TRANSFERUURTJE: 'Club laat dure vogel gaan, Lukaku hakt knoop door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat dure vogel gaan, Lukaku hakt knoop door'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Recordaanwinst David Okereke verdwijnt bij Club Brugge steeds verder van het voorplan. Volgens ScoreNigeria is de kans dan ook reëel dat de landskampioen komende zomer op zoek gaat naar een oplossing in de vorm van een huurbeurt of zelfs permanent vertrek. In dat laatste zal geval zal Blauw-Zwart wel vrede moeten nemen met een flink verlies. Een uitleenbeurt lijkt dus de beste oplossing, Okereke heeft in ieder geval nog een contract tot medio 2023.

Enkele spelers van RSC Anderlecht beginnen meer en meer in de kijker te lopen. Zo werden de afgelopen weken Paul Mukairu en Lukas Nmecha aan tal van clubs gelinkt. Die laatste zal echter pas na het seizoen de knoop doorhakken. En volgens Calciomercato komt Albert Sambi Lokonga steeds nadrukkelijker in beeld om AC Milan te versterken. De 21-jarige middenvelder werd eerder al aan die club, maar de interesse is zeker niet gaan liggen. Jongeling Eytan Havugimana zou dan weer overgenomen worden van zusterclub Beersel-Droogenbos.

Het lijstje met grootmachten dat interesse toont in Maarten Vandevoordt dikt snel aan. La Gazzetta dello Sport meldt immers dat de piepjonge doelman van KRC Genk ook bij AC Milan in beeld is. Bij de Rossoneri is er nog grote onzekerheid over de toekomst van Gianluigi Donnarumma, wiens contract eind juni afloopt, en daarom wordt de doelmannenmarkt verkend. Ondertussen blijft Ally Samatta door Turkse bronnen gelinkt worden aan een terugkeer naar Racing.

Het Laatste Nieuws bevestigt dat Antwerp FC de optie in de verbintenis met Aurelio Buta zal lichten. Daarnaast zou het de bedoeling zijn om weldra de onderhandelingen aan te knopen om zijn contract open te breken en te verlengen. Antwerp lijkt dus nog een tijdje te willen doorgaan met de 24-jarige Portugees. En moest er komende zomer toch een club zich melden met een interessant voorstel, beschikt de Great Old over sterkere onderhandelingspositie indien hij eerst verlengt.

BUITENLAND
Romelu Lukaku werd de voorbije weken al genoemd bij Real Madrid, FC Barcelona, Manchester City én Chelsea, die allemaal zouden willen profiteren van de financiële problemen bij Inter om hem komende zomer binnen te halen. Maar volgens de Daily Mail is de situatie in het hoofd van Lukaku duidelijk: zolang Antonio Conte trainer is van Inter, overweegt onze landgenoot in geen geval om een transfer te maken. En hoewel hij nog tot 2024 vastligt, zouden Inter en Lukaku zich zelfs opmaken om te gaan praten over een contractverlenging. Die zou ook gepaard gaan met een loonsverhoging.

Jason Denayer staat komende zomer voor een dilemma , zo oppert Sport/Voetbalmagazine. Hij ziet zijn contract bij Olympique Lyon immers in 2022 aflopen, waardoor hij straks zal moeten kiezen: ofwel bijtekenen bij Lyon, ofwel zijn zinnen zetten op een transfer. De voorbije jaren speelde Denayer zich immers in de kijker bij enkele topclubs en een transfer zou zijn status bij de nationale ploeg kunnen doen groeien.

Manchester City neemt na dit seizoen opnieuw afscheid van één van zijn clubboegbeelden. Zo maakte de leider uit de Premier League maandagavond bekend dat de wegen met Sergio Agüero scheiden. Het aflopende contract van de Argentijnse aanvaller wordt niet verlengd in het Etihad Stadium. Volgens Marca tonen PSG, Juventus en FC Barcelona interesse om hem op transfervrije basis binnen te halen.

Justin Kluivert speelt dit seizoen op huurbasis bij de Duitse topclub RB Leipzig. Zijn prestaties in de Bundesliga zijn echter niet zo indrukwekkend, waardoor de Duitse club volgens BILD zou twijfelen over de kwaliteiten van de jonge Nederlander. Volgens de krant bedraagt de aankoopoptie in de overeenkomst met AS Roma ongeveer tien miljoen euro, maar deze zou dus niet gelicht worden door de ploeg uit Leipzig.

FC Barcelona wil zich van de nodige versterking voorzien, maar door de financiële problemen zijn de middelen op Camp Nou beperkt. De focus bij Barça ligt dus vooral op het aantrekken van spelers die hun contracteinde naderen en dus zonder transfersom op te pikken vallen. Memphis Depay (Olympique Lyon), Eric Garcia (Manchester City) en Georginio Wijnaldum (Liverpool FC) worden daarvoor genoemd. Volgens SPORT wil preses Joan Laporta daarnaast uitpakken met één grote klepper en zijn voorkeur gaat uit naar Erling Braut Haaland.

LEES OOK: Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Is Vandevoordt momenteel het grootste keeperstalent van België?

Meest recent

3 op 12: Hayen legt uit waarom hij niet panikeert

De dip van Club Brugge lijkt alsmaar dieper te gaan. Het ging zaterdagavond nu ook onderuit op het ...

166
166
Grote verrassing bij Anderlecht: comeback of transfer?

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef, ondanks dat het toch behoorlijk puzzelen is voor ...

178
178
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens ...

49
49
WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

37
37
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

214
214
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

138
138
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

101
101
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

55
55
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

566
566
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

33
33
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

212
212
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

27
27
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

107
107
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

28
28
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

75
75
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

49
49
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

187
187
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

114
114
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

62
62
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

203
203
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

24
24
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

32
32
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

79
79
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

31
31
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

77
77

Meer sportnieuws