TU: 'Anderlecht gelinkt aan seizoensrevelatie, topcoach wil Lukaku'

door
TU: 'Anderlecht gelinkt aan seizoensrevelatie, topcoach wil Lukaku'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Standard moet mogelijk enkele sterkhouders verkopen om extra geld in kas te krijgen. Merveille Bope Bokadi is één van de spelers die daarvoor in aanmerking komen. De Congolees is bezig aan een uitstekend seizoen en zou een forse meerwaarde kunnen opbrengen. De Luikenaars haalden de verdediger/middenvelder destijds voor een slordige 166.000 euro in huis. Volgens La Dernière Heure moet hij momenteel zo'n 8 miljoen euro kosten.

Anderlecht moet komende zomer allicht op zoek naar een vervanger voor Lukas Nmecha en zou daarvoor ook in eigen land speuren. Zo stelt Pucela Fichajes namelijk dat de Brusselaars hun vizier zouden hebben gericht op Thomas Henry, de vlotscorende aanvaller van OH Leuven. Een bevestiging van deze geruchten is er voorlopig echter niet. Albert Sambi Lokonga blijft dan weer nadrukkelijk aan AC Milan gelinkt worden.

Antwerp FC heeft opnieuw twee jonge spelers onder contract gelegd. Aanvaller Gwendal Degallaix (18) komt namelijk over van KV Kortrijk en werd voor drie seizoenen vastgelegd bij RAFC. Daarnaast tekende ook Laurit Krasniqi voor één seizoen met optie. Deze 19-jarige Belg maakt al jaren deel uit van de Antwerpse jeugdopleiding en komt vooral defensief gezien goed uit de voeten.

Isaac Atanga stond al een tijdje op de radar van Club Brugge, maar hij zal komende zomer al niet naar Brugge afzakken. Het Amerikaanse FC Cincinatti heeft de flankaanvaller immers weten weg te plukken bij FC Nordsjaelland.

BUITENLAND
Romelu Lukaku blijft nadrukkelijk gelinkt worden aan een transfer. FC Barcelona ziet volgens Mundo Deportivo in hem een alternatief voor Erling Haaland. Maar ook ex-club Chelsea FC is nog niet van het toneel verdwenen. Sport.fr stelt dat Thomas Tuchel achter de schermen alvast doordrukt voor de komst van de Rode Duivel. Een concreet bod zou er evenwel nog niet zijn uitgebracht. Transfergoeroe Fabrizio Romano liet in zijn 'Here we go'-podcast al verstaan dat Inter en Lukaku heel tevreden zijn over mekaar en liefst gewoon doorgaan. Enkel een bedrag tussen de 120 en 130 miljoen euro zou de Italianen overstag kunnen laten gaan.

Joan Laporta wil er alles aan doen om Erling Haaland naar FC Barcelona te halen. Volgens Marca heeft de nieuwe president van de Catalaanse grootmacht aan makelaar Mino Raiola en Haaland senior laten weten dat de intentie om de aanvaller aan te trekken héél duidelijk is. Er zou ook beloofd zijn dat Barcelona hem een (financieel) volwaardig contract kan aanbieden. Het zal voor Barça er vooral op aan komen om de concurrentie af te houden. Harry Kane wordt alvast genoemd als alternatief voor de Noor.

Barcelona weet ook wat te doen als het Lionel Messi wil behouden. Maar ondertussen blijven er niet veel andere opties open voor de Argentijn. Eerder deze week geraakte al bekend dat hij niet langer in beeld zou zijn bij Manchester City. Volgens The Daily Star zou er zelfs nog maar één andere club zijn komst overwegen: Paris Saint-Germain. De Fransen flirten al een tijdje met Messi en blijkbaar is hij er nog steeds in beeld.

De naam van Sergio Agüero werd ook al gelinkt aan FC Barcelona en Paris Saint-Germain, maar volgens de Daily Mail is de kans het grootst dat hij gewoon in de Premier League blijft spelen. Agüero zou zelf graag in Engeland blijven, omdat hij gelooft dat zijn rol in de PL nog niet uitgespeeld is. Chelsea zou alvast de favoriet zijn om hem binnen te halen.

LEES OOK: Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Als u de baas van Barcelona was, welke spits zou u kiezen?

Meest recent

'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

4
4
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

12
12
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

20
20
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

47
47
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

120
120
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

50
50
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

131
131
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

50
50
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

299
299
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

213
213
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

554
554
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

134
134
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

334
334
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

64
64
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

375
375
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

531
531
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

663
663
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

143
143
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

256
256
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

27
27
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

400
400
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

348
348
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

359
359

Meer sportnieuws