'Anderlecht jaagt op versterking: contact met Mbokani én Refaelov'

802 stemmen
'Anderlecht jaagt op versterking: contact met Mbokani én Refaelov'

RSC Anderlecht zette maandagavond een erg grote stap in de strijd om de Play-Off I-tickets. Een sterk Paars-Wit veegde immers de vloer aan met Antwerp FC en won met duidelijke 1-4-cijfers op de Bosuil. De verplaatsing kon overigens ook gebruikt worden als een soort van scoutingstrip.


Zo pakt La Dernière Heure uit met een spraakmakend nieuwtje. Anderlecht zou immers een ballonnetje hebben opgelaten bij Dieumerci Mbokani én Lior Refaelov. Beide spelers zitten in de laatste maanden van hun contracten bij Antwerp en zouden dus transfervrij kunnen opgepikt worden. Van een aanbieding zou momenteel (nog?) geen sprake zijn, maar de Brusselaars zouden al contacten hebben gelegd om de precieze inhoud van hun contracten te weten te komen.

De vermeende interesse in Mbokani (35) is inmiddels een jaarlijks terugkerend fenomeen. De voorbije jaren werd de Congolese spits (35) ook al gelinkt aan een comeback in het Lotto Park, maar telkens verlengde hij op de Bosuil. Mbokani maakte er echter nooit een geheim van dat hij zijn carrière graag bij Paars-Wit zou afsluiten. Anderlecht moet komende zomer allicht ook op zoek naar een nieuwe spits. De vraag is echter of Mbokani gezien zijn leeftijd en blessureperikelen, nog een volledig seizoen op meerdere fronten aankan.

De belangstelling in Refaelov (34) is dan weer een nieuw gegeven. De regerende Gouden Schoen onderhandelt al een tijdje met RAFC over een contractverlenging, maar een akkoord bleef tot dusver uit. Met zijn ervaring zou de Israëliër alvast een goede begeleider zijn voor de vele jonkies die bij RSCA een gelijkaardige positie bekleden. Zijn salariseisen kunnen wel een struikelblok vormen. Bovendien lijkt een verlengd verblijf op de Bosuil nog steeds zijn voorkeur te genieten.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Wie zou de grootste aanwinst zijn voor RSCA?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

73
73
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

0
0
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

22
22
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

26
26
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

40
40
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

110
110
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

53
53
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

20
20
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

60
60
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

162
162
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

516
516
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

131
131
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

162
162
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

122
122
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

98
98
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

166
166
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

921
921
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

145
145
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

298
298
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

102
102
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

822
822
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

160
160
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

184
184
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

224
224
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

74
74
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

238
238

Meer sportnieuws