TRANSFERUURTJE: 'Club laat dure vogel gaan, Lukaku hakt knoop door'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club laat dure vogel gaan, Lukaku hakt knoop door'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Recordaanwinst David Okereke verdwijnt bij Club Brugge steeds verder van het voorplan. Volgens ScoreNigeria is de kans dan ook reëel dat de landskampioen komende zomer op zoek gaat naar een oplossing in de vorm van een huurbeurt of zelfs permanent vertrek. In dat laatste zal geval zal Blauw-Zwart wel vrede moeten nemen met een flink verlies. Een uitleenbeurt lijkt dus de beste oplossing, Okereke heeft in ieder geval nog een contract tot medio 2023.

Enkele spelers van RSC Anderlecht beginnen meer en meer in de kijker te lopen. Zo werden de afgelopen weken Paul Mukairu en Lukas Nmecha aan tal van clubs gelinkt. Die laatste zal echter pas na het seizoen de knoop doorhakken. En volgens Calciomercato komt Albert Sambi Lokonga steeds nadrukkelijker in beeld om AC Milan te versterken. De 21-jarige middenvelder werd eerder al aan die club, maar de interesse is zeker niet gaan liggen. Jongeling Eytan Havugimana zou dan weer overgenomen worden van zusterclub Beersel-Droogenbos.

Het lijstje met grootmachten dat interesse toont in Maarten Vandevoordt dikt snel aan. La Gazzetta dello Sport meldt immers dat de piepjonge doelman van KRC Genk ook bij AC Milan in beeld is. Bij de Rossoneri is er nog grote onzekerheid over de toekomst van Gianluigi Donnarumma, wiens contract eind juni afloopt, en daarom wordt de doelmannenmarkt verkend. Ondertussen blijft Ally Samatta door Turkse bronnen gelinkt worden aan een terugkeer naar Racing.

Het Laatste Nieuws bevestigt dat Antwerp FC de optie in de verbintenis met Aurelio Buta zal lichten. Daarnaast zou het de bedoeling zijn om weldra de onderhandelingen aan te knopen om zijn contract open te breken en te verlengen. Antwerp lijkt dus nog een tijdje te willen doorgaan met de 24-jarige Portugees. En moest er komende zomer toch een club zich melden met een interessant voorstel, beschikt de Great Old over sterkere onderhandelingspositie indien hij eerst verlengt.

BUITENLAND
Romelu Lukaku werd de voorbije weken al genoemd bij Real Madrid, FC Barcelona, Manchester City én Chelsea, die allemaal zouden willen profiteren van de financiële problemen bij Inter om hem komende zomer binnen te halen. Maar volgens de Daily Mail is de situatie in het hoofd van Lukaku duidelijk: zolang Antonio Conte trainer is van Inter, overweegt onze landgenoot in geen geval om een transfer te maken. En hoewel hij nog tot 2024 vastligt, zouden Inter en Lukaku zich zelfs opmaken om te gaan praten over een contractverlenging. Die zou ook gepaard gaan met een loonsverhoging.

Jason Denayer staat komende zomer voor een dilemma , zo oppert Sport/Voetbalmagazine. Hij ziet zijn contract bij Olympique Lyon immers in 2022 aflopen, waardoor hij straks zal moeten kiezen: ofwel bijtekenen bij Lyon, ofwel zijn zinnen zetten op een transfer. De voorbije jaren speelde Denayer zich immers in de kijker bij enkele topclubs en een transfer zou zijn status bij de nationale ploeg kunnen doen groeien.

Manchester City neemt na dit seizoen opnieuw afscheid van één van zijn clubboegbeelden. Zo maakte de leider uit de Premier League maandagavond bekend dat de wegen met Sergio Agüero scheiden. Het aflopende contract van de Argentijnse aanvaller wordt niet verlengd in het Etihad Stadium. Volgens Marca tonen PSG, Juventus en FC Barcelona interesse om hem op transfervrije basis binnen te halen.

Justin Kluivert speelt dit seizoen op huurbasis bij de Duitse topclub RB Leipzig. Zijn prestaties in de Bundesliga zijn echter niet zo indrukwekkend, waardoor de Duitse club volgens BILD zou twijfelen over de kwaliteiten van de jonge Nederlander. Volgens de krant bedraagt de aankoopoptie in de overeenkomst met AS Roma ongeveer tien miljoen euro, maar deze zou dus niet gelicht worden door de ploeg uit Leipzig.

FC Barcelona wil zich van de nodige versterking voorzien, maar door de financiële problemen zijn de middelen op Camp Nou beperkt. De focus bij Barça ligt dus vooral op het aantrekken van spelers die hun contracteinde naderen en dus zonder transfersom op te pikken vallen. Memphis Depay (Olympique Lyon), Eric Garcia (Manchester City) en Georginio Wijnaldum (Liverpool FC) worden daarvoor genoemd. Volgens SPORT wil preses Joan Laporta daarnaast uitpakken met één grote klepper en zijn voorkeur gaat uit naar Erling Braut Haaland.

LEES OOK: Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Is Vandevoordt momenteel het grootste keeperstalent van België?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

0
0
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

14
14
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

81
81
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

363
363
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

114
114
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

175
175
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

171
171
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

141
141
Groot zorgenkind bij Club: "Valt van zijn gezicht te lezen"

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

269
269
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

189
189
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

145
145
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

37
37
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

410
410
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

103
103
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

76
76
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

207
207
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

125
125
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

70
70
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

373
373
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

919
919
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

594
594
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

471
471
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

398
398
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

278
278
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

682
682

Meer sportnieuws