'Onuachu overtuigt laatste critici & trekt aandacht uit Engeland'

518 stemmen
'Onuachu overtuigt laatste critici & trekt aandacht uit Engeland'

Zijn eerste seizoen in Genk verliep nog met pieken en dalen, maar tegenwoordig staat er geen maat meer op Paul Onuachu. De boomlange spits zit na 30 competitieduels aan maar liefst 25 doelpunten, en stevent zo af niet alleen af op de Gouden Stier maar wie weet ook een toptransfer. In de Luminus Arena en bij uitbreiding heel België is iedereen alvast overtuigd van Onuachu zijn kwaliteiten, die uiteraard ook bij de scouts uit het buitenland in het oog springen.


In zijn thuisland Nigeria daarentegen staat de 26-jarige goalgetter nog altijd ter discussie. Zo maakte hij oorspronkelijk geen deel uit van de selectie voor de huidige interlandbreak, al dient gezegd dat de concurrentie voorin met onder andere Victor Osimhen en Kelechi Iheanacho niet gering is. Pas na het afhaken van voormalig AA Gent-winger Moses Simon mocht Onuachu de troepen vervoegen. Met succes, want als invaller scoorde hij tegen Benin in het slot het winnende doelpunt. Een belangrijke goal die zijn land de kwalificatie voor de Afrika Cup opleverde, én hemzelf plots dan ook een pak meer krediet bij de nochtans kritische eigen aanhang bezorgde.

Afgelopen weekend liet Onuachu bovendien meteen opnieuw van zich spreken, want in de 3-0 zege tegen Lesotho trof hij eveneens raak. De spits etaleert zo zijn bloedvorm en zit nu aan drie goals in 10 interlands. "Onuachu dient critici van antwoord", luidt het daarom bij ESPN. Daarnaast liet ook analist John Fashanu zich tegenover Punch lovend uit over de Genkse topschutter. "Hij is een doelpuntenmachine, een koning zelfs", aldus de voormaling Engels international. Het ziet er dus naar uit dat Onuachu met zijn prestaties op het internationaal toneel nog wat meer de aandacht naar zich toegezogen heeft. Het kan de Genkse kassa alleen maar ten goede komen.

LEES OOK: Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Hoeveel is Onuachu volgens u vandaag waard?

Meest recent

Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

43
43
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

73
73
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

17
17
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

51
51
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

68
68
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

172
172
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

168
168
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

59
59
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

117
117
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

211
211
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

237
237
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

425
425
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

222
222
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

420
420
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

140
140
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

54
54
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

237
237
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

259
259
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

558
558
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

303
303
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

464
464
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

129
129
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

323
323
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

317
317
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

287
287

Meer sportnieuws