'Anderlecht wou zijn contract ontbinden'

door
'Anderlecht wou zijn contract ontbinden'

Geen voetballer in de recente Belgische geschiedenis die zo'n grillig parcours aflegde als Anthony Vanden Borre. De rechtsachter debuteerde in 2003 als 16-jarig supertalent bij Anderlecht, maar kon zijn potentieel nooit helemaal inlossen. Zijn carrière raakte zelfs een paar keer helemaal in het slop, maar telkens kon hij bij zijn oude club terecht.

In 2013 lanceerde Vanden Borre zich al eens met succes opnieuw nadat hij een halfjaar zonder club gezeten had en in januari 2020 keerde hij een tweede keer terug, deze keer na een inactiviteit van maar liefst 2,5 jaar. Maar deze keer kon Vanden Borre zich niet doorzetten en verdween hij al snel naar de beloften. Daar kwam hij in januari ook al wekenlang niet meer opdagen en in een interview haalde hij toen hard uit naar Anderlecht.

Maar nu staat Vanden Borre plots weer op training, weet Het Laatste Nieuws. De 33-jarige traint al even weer voluit bij de beloften en gedraagt zich naar verluidt goed. Aan zijn situatie verandert dat echter niets, want Anderlecht is niet van plan zijn in de zomer aflopende minimumcontract te verlengen. Daarmee lijkt er toch een einde in mineur te komen aan de carrière van de ex-Rode Duivel.

UPDATE 10u

Anthony Vanden Borre blijkt dus nog maar eens uit dood herrezen, al moet hij van Anderlecht zoals gezegd op niet veel steun meer rekenen. De sympathie van de mannen die het voor het zeggen hebben bij Paars-Wit is hij helemaal verloren na zijn laatste uitbarsting, toen hij in een interview met Het Laatste Nieuws zwaar uithaalde naar de club. De club die hem nota bene drie keer van het straat kwam plukken.

Toen wou Anderlecht zelfs bijzonder hard ingrijpen met Vanden Borre, valt te lezen in HLN. Zo bekeken ze of ze zijn contract konden verbreken, maar was dat blijkbaar toch geen optie. De verdediger krijgt ook een minimumloon in het Lotto Park, waardoor hem ontslaan mogelijk meer zou kosten dan hem de rest van dit seizoen nog uit te betalen. Na deze jaargang lijkt het echter wel helemaal over en out voor VDB bij Paars-Wit.

LEES OOK: Club Brugge krijgt gouden raad: “Niet zoals Anderlecht…”

Hadden ze hem moeten ontslaan?

Meest recent

'Relletje' bij Anderlecht: Hasi spreekt klare taal

RSC Anderlecht gaat vrijdag op bezoek bij Charleroi, waar Besnik Hasi geen beroep kan doen op een ...

33
33
KV Mechelen pakt uit: comeback cultfiguur compleet

Met een fraaie 19 op 33 prijkt KV Mechelen na 11 speeldagen op de vierde plaats. In de allicht ...

40
40
WK U17: Anderlecht velt definitief verdict over De Cat

De afgelopen dagen is er al veel inkt gevloeid over Nathan De Cat. Niet alleen omwille van de ...

102
102
'D-Day bij Antwerp: opvolger Wils al in de wachtkamer?'

Het zijn woelige tijden bij Antwerp, waar Stef Wils na een ondermaatse 2 op 18 steeds meer in vieze ...

252
252
Hevige TV-clash: Sergio zet ‘Flipke’ Joos op zijn plaats

De populaire voetbalpodcast 90 Minutes zorgt onverwacht voor heel wat opschudding. De 'opvolger' van ...

62
62
Hasi deelt slecht nieuws uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen STVV, waardoor het nu al drie ...

123
123
'Jackpot voor Club Brugge: trio laat kassa rinkelen'

Club Brugge ging woensdag kansloos met 4-0 onderuit tegen Bayern München. Een avond om snel te ...

258
258
'Fink hakt knopen door: twee wissels bij KRC Genk'

In de Europa League krijgt KRC Genk straks Real Betis over de vloer. Gezien de matige prestaties van ...

111
111
Lukaku zorgt voor zeer pijnlijk moment op Nederlandse tv

Er kwamen de voorbije dagen weer heel wat Belgen in actie in de Champions League. Romelu Lukaku was ...

84
84
Haalt Club goudhaantje nog terug? "Hij heeft de kwaliteiten"

Donderdag wordt er in de Europa League weer gevoetbald. Genk krijgt het bezoek van Real Betis, maar ...

289
289
De Cat-saga legt pijnlijke conclusie bij Anderlecht bloot

Gaat hij of gaat hij niet? Dat was de voorbije dagen de hamvraag bij Anderlecht. Hij, dat was Nathan ...

196
196
'Droomtransfer van 30 miljoen voor Muñoz'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

95
95
Flinke waarschuwing voor Club: "Alibi's moeten stoppen"

Club Brugge likt donderdag nog zijn wonden nadat het een dag eerder in de Champions League een 4-0 ...

245
245
Straffe woorden Swerts: "Staan verder dan gouden generatie"

De voorbije interlandperiode maakten de Jonge Duivels grote indruk. Nadat ze in september nog ...

126
126
'Pocognoli drukt stempel: Monaco meteen transfermarkt op'

Sébastien Pocognoli verbaasde iedereen door tijdens de interlandbreak te vertrekken bij ...

104
104
Grote zorgen over Gent-speler: "Hij zal spijt hebben"

AA Gent heeft zaterdag tegen Standard iets recht te zetten, want vorig weekend beleefde het een zeer ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren verrast, 2 opties voor OHL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

285
285
Clasico op scherp: Courtois maakt Barça belachelijk

Real Madrid won met het kleinste verschil van Juventus in de Champions League. Thibaut Courtois kon ...

149
149
Erik Van Looy in shock na tussenkomst federale politie

Het leek een onschuldige grap in de studio van De Slimste Mens ter Wereld, maar die draaide toch ...

145
145
‘Antwerp hakt knoop door over ontslag Stef Wils’

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Na een behoorlijke competitiestart staat The Great Old plots in de ...

677
677
Kompany eert Anderlecht: “Sparringpartner Club Brugge”

Club Brugge was geen partij voor Bayern München. De formatie van Vincent Kompany won met 4-0 ...

371
371
'Canadese uitblinker gratis naar Jupiler Pro League'

De laatste jaren heeft Canada een serieuze opmars gemaakt als voetballand. Dat is ook de Belgische ...

126
126
Wagen Belgische topclubs poging voor Eredivisie-revelatie?

De wintermercato komt stilaan weer dichterbij en dat zal ongetwijfeld ook voor een aantal Belgische ...

57
57
Boudeweel trekt pijnlijke conclusie over Club na pandoering

Het is voor de Belgische clubs geen leuke week geworden in de Champions League. Union had dinsdag al ...

260
260
Club Brugge komt met nieuws uit de ziekenboeg

Club Brugge is er woensdagavond niet in geslaagd om Bayern München iets in de weg te leggen. ...

277
277

Meer sportnieuws