'Preud'homme krijgt meerdere aanbiedingen, Belgische club polste'

door
'Preud'homme krijgt meerdere aanbiedingen, Belgische club polste'

Michel Preud'homme besloot vorige zomer om na twee seizoenen niet verder te gaan als trainer van Standard, waarmee er meteen een einde leek te komen aan de trainerscarrière van de 62-jarige. Hij besloot immers om wel bij de Rouches te blijven, maar zich te concentreren op zijn functie als vice-voorzitter en bestuurslid. Maar na iets minder dan een seizoen kan MPH toch weer als trainer aan de slag.


La Dernière Heure en Het Nieuwsblad komen immers met het nieuws dat Preud'homme de topkandidaat is om aan de slag te gaan als bondscoach van Congo. De voorzitter van de lokale voetbalbond wil onze landgenoot absoluut binnenhalen en de eerste verkennende gesprekken zouden zelfs al plaatsgevonden hebben. Of Preud'homme echt wil terugkeren als trainer, is voorlopig echter nog niet duidelijk.

Bij Congo zou Preud'homme alvast zijn werk hebben, want het land greep vorige week naast kwalificatie voor de Africa Cup door in zijn poule achter Gambia en Gabon te eindigen. Het zou zijn eerste job als bondscoach kunnen worden, want de Rode Duivels kreeg MPH ondanks jarenlange speculaties nooit onder zijn hoede. Als clubtrainer was hij naast Standard ook nog werkzaam bij AA Gent, FC Twente, Al Shabab en Club Brugge.

UPDATE 20u46

Volgens Het Laatste Nieuws gaat Michel Preud'homme niet aan de slag als bondscoach van Congo. Volgens de krant had Preud'homme de afgelopen maanden gesprekken met een aantal clubs binnen en buiten Europa, maar de rust doet hem goed. Hij heeft niet al te veel trek in een nieuwe trainersjob. In deze coronatijden is een job in het buitenland echter niet handig. Er zou ook een Belgische club interesse hebben getoond (Antwerp of AA Gent?), maar ook daar geen terugkeer als coach.

LEES OOK: Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

Gaat MPH ooit nog terugkeren als coach?

Meest recent

'KAA Gent gedoemd: grote struikelblokken De Mil bloot'

Rik De Mil moet KAA Gent weer op de rails zien te krijgen na het pijnlijke vertrek van coach Ivan ...

1
1
'Nieuwe bondscoach' Kameroen maakt Brys compleet af

De situatie van Marc Brys bij Kameroen blijft escaleren. Samuel Eto’o stelde met David Pagou ...

36
36
Arthur Theate roept ferme taal richting Rudi Garcia

Arthur Theate is een vaste waarde bij Eintracht Frankfurt en onder bondscoach Rudi Garcia heeft de ...

18
18
Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

RSC Anderlecht verzoop volledig in de eerste helft tegen Royal Antwerp FC. Paars-Wit keek dan ook ...

97
97
Leko vol aan de bak: “Club Brugge nog meer onthoofd”

Ivan Leko moet Nicky Hayen doen vergeten bij Club Brugge. De Kroatische oefenmeester liet KAA Gent ...

171
171
Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Royal Antwerp FC heeft zich de afgelopen jaren volledig gefocust op de jeugdopleiding en dat begint ...

113
113
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

112
112
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

77
77
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

369
369
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

24
24
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

365
365
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

265
265
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

405
405
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

211
211
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

107
107
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

173
173
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

246
246
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

384
384
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

148
148
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

319
319
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

90
90
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

390
390
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

315
315
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

205
205
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

483
483

Meer sportnieuws