TRANSFERUURTJE: 'RSCA polst Antwerp-duo, Club Brugge mikt hoog'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA polst Antwerp-duo, Club Brugge mikt hoog'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
La Dernière Heure pakte dinsdag uit met een spraakmakend nieuwtje. RSC Anderlecht zou immers een ballonnetje hebben opgelaten bij Dieumerci Mbokani én Lior Refaelov. Beide spelers zitten in de laatste maanden van hun contracten bij Antwerp FC en zouden dus transfervrij kunnen opgepikt worden. Van een aanbieding zou momenteel (nog?) geen sprake zijn, maar de Brusselaars zouden al contacten hebben gelegd om de precieze inhoud van hun contracten en transfervrije status te weten te komen.

Volgens Het Laatste Nieuws zal Club Brugge in de zomerse transferperiode op zoek gaan naar versterking voor de aanvallende flanken. En daarbij zullen de Bruggelingen vermoedelijk hoog mikken. Zo wil men aanwinsten aantrekken die hetzelfde niveau kunnen halen als Noa Lang (die mogelijk vertrekt) en Charles De Ketelaere, spelers met het potentieel om een basisplaats te veroveren dus. HLN stelt dat er minstens twee van dat soort types nodig zullen zijn. De huurbeurten van Tahith Chong en Nabil Dirar worden naar alle waarschijnlijkheid niet verlengd.

KRC Genk werkt achter de schermen al aan de kern voor volgend seizoen. Daarin zal geen plaats zijn voor Neto Borges. De Braziliaanse linksachter werd dit seizoen al verhuurd aan Vasco da Gama, daar heeft hij echter ook geen toekomst meer. De huurovereenkomst van Borges loopt nog door tot eind juli, maar UOL meldt dat hij er intussen apart moet trainen en dat Vasco en Genk op zoek zijn naar een nieuwe club voor hem. Een terugkeer van Ally Samatta is volgens Turkse bronnen plots dan weer veraf voor de Limburgers.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat coach Hein Vanhaezebrouck bij AA Gent al druk in de weer is met zijn selectie voor komend seizoen. De krant verwacht dan ook dat hij tijdens de zomermercato met de grove borstel door de huidige kern zal gaan. Er er wordt ook al gespeurd naar versterking. Zo stelt Het Nieuwsblad/Sportwereld dat Gent een oogje heeft laten vallen op Julien De Sart. De 26-jarige middenvelder is momenteel één van de sterkhouders bij KV Kortrijk, maar zijn contract in het Guldensporenstadion loopt na dit seizoen af en eerder raakte al bekend dat hij naar alle waarschijnlijkheid niet zal verlengen.

Volgens La Gazzetta dello Sport wil Antwerp FC graag de aankoopoptie op Jordan Lukaku lichten. De 26-jarige linksachter arriveerde in oktober op de Bosuil op huurbasis van Lazio. Aanvankelijk had hij het moeilijk om zich door te zetten, maar sinds de aanstelling van Franky Vercauteren als trainer is hij een vaste waarde in het elftal. De Italiaanse krant sluit echter niet uit dat Lukaku straks nog terugkeert bij Lazio, maar met dat scenario lijken ze in Rome niet meteen rekening houden.

BUITENLAND
Bij Manchester City willen ze in de zomer de kern van fris bloed voorzien. Manager Pep Guardiola is op zoek naar een nieuwe middenvelder. Goal meldt nu dat Sander Berge één van de pistes is. De Noorse middenvelder liet dit seizoen een goede indruk achter bij Sheffield United, dat wel een rotseizoen kent in de Premier League. Hij werd ook al genoemd bij Arsenal en Liverpool. De voormalige speler van Genk is niet de enige op het verlanglijstje. Joao Palhinha van Sporting CP en Denis Zakaria van Borussia Mönchengladbach lokten ook de interesse van City.

Volgens het doorgaans goed geïnformeerde Kicker zal Bayern München op het einde van het seizoen afscheid nemen van Jerome Boateng. De 32-jarige Boateng draagt al tien jaar de kleuren van Bayern, maar ziet af van de verjongingskuur bij Der Rekordmeister. Volgens de Duitse nieuwsbronnen is de komst van Dayot Upamecano richting Bayern dan ook dé reden voor het Bayern-bestuur om het peperdure contract van Boateng niet meer te verlengen.

De toekomst van Zlatan Ibrahimovic lijkt vast te staan. Sky Italia bevestigt dat de Zweed zijn overeenkomst met AC Milan gaat verlengen. En dat legt de spits geen windeieren. Naar verluidt gaat Ibrahimovic 6,5 à 7 miljoen euro verdienen door zijn verblijf in San Siro met een jaar te verlengen. Dat bedrag is overigens exclusief bonussen, bijvoorbeeld zoals Champions League-kwalificatie. Eerstdaags zou de deal officieel beklonken worden.

LEES OOK: Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

Zou Refaelov een goede aanwinst zijn voor RSCA?

Meest recent

Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

2
2
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

12
12
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

89
89
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

155
155
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

55
55
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

260
260
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

179
179
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

99
99
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

83
83
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

69
69
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

60
60
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

241
241
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

132
132
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

122
122
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

36
36
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

354
354
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

149
149
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

86
86
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

432
432
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

48
48
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

576
576
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

391
391
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

508
508

Meer sportnieuws