'Genk ziet kansen op terugkeer voormalig topschutter stijgen'

door
'Genk ziet kansen op terugkeer voormalig topschutter stijgen'

Bij KRC Genk bereidt men zich in stilte voor op een drukke transferzomer. Sterkhouders als Lucumi en Onuachu lijken de Limburgers in de komende mercato te gaan verlaten, en dat zorgt er onrechtstreeks voor dat de ‘Genkies’ op inkomend vlak heel wat werk voor de boeg hebben.


Volgens Fenerway maakt KRC Genk werk van een bijzondere terugkeer. Zo meldt het medium dat de Limburgers een bod van drie miljoen euro voorbereiden op Ally Samatta. De Tanzaniaanse aanvaller speelt momenteel op uitleenbasis bij Fenerbahce, maar daar loopt het niet op wieltjes voor Samatta. Zo was hij in totaal maar nog goed voor vier doelpunten in 23 wedstrijden.

Het is nog onduidelijk of er ook waarheid schuilt in de Turkse bron, al staat het wel vast dat Genk deze zomer op zoek gaat naar een vervanger voor Onuachu. De huidige topschutter uit onze competitie geniet heel wat interesse, en zou klaar zijn voor een stap richting het buitenland. De inmiddels 28-jarige Samatta zou dus in theorie de ‘perfecte’ vervanger kunnen zijn voor de Nigeriaan.
UPDATE 29/03
Als we Sabah Spor mogen geloven, dan is de kans op een terugkeer van Samatta richting KRC Genk reëel. Volgens de Turkse nieuwssite zullen de Limburgers binnenkort een officieel bod neerleggen voor de Tanzaniaan. Het is vooralsnog onduidelijk welk bedrag men bij Fenerbahce wil vangen voor de 28-jarige Samatta. 

Het staat immers wel vast dat Fenerbahce de verguisde Samatta niet zomaar zal laten vertrekken. De Turkse topclub betaalde enige tijd geleden nog zes miljoen euro voor de Tanzaniaan, en zal een deel van dat bedrag ongetwijfeld willen recupereren. 

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Moet KRC Genk alles uit de kast halen om Samatta terug te halen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

26
26
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

32
32
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

76
76
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

187
187
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

206
206
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

126
126
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

97
97
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

258
258
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

78
78
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

86
86
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

201
201
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

107
107
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

63
63
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

82
82
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

170
170
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

39
39
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

170
170
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

33
33
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

158
158
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

254
254
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

75
75
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

346
346
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

228
228
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

195
195

Meer sportnieuws