El Hadj dreigt droom Verschaeren te verpesten

1414 stemmen
El Hadj dreigt droom Verschaeren te verpesten

In aanloop naar het Europees Kampioenschap moet Roberto Martinez in de komende weken enkele belangrijke knopen doorhakken. Zal hij Yari Verschaeren bijvoorbeeld opnemen in zijn selectie? Of tovert hij met Anouar Aït El Hadj een verrassing uit zijn hoed? 


DE TIP VAN KOMPANY 

Het proces om talent om te zetten in kwaliteit is een werk van lange adem. Maar tijdens zo'n ontwikkeling, in het geval dat talent en intrinsieke kwaliteit aanwezig zijn bij een jonge speler, betaalt dat geduld zich (bijna) altijd uit. Als hoofdcoach van RSC Anderlecht wil Vincent Kompany dat proces versnellen. “Ik zie elke dag – beloften inbegrepen – veertig spelers bezig en daar zit meer dan genoeg talent tussen”, verklaarde Kompany daarover in december. “Hier lopen zelfs een vijftal jongens rond die op het WK van 2030 het mooie weer gaan maken bij de Rode Duivels, daar ben ik zeker van.”

In de voorbije maanden maakten reeds vijf Anderlecht-spelers geregeld deel uit van de Rode Duivels-selectie. Hendrik Van Crombrugge, Elias Cobbaut, Hannes Delcroix, Albert Sambi Lokonga en Yari Verschaeren kregen allen een oproep van bondscoach Roberto Martinez, die door kwatongen omschreven wordt als een paars-wit gezinde selectieheer. En daar kan straks zelfs nog een zesde Anderlecht-naam aan toegevoegd worden. Vanuit de media wordt er namelijk druk uitgevoerd om Anouar Aït El Hadj te selecteren bij de Rode Duivels. Gelet op zijn recente bepalende prestaties zou dat alvast logisch zijn.



“Ik hoop dat zijn uniek profiel in de toekomst ook interessant zal zijn voor de nationale ploeg”, verklaarde Vincent Kompany zondag over Anouar El Hadj na de veelbesproken overwinning tegen Club Brugge. “Hij loopt elke match 13,5 kilometer. Dat hij dat linkt aan techniek en creativiteit geeft hem een uniek profiel. Ook later voor de nationale ploeg.” Het lijdt dan ook geen twijfel dat ook Roberto Martinez potentieel ziet in het profiel van El Hadj. De revelatie van Anderlecht bezit minstens een even aantrekkelijke speelstijl en techniciteit zoals Yari Verschaeren, die ietwat de chouchou is van de Spaanse bondscoach.

ZAALVOETBALLER

Bij Anderlecht liep de ontwikkeling van Anouar El Hadj nochtans niet van een leien dakje. Hij genoot op vijftienjarige leeftijd weliswaar de interesse van Tottenham, maar bij Sporting was niet iedereen meteen wild van het kleine lichtgewicht. De voetballende capaciteiten en techniciteit van El Hadj stonden uiteraard buiten kijf, maar hij werd door een gebrek aan efficiëntie meer gezien als een soort van zaalvoetballer. Desondanks groeide El Hadj uit tot een jeugdinternational bij de U16 en U18, en sinds de komst van Vincent Kompany veranderde alles voor El Hadj.

't Was de toenmalige speler-inspirator die Anouar El Hadj meteen doorschoof naar de A-kern, en hem ook in juli 2019 liet debuteren tegen KV Oostende. Na een intensief groeiproces van bijna twee jaar betaalt het grote geduld van Vincent Kompany zich uiteindelijk uit. En hoe. Zijn frivoliteit, behendigheid, diepgang, intensiteit en dribbelvaardigheid als 'zaalvoetballer' buit El Hadj uit als volwaardige profvoetballer. De combinatie van deze specifieke kwaliteiten zorgen ervoor dat El Hadj in de laatste weken steeds het verschil maakt in de Jupiler Pro League.



Met Anouar El Hadj in de buurt kan er altijd wel iets gebeuren. Met zijn arsenaal aan hoogwaardige kwaliteiten vormt de 18-jarige een constante bedreiging voor de tegenstander. In het seizoensbegin kreeg El Hadj als flankaanvaller meermaals zijn kans van Vincent Kompany. Maar sedert de technisch onderlegde tiener in de centrale as wordt uitgespeeld, komt zijn groot talent en dito kwaliteit steeds nadrukkelijker aan de oppervlakte. Sinds januari 2021 is El Hadj helemaal incontournable als offensieve middenvelder bij Anderlecht.

VERSCHAEREN 

Die recente ontbolstering van Anouar El Hadj kan echter wel gevolgen hebben voor zijn ploegmaat Yari Verschaeren. Bij Anderlecht stelt er zich uiteraard geen enkel probleem: Verschaeren voetbalt de laatste weken in de ruimte van centrale spits Lukas Nmecha, en dus aanzienlijk hoger op het veld dan El Hadj. Bovendien zijn Verschaeren en El Hadj complementair en beiden ook gewoon uitstekende voetballers. Anderzijds wordt El Hadj steeds meer bepalender bij Sporting. Meer dan Verschaeren. En die evolutie kan straks misschien wel een rol spelen bij de Rode Duivels.

Yari Verschaeren is bezig aan een moeilijk seizoen. In de beginperiode van de huidige jaargang gebruikte Vincent Kompany hem voornamelijk als een invaller, maar uiteindelijk vocht Verschaeren zich terug in de basis. Niet veel later volgde er zware enkelblessure waardoor hij maandenlang buiten strijd was. Maar sinds maart is Verschaeren helemaal terug.Voor bondscoach Roberto Martinez waren zijn 88 recente verzamelde speelminuten tegen Cercle Brugge en en Zulte Waregem al voldoende om hem meteen terug bij de Rode Duivels te halen.



Het is een publiek geheim dat Roberto Martinez een grote bewonderaar is van Yari Verschaeren. In die optiek zijn diens recente oproepingen bij de Rode Duivels allerminst een grote verrassing, ondanks het tegenvallende seizoen van Verschaeren. Anderzijds is een selectie voor het aankomende Europees Kampioenschap weliswaar van een totaal andere importantie, een EK-selectie voor Verschaeren lijkt eerder onwaarschijnlijk. In de voorbije interlands tegen Wales, Tsjechië en Wit-Rusland haalde Verschaeren bijvoorbeeld geen enkele keer het wedstrijdblad. 

HET VERSCHIL 

Het ontbreken van Yari Verschaeren in de wedstrijdselectie tegen Wales, Tsjechië en Wit-Rusland is een teken aan de wand voor zijn beperkte selectiekansen voor het komende Europees Kampioenschap. Eenzelfde vaststelling geldt overigens ook voor die andere youngster Charles De Ketelaere. En ook om die reden wordt de naam van Anouar El Hadj zo nadrukkelijk opgeworpen als een mogelijke kandidaat-Rode Duivel. Als er discussie is om Verschaeren of De Ketelare mee te nemen naar het EK, dan zou Roberto Martinez misschien beter ook eens naar El Hadj kijken.

En dat zou alleszins geen verkeerd idee zijn. Want op basis van het huidige seizoen is de bijdrage van Anouar El Hadj bij Anderlecht toch opmerkelijk groter dan die van Yari Verschaeren. Hoewel Verschaeren meer doelpunten en assists telt dan El Hadj, is de impact van die laatste op het spel van Anderlecht toch heel wat groter. El Hadj is nadrukkelijker aanwezig dan Verschaeren, hij passt veel meer en ook zuiverder, legt meer verticaliteit en diepgang in zijn spel, én hij dribbelt nauwkeuriger.



Gebaseerd op de huidige vorm van het seizoen lijkt Anouar El Hadj dus meer aanspraak te maken op een selectie bij de Rode Duivels dan Yari Verschaeren. Maar indien de 18-jarige nog meer bepalender wordt in de vorm van doelpunten en assists, dan zal Roberto Martinez al helemaal niet meer om El Hadj heen kunnen. De Champions Play-off is alvast dé biotoop bij uitstek om nog bepalender en beslissender te worden, en dat overigens op een hoog niveau. 

LEES OOK: Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Wie moet er mee naar het EK?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

95
95
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

25
25
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

101
101
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

163
163
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

59
59
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

38
38
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

277
277
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

44
44
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

207
207
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

78
78
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

395
395
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

114
114
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

697
697
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

244
244
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

346
346
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

569
569
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

152
152
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

97
97
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

584
584
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

261
261
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

607
607
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

429
429
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

188
188
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

776
776
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

247
247

Meer sportnieuws