EXCLUSIEF Verschaeren versus De Ketelaere: "Hij staat het verst van de twee"

656 stemmen
EXCLUSIEF Verschaeren versus De Ketelaere:

Club Brugge trekt vandaag naar RSC Anderlecht. Tot 2019 wist Club Brugge er meer dan twintig jaar niet te winnen, maar in 2019 werd die reeks verbroken. Bij de twee topclubs hebben ze met Yari Verschaeren en Charles De Ketelaere twee Belgische toptalenten in hun rangen. Yannis Anastasiou en Jan Ceulemans gaven aan VoetbalNieuws hun mening over de twee Rode Duivels.


Verschaeren wordt in juli 20 jaar, De Ketelaere werd dat in maart. Beiden wisten zich al knap door te zetten. Verschaeren mocht al op zijn zeventiende zijn debuut maken onder Hein Vanhaezebrouck. De Ketelaere kreeg op zijn achttiende zijn eerste speelminuten in het eerste elftal van Blauw-Zwart. De ontwikkeling van de twee loopt best wel op dezelfde manier.


Beiden tonen zich meteen

"Verschaeren is een talent dat al op zeer jonge leeftijd mocht debuteren bij Anderlecht. Hij kwam in een ploeg die niet draaide en als zeventienjarige deed hij het zeer goed. Hij werd ook één van de betere spelers van Anderlecht en dan weet je dat de verwachtingen zeer hoog komen te liggen. Hij kende dan een logisch terugval, mede door blessures. Hij komt nu stilaan weer aan de oppervlakte en het is en blijft een groot talent en het valt te hopen dat hij gespaard zal blijven van blessureleed", aldus Jan Ceulemans.

De Ketelaere kan ‘de Caje’ ook heel erg bekoren. "De Ketelaere kwam wat later in de ploeg bij Club Brugge, maar hij had ook het geluk dat hij wel in een ploeg terechtkwam die goed draaide. Dan is het makkelijker om als speler stappen te zetten. Let wel, hij heeft die plaats wel moeten afdwingen wat bewijst dat hij heel veel talent heeft. Aanvankelijk werd hij zowat overal uitgespeeld, zelfs als linksback, maar hij heeft door zijn prestaties stilaan een vaste plaats weten te veroveren."

Beiden zijn indien 100% fit bijna zeker van een basisplaats. De twee begonnen als bankzitter aan het seizoen, maar wisten zich in de gunst van Vincent Kompany en Philippe Clement te spelen. Verschaeren had de pech dat hij net een blessure opliep toen hij goed op dreef was aan het komen en is pas sinds kort weer fit. De Ketelaere toonde zich dit seizoen vooral in de Champions League, met twee goals tegen Zenit Sint-Petersburg.


De ‘nieuwe Degryse en Vanaken’

De afgelopen maanden en jaren werden Verschaeren en De Ketelaere al vergeleken met twee straffe Belgen: de Anderlecht-jonkie met Marc Degryse, de Club Brugge-parel met Hans Vanaken. De twee jonge Belgen hebben nog hetzelfde werkpunt: efficiënter worden. Een proces dat met de jaren komt, zoals bij zoveel jonge talenten. Verschaeren zet die stap stilaan met 4 goals en 3 assists in 836 minuten (15 wedstrijden), De Ketelaere tikt af op 4 goals en 6 assists in 2.445 minuten (38 wedstrijden). Zo is Verschaeren dit seizoen om de 119,43 minuten beslissend, De Ketelaere om de 244,5 minuten.

Verschaeren speelde in zijn carrière tot op heden 58 wedstrijden voor Anderlecht, met daarin 7 goals en 7 assists. Verschaeren miste de afgelopen twee seizoenen wel 6 maanden wegens blessureleed. De Ketelaere speelde voorlopig 63 wedstrijden, waarin hij 6 keer raak trof en 8 assists leverde. Het is duidelijk dat de twee heel erg aan mekaar gewaagd zijn. Dat valt ook af te leiden aan hun marktwaardes die we kunnen terugvinden op de gespecialiseerde website Transfermarkt. Daar staat Verschaeren met 11 miljoen euro achter zijn naam, maar doordat hij veel blessureleed kende zakte die fors. De aanvallende middenvelder had op zijn hoogtepunt een marktwaarde van 16 miljoen euro. De Ketelaere brak dit seizoen helemaal door en heeft momenteel een marktwaarde van… 16 miljoen euro.


De Bundesliga

Yannis Anastasiou ziet dat Verschaeren stappen zet in zijn ontwikkeling. "Ik merk dat hij een goede ontwikkeling doormaakt in de laatste fase van het veld, want hij is bepalender met goals en assists. Als hij nog een stap hogerop wil zetten, moet hij dat volhouden en zelfs verbeteren op dat vlak", zegt de ex-spits van Anderlecht aan onze redactie.

Beiden zijn nu nog niet klaar voor een stap hogerop, ook al werden ze recent weer gelinkt aan AC Milan (Verschaeren) en De Ketelaere (Atalanta). "Voor Verschaeren denk ik dat de Bundesliga een goede volgende stap zou zijn voor hem. Het zou de ideale leerschool zijn voor hem waar hij nog heel wat progressie kan maken, om nadien de stap naar de Premier League of La Liga te zetten", aldus Anastasiou.


Rode Duivels

De twee zijn ook Rode Duivel, al zijn ze daar vooral spelers voor de toekomst. In de afgelopen interlandperiode kwamen ze niet aan spelen toe en het EK zal komende zomer niet voor hen weggelegd zijn. Roberto Martinez heeft wel een boontje voor Verschaeren en hij mocht al zes keer opdraven bij de nationale ploeg. Hij scoorde één keer en leverde ook al een assist. De Ketelaere moest het voorlopig stellen met één invalbeurt.

De komende jaren zullen de twee nog de nodige selecties afdwingen. Verschaeren en De Ketelaere - die beiden op de flank en centraal uit de voeten kunnen  - zullen elkaar wellicht naar een hoger niveau duwen bij de Rode Duivels. Die concurrentie is alvast een goede zaak voor Martinez en het Belgische voetbal. Dat is ook de mening van Jan Ceulemans, die beiden als grote talenten aanziet.


Twaalf à vijftien doelpunten

"Ik vind dat De Ketelaere momenteel iets verder staat dan Verschaeren. Voor beiden is het volgende seizoen belangrijk, want ze moeten dan bepalender gaan worden. Voor iemand als De Ketelaere gaat de lat dan ook hoger gelegd worden. Ze moeten beiden hun statistieken opkrikken, want ik vind dat een aanvallende middenvelder bij een Belgische topclub toch 12 à 15 doelpunten moet maken. Het is aan hen om volgend jaar nog meer hun stempel te gaan drukken en de volgende stap te zetten", meent Ceulemans.

Dan zullen ze ook meer speelkansen krijgen bij de Rode Duivels. "Bij de nationale ploeg krijgen jonge spelers de nodige kansen van Roberto Martinez en hij neemt er ook altijd één mee naar een groot toernooi. Ik denk dat Verschaeren en De Ketelaere beseffen dat het behalen van de selectie van de Rode Duivels momenteel het hoogst haalbare is. Ze kunnen leren van de topspelers en het is goed dat Martinez hen laat proeven van dat niveau. Het is dan aan hen om het goed te blijven doen bij hun club en zo op termijn meer kansen af te dwingen bij de Rode Duivels", besluit de Belgische voetballegende.

LEES OOK: Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Wie staat volgens jou het verst?

Meest recent

'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

37
37
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

69
69
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

163
163
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

107
107
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

68
68
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

167
167
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

629
629
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

128
128
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

418
418
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

507
507
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

334
334
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

239
239
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

215
215
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

62
62
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

75
75
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

263
263
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

62
62
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

283
283
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

108
108
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

443
443
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

441
441
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

189
189
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

250
250
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

433
433
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

62
62

Meer sportnieuws