'Onuachu overtuigt laatste critici & trekt aandacht uit Engeland'

518 stemmen
'Onuachu overtuigt laatste critici & trekt aandacht uit Engeland'

Zijn eerste seizoen in Genk verliep nog met pieken en dalen, maar tegenwoordig staat er geen maat meer op Paul Onuachu. De boomlange spits zit na 30 competitieduels aan maar liefst 25 doelpunten, en stevent zo af niet alleen af op de Gouden Stier maar wie weet ook een toptransfer. In de Luminus Arena en bij uitbreiding heel België is iedereen alvast overtuigd van Onuachu zijn kwaliteiten, die uiteraard ook bij de scouts uit het buitenland in het oog springen.


In zijn thuisland Nigeria daarentegen staat de 26-jarige goalgetter nog altijd ter discussie. Zo maakte hij oorspronkelijk geen deel uit van de selectie voor de huidige interlandbreak, al dient gezegd dat de concurrentie voorin met onder andere Victor Osimhen en Kelechi Iheanacho niet gering is. Pas na het afhaken van voormalig AA Gent-winger Moses Simon mocht Onuachu de troepen vervoegen. Met succes, want als invaller scoorde hij tegen Benin in het slot het winnende doelpunt. Een belangrijke goal die zijn land de kwalificatie voor de Afrika Cup opleverde, én hemzelf plots dan ook een pak meer krediet bij de nochtans kritische eigen aanhang bezorgde.

Afgelopen weekend liet Onuachu bovendien meteen opnieuw van zich spreken, want in de 3-0 zege tegen Lesotho trof hij eveneens raak. De spits etaleert zo zijn bloedvorm en zit nu aan drie goals in 10 interlands. "Onuachu dient critici van antwoord", luidt het daarom bij ESPN. Daarnaast liet ook analist John Fashanu zich tegenover Punch lovend uit over de Genkse topschutter. "Hij is een doelpuntenmachine, een koning zelfs", aldus de voormaling Engels international. Het ziet er dus naar uit dat Onuachu met zijn prestaties op het internationaal toneel nog wat meer de aandacht naar zich toegezogen heeft. Het kan de Genkse kassa alleen maar ten goede komen.

LEES OOK: 'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Hoeveel is Onuachu volgens u vandaag waard?

Meest recent

Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

96
96
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

20
20
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

5
5
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

61
61
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

124
124
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

182
182
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

213
213
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

41
41
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

39
39
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

193
193
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

159
159
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

87
87
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

97
97
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

82
82
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

48
48
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

175
175
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

66
66
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

278
278
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

114
114
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

261
261
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

343
343
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

199
199
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

1016
1016
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1368
1368

Meer sportnieuws