Spaanse pers unaniem na Clasico-optreden Courtois

door
Spaanse pers unaniem na Clasico-optreden Courtois

Real Madrid heeft de Spaanse titelstrijd zaterdagavond weer helemaal open gebeukt. De Koninklijke trok immers aan het langste einde tegen aartsrivaal FC Barcelona en klom zo over de Catalanen naar de tweede plaats. Ook Thibaut Courtois speelde een meer dan behoorlijke Clasico.


De Rode Duivel kon weinig doen aan het tegendoelpunt van Oscar Mingueza en liet zich verder op geen enkel foutje betrappen. Niet dat hij zoveel werk had op te knappen, maar wanneer het moest stond hij er wel. Daags nadien is de Spaanse pers dan ook lovend. "Hij is één van de sleutelfiguren waarom Real Madrid nog strijdt om de titel en de Champions League. Andermaal haalde hij een opmerkelijk niveau. Zijn ingreep om na 9 minuten het doelpunt van Dembélé te voorkomen was excellent, is het slot werd hij wel gered door de lat", aldus Marca.

Ook Mundo Deportivo benadrukt dat Courtois geholpen werd door het doelhout, maar loofde eveneens zijn voetballend vermogen. "Het doelkader voorkwam dat hij meer dan één keer werd geklopt. Maar hij was erg succesvol in zijn passing-spel en kon niets doen aan de tegentreffer." La Vanguardia vond de Belg vooral in de tweede periode erg secuur. "In de eerste helft hield hij Messi van een goal en na rust ging zijn aantal reddingen significant omhoog."

Soortgelijk geluid weerklinkt bij El Desmarque. "De Belgische doelman had niet zoveel te doen, maar voorkwam een tegentreffer vlak voor rust. En na de pauze maakte hij meerdere goede reddingen."

LEES OOK: 'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Wie is volgens u de beste doelman?

Meest recent

'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

8
8
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

46
46
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

69
69
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

163
163
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

205
205
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

97
97
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

444
444
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

122
122
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

39
39
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

39
39
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

150
150
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

153
153
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

509
509
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

119
119
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

211
211
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

46
46
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

161
161
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

148
148
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

356
356
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

152
152
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

101
101
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

415
415
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

75
75
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

163
163

Meer sportnieuws