Beerschot kan PO II ruiken na gevleide zege

209 stemmen
Beerschot kan PO II ruiken na gevleide zege

In de Jupiler Pro League stonden er deze week twee inhaalduels op het programma. Waasland-Beveren zag het degradatiespook op dinsdag verder opdoemen na thuisverlies tegen STVV (2-4). Woensdag stonden Beerschot en Sporting Charleroi tegenover elkaar in een rechtstreeks duel in strijd om een ticket voor Play-Off 2.

Voornamelijk De Ratten konden op Het Kiel een geweldige zaak doen. Mits winst tegen de Carolo’s kon Beerschot namelijk een flinke stap zetten richting die Play-Offs. Voor de mannen van Karim Belhocine was de overwinning dan weer een must om hun kansen daarop gaaf te houden. Niet vanzelfsprekend, want het was voor Charleroi alweer geleden van 30 januari wanneer ze voor het laatst nog eens de drie punten konden pakken.



Dat Beerschot dan ook meteen het initiatief nam was niet verwonderlijk te noemen. De Kielse Ratten kregen veel ruimte, al sprongen ze daar wel onzorgvuldig mee om. Afgezien van een gevaarlijke kopbal van Sukuzi kwamen de Antwerpenaren niet, en besloot Van Cleemput maar een handje te helpen. Na een domme fout op Sanyang ging de bal op de stip. Een koud kunstje voor Holzhauser: 1-0 na iets meer dan een halfuur spelen. Ook een matig Charleroi claimde tot tweemaal toe een strafschop. Tevergeefs echter, waardoor we met 1-0 de rust in gingen.

Van bij het begin van de tweede helft werd het duidelijk dat Charleroi uit een ander vaatje ging tappen, iets wat ook wel nodig was. Net na het halfuur leidde dat tot een eerste grote kans via Gholizadeh, maar Vanhamel stond pal. Enkele minuten later was het dan toch raak wanneer Nicholson de gelijkmaker krachtig kon binnenkoppen. Met een punt schoten de Carolo's echter weinig op, die dan ook op zoek gingen naar de zege. Echter kregen ze in het absolute slot nog het deksel op de neus. Een makkelijk gegeven strafschop werd opnieuw omgezet door Holzhauser, die gezien de tweede helft zo toch voor een gevleide 2-1 zege kon tekenen voor Beerschot.

Scoreverloop:
(34') Holzhauser 1-0 (strafschop)
(70') Nicholson 1-1
(90+4') Holzhauser 2-1 (strafschop)

LEES OOK: 'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

🚀

Verdiende zege Beerschot?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

42
42
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

34
34
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

63
63
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

49
49
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

19
19
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

68
68
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

59
59
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

137
137
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

264
264
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

931
931
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

108
108
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

582
582
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

596
596
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

436
436
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1028
1028
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws