'Oorzaak gekend voor beursfiasco Club Brugge'

door
'Oorzaak gekend voor beursfiasco Club Brugge'

Club Brugge kwam donderdagmiddag met slecht nieuws naar buiten. Zo maakte de landskampioen bekend dat de geplande beursgang van vrijdag wordt ingetrokken. "We hebben ervoor gekozen om de beursgang van Club uit te stellen gezien de huidige marktcondities", reageerde voorzitter Bart Verhaeghe.


Zakenkrant De Tijd, dat als eerste naar buiten kwam met het nieuws over de annulatie, ging op zoek naar de oorzaken voor deze bijzondere gang van zaken. Zo was het voor de beleggers een pak minder interessant omdat er geen nieuwe aandelen werden vrijgegeven. De huidige aandeelhouders, waaronder Verhaeghe en CEO Vincent Mannaert, waren van plan om enkel een deel van hun bestaande aandelen op de markt te brengen. En dat was niet bepaald aantrekkelijk. Bovendien behielden zijn dubbel stemrecht, waardoor de inspraak van de nieuwe aandeelhouders sowieso beperkt zou zijn.

Daarnaast was er ook geen uitzicht op de uitkering van dividenden. Winst zou dus enkel gemaakt kunnen worden als de prijs van de aandelen steeg. Tot slot blijven aandelen in voetbalclubs een risicovolle belegging, die afhankelijk is van allerlei externe factoren zoals sportieve resultaten en transferinkomsten. Voor heel wat grote en/of professionele investeerders was het dan ook niet interessant om mee in het verhaal te stappen. "De beleggers lieten Club massaal links liggen", vat De Tijd samen. Al zou het niet uitgesloten zijn dat de Bruggelingen op termijn een nieuwe poging wagen.

LEES OOK: Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

Zou u overwegen om te investeren in een voetbalclub?

Meest recent

Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

36
36
Plotse twijfels rond Coosemans: "Als Anderlecht op niveau was ..."

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

60
60
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

90
90
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

322
322
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

271
271
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

378
378
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

373
373
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

500
500
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

125
125
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

461
461
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

989
989
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

700
700
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

228
228
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

424
424
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

290
290
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

576
576
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

921
921
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

319
319
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

801
801
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

625
625
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

345
345
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

37
37
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

97
97
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

445
445
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113

Meer sportnieuws