'UEFA dreigt gaststad alsnog te schrappen voor Euro 2020'

159 stemmen
'UEFA dreigt gaststad alsnog te schrappen voor Euro 2020'

Binnen iets meer dan twee maanden wordt met een jaar vertraging het EK alsnog op gang getrapt. Het is echter nog niet duidelijk in welke mate er toeschouwers aanwezig zullen kunnen zijn. De UEFA kondigde al aan dat er geen beperkingen zijn op het toegelaten aantal fans, maar de uiteindelijke beslissing is uiteraard aan de gaststeden.

In Spanje en Nederland zullen er alvast in principe toeschouwers aanwezig zijn. De Spaanse en Baskische overheid zouden aan de UEFA laten weten hebben dat ze van plan zijn om 13.000 toeschouwers toe te laten voor de wedstrijden in Bilbao. Het San Mames-stadion zal daarmee slechts voor 25 procent gevuld zijn. Dat meldt Marca.

De KNVB liet dan weer woensdag weten dat het minstens 12.000 fans wil toelaten in Amsterdam. Ook de Johan Cruijff ArenA zal daarmee voor een kwart gevuld zijn. Afhankelijk van de situatie rond het coronavirus, laat de Nederlandse overheid wel de deur open om dat toeschouwersaantal nog op te trekken.

UPDATE 19u38
In Spanje en Nederland zullen er dus fans aanwezig zijn, maar in Ierland is dat nog allesbehalve zeker. Dublin is normaal gezien één van de gaststeden voor het EK, maar de Ierse overheid heeft laten weten dat ze niet garanderen dat het Aviva Stadium voor minstens 25 procent gevuld zal kunnen worden. In de Britse pers klinkt het dat de UEFA daardoor mogelijk zal beslissen om Dublin twee maanden voor het toernooi nog te schrappen als gaststad.

Er wordt geopperd dat de drie groepsmatchen en achtste finale van Dublin daardoor naar Engeland zouden kunnen verhuizen. Wembley zou er daardoor enkele extra matchen bij kunnen krijgen, maar ook het Tottenham Hotspur Stadium, Old Trafford en het St. James' Park in Newcastle worden genoemd als mogelijke opties.

Moet Dublin geschrapt worden als er geen fans kunnen zijn?

Meest recent

Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

469
469
"Wat een circus" - Garcia maakt Duivels-fans horendol

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

88
88
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

237
237
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

119
119
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

90
90
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

353
353
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

117
117
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

214
214
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

20
20
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

128
128
"Nog niks gedaan" - tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

85
85
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

618
618
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

312
312
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

433
433
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

414
414
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

339
339
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

260
260
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

23
23
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

114
114
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

66
66
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

109
109
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

327
327
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

89
89
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

195
195

Meer sportnieuws