TRANSFERUURTJE: 'RSCA polst Antwerp-duo, Club Brugge mikt hoog'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA polst Antwerp-duo, Club Brugge mikt hoog'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
La Dernière Heure pakte dinsdag uit met een spraakmakend nieuwtje. RSC Anderlecht zou immers een ballonnetje hebben opgelaten bij Dieumerci Mbokani én Lior Refaelov. Beide spelers zitten in de laatste maanden van hun contracten bij Antwerp FC en zouden dus transfervrij kunnen opgepikt worden. Van een aanbieding zou momenteel (nog?) geen sprake zijn, maar de Brusselaars zouden al contacten hebben gelegd om de precieze inhoud van hun contracten en transfervrije status te weten te komen.

Volgens Het Laatste Nieuws zal Club Brugge in de zomerse transferperiode op zoek gaan naar versterking voor de aanvallende flanken. En daarbij zullen de Bruggelingen vermoedelijk hoog mikken. Zo wil men aanwinsten aantrekken die hetzelfde niveau kunnen halen als Noa Lang (die mogelijk vertrekt) en Charles De Ketelaere, spelers met het potentieel om een basisplaats te veroveren dus. HLN stelt dat er minstens twee van dat soort types nodig zullen zijn. De huurbeurten van Tahith Chong en Nabil Dirar worden naar alle waarschijnlijkheid niet verlengd.

KRC Genk werkt achter de schermen al aan de kern voor volgend seizoen. Daarin zal geen plaats zijn voor Neto Borges. De Braziliaanse linksachter werd dit seizoen al verhuurd aan Vasco da Gama, daar heeft hij echter ook geen toekomst meer. De huurovereenkomst van Borges loopt nog door tot eind juli, maar UOL meldt dat hij er intussen apart moet trainen en dat Vasco en Genk op zoek zijn naar een nieuwe club voor hem. Een terugkeer van Ally Samatta is volgens Turkse bronnen plots dan weer veraf voor de Limburgers.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat coach Hein Vanhaezebrouck bij AA Gent al druk in de weer is met zijn selectie voor komend seizoen. De krant verwacht dan ook dat hij tijdens de zomermercato met de grove borstel door de huidige kern zal gaan. Er er wordt ook al gespeurd naar versterking. Zo stelt Het Nieuwsblad/Sportwereld dat Gent een oogje heeft laten vallen op Julien De Sart. De 26-jarige middenvelder is momenteel één van de sterkhouders bij KV Kortrijk, maar zijn contract in het Guldensporenstadion loopt na dit seizoen af en eerder raakte al bekend dat hij naar alle waarschijnlijkheid niet zal verlengen.

Volgens La Gazzetta dello Sport wil Antwerp FC graag de aankoopoptie op Jordan Lukaku lichten. De 26-jarige linksachter arriveerde in oktober op de Bosuil op huurbasis van Lazio. Aanvankelijk had hij het moeilijk om zich door te zetten, maar sinds de aanstelling van Franky Vercauteren als trainer is hij een vaste waarde in het elftal. De Italiaanse krant sluit echter niet uit dat Lukaku straks nog terugkeert bij Lazio, maar met dat scenario lijken ze in Rome niet meteen rekening houden.

BUITENLAND
Bij Manchester City willen ze in de zomer de kern van fris bloed voorzien. Manager Pep Guardiola is op zoek naar een nieuwe middenvelder. Goal meldt nu dat Sander Berge één van de pistes is. De Noorse middenvelder liet dit seizoen een goede indruk achter bij Sheffield United, dat wel een rotseizoen kent in de Premier League. Hij werd ook al genoemd bij Arsenal en Liverpool. De voormalige speler van Genk is niet de enige op het verlanglijstje. Joao Palhinha van Sporting CP en Denis Zakaria van Borussia Mönchengladbach lokten ook de interesse van City.

Volgens het doorgaans goed geïnformeerde Kicker zal Bayern München op het einde van het seizoen afscheid nemen van Jerome Boateng. De 32-jarige Boateng draagt al tien jaar de kleuren van Bayern, maar ziet af van de verjongingskuur bij Der Rekordmeister. Volgens de Duitse nieuwsbronnen is de komst van Dayot Upamecano richting Bayern dan ook dé reden voor het Bayern-bestuur om het peperdure contract van Boateng niet meer te verlengen.

De toekomst van Zlatan Ibrahimovic lijkt vast te staan. Sky Italia bevestigt dat de Zweed zijn overeenkomst met AC Milan gaat verlengen. En dat legt de spits geen windeieren. Naar verluidt gaat Ibrahimovic 6,5 à 7 miljoen euro verdienen door zijn verblijf in San Siro met een jaar te verlengen. Dat bedrag is overigens exclusief bonussen, bijvoorbeeld zoals Champions League-kwalificatie. Eerstdaags zou de deal officieel beklonken worden.

LEES OOK: Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

Zou Refaelov een goede aanwinst zijn voor RSCA?

Meest recent

‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

21
21
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

16
16
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

146
146
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

224
224
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

40
40
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

149
149
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

190
190
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

53
53
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

138
138
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

50
50
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

26
26
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

338
338
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

441
441
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

383
383
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

52
52
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

39
39
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

307
307
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

338
338
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

317
317
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

317
317
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

264
264
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

108
108
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

364
364
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

719
719

Meer sportnieuws