'UEFA dreigt gaststad alsnog te schrappen voor Euro 2020'

159 stemmen
'UEFA dreigt gaststad alsnog te schrappen voor Euro 2020'

Binnen iets meer dan twee maanden wordt met een jaar vertraging het EK alsnog op gang getrapt. Het is echter nog niet duidelijk in welke mate er toeschouwers aanwezig zullen kunnen zijn. De UEFA kondigde al aan dat er geen beperkingen zijn op het toegelaten aantal fans, maar de uiteindelijke beslissing is uiteraard aan de gaststeden.

In Spanje en Nederland zullen er alvast in principe toeschouwers aanwezig zijn. De Spaanse en Baskische overheid zouden aan de UEFA laten weten hebben dat ze van plan zijn om 13.000 toeschouwers toe te laten voor de wedstrijden in Bilbao. Het San Mames-stadion zal daarmee slechts voor 25 procent gevuld zijn. Dat meldt Marca.

De KNVB liet dan weer woensdag weten dat het minstens 12.000 fans wil toelaten in Amsterdam. Ook de Johan Cruijff ArenA zal daarmee voor een kwart gevuld zijn. Afhankelijk van de situatie rond het coronavirus, laat de Nederlandse overheid wel de deur open om dat toeschouwersaantal nog op te trekken.

UPDATE 19u38
In Spanje en Nederland zullen er dus fans aanwezig zijn, maar in Ierland is dat nog allesbehalve zeker. Dublin is normaal gezien één van de gaststeden voor het EK, maar de Ierse overheid heeft laten weten dat ze niet garanderen dat het Aviva Stadium voor minstens 25 procent gevuld zal kunnen worden. In de Britse pers klinkt het dat de UEFA daardoor mogelijk zal beslissen om Dublin twee maanden voor het toernooi nog te schrappen als gaststad.

Er wordt geopperd dat de drie groepsmatchen en achtste finale van Dublin daardoor naar Engeland zouden kunnen verhuizen. Wembley zou er daardoor enkele extra matchen bij kunnen krijgen, maar ook het Tottenham Hotspur Stadium, Old Trafford en het St. James' Park in Newcastle worden genoemd als mogelijke opties.

Moet Dublin geschrapt worden als er geen fans kunnen zijn?

Meest recent

Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

15
15
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

11
11
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

24
24
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

100
100
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

323
323
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

53
53
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

228
228
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

346
346
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

321
321
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

336
336
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

243
243
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

216
216
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

420
420
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

292
292
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

276
276
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

294
294
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

67
67
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

191
191
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

196
196
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

98
98
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

175
175
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

58
58
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

316
316
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

490
490
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

410
410

Meer sportnieuws