TRANSFERUURTJE: 'RSCA polst Antwerp-duo, Club Brugge mikt hoog'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA polst Antwerp-duo, Club Brugge mikt hoog'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
La Dernière Heure pakte dinsdag uit met een spraakmakend nieuwtje. RSC Anderlecht zou immers een ballonnetje hebben opgelaten bij Dieumerci Mbokani én Lior Refaelov. Beide spelers zitten in de laatste maanden van hun contracten bij Antwerp FC en zouden dus transfervrij kunnen opgepikt worden. Van een aanbieding zou momenteel (nog?) geen sprake zijn, maar de Brusselaars zouden al contacten hebben gelegd om de precieze inhoud van hun contracten en transfervrije status te weten te komen.

Volgens Het Laatste Nieuws zal Club Brugge in de zomerse transferperiode op zoek gaan naar versterking voor de aanvallende flanken. En daarbij zullen de Bruggelingen vermoedelijk hoog mikken. Zo wil men aanwinsten aantrekken die hetzelfde niveau kunnen halen als Noa Lang (die mogelijk vertrekt) en Charles De Ketelaere, spelers met het potentieel om een basisplaats te veroveren dus. HLN stelt dat er minstens twee van dat soort types nodig zullen zijn. De huurbeurten van Tahith Chong en Nabil Dirar worden naar alle waarschijnlijkheid niet verlengd.

KRC Genk werkt achter de schermen al aan de kern voor volgend seizoen. Daarin zal geen plaats zijn voor Neto Borges. De Braziliaanse linksachter werd dit seizoen al verhuurd aan Vasco da Gama, daar heeft hij echter ook geen toekomst meer. De huurovereenkomst van Borges loopt nog door tot eind juli, maar UOL meldt dat hij er intussen apart moet trainen en dat Vasco en Genk op zoek zijn naar een nieuwe club voor hem. Een terugkeer van Ally Samatta is volgens Turkse bronnen plots dan weer veraf voor de Limburgers.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat coach Hein Vanhaezebrouck bij AA Gent al druk in de weer is met zijn selectie voor komend seizoen. De krant verwacht dan ook dat hij tijdens de zomermercato met de grove borstel door de huidige kern zal gaan. Er er wordt ook al gespeurd naar versterking. Zo stelt Het Nieuwsblad/Sportwereld dat Gent een oogje heeft laten vallen op Julien De Sart. De 26-jarige middenvelder is momenteel één van de sterkhouders bij KV Kortrijk, maar zijn contract in het Guldensporenstadion loopt na dit seizoen af en eerder raakte al bekend dat hij naar alle waarschijnlijkheid niet zal verlengen.

Volgens La Gazzetta dello Sport wil Antwerp FC graag de aankoopoptie op Jordan Lukaku lichten. De 26-jarige linksachter arriveerde in oktober op de Bosuil op huurbasis van Lazio. Aanvankelijk had hij het moeilijk om zich door te zetten, maar sinds de aanstelling van Franky Vercauteren als trainer is hij een vaste waarde in het elftal. De Italiaanse krant sluit echter niet uit dat Lukaku straks nog terugkeert bij Lazio, maar met dat scenario lijken ze in Rome niet meteen rekening houden.

BUITENLAND
Bij Manchester City willen ze in de zomer de kern van fris bloed voorzien. Manager Pep Guardiola is op zoek naar een nieuwe middenvelder. Goal meldt nu dat Sander Berge één van de pistes is. De Noorse middenvelder liet dit seizoen een goede indruk achter bij Sheffield United, dat wel een rotseizoen kent in de Premier League. Hij werd ook al genoemd bij Arsenal en Liverpool. De voormalige speler van Genk is niet de enige op het verlanglijstje. Joao Palhinha van Sporting CP en Denis Zakaria van Borussia Mönchengladbach lokten ook de interesse van City.

Volgens het doorgaans goed geïnformeerde Kicker zal Bayern München op het einde van het seizoen afscheid nemen van Jerome Boateng. De 32-jarige Boateng draagt al tien jaar de kleuren van Bayern, maar ziet af van de verjongingskuur bij Der Rekordmeister. Volgens de Duitse nieuwsbronnen is de komst van Dayot Upamecano richting Bayern dan ook dé reden voor het Bayern-bestuur om het peperdure contract van Boateng niet meer te verlengen.

De toekomst van Zlatan Ibrahimovic lijkt vast te staan. Sky Italia bevestigt dat de Zweed zijn overeenkomst met AC Milan gaat verlengen. En dat legt de spits geen windeieren. Naar verluidt gaat Ibrahimovic 6,5 à 7 miljoen euro verdienen door zijn verblijf in San Siro met een jaar te verlengen. Dat bedrag is overigens exclusief bonussen, bijvoorbeeld zoals Champions League-kwalificatie. Eerstdaags zou de deal officieel beklonken worden.

LEES OOK: Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

Zou Refaelov een goede aanwinst zijn voor RSCA?

Meest recent

Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

26
26
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

117
117
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

22
22
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

53
53
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

41
41
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

36
36
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

84
84
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

44
44
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

62
62
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

79
79
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

72
72
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

154
154
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

512
512
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

160
160
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

25
25
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

208
208
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

275
275
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

200
200
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

479
479
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

266
266
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

158
158
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

734
734
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

125
125
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

158
158

Meer sportnieuws