Lukas Nmecha doet het voorlopig uitstekend met Duitsland op het EK U21. Op zich goed nieuws, al is het zo alsmaar meer de vraag of Anderlecht de huurling van Manchester City kan verleiden tot een extra seizoen in het Lotto Park. Daar lijkt de aanval er volgend jaar alleszins weer helemaal anders te zullen uitzien.
Dat is na een uitgebreide analyse volgens RTBF alvast de conclusie. Het medium merkt op hoe niet alleen Nmecha, maar ook andere huurlingen in het offensief compartiment als Jacob Bruun Larsen, Abdoulay Diaby en Paul Mukairu wellicht niet aan boord zullen blijven. Geen van hen kon echt overtuigen, met alleen Mukairu wiens aankoopoptie eventueel gelicht zal worden. In dat geval ziet het er volgens de geruchtenmolen echter eveneens naar uit dat de winger meteen weer van de hand zal worden gedaan.
Anderzijds keren heel wat uitgeleende aanvallers komende zomer terug naar Paars-Wit, waar ook Knowledge Musona, Luka Adzic, Zakaria Bakkali en Isaac Kiese Thelin vermoedelijk evenwel geen toekomst meer hebben. Voor zomerflop Mustapha Bundu is dat voorlopig dan weer nog onduidelijk, net zoals voor Landry Dimata. Michel Vlap mag daarentegen wel rekenen op een nieuwe kans, hoewel Vincent Kompany voor de positie van nummer 10 vooral rekent op youngsters Yari Verschaeren en Anouar Ait El Hadj.
Dankzij die focus op de jeugd wordt trouwens Antoine Colassin evenmin al opgegeven, ondanks zijn teleurstellende uitleenbeurt aan Zulte Waregem. Tot slot behoren ook Mohammed Dauda, de jonge Mario Stroeykens en Francis Amuzu, nochtans vaak getipt als mogelijke vertrekker om wat miljoenen in het laatje te brengen, volgens RTBF tot de plannen voor volgend seizoen. Hoe dan ook ligt er dus flink wat werk op de plank voor sportief directeur Peter Verbeke, vermoedelijk opnieuw met een bescheiden budget.
LEES OOK: KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans
Arne Decraene