TU: 'Anderlecht gelinkt aan seizoensrevelatie, topcoach wil Lukaku'

door
TU: 'Anderlecht gelinkt aan seizoensrevelatie, topcoach wil Lukaku'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Standard moet mogelijk enkele sterkhouders verkopen om extra geld in kas te krijgen. Merveille Bope Bokadi is één van de spelers die daarvoor in aanmerking komen. De Congolees is bezig aan een uitstekend seizoen en zou een forse meerwaarde kunnen opbrengen. De Luikenaars haalden de verdediger/middenvelder destijds voor een slordige 166.000 euro in huis. Volgens La Dernière Heure moet hij momenteel zo'n 8 miljoen euro kosten.

Anderlecht moet komende zomer allicht op zoek naar een vervanger voor Lukas Nmecha en zou daarvoor ook in eigen land speuren. Zo stelt Pucela Fichajes namelijk dat de Brusselaars hun vizier zouden hebben gericht op Thomas Henry, de vlotscorende aanvaller van OH Leuven. Een bevestiging van deze geruchten is er voorlopig echter niet. Albert Sambi Lokonga blijft dan weer nadrukkelijk aan AC Milan gelinkt worden.

Antwerp FC heeft opnieuw twee jonge spelers onder contract gelegd. Aanvaller Gwendal Degallaix (18) komt namelijk over van KV Kortrijk en werd voor drie seizoenen vastgelegd bij RAFC. Daarnaast tekende ook Laurit Krasniqi voor één seizoen met optie. Deze 19-jarige Belg maakt al jaren deel uit van de Antwerpse jeugdopleiding en komt vooral defensief gezien goed uit de voeten.

Isaac Atanga stond al een tijdje op de radar van Club Brugge, maar hij zal komende zomer al niet naar Brugge afzakken. Het Amerikaanse FC Cincinatti heeft de flankaanvaller immers weten weg te plukken bij FC Nordsjaelland.

BUITENLAND
Romelu Lukaku blijft nadrukkelijk gelinkt worden aan een transfer. FC Barcelona ziet volgens Mundo Deportivo in hem een alternatief voor Erling Haaland. Maar ook ex-club Chelsea FC is nog niet van het toneel verdwenen. Sport.fr stelt dat Thomas Tuchel achter de schermen alvast doordrukt voor de komst van de Rode Duivel. Een concreet bod zou er evenwel nog niet zijn uitgebracht. Transfergoeroe Fabrizio Romano liet in zijn 'Here we go'-podcast al verstaan dat Inter en Lukaku heel tevreden zijn over mekaar en liefst gewoon doorgaan. Enkel een bedrag tussen de 120 en 130 miljoen euro zou de Italianen overstag kunnen laten gaan.

Joan Laporta wil er alles aan doen om Erling Haaland naar FC Barcelona te halen. Volgens Marca heeft de nieuwe president van de Catalaanse grootmacht aan makelaar Mino Raiola en Haaland senior laten weten dat de intentie om de aanvaller aan te trekken héél duidelijk is. Er zou ook beloofd zijn dat Barcelona hem een (financieel) volwaardig contract kan aanbieden. Het zal voor Barça er vooral op aan komen om de concurrentie af te houden. Harry Kane wordt alvast genoemd als alternatief voor de Noor.

Barcelona weet ook wat te doen als het Lionel Messi wil behouden. Maar ondertussen blijven er niet veel andere opties open voor de Argentijn. Eerder deze week geraakte al bekend dat hij niet langer in beeld zou zijn bij Manchester City. Volgens The Daily Star zou er zelfs nog maar één andere club zijn komst overwegen: Paris Saint-Germain. De Fransen flirten al een tijdje met Messi en blijkbaar is hij er nog steeds in beeld.

De naam van Sergio Agüero werd ook al gelinkt aan FC Barcelona en Paris Saint-Germain, maar volgens de Daily Mail is de kans het grootst dat hij gewoon in de Premier League blijft spelen. Agüero zou zelf graag in Engeland blijven, omdat hij gelooft dat zijn rol in de PL nog niet uitgespeeld is. Chelsea zou alvast de favoriet zijn om hem binnen te halen.

LEES OOK: Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Als u de baas van Barcelona was, welke spits zou u kiezen?

Meest recent

"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

100
100
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

46
46
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

96
96
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

125
125
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

59
59
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

113
113
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

77
77
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

124
124
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

54
54
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

36
36
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

208
208
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

89
89
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

317
317
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

348
348
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

96
96
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

186
186
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

380
380
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

180
180
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

370
370
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

156
156
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

381
381
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

365
365
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

318
318
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

615
615
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

632
632

Meer sportnieuws