TRANSFERUURTJE: 'RSCA polst Antwerp-duo, Club Brugge mikt hoog'

274 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'RSCA polst Antwerp-duo, Club Brugge mikt hoog'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
La Dernière Heure pakte dinsdag uit met een spraakmakend nieuwtje. RSC Anderlecht zou immers een ballonnetje hebben opgelaten bij Dieumerci Mbokani én Lior Refaelov. Beide spelers zitten in de laatste maanden van hun contracten bij Antwerp FC en zouden dus transfervrij kunnen opgepikt worden. Van een aanbieding zou momenteel (nog?) geen sprake zijn, maar de Brusselaars zouden al contacten hebben gelegd om de precieze inhoud van hun contracten en transfervrije status te weten te komen.

Volgens Het Laatste Nieuws zal Club Brugge in de zomerse transferperiode op zoek gaan naar versterking voor de aanvallende flanken. En daarbij zullen de Bruggelingen vermoedelijk hoog mikken. Zo wil men aanwinsten aantrekken die hetzelfde niveau kunnen halen als Noa Lang (die mogelijk vertrekt) en Charles De Ketelaere, spelers met het potentieel om een basisplaats te veroveren dus. HLN stelt dat er minstens twee van dat soort types nodig zullen zijn. De huurbeurten van Tahith Chong en Nabil Dirar worden naar alle waarschijnlijkheid niet verlengd.

KRC Genk werkt achter de schermen al aan de kern voor volgend seizoen. Daarin zal geen plaats zijn voor Neto Borges. De Braziliaanse linksachter werd dit seizoen al verhuurd aan Vasco da Gama, daar heeft hij echter ook geen toekomst meer. De huurovereenkomst van Borges loopt nog door tot eind juli, maar UOL meldt dat hij er intussen apart moet trainen en dat Vasco en Genk op zoek zijn naar een nieuwe club voor hem. Een terugkeer van Ally Samatta is volgens Turkse bronnen plots dan weer veraf voor de Limburgers.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat coach Hein Vanhaezebrouck bij AA Gent al druk in de weer is met zijn selectie voor komend seizoen. De krant verwacht dan ook dat hij tijdens de zomermercato met de grove borstel door de huidige kern zal gaan. Er er wordt ook al gespeurd naar versterking. Zo stelt Het Nieuwsblad/Sportwereld dat Gent een oogje heeft laten vallen op Julien De Sart. De 26-jarige middenvelder is momenteel één van de sterkhouders bij KV Kortrijk, maar zijn contract in het Guldensporenstadion loopt na dit seizoen af en eerder raakte al bekend dat hij naar alle waarschijnlijkheid niet zal verlengen.

Volgens La Gazzetta dello Sport wil Antwerp FC graag de aankoopoptie op Jordan Lukaku lichten. De 26-jarige linksachter arriveerde in oktober op de Bosuil op huurbasis van Lazio. Aanvankelijk had hij het moeilijk om zich door te zetten, maar sinds de aanstelling van Franky Vercauteren als trainer is hij een vaste waarde in het elftal. De Italiaanse krant sluit echter niet uit dat Lukaku straks nog terugkeert bij Lazio, maar met dat scenario lijken ze in Rome niet meteen rekening houden.

BUITENLAND
Bij Manchester City willen ze in de zomer de kern van fris bloed voorzien. Manager Pep Guardiola is op zoek naar een nieuwe middenvelder. Goal meldt nu dat Sander Berge één van de pistes is. De Noorse middenvelder liet dit seizoen een goede indruk achter bij Sheffield United, dat wel een rotseizoen kent in de Premier League. Hij werd ook al genoemd bij Arsenal en Liverpool. De voormalige speler van Genk is niet de enige op het verlanglijstje. Joao Palhinha van Sporting CP en Denis Zakaria van Borussia Mönchengladbach lokten ook de interesse van City.

Volgens het doorgaans goed geïnformeerde Kicker zal Bayern München op het einde van het seizoen afscheid nemen van Jerome Boateng. De 32-jarige Boateng draagt al tien jaar de kleuren van Bayern, maar ziet af van de verjongingskuur bij Der Rekordmeister. Volgens de Duitse nieuwsbronnen is de komst van Dayot Upamecano richting Bayern dan ook dé reden voor het Bayern-bestuur om het peperdure contract van Boateng niet meer te verlengen.

De toekomst van Zlatan Ibrahimovic lijkt vast te staan. Sky Italia bevestigt dat de Zweed zijn overeenkomst met AC Milan gaat verlengen. En dat legt de spits geen windeieren. Naar verluidt gaat Ibrahimovic 6,5 à 7 miljoen euro verdienen door zijn verblijf in San Siro met een jaar te verlengen. Dat bedrag is overigens exclusief bonussen, bijvoorbeeld zoals Champions League-kwalificatie. Eerstdaags zou de deal officieel beklonken worden.

LEES OOK: WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Zou Refaelov een goede aanwinst zijn voor RSCA?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

39
39
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

13
13
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

37
37
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

29
29
Experiment straks ook op WK? Garcia en De Bruyne oordelen

Minder dan twee weken voor hun openingswedstrijd op het WK leek het voor de Rode Duivels in ...

82
82
'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Vincent Kompany leidde Bayern München dit seizoen naar de Duitse dubbel, maar helemaal tevreden ...

72
72
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'

STVV maakt zich de komende maanden op voor een fantastisch avontuur. Doordat het dit seizoen als ...

157
157
'Meunier versiert transfer naar LaLiga'

Thomas Meunier is op het WK deze zomer nog één van de laatste overblijvers van de ...

190
190
'Perez pakt uit: eerste 4 zomeraanwinsten Real zijn bekend'

Real Madrid beleefde een woelig seizoen, maar Florentino Perez laat zich daardoor niet van de wijs ...

126
126
Garcia geeft aan wat hem het meest tevreden stemt na zege

De Rode Duivels zijn dinsdag uitstekend begonnen aan hun voorbereidingscampagne op het WK. Ze gingen ...

217
217
Ajax heeft beet en stelt nieuwe hoofdtrainer voor

Oscar Garcia hoopt om trainer te blijven, maar dat was nooit een optie. Ajax heeft een andere keuze ...

56
56
Grote Terugkeer Romelu Lukaku: "Met hem erbij..."

De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië. Bondscoach Rudi Garcia kreeg voor de partij al ...

205
205
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

158
158
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

205
205
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

120
120
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

158
158
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

82
82
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

372
372
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

172
172
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

72
72
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

449
449
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

386
386
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

161
161
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

596
596
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

607
607
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

72
72

Meer sportnieuws