'Anderlecht jaagt op versterking: contact met Mbokani én Refaelov'

door
'Anderlecht jaagt op versterking: contact met Mbokani én Refaelov'

RSC Anderlecht zette maandagavond een erg grote stap in de strijd om de Play-Off I-tickets. Een sterk Paars-Wit veegde immers de vloer aan met Antwerp FC en won met duidelijke 1-4-cijfers op de Bosuil. De verplaatsing kon overigens ook gebruikt worden als een soort van scoutingstrip.


Zo pakt La Dernière Heure uit met een spraakmakend nieuwtje. Anderlecht zou immers een ballonnetje hebben opgelaten bij Dieumerci Mbokani én Lior Refaelov. Beide spelers zitten in de laatste maanden van hun contracten bij Antwerp en zouden dus transfervrij kunnen opgepikt worden. Van een aanbieding zou momenteel (nog?) geen sprake zijn, maar de Brusselaars zouden al contacten hebben gelegd om de precieze inhoud van hun contracten te weten te komen.

De vermeende interesse in Mbokani (35) is inmiddels een jaarlijks terugkerend fenomeen. De voorbije jaren werd de Congolese spits (35) ook al gelinkt aan een comeback in het Lotto Park, maar telkens verlengde hij op de Bosuil. Mbokani maakte er echter nooit een geheim van dat hij zijn carrière graag bij Paars-Wit zou afsluiten. Anderlecht moet komende zomer allicht ook op zoek naar een nieuwe spits. De vraag is echter of Mbokani gezien zijn leeftijd en blessureperikelen, nog een volledig seizoen op meerdere fronten aankan.

De belangstelling in Refaelov (34) is dan weer een nieuw gegeven. De regerende Gouden Schoen onderhandelt al een tijdje met RAFC over een contractverlenging, maar een akkoord bleef tot dusver uit. Met zijn ervaring zou de Israëliër alvast een goede begeleider zijn voor de vele jonkies die bij RSCA een gelijkaardige positie bekleden. Zijn salariseisen kunnen wel een struikelblok vormen. Bovendien lijkt een verlengd verblijf op de Bosuil nog steeds zijn voorkeur te genieten.

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Wie zou de grootste aanwinst zijn voor RSCA?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

9
9
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

22
22
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

18
18
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

60
60
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

160
160
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

36
36
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

109
109
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

57
57
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

417
417
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

256
256
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

255
255
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

235
235
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

457
457
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

264
264
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

51
51
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

167
167
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

86
86
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

560
560
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

169
169
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

98
98
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

174
174
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

429
429
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

510
510
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

150
150

Meer sportnieuws