TRANSFERUURTJE: 'Club laat dure vogel gaan, Lukaku hakt knoop door'

413 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club laat dure vogel gaan, Lukaku hakt knoop door'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Recordaanwinst David Okereke verdwijnt bij Club Brugge steeds verder van het voorplan. Volgens ScoreNigeria is de kans dan ook reëel dat de landskampioen komende zomer op zoek gaat naar een oplossing in de vorm van een huurbeurt of zelfs permanent vertrek. In dat laatste zal geval zal Blauw-Zwart wel vrede moeten nemen met een flink verlies. Een uitleenbeurt lijkt dus de beste oplossing, Okereke heeft in ieder geval nog een contract tot medio 2023.

Enkele spelers van RSC Anderlecht beginnen meer en meer in de kijker te lopen. Zo werden de afgelopen weken Paul Mukairu en Lukas Nmecha aan tal van clubs gelinkt. Die laatste zal echter pas na het seizoen de knoop doorhakken. En volgens Calciomercato komt Albert Sambi Lokonga steeds nadrukkelijker in beeld om AC Milan te versterken. De 21-jarige middenvelder werd eerder al aan die club, maar de interesse is zeker niet gaan liggen. Jongeling Eytan Havugimana zou dan weer overgenomen worden van zusterclub Beersel-Droogenbos.

Het lijstje met grootmachten dat interesse toont in Maarten Vandevoordt dikt snel aan. La Gazzetta dello Sport meldt immers dat de piepjonge doelman van KRC Genk ook bij AC Milan in beeld is. Bij de Rossoneri is er nog grote onzekerheid over de toekomst van Gianluigi Donnarumma, wiens contract eind juni afloopt, en daarom wordt de doelmannenmarkt verkend. Ondertussen blijft Ally Samatta door Turkse bronnen gelinkt worden aan een terugkeer naar Racing.

Het Laatste Nieuws bevestigt dat Antwerp FC de optie in de verbintenis met Aurelio Buta zal lichten. Daarnaast zou het de bedoeling zijn om weldra de onderhandelingen aan te knopen om zijn contract open te breken en te verlengen. Antwerp lijkt dus nog een tijdje te willen doorgaan met de 24-jarige Portugees. En moest er komende zomer toch een club zich melden met een interessant voorstel, beschikt de Great Old over sterkere onderhandelingspositie indien hij eerst verlengt.

BUITENLAND
Romelu Lukaku werd de voorbije weken al genoemd bij Real Madrid, FC Barcelona, Manchester City én Chelsea, die allemaal zouden willen profiteren van de financiële problemen bij Inter om hem komende zomer binnen te halen. Maar volgens de Daily Mail is de situatie in het hoofd van Lukaku duidelijk: zolang Antonio Conte trainer is van Inter, overweegt onze landgenoot in geen geval om een transfer te maken. En hoewel hij nog tot 2024 vastligt, zouden Inter en Lukaku zich zelfs opmaken om te gaan praten over een contractverlenging. Die zou ook gepaard gaan met een loonsverhoging.

Jason Denayer staat komende zomer voor een dilemma , zo oppert Sport/Voetbalmagazine. Hij ziet zijn contract bij Olympique Lyon immers in 2022 aflopen, waardoor hij straks zal moeten kiezen: ofwel bijtekenen bij Lyon, ofwel zijn zinnen zetten op een transfer. De voorbije jaren speelde Denayer zich immers in de kijker bij enkele topclubs en een transfer zou zijn status bij de nationale ploeg kunnen doen groeien.

Manchester City neemt na dit seizoen opnieuw afscheid van één van zijn clubboegbeelden. Zo maakte de leider uit de Premier League maandagavond bekend dat de wegen met Sergio Agüero scheiden. Het aflopende contract van de Argentijnse aanvaller wordt niet verlengd in het Etihad Stadium. Volgens Marca tonen PSG, Juventus en FC Barcelona interesse om hem op transfervrije basis binnen te halen.

Justin Kluivert speelt dit seizoen op huurbasis bij de Duitse topclub RB Leipzig. Zijn prestaties in de Bundesliga zijn echter niet zo indrukwekkend, waardoor de Duitse club volgens BILD zou twijfelen over de kwaliteiten van de jonge Nederlander. Volgens de krant bedraagt de aankoopoptie in de overeenkomst met AS Roma ongeveer tien miljoen euro, maar deze zou dus niet gelicht worden door de ploeg uit Leipzig.

FC Barcelona wil zich van de nodige versterking voorzien, maar door de financiële problemen zijn de middelen op Camp Nou beperkt. De focus bij Barça ligt dus vooral op het aantrekken van spelers die hun contracteinde naderen en dus zonder transfersom op te pikken vallen. Memphis Depay (Olympique Lyon), Eric Garcia (Manchester City) en Georginio Wijnaldum (Liverpool FC) worden daarvoor genoemd. Volgens SPORT wil preses Joan Laporta daarnaast uitpakken met één grote klepper en zijn voorkeur gaat uit naar Erling Braut Haaland.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

Is Vandevoordt momenteel het grootste keeperstalent van België?

Meest recent

Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

67
67
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

4
4
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

102
102
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

62
62
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

66
66
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

434
434
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

406
406
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

212
212
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

296
296
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

79
79
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

151
151
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

183
183
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

89
89
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

155
155
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

73
73
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

178
178
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

174
174
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

27
27
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

207
207
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

445
445
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

291
291
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

88
88
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

956
956
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

540
540
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

608
608

Meer sportnieuws