TRANSFERUURTJE: 'Vertrek Lokonga stap dichter, Neymar zorgt voor schok'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertrek Lokonga stap dichter, Neymar zorgt voor schok'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Albert Sambi Lokonga zal Anderlecht in de zomer zo goed als zeker verlaten. De Italiaanse journalist Nicolo Schira bevestigt dat er interesse is van AC Milan en de nummer 2 in de Serie A zou steeds concreter zijn. Daarnaast wordt RSCA ook aan versterking gelinkt. Zo meldt het Spaanse TodoFichajes dat Sporting het vizier richt op linkerverdediger Gabriel Gudmundsson. De Zweedse belofte-international is een vaste basisspeler bij het Nederlandse Groningen, waar hij nog een contract heeft lopen tot en met 2022.

Maxime Lestienne zit de laatste weken alsmaar vaker op de bank bij Standard en er lijken stilaan twijfels te ontstaan rond zijn toekomst op Sclessin. De flankaanvaller doet zelf ook geen moeite om die twijfels weg te nemen. "Wat betreft mijn toekomst: ik weet het niet", vertelt hij immers aan RTBF. "Ik heb nog één jaar contract. We zullen zien of er zich straks een opportuniteit aandient."

Cercle Brugge deed vorige zomer zaken met de Engelse topclub Chelsea. Het wist Ike Ugbo voor een jaar te huren en bedong ook een aankoopoptie. Volgens Het Nieuwsblad bedraagt die wel vijf miljoen euro, wat een pittige som geld is. Toch zou een definitieve transfer niet uitgesloten zijn, op termijn kan de spits immers nog een meerwaarde opbrengen.

BUITENLAND
Neymar heeft naar verluidt voor een grote schok gezorgd. De steraanvaller heeft zijn maatje Lionel Messi kenbaar gemaakt dat hij na volgend seizoen een comeback wil maken bij FC Barcelona. Hij zou zijn overeenkomst bij Paris Saint-Germain dus niet willen verlengen. Volgens Ara heeft Neymar besloten om zijn contract uit te dienen en vervolgens via een transfervrije status zijn Barcelona-hereniging mogelijk te maken.

Volgens de Engelse tak van ESPN zou Liverpool er steeds meer rekening mee houden dat Mohamed Salah (28) na het seizoen andere oorden opzoekt. Hij liet zelf ook al verstaan open te staan voor een transfer naar Real Madrid of FC Barcelona. Al is het maar de vraag of de Spaanse ploegen over voldoende middelen én interesse beschikken om hem over te nemen. En waar een vertrek vorige zomer nog onbespreekbaar was, zou Liverpool dit keer niet op voorhand 'neen' zeggen.

Volgens The Sun ligt Chelsea effectief in pole positie om Sergio Agüero volgend seizoen aan te trekken. En daarvoor heeft het flink wat budget klaar. De Londense topclub wil namelijk het jaarsalaris van Agüero bij Manchester City integraal overnemen. Volgens The Sun bedraagt zijn jaarlijks loon iets meer dan 15 miljoen euro per jaar.

LEES OOK: Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Denkt u dat Lokonga het niveau van Milan nu al aankan?

Meest recent

Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

2
2
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

6
6
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

54
54
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

52
52
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

74
74
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

137
137
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

62
62
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

228
228
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

130
130
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

395
395
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1052
1052
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

58
58
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

145
145
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

144
144
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

259
259
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

57
57
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

555
555
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

115
115
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

387
387
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

603
603
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

368
368
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

376
376
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

82
82

Meer sportnieuws