EXCLUSIEF Verschaeren versus De Ketelaere: "Hij staat het verst van de twee"

door
EXCLUSIEF Verschaeren versus De Ketelaere:

Club Brugge trekt vandaag naar RSC Anderlecht. Tot 2019 wist Club Brugge er meer dan twintig jaar niet te winnen, maar in 2019 werd die reeks verbroken. Bij de twee topclubs hebben ze met Yari Verschaeren en Charles De Ketelaere twee Belgische toptalenten in hun rangen. Yannis Anastasiou en Jan Ceulemans gaven aan VoetbalNieuws hun mening over de twee Rode Duivels.


Verschaeren wordt in juli 20 jaar, De Ketelaere werd dat in maart. Beiden wisten zich al knap door te zetten. Verschaeren mocht al op zijn zeventiende zijn debuut maken onder Hein Vanhaezebrouck. De Ketelaere kreeg op zijn achttiende zijn eerste speelminuten in het eerste elftal van Blauw-Zwart. De ontwikkeling van de twee loopt best wel op dezelfde manier.


Beiden tonen zich meteen

"Verschaeren is een talent dat al op zeer jonge leeftijd mocht debuteren bij Anderlecht. Hij kwam in een ploeg die niet draaide en als zeventienjarige deed hij het zeer goed. Hij werd ook één van de betere spelers van Anderlecht en dan weet je dat de verwachtingen zeer hoog komen te liggen. Hij kende dan een logisch terugval, mede door blessures. Hij komt nu stilaan weer aan de oppervlakte en het is en blijft een groot talent en het valt te hopen dat hij gespaard zal blijven van blessureleed", aldus Jan Ceulemans.

De Ketelaere kan ‘de Caje’ ook heel erg bekoren. "De Ketelaere kwam wat later in de ploeg bij Club Brugge, maar hij had ook het geluk dat hij wel in een ploeg terechtkwam die goed draaide. Dan is het makkelijker om als speler stappen te zetten. Let wel, hij heeft die plaats wel moeten afdwingen wat bewijst dat hij heel veel talent heeft. Aanvankelijk werd hij zowat overal uitgespeeld, zelfs als linksback, maar hij heeft door zijn prestaties stilaan een vaste plaats weten te veroveren."

Beiden zijn indien 100% fit bijna zeker van een basisplaats. De twee begonnen als bankzitter aan het seizoen, maar wisten zich in de gunst van Vincent Kompany en Philippe Clement te spelen. Verschaeren had de pech dat hij net een blessure opliep toen hij goed op dreef was aan het komen en is pas sinds kort weer fit. De Ketelaere toonde zich dit seizoen vooral in de Champions League, met twee goals tegen Zenit Sint-Petersburg.


De ‘nieuwe Degryse en Vanaken’

De afgelopen maanden en jaren werden Verschaeren en De Ketelaere al vergeleken met twee straffe Belgen: de Anderlecht-jonkie met Marc Degryse, de Club Brugge-parel met Hans Vanaken. De twee jonge Belgen hebben nog hetzelfde werkpunt: efficiënter worden. Een proces dat met de jaren komt, zoals bij zoveel jonge talenten. Verschaeren zet die stap stilaan met 4 goals en 3 assists in 836 minuten (15 wedstrijden), De Ketelaere tikt af op 4 goals en 6 assists in 2.445 minuten (38 wedstrijden). Zo is Verschaeren dit seizoen om de 119,43 minuten beslissend, De Ketelaere om de 244,5 minuten.

Verschaeren speelde in zijn carrière tot op heden 58 wedstrijden voor Anderlecht, met daarin 7 goals en 7 assists. Verschaeren miste de afgelopen twee seizoenen wel 6 maanden wegens blessureleed. De Ketelaere speelde voorlopig 63 wedstrijden, waarin hij 6 keer raak trof en 8 assists leverde. Het is duidelijk dat de twee heel erg aan mekaar gewaagd zijn. Dat valt ook af te leiden aan hun marktwaardes die we kunnen terugvinden op de gespecialiseerde website Transfermarkt. Daar staat Verschaeren met 11 miljoen euro achter zijn naam, maar doordat hij veel blessureleed kende zakte die fors. De aanvallende middenvelder had op zijn hoogtepunt een marktwaarde van 16 miljoen euro. De Ketelaere brak dit seizoen helemaal door en heeft momenteel een marktwaarde van… 16 miljoen euro.


De Bundesliga

Yannis Anastasiou ziet dat Verschaeren stappen zet in zijn ontwikkeling. "Ik merk dat hij een goede ontwikkeling doormaakt in de laatste fase van het veld, want hij is bepalender met goals en assists. Als hij nog een stap hogerop wil zetten, moet hij dat volhouden en zelfs verbeteren op dat vlak", zegt de ex-spits van Anderlecht aan onze redactie.

Beiden zijn nu nog niet klaar voor een stap hogerop, ook al werden ze recent weer gelinkt aan AC Milan (Verschaeren) en De Ketelaere (Atalanta). "Voor Verschaeren denk ik dat de Bundesliga een goede volgende stap zou zijn voor hem. Het zou de ideale leerschool zijn voor hem waar hij nog heel wat progressie kan maken, om nadien de stap naar de Premier League of La Liga te zetten", aldus Anastasiou.


Rode Duivels

De twee zijn ook Rode Duivel, al zijn ze daar vooral spelers voor de toekomst. In de afgelopen interlandperiode kwamen ze niet aan spelen toe en het EK zal komende zomer niet voor hen weggelegd zijn. Roberto Martinez heeft wel een boontje voor Verschaeren en hij mocht al zes keer opdraven bij de nationale ploeg. Hij scoorde één keer en leverde ook al een assist. De Ketelaere moest het voorlopig stellen met één invalbeurt.

De komende jaren zullen de twee nog de nodige selecties afdwingen. Verschaeren en De Ketelaere - die beiden op de flank en centraal uit de voeten kunnen  - zullen elkaar wellicht naar een hoger niveau duwen bij de Rode Duivels. Die concurrentie is alvast een goede zaak voor Martinez en het Belgische voetbal. Dat is ook de mening van Jan Ceulemans, die beiden als grote talenten aanziet.


Twaalf à vijftien doelpunten

"Ik vind dat De Ketelaere momenteel iets verder staat dan Verschaeren. Voor beiden is het volgende seizoen belangrijk, want ze moeten dan bepalender gaan worden. Voor iemand als De Ketelaere gaat de lat dan ook hoger gelegd worden. Ze moeten beiden hun statistieken opkrikken, want ik vind dat een aanvallende middenvelder bij een Belgische topclub toch 12 à 15 doelpunten moet maken. Het is aan hen om volgend jaar nog meer hun stempel te gaan drukken en de volgende stap te zetten", meent Ceulemans.

Dan zullen ze ook meer speelkansen krijgen bij de Rode Duivels. "Bij de nationale ploeg krijgen jonge spelers de nodige kansen van Roberto Martinez en hij neemt er ook altijd één mee naar een groot toernooi. Ik denk dat Verschaeren en De Ketelaere beseffen dat het behalen van de selectie van de Rode Duivels momenteel het hoogst haalbare is. Ze kunnen leren van de topspelers en het is goed dat Martinez hen laat proeven van dat niveau. Het is dan aan hen om het goed te blijven doen bij hun club en zo op termijn meer kansen af te dwingen bij de Rode Duivels", besluit de Belgische voetballegende.

LEES OOK: 'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Wie staat volgens jou het verst?

Meest recent

'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

1
1
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

26
26
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

110
110
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

121
121
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

99
99
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

45
45
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

126
126
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

124
124
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

40
40
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

475
475
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

79
79
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

438
438
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

184
184
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

295
295
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

180
180
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

136
136
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

602
602
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

116
116
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

94
94
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

225
225
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

211
211
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

482
482
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

699
699
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

372
372

Meer sportnieuws