EXCLUSIEF Verschaeren versus De Ketelaere: "Hij staat het verst van de twee"

door
EXCLUSIEF Verschaeren versus De Ketelaere:

Club Brugge trekt vandaag naar RSC Anderlecht. Tot 2019 wist Club Brugge er meer dan twintig jaar niet te winnen, maar in 2019 werd die reeks verbroken. Bij de twee topclubs hebben ze met Yari Verschaeren en Charles De Ketelaere twee Belgische toptalenten in hun rangen. Yannis Anastasiou en Jan Ceulemans gaven aan VoetbalNieuws hun mening over de twee Rode Duivels.


Verschaeren wordt in juli 20 jaar, De Ketelaere werd dat in maart. Beiden wisten zich al knap door te zetten. Verschaeren mocht al op zijn zeventiende zijn debuut maken onder Hein Vanhaezebrouck. De Ketelaere kreeg op zijn achttiende zijn eerste speelminuten in het eerste elftal van Blauw-Zwart. De ontwikkeling van de twee loopt best wel op dezelfde manier.


Beiden tonen zich meteen

"Verschaeren is een talent dat al op zeer jonge leeftijd mocht debuteren bij Anderlecht. Hij kwam in een ploeg die niet draaide en als zeventienjarige deed hij het zeer goed. Hij werd ook één van de betere spelers van Anderlecht en dan weet je dat de verwachtingen zeer hoog komen te liggen. Hij kende dan een logisch terugval, mede door blessures. Hij komt nu stilaan weer aan de oppervlakte en het is en blijft een groot talent en het valt te hopen dat hij gespaard zal blijven van blessureleed", aldus Jan Ceulemans.

De Ketelaere kan ‘de Caje’ ook heel erg bekoren. "De Ketelaere kwam wat later in de ploeg bij Club Brugge, maar hij had ook het geluk dat hij wel in een ploeg terechtkwam die goed draaide. Dan is het makkelijker om als speler stappen te zetten. Let wel, hij heeft die plaats wel moeten afdwingen wat bewijst dat hij heel veel talent heeft. Aanvankelijk werd hij zowat overal uitgespeeld, zelfs als linksback, maar hij heeft door zijn prestaties stilaan een vaste plaats weten te veroveren."

Beiden zijn indien 100% fit bijna zeker van een basisplaats. De twee begonnen als bankzitter aan het seizoen, maar wisten zich in de gunst van Vincent Kompany en Philippe Clement te spelen. Verschaeren had de pech dat hij net een blessure opliep toen hij goed op dreef was aan het komen en is pas sinds kort weer fit. De Ketelaere toonde zich dit seizoen vooral in de Champions League, met twee goals tegen Zenit Sint-Petersburg.


De ‘nieuwe Degryse en Vanaken’

De afgelopen maanden en jaren werden Verschaeren en De Ketelaere al vergeleken met twee straffe Belgen: de Anderlecht-jonkie met Marc Degryse, de Club Brugge-parel met Hans Vanaken. De twee jonge Belgen hebben nog hetzelfde werkpunt: efficiënter worden. Een proces dat met de jaren komt, zoals bij zoveel jonge talenten. Verschaeren zet die stap stilaan met 4 goals en 3 assists in 836 minuten (15 wedstrijden), De Ketelaere tikt af op 4 goals en 6 assists in 2.445 minuten (38 wedstrijden). Zo is Verschaeren dit seizoen om de 119,43 minuten beslissend, De Ketelaere om de 244,5 minuten.

Verschaeren speelde in zijn carrière tot op heden 58 wedstrijden voor Anderlecht, met daarin 7 goals en 7 assists. Verschaeren miste de afgelopen twee seizoenen wel 6 maanden wegens blessureleed. De Ketelaere speelde voorlopig 63 wedstrijden, waarin hij 6 keer raak trof en 8 assists leverde. Het is duidelijk dat de twee heel erg aan mekaar gewaagd zijn. Dat valt ook af te leiden aan hun marktwaardes die we kunnen terugvinden op de gespecialiseerde website Transfermarkt. Daar staat Verschaeren met 11 miljoen euro achter zijn naam, maar doordat hij veel blessureleed kende zakte die fors. De aanvallende middenvelder had op zijn hoogtepunt een marktwaarde van 16 miljoen euro. De Ketelaere brak dit seizoen helemaal door en heeft momenteel een marktwaarde van… 16 miljoen euro.


De Bundesliga

Yannis Anastasiou ziet dat Verschaeren stappen zet in zijn ontwikkeling. "Ik merk dat hij een goede ontwikkeling doormaakt in de laatste fase van het veld, want hij is bepalender met goals en assists. Als hij nog een stap hogerop wil zetten, moet hij dat volhouden en zelfs verbeteren op dat vlak", zegt de ex-spits van Anderlecht aan onze redactie.

Beiden zijn nu nog niet klaar voor een stap hogerop, ook al werden ze recent weer gelinkt aan AC Milan (Verschaeren) en De Ketelaere (Atalanta). "Voor Verschaeren denk ik dat de Bundesliga een goede volgende stap zou zijn voor hem. Het zou de ideale leerschool zijn voor hem waar hij nog heel wat progressie kan maken, om nadien de stap naar de Premier League of La Liga te zetten", aldus Anastasiou.


Rode Duivels

De twee zijn ook Rode Duivel, al zijn ze daar vooral spelers voor de toekomst. In de afgelopen interlandperiode kwamen ze niet aan spelen toe en het EK zal komende zomer niet voor hen weggelegd zijn. Roberto Martinez heeft wel een boontje voor Verschaeren en hij mocht al zes keer opdraven bij de nationale ploeg. Hij scoorde één keer en leverde ook al een assist. De Ketelaere moest het voorlopig stellen met één invalbeurt.

De komende jaren zullen de twee nog de nodige selecties afdwingen. Verschaeren en De Ketelaere - die beiden op de flank en centraal uit de voeten kunnen  - zullen elkaar wellicht naar een hoger niveau duwen bij de Rode Duivels. Die concurrentie is alvast een goede zaak voor Martinez en het Belgische voetbal. Dat is ook de mening van Jan Ceulemans, die beiden als grote talenten aanziet.


Twaalf à vijftien doelpunten

"Ik vind dat De Ketelaere momenteel iets verder staat dan Verschaeren. Voor beiden is het volgende seizoen belangrijk, want ze moeten dan bepalender gaan worden. Voor iemand als De Ketelaere gaat de lat dan ook hoger gelegd worden. Ze moeten beiden hun statistieken opkrikken, want ik vind dat een aanvallende middenvelder bij een Belgische topclub toch 12 à 15 doelpunten moet maken. Het is aan hen om volgend jaar nog meer hun stempel te gaan drukken en de volgende stap te zetten", meent Ceulemans.

Dan zullen ze ook meer speelkansen krijgen bij de Rode Duivels. "Bij de nationale ploeg krijgen jonge spelers de nodige kansen van Roberto Martinez en hij neemt er ook altijd één mee naar een groot toernooi. Ik denk dat Verschaeren en De Ketelaere beseffen dat het behalen van de selectie van de Rode Duivels momenteel het hoogst haalbare is. Ze kunnen leren van de topspelers en het is goed dat Martinez hen laat proeven van dat niveau. Het is dan aan hen om het goed te blijven doen bij hun club en zo op termijn meer kansen af te dwingen bij de Rode Duivels", besluit de Belgische voetballegende.

LEES OOK: Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Wie staat volgens jou het verst?

Meest recent

‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

12
12
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

84
84
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

37
37
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

74
74
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

465
465
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

318
318
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

283
283
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

269
269
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

124
124
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

510
510
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

434
434
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

274
274
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

161
161
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

412
412
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

213
213
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

293
293
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

82
82
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

193
193
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

445
445
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

42
42
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

130
130
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

455
455
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

367
367
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

143
143

Meer sportnieuws