'Oorzaak gekend voor beursfiasco Club Brugge'

door
'Oorzaak gekend voor beursfiasco Club Brugge'

Club Brugge kwam donderdagmiddag met slecht nieuws naar buiten. Zo maakte de landskampioen bekend dat de geplande beursgang van vrijdag wordt ingetrokken. "We hebben ervoor gekozen om de beursgang van Club uit te stellen gezien de huidige marktcondities", reageerde voorzitter Bart Verhaeghe.


Zakenkrant De Tijd, dat als eerste naar buiten kwam met het nieuws over de annulatie, ging op zoek naar de oorzaken voor deze bijzondere gang van zaken. Zo was het voor de beleggers een pak minder interessant omdat er geen nieuwe aandelen werden vrijgegeven. De huidige aandeelhouders, waaronder Verhaeghe en CEO Vincent Mannaert, waren van plan om enkel een deel van hun bestaande aandelen op de markt te brengen. En dat was niet bepaald aantrekkelijk. Bovendien behielden zijn dubbel stemrecht, waardoor de inspraak van de nieuwe aandeelhouders sowieso beperkt zou zijn.

Daarnaast was er ook geen uitzicht op de uitkering van dividenden. Winst zou dus enkel gemaakt kunnen worden als de prijs van de aandelen steeg. Tot slot blijven aandelen in voetbalclubs een risicovolle belegging, die afhankelijk is van allerlei externe factoren zoals sportieve resultaten en transferinkomsten. Voor heel wat grote en/of professionele investeerders was het dan ook niet interessant om mee in het verhaal te stappen. "De beleggers lieten Club massaal links liggen", vat De Tijd samen. Al zou het niet uitgesloten zijn dat de Bruggelingen op termijn een nieuwe poging wagen.

LEES OOK: Koopt Club Brugge kat in de zak? "Hij kan er niks van"

Zou u overwegen om te investeren in een voetbalclub?

Meest recent

'STVV zet in op twee transfers: weldra witte rook'

STVV was al heel actief op de transfermarkt. De Kanaries zijn nog niet klaar met hun huiswerk, dat ...

6
6
Koopt Club Brugge kat in de zak? "Hij kan er niks van"

Club Brugge zoekt nog naar versterking. De komende dagen en weken mogen de fans nog het een en ander ...

134
134
'FIFA-plan zet Jupiler Pro League op stelten'

De wereldvoetbalbond FIFA wil een aantal maatregelen doorvoeren om de spelers van meer rustmomenten ...

311
311
Enrique compléét door het lint: PSG-coach geeft verklaring

Paris Saint-Germain blijkt dan toch niet onklopbaar. De winnaar van de Champions League moest zondag ...

155
155
Coosemans geeft eerste verdict na blessure in oefenpot

RSC Anderlecht rondde afgelopen zaterdag zijn zomerse stage af met twee oefenwedstrijden. In het ...

205
205
'Union verliest steunpilaar: waanzinnige opslag voor Moris'

Union SG had gehoopt dat het behalen van de landstitel een nieuwe leegloop in de zomermercato zou ...

139
139
'Club haalt monster binnen: goalmachine lost alles op'

Club Brugge wil deze zomer de bank breken en mikt op een offensieve sensatie die in Engeland al als ...

1359
1359
'Rashford geeft groen licht voor ophefmakende transfer'

FC Barcelona begint weldra terug met trainen, eind deze maand staat zelfs een Aziatische tournee op ...

83
83
'Nieuwe jackpot KRC Genk: topcoach wil Karetsas'

KRC Genk lijkt erin te slagen om een zomers vertrek van goudhaantje Kos Karetsas te voorkomen. Maar ...

451
451
Jashari-soap loopt compleet fout: rampscenario voor Club?

Club Brugge werkt deze week zijn laatste trainingen in aanloop van de supercup van aanstaande ...

1411
1411
'Anderlecht draaft door: volgende topaanwinst onderweg'

Binnen anderhalve week gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start in de ...

831
831
PSG ontspoort helemaal: Luis Enrique mept Chelsea-speler neer

Paris Saint-Germain kan terugblikken op een geweldig jaar. Het veroverde opnieuw titel en beker in ...

1237
1237
'Sunderland gaat voor volgend ex-JPL-goudhaantje'

Met Sunderland keert er komend seizoen een cultclub terug in de Premier League, die bovendien ook ...

116
116
PSG stort helemaal in: Chelsea pakt eerste Club WK

De eerste editie van het vernieuwde WK voor clubs heeft een verrassende winnaar gekregen. In de ...

103
103
'Club Brugge mag laatste sprankeltje transferhoop opbergen'

Een week voor hun seizoen officieel begint met de Supercup tegen landskampioen Union, ligt er bij ...

378
378
'Bayern pleziert Kompany met straffe dubbelslag bij Chelsea'

Voor Bayern München werd het WK voor clubs deze zomer geen succes, want ze sneuvelden al in de ...

143
143
'Standard blijft gaan: nog 8 transfers mogelijk'

Maar weinig Belgische clubs waren deze zomer al zo druk in de weer als Standard. Marc Wilmots bouwde ...

301
301
JPL-legende kondigt afscheid van profvoetbal aan

Het begint deze zomer stilaan een opvallende trend te worden: voormalige Gouden Schoenen die een ...

234
234
'Soap rond Gyökeres eindelijk over: mega-akkoord bereikt'

De voorbije seizoenen groeide Viktor Gyökeres bij Sporting CP uit tot een absolute sensatie. De ...

154
154
Heitinga gaat helemaal los na eerste oefenduel Mokio bij Ajax

Nadat hij bij AA Gent al even geproefd had van het profvoetbal, brak Jorthy Mokio vorig seizoen bij ...

146
146
Grote zorgen voor Hazard? Hasi velt oordeel

Bij RSC Anderlecht hebben ze niet meer veel ervaring in de ploeg. Thorgan Hazard is er wel nog, maar ...

542
542
Standard zet rivaliteit op scherp: "Snelste transfer ooit"

Bij Standard waren ze al heel actief op de transfermarkt. De Rouches pakten uit met een aantal zeer ...

290
290
'Beerschot verrast met twee opvallende transfers'

Beerschot moet zich nog flink gaan roeren op de transfermarkt als ze nog maar een kans willen maken ...

477
477
'Anderlecht schakelt door: vier spelers naar de uitgang'

Bij RSC Anderlecht zit de stage erop, en daarover lees je hier meer. De Brusselaars namen 35 spelers ...

1194
1194
Transfervuurwerk bij Westerlo: drie prangende dossiers

Bij KVC Westerlo gaan er nog een aantal spelers de club verlaten. Het gonst van de geruchten rondom ...

218
218

Meer sportnieuws