Cercle en Club krijgen nieuwe stadiondomper

door
Cercle en Club krijgen nieuwe stadiondomper

Het stadiondossier van Club Brugge is een soap die intussen al meer dan een decennium aan de gang is, want Blauw-Zwart had alle moeite van de wereld om een plan te ontwikkelen dat niet op de één of andere manier afgeschoten werd. Een site in Loppem stootte op verzet van de buurtbewoners en de Blankenbergse Steenweg werd afgeschoten omwille van een geschil met onder meer Paul Gheysens, maar nu moet een nieuw stadion naast het huidige Jan Breydel eindelijk soelaas bieden.

Club zette alvast opnieuw een belangrijke stap in dat dossier, want het heeft bij de Vlaamse overheid een aanvraag tot omgevingsvergunning ingediend. Krant van West-Vlaanderen weet dat op donderdag daarom een openbaar onderzoek gestart werd, dat 30 dagen zal lopen. Binnen een maand zal Club dus meer weten over de mogelijke bouw van zijn nieuwe stadion en of de buurtbewoners in Sint-Andries zich kunnen vinden in de plannen, die al naar hun verzuchtingen aangepast werden.

In het plan van Club komt er een nieuw stadion van 40.116 plaatsen op de site van het Jan Breydelstadion, waarna de oude tempel afgebroken zal worden. In de plaats komt er een groot park, het Olympiapark, dat tevens moet fungeren als extra buffer voor de buurtbewoners. Club wil tegen de start van het seizoen 2023/24 in zijn nieuwe stadion kunnen spelen.

UPDATE 19u45

Vanochtend kreeg Club Brugge goed nieuws omtrent de bouw van hun nieuwe stadion, maar dat is allesbehalve het geval voor Cercle Brugge. Zij zouden een nieuw onderdak moeten krijgen aan de Blankenbergse steenweg, een plan dat al meermaals op tegenkanting is gestoten. En dat is nu opnieuw het geval, zo deelt schepen Franky Demon mee in Het Nieuwsblad.

Zo is er immers opnieuw beroep aangetekend tégen de bouw van het stadion aan de Blankenbergse steenweg. Dat is dus slecht nieuws voor de Vereniging, maar ook voor de buren van Club. Zo wil Groen-Zwart namelijk eerst garanties dat het zijn eigen thuishaven krijgt, vooraleer Club kan beginnen bouwen aan dat van hen. Zo lijken dus alle plannen weer even tot stilstand te komen, en is het wachten op verder nieuws.

LEES OOK: Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

Komt er ooit een volledige doorbraak?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

10
10
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

18
18
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

22
22
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

44
44
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

40
40
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

182
182
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

44
44
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

205
205
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

89
89
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

63
63
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

325
325
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

136
136
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

363
363
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

469
469
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

304
304
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

119
119
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

189
189
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

317
317
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

310
310
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

279
279
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

136
136
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

899
899
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

470
470

Meer sportnieuws