'Onuachu overtuigt laatste critici & trekt aandacht uit Engeland'

518 stemmen
'Onuachu overtuigt laatste critici & trekt aandacht uit Engeland'

Zijn eerste seizoen in Genk verliep nog met pieken en dalen, maar tegenwoordig staat er geen maat meer op Paul Onuachu. De boomlange spits zit na 30 competitieduels aan maar liefst 25 doelpunten, en stevent zo af niet alleen af op de Gouden Stier maar wie weet ook een toptransfer. In de Luminus Arena en bij uitbreiding heel België is iedereen alvast overtuigd van Onuachu zijn kwaliteiten, die uiteraard ook bij de scouts uit het buitenland in het oog springen.


In zijn thuisland Nigeria daarentegen staat de 26-jarige goalgetter nog altijd ter discussie. Zo maakte hij oorspronkelijk geen deel uit van de selectie voor de huidige interlandbreak, al dient gezegd dat de concurrentie voorin met onder andere Victor Osimhen en Kelechi Iheanacho niet gering is. Pas na het afhaken van voormalig AA Gent-winger Moses Simon mocht Onuachu de troepen vervoegen. Met succes, want als invaller scoorde hij tegen Benin in het slot het winnende doelpunt. Een belangrijke goal die zijn land de kwalificatie voor de Afrika Cup opleverde, én hemzelf plots dan ook een pak meer krediet bij de nochtans kritische eigen aanhang bezorgde.

Afgelopen weekend liet Onuachu bovendien meteen opnieuw van zich spreken, want in de 3-0 zege tegen Lesotho trof hij eveneens raak. De spits etaleert zo zijn bloedvorm en zit nu aan drie goals in 10 interlands. "Onuachu dient critici van antwoord", luidt het daarom bij ESPN. Daarnaast liet ook analist John Fashanu zich tegenover Punch lovend uit over de Genkse topschutter. "Hij is een doelpuntenmachine, een koning zelfs", aldus de voormaling Engels international. Het ziet er dus naar uit dat Onuachu met zijn prestaties op het internationaal toneel nog wat meer de aandacht naar zich toegezogen heeft. Het kan de Genkse kassa alleen maar ten goede komen.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Hoeveel is Onuachu volgens u vandaag waard?

Meest recent

Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

22
22
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

21
21
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

138
138
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

191
191
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

262
262
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

37
37
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

59
59
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

95
95
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

74
74
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

327
327
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

239
239
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

56
56
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

453
453
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

200
200
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

542
542
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

69
69
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

123
123
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

55
55
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

418
418
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

736
736
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

591
591
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

172
172
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1230
1230
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

179
179
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

83
83

Meer sportnieuws