Cercle en Club krijgen nieuwe stadiondomper

door
Cercle en Club krijgen nieuwe stadiondomper

Het stadiondossier van Club Brugge is een soap die intussen al meer dan een decennium aan de gang is, want Blauw-Zwart had alle moeite van de wereld om een plan te ontwikkelen dat niet op de één of andere manier afgeschoten werd. Een site in Loppem stootte op verzet van de buurtbewoners en de Blankenbergse Steenweg werd afgeschoten omwille van een geschil met onder meer Paul Gheysens, maar nu moet een nieuw stadion naast het huidige Jan Breydel eindelijk soelaas bieden.

Club zette alvast opnieuw een belangrijke stap in dat dossier, want het heeft bij de Vlaamse overheid een aanvraag tot omgevingsvergunning ingediend. Krant van West-Vlaanderen weet dat op donderdag daarom een openbaar onderzoek gestart werd, dat 30 dagen zal lopen. Binnen een maand zal Club dus meer weten over de mogelijke bouw van zijn nieuwe stadion en of de buurtbewoners in Sint-Andries zich kunnen vinden in de plannen, die al naar hun verzuchtingen aangepast werden.

In het plan van Club komt er een nieuw stadion van 40.116 plaatsen op de site van het Jan Breydelstadion, waarna de oude tempel afgebroken zal worden. In de plaats komt er een groot park, het Olympiapark, dat tevens moet fungeren als extra buffer voor de buurtbewoners. Club wil tegen de start van het seizoen 2023/24 in zijn nieuwe stadion kunnen spelen.

UPDATE 19u45

Vanochtend kreeg Club Brugge goed nieuws omtrent de bouw van hun nieuwe stadion, maar dat is allesbehalve het geval voor Cercle Brugge. Zij zouden een nieuw onderdak moeten krijgen aan de Blankenbergse steenweg, een plan dat al meermaals op tegenkanting is gestoten. En dat is nu opnieuw het geval, zo deelt schepen Franky Demon mee in Het Nieuwsblad.

Zo is er immers opnieuw beroep aangetekend tégen de bouw van het stadion aan de Blankenbergse steenweg. Dat is dus slecht nieuws voor de Vereniging, maar ook voor de buren van Club. Zo wil Groen-Zwart namelijk eerst garanties dat het zijn eigen thuishaven krijgt, vooraleer Club kan beginnen bouwen aan dat van hen. Zo lijken dus alle plannen weer even tot stilstand te komen, en is het wachten op verder nieuws.

LEES OOK: Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Komt er ooit een volledige doorbraak?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

155
155
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

23
23
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

21
21
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

51
51
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

13
13
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

30
30
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

67
67
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

152
152
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

34
34
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

75
75
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

16
16
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

51
51
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

94
94
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

209
209
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

100
100
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

81
81
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

161
161
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

36
36
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

142
142
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

32
32
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

36
36

Meer sportnieuws