'Onuachu overtuigt laatste critici & trekt aandacht uit Engeland'

518 stemmen
'Onuachu overtuigt laatste critici & trekt aandacht uit Engeland'

Zijn eerste seizoen in Genk verliep nog met pieken en dalen, maar tegenwoordig staat er geen maat meer op Paul Onuachu. De boomlange spits zit na 30 competitieduels aan maar liefst 25 doelpunten, en stevent zo af niet alleen af op de Gouden Stier maar wie weet ook een toptransfer. In de Luminus Arena en bij uitbreiding heel België is iedereen alvast overtuigd van Onuachu zijn kwaliteiten, die uiteraard ook bij de scouts uit het buitenland in het oog springen.


In zijn thuisland Nigeria daarentegen staat de 26-jarige goalgetter nog altijd ter discussie. Zo maakte hij oorspronkelijk geen deel uit van de selectie voor de huidige interlandbreak, al dient gezegd dat de concurrentie voorin met onder andere Victor Osimhen en Kelechi Iheanacho niet gering is. Pas na het afhaken van voormalig AA Gent-winger Moses Simon mocht Onuachu de troepen vervoegen. Met succes, want als invaller scoorde hij tegen Benin in het slot het winnende doelpunt. Een belangrijke goal die zijn land de kwalificatie voor de Afrika Cup opleverde, én hemzelf plots dan ook een pak meer krediet bij de nochtans kritische eigen aanhang bezorgde.

Afgelopen weekend liet Onuachu bovendien meteen opnieuw van zich spreken, want in de 3-0 zege tegen Lesotho trof hij eveneens raak. De spits etaleert zo zijn bloedvorm en zit nu aan drie goals in 10 interlands. "Onuachu dient critici van antwoord", luidt het daarom bij ESPN. Daarnaast liet ook analist John Fashanu zich tegenover Punch lovend uit over de Genkse topschutter. "Hij is een doelpuntenmachine, een koning zelfs", aldus de voormaling Engels international. Het ziet er dus naar uit dat Onuachu met zijn prestaties op het internationaal toneel nog wat meer de aandacht naar zich toegezogen heeft. Het kan de Genkse kassa alleen maar ten goede komen.

LEES OOK: Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

Hoeveel is Onuachu volgens u vandaag waard?

Meest recent

Afscheid Mignolet: zo verliep het afscheid van 'Big Si'

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

16
16
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

30
30
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

11
11
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

42
42
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

217
217
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

65
65
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

37
37
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

41
41
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

98
98
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

114
114
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

46
46
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

133
133
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

339
339
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

222
222
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

510
510
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

131
131
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

121
121
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

107
107
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

402
402
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

732
732
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

100
100
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

278
278
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

451
451
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

322
322
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

185
185

Meer sportnieuws