El Hadj dreigt droom Verschaeren te verpesten

1414 stemmen
El Hadj dreigt droom Verschaeren te verpesten

In aanloop naar het Europees Kampioenschap moet Roberto Martinez in de komende weken enkele belangrijke knopen doorhakken. Zal hij Yari Verschaeren bijvoorbeeld opnemen in zijn selectie? Of tovert hij met Anouar Aït El Hadj een verrassing uit zijn hoed? 


DE TIP VAN KOMPANY 

Het proces om talent om te zetten in kwaliteit is een werk van lange adem. Maar tijdens zo'n ontwikkeling, in het geval dat talent en intrinsieke kwaliteit aanwezig zijn bij een jonge speler, betaalt dat geduld zich (bijna) altijd uit. Als hoofdcoach van RSC Anderlecht wil Vincent Kompany dat proces versnellen. “Ik zie elke dag – beloften inbegrepen – veertig spelers bezig en daar zit meer dan genoeg talent tussen”, verklaarde Kompany daarover in december. “Hier lopen zelfs een vijftal jongens rond die op het WK van 2030 het mooie weer gaan maken bij de Rode Duivels, daar ben ik zeker van.”

In de voorbije maanden maakten reeds vijf Anderlecht-spelers geregeld deel uit van de Rode Duivels-selectie. Hendrik Van Crombrugge, Elias Cobbaut, Hannes Delcroix, Albert Sambi Lokonga en Yari Verschaeren kregen allen een oproep van bondscoach Roberto Martinez, die door kwatongen omschreven wordt als een paars-wit gezinde selectieheer. En daar kan straks zelfs nog een zesde Anderlecht-naam aan toegevoegd worden. Vanuit de media wordt er namelijk druk uitgevoerd om Anouar Aït El Hadj te selecteren bij de Rode Duivels. Gelet op zijn recente bepalende prestaties zou dat alvast logisch zijn.



“Ik hoop dat zijn uniek profiel in de toekomst ook interessant zal zijn voor de nationale ploeg”, verklaarde Vincent Kompany zondag over Anouar El Hadj na de veelbesproken overwinning tegen Club Brugge. “Hij loopt elke match 13,5 kilometer. Dat hij dat linkt aan techniek en creativiteit geeft hem een uniek profiel. Ook later voor de nationale ploeg.” Het lijdt dan ook geen twijfel dat ook Roberto Martinez potentieel ziet in het profiel van El Hadj. De revelatie van Anderlecht bezit minstens een even aantrekkelijke speelstijl en techniciteit zoals Yari Verschaeren, die ietwat de chouchou is van de Spaanse bondscoach.

ZAALVOETBALLER

Bij Anderlecht liep de ontwikkeling van Anouar El Hadj nochtans niet van een leien dakje. Hij genoot op vijftienjarige leeftijd weliswaar de interesse van Tottenham, maar bij Sporting was niet iedereen meteen wild van het kleine lichtgewicht. De voetballende capaciteiten en techniciteit van El Hadj stonden uiteraard buiten kijf, maar hij werd door een gebrek aan efficiëntie meer gezien als een soort van zaalvoetballer. Desondanks groeide El Hadj uit tot een jeugdinternational bij de U16 en U18, en sinds de komst van Vincent Kompany veranderde alles voor El Hadj.

't Was de toenmalige speler-inspirator die Anouar El Hadj meteen doorschoof naar de A-kern, en hem ook in juli 2019 liet debuteren tegen KV Oostende. Na een intensief groeiproces van bijna twee jaar betaalt het grote geduld van Vincent Kompany zich uiteindelijk uit. En hoe. Zijn frivoliteit, behendigheid, diepgang, intensiteit en dribbelvaardigheid als 'zaalvoetballer' buit El Hadj uit als volwaardige profvoetballer. De combinatie van deze specifieke kwaliteiten zorgen ervoor dat El Hadj in de laatste weken steeds het verschil maakt in de Jupiler Pro League.



Met Anouar El Hadj in de buurt kan er altijd wel iets gebeuren. Met zijn arsenaal aan hoogwaardige kwaliteiten vormt de 18-jarige een constante bedreiging voor de tegenstander. In het seizoensbegin kreeg El Hadj als flankaanvaller meermaals zijn kans van Vincent Kompany. Maar sedert de technisch onderlegde tiener in de centrale as wordt uitgespeeld, komt zijn groot talent en dito kwaliteit steeds nadrukkelijker aan de oppervlakte. Sinds januari 2021 is El Hadj helemaal incontournable als offensieve middenvelder bij Anderlecht.

VERSCHAEREN 

Die recente ontbolstering van Anouar El Hadj kan echter wel gevolgen hebben voor zijn ploegmaat Yari Verschaeren. Bij Anderlecht stelt er zich uiteraard geen enkel probleem: Verschaeren voetbalt de laatste weken in de ruimte van centrale spits Lukas Nmecha, en dus aanzienlijk hoger op het veld dan El Hadj. Bovendien zijn Verschaeren en El Hadj complementair en beiden ook gewoon uitstekende voetballers. Anderzijds wordt El Hadj steeds meer bepalender bij Sporting. Meer dan Verschaeren. En die evolutie kan straks misschien wel een rol spelen bij de Rode Duivels.

Yari Verschaeren is bezig aan een moeilijk seizoen. In de beginperiode van de huidige jaargang gebruikte Vincent Kompany hem voornamelijk als een invaller, maar uiteindelijk vocht Verschaeren zich terug in de basis. Niet veel later volgde er zware enkelblessure waardoor hij maandenlang buiten strijd was. Maar sinds maart is Verschaeren helemaal terug.Voor bondscoach Roberto Martinez waren zijn 88 recente verzamelde speelminuten tegen Cercle Brugge en en Zulte Waregem al voldoende om hem meteen terug bij de Rode Duivels te halen.



Het is een publiek geheim dat Roberto Martinez een grote bewonderaar is van Yari Verschaeren. In die optiek zijn diens recente oproepingen bij de Rode Duivels allerminst een grote verrassing, ondanks het tegenvallende seizoen van Verschaeren. Anderzijds is een selectie voor het aankomende Europees Kampioenschap weliswaar van een totaal andere importantie, een EK-selectie voor Verschaeren lijkt eerder onwaarschijnlijk. In de voorbije interlands tegen Wales, Tsjechië en Wit-Rusland haalde Verschaeren bijvoorbeeld geen enkele keer het wedstrijdblad. 

HET VERSCHIL 

Het ontbreken van Yari Verschaeren in de wedstrijdselectie tegen Wales, Tsjechië en Wit-Rusland is een teken aan de wand voor zijn beperkte selectiekansen voor het komende Europees Kampioenschap. Eenzelfde vaststelling geldt overigens ook voor die andere youngster Charles De Ketelaere. En ook om die reden wordt de naam van Anouar El Hadj zo nadrukkelijk opgeworpen als een mogelijke kandidaat-Rode Duivel. Als er discussie is om Verschaeren of De Ketelare mee te nemen naar het EK, dan zou Roberto Martinez misschien beter ook eens naar El Hadj kijken.

En dat zou alleszins geen verkeerd idee zijn. Want op basis van het huidige seizoen is de bijdrage van Anouar El Hadj bij Anderlecht toch opmerkelijk groter dan die van Yari Verschaeren. Hoewel Verschaeren meer doelpunten en assists telt dan El Hadj, is de impact van die laatste op het spel van Anderlecht toch heel wat groter. El Hadj is nadrukkelijker aanwezig dan Verschaeren, hij passt veel meer en ook zuiverder, legt meer verticaliteit en diepgang in zijn spel, én hij dribbelt nauwkeuriger.



Gebaseerd op de huidige vorm van het seizoen lijkt Anouar El Hadj dus meer aanspraak te maken op een selectie bij de Rode Duivels dan Yari Verschaeren. Maar indien de 18-jarige nog meer bepalender wordt in de vorm van doelpunten en assists, dan zal Roberto Martinez al helemaal niet meer om El Hadj heen kunnen. De Champions Play-off is alvast dé biotoop bij uitstek om nog bepalender en beslissender te worden, en dat overigens op een hoog niveau. 

LEES OOK: Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

Wie moet er mee naar het EK?

Meest recent

Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

1
1
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

75
75
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

38
38
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

72
72
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

298
298
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

272
272
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

284
284
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

75
75
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

498
498
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

97
97
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

330
330
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

47
47
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

86
86
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

132
132
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

271
271
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

79
79
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

847
847
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

227
227
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

329
329
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

462
462
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

93
93
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

567
567
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

112
112
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

326
326

Meer sportnieuws