El Hadj dreigt droom Verschaeren te verpesten

1414 stemmen
El Hadj dreigt droom Verschaeren te verpesten

In aanloop naar het Europees Kampioenschap moet Roberto Martinez in de komende weken enkele belangrijke knopen doorhakken. Zal hij Yari Verschaeren bijvoorbeeld opnemen in zijn selectie? Of tovert hij met Anouar Aït El Hadj een verrassing uit zijn hoed? 


DE TIP VAN KOMPANY 

Het proces om talent om te zetten in kwaliteit is een werk van lange adem. Maar tijdens zo'n ontwikkeling, in het geval dat talent en intrinsieke kwaliteit aanwezig zijn bij een jonge speler, betaalt dat geduld zich (bijna) altijd uit. Als hoofdcoach van RSC Anderlecht wil Vincent Kompany dat proces versnellen. “Ik zie elke dag – beloften inbegrepen – veertig spelers bezig en daar zit meer dan genoeg talent tussen”, verklaarde Kompany daarover in december. “Hier lopen zelfs een vijftal jongens rond die op het WK van 2030 het mooie weer gaan maken bij de Rode Duivels, daar ben ik zeker van.”

In de voorbije maanden maakten reeds vijf Anderlecht-spelers geregeld deel uit van de Rode Duivels-selectie. Hendrik Van Crombrugge, Elias Cobbaut, Hannes Delcroix, Albert Sambi Lokonga en Yari Verschaeren kregen allen een oproep van bondscoach Roberto Martinez, die door kwatongen omschreven wordt als een paars-wit gezinde selectieheer. En daar kan straks zelfs nog een zesde Anderlecht-naam aan toegevoegd worden. Vanuit de media wordt er namelijk druk uitgevoerd om Anouar Aït El Hadj te selecteren bij de Rode Duivels. Gelet op zijn recente bepalende prestaties zou dat alvast logisch zijn.



“Ik hoop dat zijn uniek profiel in de toekomst ook interessant zal zijn voor de nationale ploeg”, verklaarde Vincent Kompany zondag over Anouar El Hadj na de veelbesproken overwinning tegen Club Brugge. “Hij loopt elke match 13,5 kilometer. Dat hij dat linkt aan techniek en creativiteit geeft hem een uniek profiel. Ook later voor de nationale ploeg.” Het lijdt dan ook geen twijfel dat ook Roberto Martinez potentieel ziet in het profiel van El Hadj. De revelatie van Anderlecht bezit minstens een even aantrekkelijke speelstijl en techniciteit zoals Yari Verschaeren, die ietwat de chouchou is van de Spaanse bondscoach.

ZAALVOETBALLER

Bij Anderlecht liep de ontwikkeling van Anouar El Hadj nochtans niet van een leien dakje. Hij genoot op vijftienjarige leeftijd weliswaar de interesse van Tottenham, maar bij Sporting was niet iedereen meteen wild van het kleine lichtgewicht. De voetballende capaciteiten en techniciteit van El Hadj stonden uiteraard buiten kijf, maar hij werd door een gebrek aan efficiëntie meer gezien als een soort van zaalvoetballer. Desondanks groeide El Hadj uit tot een jeugdinternational bij de U16 en U18, en sinds de komst van Vincent Kompany veranderde alles voor El Hadj.

't Was de toenmalige speler-inspirator die Anouar El Hadj meteen doorschoof naar de A-kern, en hem ook in juli 2019 liet debuteren tegen KV Oostende. Na een intensief groeiproces van bijna twee jaar betaalt het grote geduld van Vincent Kompany zich uiteindelijk uit. En hoe. Zijn frivoliteit, behendigheid, diepgang, intensiteit en dribbelvaardigheid als 'zaalvoetballer' buit El Hadj uit als volwaardige profvoetballer. De combinatie van deze specifieke kwaliteiten zorgen ervoor dat El Hadj in de laatste weken steeds het verschil maakt in de Jupiler Pro League.



Met Anouar El Hadj in de buurt kan er altijd wel iets gebeuren. Met zijn arsenaal aan hoogwaardige kwaliteiten vormt de 18-jarige een constante bedreiging voor de tegenstander. In het seizoensbegin kreeg El Hadj als flankaanvaller meermaals zijn kans van Vincent Kompany. Maar sedert de technisch onderlegde tiener in de centrale as wordt uitgespeeld, komt zijn groot talent en dito kwaliteit steeds nadrukkelijker aan de oppervlakte. Sinds januari 2021 is El Hadj helemaal incontournable als offensieve middenvelder bij Anderlecht.

VERSCHAEREN 

Die recente ontbolstering van Anouar El Hadj kan echter wel gevolgen hebben voor zijn ploegmaat Yari Verschaeren. Bij Anderlecht stelt er zich uiteraard geen enkel probleem: Verschaeren voetbalt de laatste weken in de ruimte van centrale spits Lukas Nmecha, en dus aanzienlijk hoger op het veld dan El Hadj. Bovendien zijn Verschaeren en El Hadj complementair en beiden ook gewoon uitstekende voetballers. Anderzijds wordt El Hadj steeds meer bepalender bij Sporting. Meer dan Verschaeren. En die evolutie kan straks misschien wel een rol spelen bij de Rode Duivels.

Yari Verschaeren is bezig aan een moeilijk seizoen. In de beginperiode van de huidige jaargang gebruikte Vincent Kompany hem voornamelijk als een invaller, maar uiteindelijk vocht Verschaeren zich terug in de basis. Niet veel later volgde er zware enkelblessure waardoor hij maandenlang buiten strijd was. Maar sinds maart is Verschaeren helemaal terug.Voor bondscoach Roberto Martinez waren zijn 88 recente verzamelde speelminuten tegen Cercle Brugge en en Zulte Waregem al voldoende om hem meteen terug bij de Rode Duivels te halen.



Het is een publiek geheim dat Roberto Martinez een grote bewonderaar is van Yari Verschaeren. In die optiek zijn diens recente oproepingen bij de Rode Duivels allerminst een grote verrassing, ondanks het tegenvallende seizoen van Verschaeren. Anderzijds is een selectie voor het aankomende Europees Kampioenschap weliswaar van een totaal andere importantie, een EK-selectie voor Verschaeren lijkt eerder onwaarschijnlijk. In de voorbije interlands tegen Wales, Tsjechië en Wit-Rusland haalde Verschaeren bijvoorbeeld geen enkele keer het wedstrijdblad. 

HET VERSCHIL 

Het ontbreken van Yari Verschaeren in de wedstrijdselectie tegen Wales, Tsjechië en Wit-Rusland is een teken aan de wand voor zijn beperkte selectiekansen voor het komende Europees Kampioenschap. Eenzelfde vaststelling geldt overigens ook voor die andere youngster Charles De Ketelaere. En ook om die reden wordt de naam van Anouar El Hadj zo nadrukkelijk opgeworpen als een mogelijke kandidaat-Rode Duivel. Als er discussie is om Verschaeren of De Ketelare mee te nemen naar het EK, dan zou Roberto Martinez misschien beter ook eens naar El Hadj kijken.

En dat zou alleszins geen verkeerd idee zijn. Want op basis van het huidige seizoen is de bijdrage van Anouar El Hadj bij Anderlecht toch opmerkelijk groter dan die van Yari Verschaeren. Hoewel Verschaeren meer doelpunten en assists telt dan El Hadj, is de impact van die laatste op het spel van Anderlecht toch heel wat groter. El Hadj is nadrukkelijker aanwezig dan Verschaeren, hij passt veel meer en ook zuiverder, legt meer verticaliteit en diepgang in zijn spel, én hij dribbelt nauwkeuriger.



Gebaseerd op de huidige vorm van het seizoen lijkt Anouar El Hadj dus meer aanspraak te maken op een selectie bij de Rode Duivels dan Yari Verschaeren. Maar indien de 18-jarige nog meer bepalender wordt in de vorm van doelpunten en assists, dan zal Roberto Martinez al helemaal niet meer om El Hadj heen kunnen. De Champions Play-off is alvast dé biotoop bij uitstek om nog bepalender en beslissender te worden, en dat overigens op een hoog niveau. 

LEES OOK: Smaakmaker Union helder: "Ik wil nieuwe uitdaging"

Wie moet er mee naar het EK?

Meest recent

Lommel brengt geweldig nieuws: sensatie mee naar 1A

We krijgen volgend seizoen drie nieuwkomers in de Jupiler Pro League. Na rechtstreekse stijgers ...

21
21
'Rigaux gaat meteen voor JPL-knaltransfer bij Feyenoord'

De voorbije dagen werd ook officieel bevestigd wat al een tijdje in de lucht hing: Dévy ...

53
53
Verhaeghe staat Paf! Onverwachte ontmoeting zindert na

Tussen de trofeeën, applausmomenten en kampioenenfoto’s door zorgde een onverwachte ...

117
117
De Boever ziet luxeprobleem voor Garcia: “Alleen Spanje heeft dit”

De Rode Duivels zijn deze week in het Proximus Basecamp in Tubeke al begonnen aan hun voorbereiding ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil nieuwe parel, Antwerp heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

95
95
Mehdi Bayat haalt zwaar uit: “Nieuw Heizeldrama…”

Het seizoenseinde blijft in Wallonië nog ferm nazinderen. Er was de Brusselse uithaal van Union ...

82
82
STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

STVV kende een wonderseizoen en zal volgend seizoen Europees voetbal spelen. Verschillende ...

75
75
Meunier verrast met opvallende Lukaku-onthulling

Sommige Rode Duivels zijn al gearriveerd in Tubeke om het WK-kamp te beginnen. Thomas Meunier is ...

105
105
‘Chelsea verkoopt Mike Penders nieuwe mokerslag’

Mike Penders maakte afgelopen seizoen enorm veel indruk bij Strasbourg. De doelman maakte op jonge ...

244
244
Mac Allister spreekt open over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was dit seizoen ongetwijfeld een van de beste spelers bij Union SG. Op zijn 28 ...

110
110
'Anderlecht denkt aan terugkeer ex-publiekslieveling'

Antoine Sibierski is volop bezig met de mercato. De sportief directeur moet samen met de scouting de ...

304
304
Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

Wanneer Marc Coucke van zich laat horen, wordt er doorgaans geluisterd. De ondernemer en ...

217
217
Ex-sterkhouder Anderlecht stopt met voetballen

Zeer groot nieuws uit Denemarken. Daar heeft Kasper Schmeichel vandaag aangekondigd dat hij de ...

107
107
Van der Elst over JPL-topper: "Misschien iets voor Union?"

Bij Union SG kenden ze een goed seizoen. De Brusselaars gaan echter aan de bak moeten, want er ...

78
78
Lommel SK de markt op: sterkhouder moeilijk houdbaar

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers gaan nu volop aan de bak moeten op ...

83
83
'Anderlecht maakt kans: vreemd bod op Duranville'

Borussia Dortmund is bereid om Julien Duranville van de hand te doen. De 20-jarige winger kende een ...

444
444
'Nieuwe Tzolis-wending: Club Brugge richting recordsom'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato tal van sterkhouders verliezen. Ook Christos Tzolis lijkt ...

654
654
'Heropbouw Antwerp: Overmars krijgt loodzware transfertaak'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

202
202
'Sibierski krijgt transferbudget te horen: víér topaanwinsten'

Antoine Sibierski staat in de komende weken en maanden voor een loodzware uitdaging. Hij moet bij ...

390
390
189 Beste Premier League-transfers: straffe notering Lammens

Senne Lammens kan straks met een serieuze portie vertrouwen richting het WK trekken. De doelman ...

105
105
Tzolis-debat breekt los: "City of Liverpool? Heb mijn twijfels"

Christos Tzolis kroonde zich maandag tot 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League. De ...

288
288
Anderlecht-schandaal barst open: ‘Coucke wist van niets’

Het blijft spoken bij Anderlecht. Jaren na de overname duiken opnieuw pijnlijke details op over wat ...

1140
1140
'Transfer Karetsas explodeert: vraagprijs Genk maakt brokken'

Dat Kos Karetsas in de zomermercato zal vertrekken bij KRC Genk lijkt al een tijdje duidelijk. Maar ...

917
917
Kompany opvolger Guardiola? Nieuwe onthulling duikt op

Vincent Kompany was afgelopen maandag één van de eregasten op de afscheidsviering van ...

243
243
Harde actie na malaise Anderlecht: "Coucke moet verkopen"

RSC Anderlecht heeft andermaal een teleurstellend seizoen achter de rug waarin het zonder prijzen ...

571
571

Meer sportnieuws