'Martinez bevestigt domper voor Lokonga & De Ketelaere'

door
'Martinez bevestigt domper voor Lokonga & De Ketelaere'

Voor het drieluik tegen Wales, Tsjechië en Wit-Rusland stelde Roberto Martinez een uitgebreide selectie van ruim 30 spelers samen. Met nog maar één match te gaan, kwam daarvan echter nog maar ongeveer de helft in actie. Omwille van dat beperkt aantal wissels werden hier en daar dan ook reeds vragen gesteld bij de selectiepolitiek van de bondscoach in tijden van corona en quarantaines, waarbij de contacten liefst zoveel mogelijk beperkt worden gehouden.


Op zijn laatste persbabbel werd Martinez nu ook door Het Nieuwsblad gepolst naar de reden voor zo een grote kern. Talenten als Charles De Ketelaere, Yari Verschaeren en Sambi Lokonga haalden zowel woensdag tegen Wales als zaterdag in Tsjechië immers niet eens het wedstrijdblad. "Dit was het plan. Sommigen zullen inderdaad niet spelen", leek de Spanjaard daarbij te bevestigen dat het trio ondanks de verwachte wissels ook tegen Wit-Rusland niet aan de bak zal komen. In tegenstelling tot tijdens de afgelopen interlandbreaks gaat het dit keer dan ook om drie kwalificatieduels met het oog op het WK 2022 in Qatar. Hoewel de Wit-Russen in principe allerminst een probleem mogen vormen, is het na de teleurstelling in Tsjechië dan ook nog maar de vraag in welke mate Martinez bereid is om risico's nemen met het oog op de groepswinst.

Voorts bevestigde de bondscoach wel dat hij vervangingen zal doorvoeren in zijn basisopstelling, vooral dan in het offensief compartiment. In die zin mogen Verschaeren en De Ketelaere wie weet toch hopen, al ziet het er voor die laatste niet goed uit. Ook ploegmaat Brandon Mechele mag zich wellicht opmaken voor een derde match zonder minuten, want achterin worden minder wijzigingen verwacht. Bovendien liet Martinez zich lovend uit over Dedryck Boyata. Tot slot gaf hij nog enkele redenen voor zijn ruime kern. "Ten eerste willen we geen tijd verspillen daags na de wedstrijd, wanneer zij die speelden nog recupereren. Ten tweede is dit een goede kans voor mij om spelers bezig te zien, zelfs als ze niet spelen. Ten derde is het belangrijk voor henzelf om op dit niveau te trainen en te integreren in de groep", tekende Het Nieuwsblad op.

LEES OOK: Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Wie van dit trio zou u vanavond het liefst in actie zien?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

24
24
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

13
13
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

106
106
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

77
77
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

111
111
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

150
150
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

192
192
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

10
10
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

330
330
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

53
53
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

152
152
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

220
220
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

55
55
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

194
194
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

243
243
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

122
122
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

156
156
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

528
528
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

48
48
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

314
314
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

456
456
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

494
494

Meer sportnieuws