'Preud'homme krijgt meerdere aanbiedingen, Belgische club polste'

door
'Preud'homme krijgt meerdere aanbiedingen, Belgische club polste'

Michel Preud'homme besloot vorige zomer om na twee seizoenen niet verder te gaan als trainer van Standard, waarmee er meteen een einde leek te komen aan de trainerscarrière van de 62-jarige. Hij besloot immers om wel bij de Rouches te blijven, maar zich te concentreren op zijn functie als vice-voorzitter en bestuurslid. Maar na iets minder dan een seizoen kan MPH toch weer als trainer aan de slag.


La Dernière Heure en Het Nieuwsblad komen immers met het nieuws dat Preud'homme de topkandidaat is om aan de slag te gaan als bondscoach van Congo. De voorzitter van de lokale voetbalbond wil onze landgenoot absoluut binnenhalen en de eerste verkennende gesprekken zouden zelfs al plaatsgevonden hebben. Of Preud'homme echt wil terugkeren als trainer, is voorlopig echter nog niet duidelijk.

Bij Congo zou Preud'homme alvast zijn werk hebben, want het land greep vorige week naast kwalificatie voor de Africa Cup door in zijn poule achter Gambia en Gabon te eindigen. Het zou zijn eerste job als bondscoach kunnen worden, want de Rode Duivels kreeg MPH ondanks jarenlange speculaties nooit onder zijn hoede. Als clubtrainer was hij naast Standard ook nog werkzaam bij AA Gent, FC Twente, Al Shabab en Club Brugge.

UPDATE 20u46

Volgens Het Laatste Nieuws gaat Michel Preud'homme niet aan de slag als bondscoach van Congo. Volgens de krant had Preud'homme de afgelopen maanden gesprekken met een aantal clubs binnen en buiten Europa, maar de rust doet hem goed. Hij heeft niet al te veel trek in een nieuwe trainersjob. In deze coronatijden is een job in het buitenland echter niet handig. Er zou ook een Belgische club interesse hebben getoond (Antwerp of AA Gent?), maar ook daar geen terugkeer als coach.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Gaat MPH ooit nog terugkeren als coach?

Meest recent

Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

6
6
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

48
48
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

19
19
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

92
92
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

65
65
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

75
75
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

61
61
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

155
155
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

58
58
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

123
123
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1085
1085
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

59
59
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

69
69
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

468
468
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

215
215
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

117
117
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

145
145
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

132
132
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1017
1017
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

123
123
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

58
58
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

371
371
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

860
860
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

130
130

Meer sportnieuws