'Vervanger Witsel staat vast na België-Wales'

288 stemmen
'Vervanger Witsel staat vast na België-Wales'

De Rode Duivels zijn foutloos aan hun kwalificatiecampagne voor het WK 2022 begonnen en haalden het woensdagavond met 3-1 van Wales. Voor bondscoach Roberto Martinez was deze wedstrijd ook een goed leermoment richting het EK van komende zomer. Zo was het vooral uitkijken naar hoe het middenveld zou draaien.


Behoudens een medisch mirakel, zullen de Duivels het tijdens het EK immers zonder de geblesseerde Axel Witsel moeten doen. Een flinke aderlating want de sterkhouder van Borussia Dortmund is al jarenlang de vaste controleur in de basiself van Martinez. Maar na de partij tegen Wales lijkt de zoektocht naar een vervanger voorbij. Analist Eddy Snelders is er immers van overtuigd dat deze positie naar Leander Dendoncker zal gaan. Die speelde tegen de Welshmen een sterke wedstrijd in de schaduw en knapte een pak werk op in functie van het team.

Bij Sporza laat Snelders weten dat Dendoncker dan ook een veel betere optie is voor de positie van Witsel dan zijn maatje Youri Tielemans. "Dendoncker heeft loopvermogen, duelkracht en kan onverwachts voorin opduiken als extra wapen. Hij is ook niet geneigd om zelf het spel te maken, een fout die veel anderen op die positie wel maken. Misschien moet hij nog iets gedisciplineerder worden, maar dat zullen ze hem wel bijbrengen. Tegen Wales speelde Dendoncker wel vrij onopvallend, je zou hem eens moeten testen tegen een tegenstander die de Belgen pijn kan doen. Misschien straks in Tsjechië wel?", aldus Snelders.

LEES OOK: Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Dendoncker is de meest geschikte optie om Witsel te vervangen ...

Meest recent

'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

73
73
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

73
73
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

213
213
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

95
95
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

75
75
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

263
263
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

31
31
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

389
389
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

72
72
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

261
261
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

469
469
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

60
60
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

199
199
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

100
100
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

331
331
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

530
530
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

428
428
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

175
175
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

87
87
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

426
426
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

217
217
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

509
509
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

143
143
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

353
353

Meer sportnieuws