'Kompany nog niet overtuigd van Ashimeru'

door
'Kompany nog niet overtuigd van Ashimeru'

Adrien Trebel ontpopte zich tot matchwinnaar terwijl Yari Verschaeren tot scoren kwam, maar de opvallendste nieuwkomer aan de aftrap bij Anderlecht in de 4-1 zege tegen Zulte Waregem was toch Majeed Ashimeru. De 23-jarige Ghanees, sinds januari gehuurd van RB Salzburg mét aankoopoptie, kreeg een maand na zijn laatste basisplaats tegen KV Kortrijk nog eens vol zijn kans.


Pas het derde optreden bij Paars-Wit voor Ashimeru, die lange tijd nog de gevolgen ondervond van een coronabesmetting. De middenvelder maakte echter een kwieke indruk en lokte onder meer de rode kaart van Damien Marcq uit. Achteraf waren veel analisten dan ook uiterst lovend over zijn prestatie. Zo stelt Yves Taildeman in La Dernière Heure dat Ashimeru als enige winteraanwinst de moeite waard lijkt, en dat Peter Verbeke zijn optie van 2,5 miljoen komende zomer misschien best kan lichten. Ook scout Benoit Thans ziet in hem de ideale opvolger voor Sambi Lokonga.

Toch is enige voorzichtigheid nog aan de orde. Zo lijkt Covid-19 niet de enige reden waarom Ashimeru zo lang moest wachten om opnieuw aan de bak te komen. Le Soir meent immers dat de energieke middenvelder misschien net iets te snel wordt opgehemeld als een fenomeen in wording. Bovendien moet hij de Brusselse staf volgens de krant nog altijd tevreden te stellen, Vincent Kompany op kop. Voorafgaand aan de partij tegen Essevee liet de coach zich al ietwat cryptisch uit over de eventuele meerwaarde van Ashimeru, die nochtans wel lijkt te passen in zijn visie.

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

Denkt u dat Ashimeru 2,5 miljoen waard is?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

15
15
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

28
28
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

134
134
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

24
24
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

16
16
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

67
67
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

369
369
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

45
45
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

138
138
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

162
162
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

105
105
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

281
281
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

107
107
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

193
193
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1060
1060
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

429
429
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

58
58
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

254
254
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

123
123
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

415
415
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

79
79
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

68
68
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

675
675
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

664
664
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

411
411

Meer sportnieuws