KBVB de mist in: Standard-speler draaft op als arbiter

489
KBVB de mist in: Standard-speler draaft op als arbiter

Standard moet de komende weken nog vol aan de bak als het nog een plaats in de top acht en een ticket voor de play-offs wil veroveren, maar met een vier op 24 zijn de Rouches niet bepaald sterk bezig in de competitie. Vrijdagmiddag kreeg hun vertrouwen een nieuwe deuk, want nu kregen ze in een vriendschappelijek wedstirjd ook klop van de Jonge Duivels.


Mbaye Leye kon nochtans rekenen op een behoorlijk elftal, waarin onder meer Bodart, Lestienne, Gavory, Bastien en Carcela hun opwachting maakten. De Jonge Duivels zijn dan weer net begonnen met de voorbereiding van een nieuwe cyclus, waardoor het de eerste keer was dat Jacky Mathijssen zijn nieuwe jonkies samen in een match aan het werk kon zien.

De bondscoach kan alvast tevreden zijn, want de Belgische beloften smeerden Standard een 0-3 nederlaag aan. Openda opende na een dik kwartier de score, vroeg in de tweede helft sloegen doelpunten van Vertessen en Van der Brempt op amper twee minuten tijd vervolgens een definitieve kloof. Standard kon daar zelf dan weer amper iets tegenover stellen.

UPDATE 16u20
Ondanks de aanwezigheid van het nodige geweld tussen de lijnen, werd de oefenpot tussen Standard en de Jonge Duivels blijkbaar toch in vrij amateuristische omstandigheden afgewerkt. Zo weet Het Nieuwsblad dat de KBVB simpelweg vergeten was om een scheidsrechter aan te duiden voor het duel.

In de eerste helft moest daarom de Luikse reservedoelman Jean-François Gillet depanneren als spelleider, terwijl een physical coach en kinesist met behulp van hesjes als lijnrechters fungeerden. Na de pauze kwam er alsnog een arbiter opdagen, maar de voetbalbond slaat zo dus toch weer een mal figuur.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Vindt u de KBVB te amateuristisch?

Meest recent

Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

0
0
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

4
4
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

27
27
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

13
13
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

82
82
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

280
280
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

29
29
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

295
295
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

128
128
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

168
168
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

432
432
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

144
144
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

145
145
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

651
651
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

168
168
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

104
104
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

141
141
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

36
36
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

343
343
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

48
48
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

60
60
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

136
136
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

64
64

Meer sportnieuws