TRANSFERUURTJE: 'RSCA polst Antwerp-duo, Club Brugge mikt hoog'

274
TRANSFERUURTJE: 'RSCA polst Antwerp-duo, Club Brugge mikt hoog'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
La Dernière Heure pakte dinsdag uit met een spraakmakend nieuwtje. RSC Anderlecht zou immers een ballonnetje hebben opgelaten bij Dieumerci Mbokani én Lior Refaelov. Beide spelers zitten in de laatste maanden van hun contracten bij Antwerp FC en zouden dus transfervrij kunnen opgepikt worden. Van een aanbieding zou momenteel (nog?) geen sprake zijn, maar de Brusselaars zouden al contacten hebben gelegd om de precieze inhoud van hun contracten en transfervrije status te weten te komen.

Volgens Het Laatste Nieuws zal Club Brugge in de zomerse transferperiode op zoek gaan naar versterking voor de aanvallende flanken. En daarbij zullen de Bruggelingen vermoedelijk hoog mikken. Zo wil men aanwinsten aantrekken die hetzelfde niveau kunnen halen als Noa Lang (die mogelijk vertrekt) en Charles De Ketelaere, spelers met het potentieel om een basisplaats te veroveren dus. HLN stelt dat er minstens twee van dat soort types nodig zullen zijn. De huurbeurten van Tahith Chong en Nabil Dirar worden naar alle waarschijnlijkheid niet verlengd.

KRC Genk werkt achter de schermen al aan de kern voor volgend seizoen. Daarin zal geen plaats zijn voor Neto Borges. De Braziliaanse linksachter werd dit seizoen al verhuurd aan Vasco da Gama, daar heeft hij echter ook geen toekomst meer. De huurovereenkomst van Borges loopt nog door tot eind juli, maar UOL meldt dat hij er intussen apart moet trainen en dat Vasco en Genk op zoek zijn naar een nieuwe club voor hem. Een terugkeer van Ally Samatta is volgens Turkse bronnen plots dan weer veraf voor de Limburgers.

Bij Het Laatste Nieuws weet men dat coach Hein Vanhaezebrouck bij AA Gent al druk in de weer is met zijn selectie voor komend seizoen. De krant verwacht dan ook dat hij tijdens de zomermercato met de grove borstel door de huidige kern zal gaan. Er er wordt ook al gespeurd naar versterking. Zo stelt Het Nieuwsblad/Sportwereld dat Gent een oogje heeft laten vallen op Julien De Sart. De 26-jarige middenvelder is momenteel één van de sterkhouders bij KV Kortrijk, maar zijn contract in het Guldensporenstadion loopt na dit seizoen af en eerder raakte al bekend dat hij naar alle waarschijnlijkheid niet zal verlengen.

Volgens La Gazzetta dello Sport wil Antwerp FC graag de aankoopoptie op Jordan Lukaku lichten. De 26-jarige linksachter arriveerde in oktober op de Bosuil op huurbasis van Lazio. Aanvankelijk had hij het moeilijk om zich door te zetten, maar sinds de aanstelling van Franky Vercauteren als trainer is hij een vaste waarde in het elftal. De Italiaanse krant sluit echter niet uit dat Lukaku straks nog terugkeert bij Lazio, maar met dat scenario lijken ze in Rome niet meteen rekening houden.

BUITENLAND
Bij Manchester City willen ze in de zomer de kern van fris bloed voorzien. Manager Pep Guardiola is op zoek naar een nieuwe middenvelder. Goal meldt nu dat Sander Berge één van de pistes is. De Noorse middenvelder liet dit seizoen een goede indruk achter bij Sheffield United, dat wel een rotseizoen kent in de Premier League. Hij werd ook al genoemd bij Arsenal en Liverpool. De voormalige speler van Genk is niet de enige op het verlanglijstje. Joao Palhinha van Sporting CP en Denis Zakaria van Borussia Mönchengladbach lokten ook de interesse van City.

Volgens het doorgaans goed geïnformeerde Kicker zal Bayern München op het einde van het seizoen afscheid nemen van Jerome Boateng. De 32-jarige Boateng draagt al tien jaar de kleuren van Bayern, maar ziet af van de verjongingskuur bij Der Rekordmeister. Volgens de Duitse nieuwsbronnen is de komst van Dayot Upamecano richting Bayern dan ook dé reden voor het Bayern-bestuur om het peperdure contract van Boateng niet meer te verlengen.

De toekomst van Zlatan Ibrahimovic lijkt vast te staan. Sky Italia bevestigt dat de Zweed zijn overeenkomst met AC Milan gaat verlengen. En dat legt de spits geen windeieren. Naar verluidt gaat Ibrahimovic 6,5 à 7 miljoen euro verdienen door zijn verblijf in San Siro met een jaar te verlengen. Dat bedrag is overigens exclusief bonussen, bijvoorbeeld zoals Champions League-kwalificatie. Eerstdaags zou de deal officieel beklonken worden.

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Zou Refaelov een goede aanwinst zijn voor RSCA?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

38
38
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

64
64
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

39
39
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

20
20
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

50
50
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

370
370
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

152
152
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

285
285
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

98
98
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

328
328
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

152
152
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws