TRANSFERUURTJE: 'Vertrek Lokonga stap dichter, Neymar zorgt voor schok'

373
TRANSFERUURTJE: 'Vertrek Lokonga stap dichter, Neymar zorgt voor schok'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Albert Sambi Lokonga zal Anderlecht in de zomer zo goed als zeker verlaten. De Italiaanse journalist Nicolo Schira bevestigt dat er interesse is van AC Milan en de nummer 2 in de Serie A zou steeds concreter zijn. Daarnaast wordt RSCA ook aan versterking gelinkt. Zo meldt het Spaanse TodoFichajes dat Sporting het vizier richt op linkerverdediger Gabriel Gudmundsson. De Zweedse belofte-international is een vaste basisspeler bij het Nederlandse Groningen, waar hij nog een contract heeft lopen tot en met 2022.

Maxime Lestienne zit de laatste weken alsmaar vaker op de bank bij Standard en er lijken stilaan twijfels te ontstaan rond zijn toekomst op Sclessin. De flankaanvaller doet zelf ook geen moeite om die twijfels weg te nemen. "Wat betreft mijn toekomst: ik weet het niet", vertelt hij immers aan RTBF. "Ik heb nog één jaar contract. We zullen zien of er zich straks een opportuniteit aandient."

Cercle Brugge deed vorige zomer zaken met de Engelse topclub Chelsea. Het wist Ike Ugbo voor een jaar te huren en bedong ook een aankoopoptie. Volgens Het Nieuwsblad bedraagt die wel vijf miljoen euro, wat een pittige som geld is. Toch zou een definitieve transfer niet uitgesloten zijn, op termijn kan de spits immers nog een meerwaarde opbrengen.

BUITENLAND
Neymar heeft naar verluidt voor een grote schok gezorgd. De steraanvaller heeft zijn maatje Lionel Messi kenbaar gemaakt dat hij na volgend seizoen een comeback wil maken bij FC Barcelona. Hij zou zijn overeenkomst bij Paris Saint-Germain dus niet willen verlengen. Volgens Ara heeft Neymar besloten om zijn contract uit te dienen en vervolgens via een transfervrije status zijn Barcelona-hereniging mogelijk te maken.

Volgens de Engelse tak van ESPN zou Liverpool er steeds meer rekening mee houden dat Mohamed Salah (28) na het seizoen andere oorden opzoekt. Hij liet zelf ook al verstaan open te staan voor een transfer naar Real Madrid of FC Barcelona. Al is het maar de vraag of de Spaanse ploegen over voldoende middelen én interesse beschikken om hem over te nemen. En waar een vertrek vorige zomer nog onbespreekbaar was, zou Liverpool dit keer niet op voorhand 'neen' zeggen.

Volgens The Sun ligt Chelsea effectief in pole positie om Sergio Agüero volgend seizoen aan te trekken. En daarvoor heeft het flink wat budget klaar. De Londense topclub wil namelijk het jaarsalaris van Agüero bij Manchester City integraal overnemen. Volgens The Sun bedraagt zijn jaarlijks loon iets meer dan 15 miljoen euro per jaar.

LEES OOK: Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

Denkt u dat Lokonga het niveau van Milan nu al aankan?

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

10
10
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

92
92
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

153
153
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

32
32
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

63
63
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

69
69
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

162
162
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

66
66
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

215
215
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

292
292
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

42
42
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

395
395
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

306
306
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

109
109
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

185
185
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

48
48
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

110
110
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

40
40
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

525
525

Meer sportnieuws