TRANSFERUURTJE: 'Club laat dure vogel gaan, Lukaku hakt knoop door'

413
TRANSFERUURTJE: 'Club laat dure vogel gaan, Lukaku hakt knoop door'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Recordaanwinst David Okereke verdwijnt bij Club Brugge steeds verder van het voorplan. Volgens ScoreNigeria is de kans dan ook reëel dat de landskampioen komende zomer op zoek gaat naar een oplossing in de vorm van een huurbeurt of zelfs permanent vertrek. In dat laatste zal geval zal Blauw-Zwart wel vrede moeten nemen met een flink verlies. Een uitleenbeurt lijkt dus de beste oplossing, Okereke heeft in ieder geval nog een contract tot medio 2023.

Enkele spelers van RSC Anderlecht beginnen meer en meer in de kijker te lopen. Zo werden de afgelopen weken Paul Mukairu en Lukas Nmecha aan tal van clubs gelinkt. Die laatste zal echter pas na het seizoen de knoop doorhakken. En volgens Calciomercato komt Albert Sambi Lokonga steeds nadrukkelijker in beeld om AC Milan te versterken. De 21-jarige middenvelder werd eerder al aan die club, maar de interesse is zeker niet gaan liggen. Jongeling Eytan Havugimana zou dan weer overgenomen worden van zusterclub Beersel-Droogenbos.

Het lijstje met grootmachten dat interesse toont in Maarten Vandevoordt dikt snel aan. La Gazzetta dello Sport meldt immers dat de piepjonge doelman van KRC Genk ook bij AC Milan in beeld is. Bij de Rossoneri is er nog grote onzekerheid over de toekomst van Gianluigi Donnarumma, wiens contract eind juni afloopt, en daarom wordt de doelmannenmarkt verkend. Ondertussen blijft Ally Samatta door Turkse bronnen gelinkt worden aan een terugkeer naar Racing.

Het Laatste Nieuws bevestigt dat Antwerp FC de optie in de verbintenis met Aurelio Buta zal lichten. Daarnaast zou het de bedoeling zijn om weldra de onderhandelingen aan te knopen om zijn contract open te breken en te verlengen. Antwerp lijkt dus nog een tijdje te willen doorgaan met de 24-jarige Portugees. En moest er komende zomer toch een club zich melden met een interessant voorstel, beschikt de Great Old over sterkere onderhandelingspositie indien hij eerst verlengt.

BUITENLAND
Romelu Lukaku werd de voorbije weken al genoemd bij Real Madrid, FC Barcelona, Manchester City én Chelsea, die allemaal zouden willen profiteren van de financiële problemen bij Inter om hem komende zomer binnen te halen. Maar volgens de Daily Mail is de situatie in het hoofd van Lukaku duidelijk: zolang Antonio Conte trainer is van Inter, overweegt onze landgenoot in geen geval om een transfer te maken. En hoewel hij nog tot 2024 vastligt, zouden Inter en Lukaku zich zelfs opmaken om te gaan praten over een contractverlenging. Die zou ook gepaard gaan met een loonsverhoging.

Jason Denayer staat komende zomer voor een dilemma , zo oppert Sport/Voetbalmagazine. Hij ziet zijn contract bij Olympique Lyon immers in 2022 aflopen, waardoor hij straks zal moeten kiezen: ofwel bijtekenen bij Lyon, ofwel zijn zinnen zetten op een transfer. De voorbije jaren speelde Denayer zich immers in de kijker bij enkele topclubs en een transfer zou zijn status bij de nationale ploeg kunnen doen groeien.

Manchester City neemt na dit seizoen opnieuw afscheid van één van zijn clubboegbeelden. Zo maakte de leider uit de Premier League maandagavond bekend dat de wegen met Sergio Agüero scheiden. Het aflopende contract van de Argentijnse aanvaller wordt niet verlengd in het Etihad Stadium. Volgens Marca tonen PSG, Juventus en FC Barcelona interesse om hem op transfervrije basis binnen te halen.

Justin Kluivert speelt dit seizoen op huurbasis bij de Duitse topclub RB Leipzig. Zijn prestaties in de Bundesliga zijn echter niet zo indrukwekkend, waardoor de Duitse club volgens BILD zou twijfelen over de kwaliteiten van de jonge Nederlander. Volgens de krant bedraagt de aankoopoptie in de overeenkomst met AS Roma ongeveer tien miljoen euro, maar deze zou dus niet gelicht worden door de ploeg uit Leipzig.

FC Barcelona wil zich van de nodige versterking voorzien, maar door de financiële problemen zijn de middelen op Camp Nou beperkt. De focus bij Barça ligt dus vooral op het aantrekken van spelers die hun contracteinde naderen en dus zonder transfersom op te pikken vallen. Memphis Depay (Olympique Lyon), Eric Garcia (Manchester City) en Georginio Wijnaldum (Liverpool FC) worden daarvoor genoemd. Volgens SPORT wil preses Joan Laporta daarnaast uitpakken met één grote klepper en zijn voorkeur gaat uit naar Erling Braut Haaland.

LEES OOK: Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

Is Vandevoordt momenteel het grootste keeperstalent van België?

Meest recent

Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

142
142
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

39
39
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

59
59
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

30
30
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

36
36
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

93
93
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

42
42
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

101
101
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

59
59
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

65
65
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

184
184
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

182
182
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

63
63
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

99
99
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

48
48
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

178
178
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

184
184
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

154
154
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

24
24
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

207
207
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

83
83
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

68
68
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

27
27
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

351
351

Meer sportnieuws