TRANSFERUURTJE: 'Club laat dure vogel gaan, Lukaku hakt knoop door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat dure vogel gaan, Lukaku hakt knoop door'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Recordaanwinst David Okereke verdwijnt bij Club Brugge steeds verder van het voorplan. Volgens ScoreNigeria is de kans dan ook reëel dat de landskampioen komende zomer op zoek gaat naar een oplossing in de vorm van een huurbeurt of zelfs permanent vertrek. In dat laatste zal geval zal Blauw-Zwart wel vrede moeten nemen met een flink verlies. Een uitleenbeurt lijkt dus de beste oplossing, Okereke heeft in ieder geval nog een contract tot medio 2023.

Enkele spelers van RSC Anderlecht beginnen meer en meer in de kijker te lopen. Zo werden de afgelopen weken Paul Mukairu en Lukas Nmecha aan tal van clubs gelinkt. Die laatste zal echter pas na het seizoen de knoop doorhakken. En volgens Calciomercato komt Albert Sambi Lokonga steeds nadrukkelijker in beeld om AC Milan te versterken. De 21-jarige middenvelder werd eerder al aan die club, maar de interesse is zeker niet gaan liggen. Jongeling Eytan Havugimana zou dan weer overgenomen worden van zusterclub Beersel-Droogenbos.

Het lijstje met grootmachten dat interesse toont in Maarten Vandevoordt dikt snel aan. La Gazzetta dello Sport meldt immers dat de piepjonge doelman van KRC Genk ook bij AC Milan in beeld is. Bij de Rossoneri is er nog grote onzekerheid over de toekomst van Gianluigi Donnarumma, wiens contract eind juni afloopt, en daarom wordt de doelmannenmarkt verkend. Ondertussen blijft Ally Samatta door Turkse bronnen gelinkt worden aan een terugkeer naar Racing.

Het Laatste Nieuws bevestigt dat Antwerp FC de optie in de verbintenis met Aurelio Buta zal lichten. Daarnaast zou het de bedoeling zijn om weldra de onderhandelingen aan te knopen om zijn contract open te breken en te verlengen. Antwerp lijkt dus nog een tijdje te willen doorgaan met de 24-jarige Portugees. En moest er komende zomer toch een club zich melden met een interessant voorstel, beschikt de Great Old over sterkere onderhandelingspositie indien hij eerst verlengt.

BUITENLAND
Romelu Lukaku werd de voorbije weken al genoemd bij Real Madrid, FC Barcelona, Manchester City én Chelsea, die allemaal zouden willen profiteren van de financiële problemen bij Inter om hem komende zomer binnen te halen. Maar volgens de Daily Mail is de situatie in het hoofd van Lukaku duidelijk: zolang Antonio Conte trainer is van Inter, overweegt onze landgenoot in geen geval om een transfer te maken. En hoewel hij nog tot 2024 vastligt, zouden Inter en Lukaku zich zelfs opmaken om te gaan praten over een contractverlenging. Die zou ook gepaard gaan met een loonsverhoging.

Jason Denayer staat komende zomer voor een dilemma , zo oppert Sport/Voetbalmagazine. Hij ziet zijn contract bij Olympique Lyon immers in 2022 aflopen, waardoor hij straks zal moeten kiezen: ofwel bijtekenen bij Lyon, ofwel zijn zinnen zetten op een transfer. De voorbije jaren speelde Denayer zich immers in de kijker bij enkele topclubs en een transfer zou zijn status bij de nationale ploeg kunnen doen groeien.

Manchester City neemt na dit seizoen opnieuw afscheid van één van zijn clubboegbeelden. Zo maakte de leider uit de Premier League maandagavond bekend dat de wegen met Sergio Agüero scheiden. Het aflopende contract van de Argentijnse aanvaller wordt niet verlengd in het Etihad Stadium. Volgens Marca tonen PSG, Juventus en FC Barcelona interesse om hem op transfervrije basis binnen te halen.

Justin Kluivert speelt dit seizoen op huurbasis bij de Duitse topclub RB Leipzig. Zijn prestaties in de Bundesliga zijn echter niet zo indrukwekkend, waardoor de Duitse club volgens BILD zou twijfelen over de kwaliteiten van de jonge Nederlander. Volgens de krant bedraagt de aankoopoptie in de overeenkomst met AS Roma ongeveer tien miljoen euro, maar deze zou dus niet gelicht worden door de ploeg uit Leipzig.

FC Barcelona wil zich van de nodige versterking voorzien, maar door de financiële problemen zijn de middelen op Camp Nou beperkt. De focus bij Barça ligt dus vooral op het aantrekken van spelers die hun contracteinde naderen en dus zonder transfersom op te pikken vallen. Memphis Depay (Olympique Lyon), Eric Garcia (Manchester City) en Georginio Wijnaldum (Liverpool FC) worden daarvoor genoemd. Volgens SPORT wil preses Joan Laporta daarnaast uitpakken met één grote klepper en zijn voorkeur gaat uit naar Erling Braut Haaland.

LEES OOK: 'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

Is Vandevoordt momenteel het grootste keeperstalent van België?

Meest recent

'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

0
0
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

16
16
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

104
104
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

60
60
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

114
114
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

141
141
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

324
324
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

241
241
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

72
72
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

584
584
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

197
197
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

232
232
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

218
218
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

96
96
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

54
54
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

167
167
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

508
508
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

216
216
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

98
98
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

428
428
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

537
537
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

60
60
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

214
214
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

738
738
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

205
205

Meer sportnieuws