'Kompany gunt Vlap nieuwe kans, Dimata richting exit'

door
'Kompany gunt Vlap nieuwe kans, Dimata richting exit'

Om de loonmassa enigszins te drukken, en de spelersgroep voor Vincent Kompany op training ietwat uit te dunnen, leende Anderlecht dit seizoen weer tal van spelers uit. Onder hen veel overbodige pionnen die al een tijdje uit de gratie waren gevallen, zoals Knowledge Musona of Bubacarr Sanneh, maar tevens een aantal spelers die mogelijk wél nog een toekomst hebben in het Lotto Park.


Zo werden tijdens de grootschalige exodus op het eind van de wintermercato in januari ook Michel Vlap en Landry Dimata tijdelijk elders gestald. Die eerste trok namelijk naar Arminia Bielefeld onderin de Bundesliga, terwijl Dimata zijn geluk bij de Spaanse tweedeklasser Espanyol in Barcelona mocht gaan beproeven. Beiden met wisselend succes, want een vaste basisplaats zit er voorlopig nog niet echt in. Toch heeft Anderlecht vooral de hoop in Vlap, dik anderhalf jaar geleden nog voor zeven miljoen in huis gehaald, volgens RTBF nog niet opgegeven.

Het medium meent dat de middenvelder na zijn terugkeer uit Duitsland komende zomer wellicht niet opnieuw zal worden uitgeleend, maar een nieuwe kans krijgt bij de recordkampioen. Daar wordt op Vlap, die nog vastligt tot medio 2024, naar verluidt immers gerekend om deel uit te maken van de heropbouw van de club. Over de toekomst van Dimata lijkt dan weer iets meer onzekerheid te bestaan. Zelf wil de spits graag slagen bij Paars-Wit, maar daar is niet iedereen nog overtuigd van zijn kunnen. Onder meer Kompany zelf zou zijn twijfels hebben.

LEES OOK: 'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

Wie geeft u nog de hoogste slaagkansen bij RSCA?

Meest recent

'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

2
2
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

66
66
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

4
4
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

119
119
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

44
44
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

163
163
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

25
25
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

160
160
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

80
80
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

79
79
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

75
75
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

16
16
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

183
183
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

220
220
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

279
279
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

98
98
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

81
81
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

497
497
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

289
289
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

348
348
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

611
611
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

319
319
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

58
58
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

109
109
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

103
103

Meer sportnieuws