EXCLUSIEF Verschaeren versus De Ketelaere: "Hij staat het verst van de twee"

656 stemmen
EXCLUSIEF Verschaeren versus De Ketelaere:

Club Brugge trekt vandaag naar RSC Anderlecht. Tot 2019 wist Club Brugge er meer dan twintig jaar niet te winnen, maar in 2019 werd die reeks verbroken. Bij de twee topclubs hebben ze met Yari Verschaeren en Charles De Ketelaere twee Belgische toptalenten in hun rangen. Yannis Anastasiou en Jan Ceulemans gaven aan VoetbalNieuws hun mening over de twee Rode Duivels.


Verschaeren wordt in juli 20 jaar, De Ketelaere werd dat in maart. Beiden wisten zich al knap door te zetten. Verschaeren mocht al op zijn zeventiende zijn debuut maken onder Hein Vanhaezebrouck. De Ketelaere kreeg op zijn achttiende zijn eerste speelminuten in het eerste elftal van Blauw-Zwart. De ontwikkeling van de twee loopt best wel op dezelfde manier.


Beiden tonen zich meteen

"Verschaeren is een talent dat al op zeer jonge leeftijd mocht debuteren bij Anderlecht. Hij kwam in een ploeg die niet draaide en als zeventienjarige deed hij het zeer goed. Hij werd ook één van de betere spelers van Anderlecht en dan weet je dat de verwachtingen zeer hoog komen te liggen. Hij kende dan een logisch terugval, mede door blessures. Hij komt nu stilaan weer aan de oppervlakte en het is en blijft een groot talent en het valt te hopen dat hij gespaard zal blijven van blessureleed", aldus Jan Ceulemans.

De Ketelaere kan ‘de Caje’ ook heel erg bekoren. "De Ketelaere kwam wat later in de ploeg bij Club Brugge, maar hij had ook het geluk dat hij wel in een ploeg terechtkwam die goed draaide. Dan is het makkelijker om als speler stappen te zetten. Let wel, hij heeft die plaats wel moeten afdwingen wat bewijst dat hij heel veel talent heeft. Aanvankelijk werd hij zowat overal uitgespeeld, zelfs als linksback, maar hij heeft door zijn prestaties stilaan een vaste plaats weten te veroveren."

Beiden zijn indien 100% fit bijna zeker van een basisplaats. De twee begonnen als bankzitter aan het seizoen, maar wisten zich in de gunst van Vincent Kompany en Philippe Clement te spelen. Verschaeren had de pech dat hij net een blessure opliep toen hij goed op dreef was aan het komen en is pas sinds kort weer fit. De Ketelaere toonde zich dit seizoen vooral in de Champions League, met twee goals tegen Zenit Sint-Petersburg.


De ‘nieuwe Degryse en Vanaken’

De afgelopen maanden en jaren werden Verschaeren en De Ketelaere al vergeleken met twee straffe Belgen: de Anderlecht-jonkie met Marc Degryse, de Club Brugge-parel met Hans Vanaken. De twee jonge Belgen hebben nog hetzelfde werkpunt: efficiënter worden. Een proces dat met de jaren komt, zoals bij zoveel jonge talenten. Verschaeren zet die stap stilaan met 4 goals en 3 assists in 836 minuten (15 wedstrijden), De Ketelaere tikt af op 4 goals en 6 assists in 2.445 minuten (38 wedstrijden). Zo is Verschaeren dit seizoen om de 119,43 minuten beslissend, De Ketelaere om de 244,5 minuten.

Verschaeren speelde in zijn carrière tot op heden 58 wedstrijden voor Anderlecht, met daarin 7 goals en 7 assists. Verschaeren miste de afgelopen twee seizoenen wel 6 maanden wegens blessureleed. De Ketelaere speelde voorlopig 63 wedstrijden, waarin hij 6 keer raak trof en 8 assists leverde. Het is duidelijk dat de twee heel erg aan mekaar gewaagd zijn. Dat valt ook af te leiden aan hun marktwaardes die we kunnen terugvinden op de gespecialiseerde website Transfermarkt. Daar staat Verschaeren met 11 miljoen euro achter zijn naam, maar doordat hij veel blessureleed kende zakte die fors. De aanvallende middenvelder had op zijn hoogtepunt een marktwaarde van 16 miljoen euro. De Ketelaere brak dit seizoen helemaal door en heeft momenteel een marktwaarde van… 16 miljoen euro.


De Bundesliga

Yannis Anastasiou ziet dat Verschaeren stappen zet in zijn ontwikkeling. "Ik merk dat hij een goede ontwikkeling doormaakt in de laatste fase van het veld, want hij is bepalender met goals en assists. Als hij nog een stap hogerop wil zetten, moet hij dat volhouden en zelfs verbeteren op dat vlak", zegt de ex-spits van Anderlecht aan onze redactie.

Beiden zijn nu nog niet klaar voor een stap hogerop, ook al werden ze recent weer gelinkt aan AC Milan (Verschaeren) en De Ketelaere (Atalanta). "Voor Verschaeren denk ik dat de Bundesliga een goede volgende stap zou zijn voor hem. Het zou de ideale leerschool zijn voor hem waar hij nog heel wat progressie kan maken, om nadien de stap naar de Premier League of La Liga te zetten", aldus Anastasiou.


Rode Duivels

De twee zijn ook Rode Duivel, al zijn ze daar vooral spelers voor de toekomst. In de afgelopen interlandperiode kwamen ze niet aan spelen toe en het EK zal komende zomer niet voor hen weggelegd zijn. Roberto Martinez heeft wel een boontje voor Verschaeren en hij mocht al zes keer opdraven bij de nationale ploeg. Hij scoorde één keer en leverde ook al een assist. De Ketelaere moest het voorlopig stellen met één invalbeurt.

De komende jaren zullen de twee nog de nodige selecties afdwingen. Verschaeren en De Ketelaere - die beiden op de flank en centraal uit de voeten kunnen  - zullen elkaar wellicht naar een hoger niveau duwen bij de Rode Duivels. Die concurrentie is alvast een goede zaak voor Martinez en het Belgische voetbal. Dat is ook de mening van Jan Ceulemans, die beiden als grote talenten aanziet.


Twaalf à vijftien doelpunten

"Ik vind dat De Ketelaere momenteel iets verder staat dan Verschaeren. Voor beiden is het volgende seizoen belangrijk, want ze moeten dan bepalender gaan worden. Voor iemand als De Ketelaere gaat de lat dan ook hoger gelegd worden. Ze moeten beiden hun statistieken opkrikken, want ik vind dat een aanvallende middenvelder bij een Belgische topclub toch 12 à 15 doelpunten moet maken. Het is aan hen om volgend jaar nog meer hun stempel te gaan drukken en de volgende stap te zetten", meent Ceulemans.

Dan zullen ze ook meer speelkansen krijgen bij de Rode Duivels. "Bij de nationale ploeg krijgen jonge spelers de nodige kansen van Roberto Martinez en hij neemt er ook altijd één mee naar een groot toernooi. Ik denk dat Verschaeren en De Ketelaere beseffen dat het behalen van de selectie van de Rode Duivels momenteel het hoogst haalbare is. Ze kunnen leren van de topspelers en het is goed dat Martinez hen laat proeven van dat niveau. Het is dan aan hen om het goed te blijven doen bij hun club en zo op termijn meer kansen af te dwingen bij de Rode Duivels", besluit de Belgische voetballegende.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Wie staat volgens jou het verst?

Meest recent

'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

117
117
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

82
82
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

80
80
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

51
51
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

115
115
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

193
193
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

41
41
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

175
175
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

320
320
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

889
889
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

44
44
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

151
151
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

225
225
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

139
139
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

116
116
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

328
328
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

561
561
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

197
197
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

740
740
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

818
818
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

127
127
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

96
96
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

204
204
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

239
239

Meer sportnieuws