TU: 'Anderlecht gelinkt aan seizoensrevelatie, topcoach wil Lukaku'

302 stemmen
TU: 'Anderlecht gelinkt aan seizoensrevelatie, topcoach wil Lukaku'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Standard moet mogelijk enkele sterkhouders verkopen om extra geld in kas te krijgen. Merveille Bope Bokadi is één van de spelers die daarvoor in aanmerking komen. De Congolees is bezig aan een uitstekend seizoen en zou een forse meerwaarde kunnen opbrengen. De Luikenaars haalden de verdediger/middenvelder destijds voor een slordige 166.000 euro in huis. Volgens La Dernière Heure moet hij momenteel zo'n 8 miljoen euro kosten.

Anderlecht moet komende zomer allicht op zoek naar een vervanger voor Lukas Nmecha en zou daarvoor ook in eigen land speuren. Zo stelt Pucela Fichajes namelijk dat de Brusselaars hun vizier zouden hebben gericht op Thomas Henry, de vlotscorende aanvaller van OH Leuven. Een bevestiging van deze geruchten is er voorlopig echter niet. Albert Sambi Lokonga blijft dan weer nadrukkelijk aan AC Milan gelinkt worden.

Antwerp FC heeft opnieuw twee jonge spelers onder contract gelegd. Aanvaller Gwendal Degallaix (18) komt namelijk over van KV Kortrijk en werd voor drie seizoenen vastgelegd bij RAFC. Daarnaast tekende ook Laurit Krasniqi voor één seizoen met optie. Deze 19-jarige Belg maakt al jaren deel uit van de Antwerpse jeugdopleiding en komt vooral defensief gezien goed uit de voeten.

Isaac Atanga stond al een tijdje op de radar van Club Brugge, maar hij zal komende zomer al niet naar Brugge afzakken. Het Amerikaanse FC Cincinatti heeft de flankaanvaller immers weten weg te plukken bij FC Nordsjaelland.

BUITENLAND
Romelu Lukaku blijft nadrukkelijk gelinkt worden aan een transfer. FC Barcelona ziet volgens Mundo Deportivo in hem een alternatief voor Erling Haaland. Maar ook ex-club Chelsea FC is nog niet van het toneel verdwenen. Sport.fr stelt dat Thomas Tuchel achter de schermen alvast doordrukt voor de komst van de Rode Duivel. Een concreet bod zou er evenwel nog niet zijn uitgebracht. Transfergoeroe Fabrizio Romano liet in zijn 'Here we go'-podcast al verstaan dat Inter en Lukaku heel tevreden zijn over mekaar en liefst gewoon doorgaan. Enkel een bedrag tussen de 120 en 130 miljoen euro zou de Italianen overstag kunnen laten gaan.

Joan Laporta wil er alles aan doen om Erling Haaland naar FC Barcelona te halen. Volgens Marca heeft de nieuwe president van de Catalaanse grootmacht aan makelaar Mino Raiola en Haaland senior laten weten dat de intentie om de aanvaller aan te trekken héél duidelijk is. Er zou ook beloofd zijn dat Barcelona hem een (financieel) volwaardig contract kan aanbieden. Het zal voor Barça er vooral op aan komen om de concurrentie af te houden. Harry Kane wordt alvast genoemd als alternatief voor de Noor.

Barcelona weet ook wat te doen als het Lionel Messi wil behouden. Maar ondertussen blijven er niet veel andere opties open voor de Argentijn. Eerder deze week geraakte al bekend dat hij niet langer in beeld zou zijn bij Manchester City. Volgens The Daily Star zou er zelfs nog maar één andere club zijn komst overwegen: Paris Saint-Germain. De Fransen flirten al een tijdje met Messi en blijkbaar is hij er nog steeds in beeld.

De naam van Sergio Agüero werd ook al gelinkt aan FC Barcelona en Paris Saint-Germain, maar volgens de Daily Mail is de kans het grootst dat hij gewoon in de Premier League blijft spelen. Agüero zou zelf graag in Engeland blijven, omdat hij gelooft dat zijn rol in de PL nog niet uitgespeeld is. Chelsea zou alvast de favoriet zijn om hem binnen te halen.

LEES OOK: Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Als u de baas van Barcelona was, welke spits zou u kiezen?

Meest recent

Punten van VN: kapitein trekt de kar, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels hebben zich ten koste van Senegal geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. ...

208
208
GESCHIEDENIS! Duivels door op WK na penalty in minuut 125

De Rode Duivels hebben zich woensdagavond geplaatste voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Tegen ...

165
165
Ongezien! Trossard en Tielemans vliegen mekaar in de haren

De gemoederen liepen woensdagavond hoog op bij de Rode Duivels. Op een moment dat de ...

62
62
'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

66
66
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

312
312
WK doet koppen rollen: volgende bondscoach vliegt buiten

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

107
107
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

180
180
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

15
15
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

117
117
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

79
79
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

616
616
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

311
311
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

427
427
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

48
48
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

393
393
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

330
330
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

245
245
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

109
109
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

63
63
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

107
107
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

316
316
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

87
87
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

193
193
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

486
486

Meer sportnieuws