'Kompany gunt Vlap nieuwe kans, Dimata richting exit'

door
'Kompany gunt Vlap nieuwe kans, Dimata richting exit'

Om de loonmassa enigszins te drukken, en de spelersgroep voor Vincent Kompany op training ietwat uit te dunnen, leende Anderlecht dit seizoen weer tal van spelers uit. Onder hen veel overbodige pionnen die al een tijdje uit de gratie waren gevallen, zoals Knowledge Musona of Bubacarr Sanneh, maar tevens een aantal spelers die mogelijk wél nog een toekomst hebben in het Lotto Park.


Zo werden tijdens de grootschalige exodus op het eind van de wintermercato in januari ook Michel Vlap en Landry Dimata tijdelijk elders gestald. Die eerste trok namelijk naar Arminia Bielefeld onderin de Bundesliga, terwijl Dimata zijn geluk bij de Spaanse tweedeklasser Espanyol in Barcelona mocht gaan beproeven. Beiden met wisselend succes, want een vaste basisplaats zit er voorlopig nog niet echt in. Toch heeft Anderlecht vooral de hoop in Vlap, dik anderhalf jaar geleden nog voor zeven miljoen in huis gehaald, volgens RTBF nog niet opgegeven.

Het medium meent dat de middenvelder na zijn terugkeer uit Duitsland komende zomer wellicht niet opnieuw zal worden uitgeleend, maar een nieuwe kans krijgt bij de recordkampioen. Daar wordt op Vlap, die nog vastligt tot medio 2024, naar verluidt immers gerekend om deel uit te maken van de heropbouw van de club. Over de toekomst van Dimata lijkt dan weer iets meer onzekerheid te bestaan. Zelf wil de spits graag slagen bij Paars-Wit, maar daar is niet iedereen nog overtuigd van zijn kunnen. Onder meer Kompany zelf zou zijn twijfels hebben.

LEES OOK: Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

Wie geeft u nog de hoogste slaagkansen bij RSCA?

Meest recent

'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

11
11
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

26
26
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

9
9
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

39
39
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

42
42
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

38
38
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

84
84
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

55
55
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

111
111
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

112
112
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

317
317
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

277
277
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

405
405
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

353
353
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

283
283
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

339
339
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

93
93
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

207
207
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

297
297
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

72
72
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

130
130
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

190
190
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

211
211
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

284
284

Meer sportnieuws