Cercle en Club krijgen nieuwe stadiondomper

door
Cercle en Club krijgen nieuwe stadiondomper

Het stadiondossier van Club Brugge is een soap die intussen al meer dan een decennium aan de gang is, want Blauw-Zwart had alle moeite van de wereld om een plan te ontwikkelen dat niet op de één of andere manier afgeschoten werd. Een site in Loppem stootte op verzet van de buurtbewoners en de Blankenbergse Steenweg werd afgeschoten omwille van een geschil met onder meer Paul Gheysens, maar nu moet een nieuw stadion naast het huidige Jan Breydel eindelijk soelaas bieden.

Club zette alvast opnieuw een belangrijke stap in dat dossier, want het heeft bij de Vlaamse overheid een aanvraag tot omgevingsvergunning ingediend. Krant van West-Vlaanderen weet dat op donderdag daarom een openbaar onderzoek gestart werd, dat 30 dagen zal lopen. Binnen een maand zal Club dus meer weten over de mogelijke bouw van zijn nieuwe stadion en of de buurtbewoners in Sint-Andries zich kunnen vinden in de plannen, die al naar hun verzuchtingen aangepast werden.

In het plan van Club komt er een nieuw stadion van 40.116 plaatsen op de site van het Jan Breydelstadion, waarna de oude tempel afgebroken zal worden. In de plaats komt er een groot park, het Olympiapark, dat tevens moet fungeren als extra buffer voor de buurtbewoners. Club wil tegen de start van het seizoen 2023/24 in zijn nieuwe stadion kunnen spelen.

UPDATE 19u45

Vanochtend kreeg Club Brugge goed nieuws omtrent de bouw van hun nieuwe stadion, maar dat is allesbehalve het geval voor Cercle Brugge. Zij zouden een nieuw onderdak moeten krijgen aan de Blankenbergse steenweg, een plan dat al meermaals op tegenkanting is gestoten. En dat is nu opnieuw het geval, zo deelt schepen Franky Demon mee in Het Nieuwsblad.

Zo is er immers opnieuw beroep aangetekend tégen de bouw van het stadion aan de Blankenbergse steenweg. Dat is dus slecht nieuws voor de Vereniging, maar ook voor de buren van Club. Zo wil Groen-Zwart namelijk eerst garanties dat het zijn eigen thuishaven krijgt, vooraleer Club kan beginnen bouwen aan dat van hen. Zo lijken dus alle plannen weer even tot stilstand te komen, en is het wachten op verder nieuws.

LEES OOK: Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Komt er ooit een volledige doorbraak?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

96
96
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

134
134
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

120
120
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

209
209
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

229
229
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

163
163
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

73
73
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

507
507
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

368
368
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

606
606
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

368
368
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

123
123
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

448
448
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

271
271
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

278
278
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

594
594

Meer sportnieuws