KBVB de mist in: Standard-speler draaft op als arbiter

door
KBVB de mist in: Standard-speler draaft op als arbiter

Standard moet de komende weken nog vol aan de bak als het nog een plaats in de top acht en een ticket voor de play-offs wil veroveren, maar met een vier op 24 zijn de Rouches niet bepaald sterk bezig in de competitie. Vrijdagmiddag kreeg hun vertrouwen een nieuwe deuk, want nu kregen ze in een vriendschappelijek wedstirjd ook klop van de Jonge Duivels.


Mbaye Leye kon nochtans rekenen op een behoorlijk elftal, waarin onder meer Bodart, Lestienne, Gavory, Bastien en Carcela hun opwachting maakten. De Jonge Duivels zijn dan weer net begonnen met de voorbereiding van een nieuwe cyclus, waardoor het de eerste keer was dat Jacky Mathijssen zijn nieuwe jonkies samen in een match aan het werk kon zien.

De bondscoach kan alvast tevreden zijn, want de Belgische beloften smeerden Standard een 0-3 nederlaag aan. Openda opende na een dik kwartier de score, vroeg in de tweede helft sloegen doelpunten van Vertessen en Van der Brempt op amper twee minuten tijd vervolgens een definitieve kloof. Standard kon daar zelf dan weer amper iets tegenover stellen.

UPDATE 16u20
Ondanks de aanwezigheid van het nodige geweld tussen de lijnen, werd de oefenpot tussen Standard en de Jonge Duivels blijkbaar toch in vrij amateuristische omstandigheden afgewerkt. Zo weet Het Nieuwsblad dat de KBVB simpelweg vergeten was om een scheidsrechter aan te duiden voor het duel.

In de eerste helft moest daarom de Luikse reservedoelman Jean-François Gillet depanneren als spelleider, terwijl een physical coach en kinesist met behulp van hesjes als lijnrechters fungeerden. Na de pauze kwam er alsnog een arbiter opdagen, maar de voetbalbond slaat zo dus toch weer een mal figuur.

LEES OOK: Drie jonge Duivels bonken stevig op de deur van Garcia

Vindt u de KBVB te amateuristisch?

Meest recent

'Hasi sleutelt aan basiself: vaste titularis moet vrezen'

Nu de bestuursstructuur weer op punt staat, wil RSC Anderlecht zijn nieuwe bazen plezieren met een ...

3
3
'Bayern bibbert en beeft: opzienbarende droomjob Kompany'

Bayern München blijft dit seizoen bijzonder hoge toppen scheren en won tot dusver al zijn ...

104
104
Spanning Antwerp loopt op: ontslag Wils terug op tafel?

Antwerp FC moet maandag opnieuw naar Luik reizen om de resterende minuten van de gestaakte match ...

69
69
'Hayen laat Club-speler links liggen: exit dreigt na 105 matchen'

Club Brugge pakte zaterdag de volle buit op het veld van OH Leuven (0-1), maar liet allesbehalve een ...

366
366
De Bruyne ergert zich rot: ploegmaat krijgt volle laag

SSC Napoli heeft het seizoen met een flinke domper hervat. De Italiaanse titelverdediger liet in de ...

196
196
Cercle-Genk: Fink grijpt stevig in met vier wissels

KRC Genk liet vlak voor de interland-break een erg matige indruk achter en wil zo snel mogelijk ...

52
52
Harde keuzes Hasi: Anderlecht-duo al op zijspoor

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een legertje aan verse krachten in huis. Een aantal van die ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Genk strijdt met Anderlecht, Duivel móét weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
‘Legende’ Vossen hoort keiharde boodschap bij Zulte

Jelle Vossen was vorig seizoen de grote man bij Zulte Waregem. Essevee pakte de titel in de ...

235
235
Hubert grijpt in bij Union en drukt meteen stempel

Union SG zag hoofdtrainer Sebastien Pocognoli naar AS Monaco verkassen en David Hubert werd ...

94
94
Olivier Deschacht verbouwereerd: "Jij gaat zwijgen nu!"

Olivier Deschacht blijft ook na zijn carrière de gemoederen beroeren. De voormalig speler van ...

59
59
Zulte Waregem ruikt jackpot: goudhaantje bestormt JPL

Zulte Waregem werd vorig seizoen kampioen in de Challenger Pro League en promoveerde naar de Jupiler ...

167
167
Verrassende Club Brugge-speler krijgt volle laag na OHL

Club Brugge won met het kleinste verschil van Oud-Heverlee Leuven. Blauw-Zwart staat voor een ...

472
472
Pocognoli direct in oog van de storm: clash met ster

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco. Bij de Brusselse club maakte de ...

140
140
Vrancken waarschuwt Anderlecht: “Als we dat doen…”

STVV maakt zich op voor het topduel tegen RSC Anderlecht. Dat is de nummer vijf tegen de nummer ...

154
154
'Donderklap in Brugge: Simeone’s plan slaat in als bom'

Simeone’s schokplan krijgt plots vorm in Brugge. Atlético stuurde scouts naar ...

406
406
Fredberg verrast iedereen: Anderlecht krijgt onverwacht cadeau

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen STVV. De Brusselaars staan dus voor een zware ...

495
495
Club Brugge tussen hoop en vrees: pandoering of stunt?

Club Brugge moet woensdag aan de bak tegen Bayern München. Dat lijkt op papier een onhaalbare ...

241
241
Vandaag Inside schokt Nederland: 'Feest of pure schaamte?'

De populaire – maar omstreden – talkshow Vandaag Inside heeft donderdagavond opnieuw de ...

60
60
Fink enthousiast: "Dat is een luxeprobleem voor Genk"

Bij KRC Genk was er de afgelopen weken veel te doen over Thorsten Fink, maar na een zes op zes ...

170
170
'De Cuyper ontploft: Brighton in alarmfase rood'

Van basisspeler in augustus naar drie keer invaller: De Cuyper staat op scherp. Brighton houdt ...

469
469
Hasi hakt zware knoop door bij Anderlecht: wie sneuvelt?

RSC Anderlecht moet aan de bak tegen STVV. Besnik Hasi heeft stilaan de nodige weelde, want iedereen ...

318
318
Hayen 'woedend' na flauwe zege: probleem bij Club?

Club Brugge won gevleid met 0-1 op het veld van OH Leuven. Blauw-Zwart blijft al te vaak matig voor ...

406
406
Waanzinnig duel Messi-Dreyer kent straffe winnaar

Afgelopen nacht werd in de Major League Soccer de laatste speeldag van de reguliere competities ...

56
56
JPL-team ‘baalt’: "Arnautovic wilde nog niet komen"

De Jupiler Pro League heeft de afgelopen jaren heel wat grote namen gehad. Sommigen waren op retour, ...

121
121

Meer sportnieuws