'Kompany nog niet overtuigd van Ashimeru'

582
'Kompany nog niet overtuigd van Ashimeru'

Adrien Trebel ontpopte zich tot matchwinnaar terwijl Yari Verschaeren tot scoren kwam, maar de opvallendste nieuwkomer aan de aftrap bij Anderlecht in de 4-1 zege tegen Zulte Waregem was toch Majeed Ashimeru. De 23-jarige Ghanees, sinds januari gehuurd van RB Salzburg mét aankoopoptie, kreeg een maand na zijn laatste basisplaats tegen KV Kortrijk nog eens vol zijn kans.


Pas het derde optreden bij Paars-Wit voor Ashimeru, die lange tijd nog de gevolgen ondervond van een coronabesmetting. De middenvelder maakte echter een kwieke indruk en lokte onder meer de rode kaart van Damien Marcq uit. Achteraf waren veel analisten dan ook uiterst lovend over zijn prestatie. Zo stelt Yves Taildeman in La Dernière Heure dat Ashimeru als enige winteraanwinst de moeite waard lijkt, en dat Peter Verbeke zijn optie van 2,5 miljoen komende zomer misschien best kan lichten. Ook scout Benoit Thans ziet in hem de ideale opvolger voor Sambi Lokonga.

Toch is enige voorzichtigheid nog aan de orde. Zo lijkt Covid-19 niet de enige reden waarom Ashimeru zo lang moest wachten om opnieuw aan de bak te komen. Le Soir meent immers dat de energieke middenvelder misschien net iets te snel wordt opgehemeld als een fenomeen in wording. Bovendien moet hij de Brusselse staf volgens de krant nog altijd tevreden te stellen, Vincent Kompany op kop. Voorafgaand aan de partij tegen Essevee liet de coach zich al ietwat cryptisch uit over de eventuele meerwaarde van Ashimeru, die nochtans wel lijkt te passen in zijn visie.

LEES OOK: Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

Denkt u dat Ashimeru 2,5 miljoen waard is?

Meest recent

OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

12
12
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

45
45
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

28
28
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

12
12
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

39
39
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

33
33
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

85
85
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

188
188
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

12
12
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

80
80
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

28
28
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

258
258
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

108
108
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

47
47
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

32
32
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

19
19
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

74
74
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

175
175
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

52
52
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

125
125
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

71
71
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

108
108
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

63
63
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

54
54

Meer sportnieuws