komt er ooit een volledige doorbraak?

Meest recent

Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit werd vroegtijdig uitgeschakeld in Europa en ...

10
10
Bliksemvertrek Christian Burgess naar Saudi-Arabië?

Christian Burgess is een icoon van Union SG. De aanvoerder ligt momenteel in de lappenmand en de ...

37
37
Haaland legt bommetje: straffe boodschap over KDB

In de Champions League staan deze week weer een pak mooie wedstrijden op het programma. Maar de ...

17
17
Crisisplan Anderlecht: duo dreigt gratis te vertrekken

RSC Anderlecht cashte in het slot van de zomermercato nog stevig op Jan-Carlo Simic en Kasper ...

118
118
'Keeperscircus Club: nieuw element werpt ander licht'

Het keepers-rotatieplan bij Club Brugge blijft de gemoederen bedaren. Zeker nu Nordin Jackers voor ...

175
175
'Superster maakt Barça gek: Laporta is geobsedeerd'

FC Barcelona maakt zich momenteel op voor de start van zijn Champions League-campagne, aanstaande ...

69
69
'Ongepaste' houding Renard onder vuur: "Niet klassevol"

Olivier Renard heeft een woelige eerste zomermercato als sportief directeur van RSC Anderlecht ...

266
266
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

97
97
Union door in Champions League? Vandenbempt voorspelt

De League Phase van de Champions League barst dinsdagavond in alle hevigheid los. En het is zowaar ...

74
74
Fink moet ingrijpen: grote wijziging in basiself Genk?

KRC Genk moest zondagavond vrede nemen met een puntje op het veld van RSC Anderlecht. De Limburgers ...

316
316
Het knettert bij Club: speler kan elk moment ontploffen

Club Brugge sloeg €32 miljoen van Crystal Palace af en bouwt rond Tzolis tot 2029. Wekenlang ...

366
366
Champions League: het programma op de Belgische zenders

Dinsdagavond is het zover, dan wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Om de ...

174
174
Club laat miljoenenaankoop vallen: "Vreemde keuze"

Club Brugge heeft een uiterst lucratieve, maar ook vrij woelige transferperiode achter de rug. ...

484
484
Drastisch plan Anderlecht: viertal op straat gezet?

Dankzij de onverwachte jackpot van Jan-Carlo Simic, kon RSC Anderlecht alsnog een positieve ...

894
894
Noa Lang in diepe problemen: 'Terugkeer naar Club Brugge'

In de Champions League gaat SSC Napoli donderdag op bezoek bij Manchester City. De spotlights zullen ...

677
677
Vanhaezebrouck waarschuwt Club: code rood in Brugge

Club Brugge begint donderdag in eigen huis aan een nieuwe campagne in de Champions League. De ideale ...

242
242
Anderlecht luidt alarmbel: Renard verdedigt beleid

Maandagavond organiseerde RSC Anderlecht nog eens een zogenaamde Fan Council, waarbij Olivier Renard ...

285
285
Wils zorgt voor ophef: mysterie Antwerp opgeklaard

Met een magere negen op 21 heeft Antwerp haar competitiestart gemist. Na de nul op zes tegen ...

162
162
DAZN versus Proximus: laatste struikelblok onthuld

Voor samenvattingen van de Jupiler Pro League kan de Belgische voetballiefhebber zich voortaan weer ...

801
801
Hayen grijpt in: karrenvracht wissels bij Club Brugge

Club Brugge heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen La Louvière, want ...

460
460
Leysen wil scalp van ex-ploeg en waarschuwt PSV

Bij PSV kennen ze één speler héél goed: Fedde Leysen. De Belgische ...

43
43
Volgende parel voor KRC Genk: "Fysieke présence"

KRC Genk is een club waar jonge talenten van eigen bodem kansen krijgen. De Limburgers willen die ...

128
128
Harde boodschap voor Hasi: zelfs die coach was beter

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen KRC Genk. Een goed resultaat, aangezien ze een uur lang met een man ...

251
251
Smets: "Hij is een extra wapen voor KRC Genk"

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. De Limburgers speelden ruim een uur met een ...

158
158
Pocognoli daags voor PSV: Union SG is héél ambitieus

Union SG staat voor een nieuw hoogtepunt in de clubgeschiedenis. Ze nemen het morgen om 18u45 op ...

39
39

Meer sportnieuws