Spaanse pers unaniem na Clasico-optreden Courtois

door
Spaanse pers unaniem na Clasico-optreden Courtois

Real Madrid heeft de Spaanse titelstrijd zaterdagavond weer helemaal open gebeukt. De Koninklijke trok immers aan het langste einde tegen aartsrivaal FC Barcelona en klom zo over de Catalanen naar de tweede plaats. Ook Thibaut Courtois speelde een meer dan behoorlijke Clasico.


De Rode Duivel kon weinig doen aan het tegendoelpunt van Oscar Mingueza en liet zich verder op geen enkel foutje betrappen. Niet dat hij zoveel werk had op te knappen, maar wanneer het moest stond hij er wel. Daags nadien is de Spaanse pers dan ook lovend. "Hij is één van de sleutelfiguren waarom Real Madrid nog strijdt om de titel en de Champions League. Andermaal haalde hij een opmerkelijk niveau. Zijn ingreep om na 9 minuten het doelpunt van Dembélé te voorkomen was excellent, is het slot werd hij wel gered door de lat", aldus Marca.

Ook Mundo Deportivo benadrukt dat Courtois geholpen werd door het doelhout, maar loofde eveneens zijn voetballend vermogen. "Het doelkader voorkwam dat hij meer dan één keer werd geklopt. Maar hij was erg succesvol in zijn passing-spel en kon niets doen aan de tegentreffer." La Vanguardia vond de Belg vooral in de tweede periode erg secuur. "In de eerste helft hield hij Messi van een goal en na rust ging zijn aantal reddingen significant omhoog."

Soortgelijk geluid weerklinkt bij El Desmarque. "De Belgische doelman had niet zoveel te doen, maar voorkwam een tegentreffer vlak voor rust. En na de pauze maakte hij meerdere goede reddingen."

LEES OOK: Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

Wie is volgens u de beste doelman?

Meest recent

Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

51
51
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

21
21
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

53
53
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

137
137
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

149
149
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

269
269
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

48
48
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

260
260
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

349
349
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

77
77
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

557
557
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

352
352
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

163
163
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

319
319
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

420
420
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

183
183
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

265
265
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

111
111
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

490
490
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

341
341
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

142
142
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

215
215
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

875
875
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

314
314
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

175
175

Meer sportnieuws