KBVB de mist in: Standard-speler draaft op als arbiter

door
KBVB de mist in: Standard-speler draaft op als arbiter

Standard moet de komende weken nog vol aan de bak als het nog een plaats in de top acht en een ticket voor de play-offs wil veroveren, maar met een vier op 24 zijn de Rouches niet bepaald sterk bezig in de competitie. Vrijdagmiddag kreeg hun vertrouwen een nieuwe deuk, want nu kregen ze in een vriendschappelijek wedstirjd ook klop van de Jonge Duivels.


Mbaye Leye kon nochtans rekenen op een behoorlijk elftal, waarin onder meer Bodart, Lestienne, Gavory, Bastien en Carcela hun opwachting maakten. De Jonge Duivels zijn dan weer net begonnen met de voorbereiding van een nieuwe cyclus, waardoor het de eerste keer was dat Jacky Mathijssen zijn nieuwe jonkies samen in een match aan het werk kon zien.

De bondscoach kan alvast tevreden zijn, want de Belgische beloften smeerden Standard een 0-3 nederlaag aan. Openda opende na een dik kwartier de score, vroeg in de tweede helft sloegen doelpunten van Vertessen en Van der Brempt op amper twee minuten tijd vervolgens een definitieve kloof. Standard kon daar zelf dan weer amper iets tegenover stellen.

UPDATE 16u20
Ondanks de aanwezigheid van het nodige geweld tussen de lijnen, werd de oefenpot tussen Standard en de Jonge Duivels blijkbaar toch in vrij amateuristische omstandigheden afgewerkt. Zo weet Het Nieuwsblad dat de KBVB simpelweg vergeten was om een scheidsrechter aan te duiden voor het duel.

In de eerste helft moest daarom de Luikse reservedoelman Jean-François Gillet depanneren als spelleider, terwijl een physical coach en kinesist met behulp van hesjes als lijnrechters fungeerden. Na de pauze kwam er alsnog een arbiter opdagen, maar de voetbalbond slaat zo dus toch weer een mal figuur.

LEES OOK: Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Vindt u de KBVB te amateuristisch?

Meest recent

Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

22
22
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

51
51
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

91
91
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

113
113
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

255
255
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

336
336
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

135
135
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

36
36
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

59
59
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

262
262
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

111
111
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

87
87
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

129
129
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

96
96
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

283
283
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

124
124
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

449
449
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

89
89
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

49
49
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

529
529
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

231
231
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

35
35
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

127
127
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

676
676

Meer sportnieuws