'Kompany nog niet overtuigd van Ashimeru'

door
'Kompany nog niet overtuigd van Ashimeru'

Adrien Trebel ontpopte zich tot matchwinnaar terwijl Yari Verschaeren tot scoren kwam, maar de opvallendste nieuwkomer aan de aftrap bij Anderlecht in de 4-1 zege tegen Zulte Waregem was toch Majeed Ashimeru. De 23-jarige Ghanees, sinds januari gehuurd van RB Salzburg mét aankoopoptie, kreeg een maand na zijn laatste basisplaats tegen KV Kortrijk nog eens vol zijn kans.


Pas het derde optreden bij Paars-Wit voor Ashimeru, die lange tijd nog de gevolgen ondervond van een coronabesmetting. De middenvelder maakte echter een kwieke indruk en lokte onder meer de rode kaart van Damien Marcq uit. Achteraf waren veel analisten dan ook uiterst lovend over zijn prestatie. Zo stelt Yves Taildeman in La Dernière Heure dat Ashimeru als enige winteraanwinst de moeite waard lijkt, en dat Peter Verbeke zijn optie van 2,5 miljoen komende zomer misschien best kan lichten. Ook scout Benoit Thans ziet in hem de ideale opvolger voor Sambi Lokonga.

Toch is enige voorzichtigheid nog aan de orde. Zo lijkt Covid-19 niet de enige reden waarom Ashimeru zo lang moest wachten om opnieuw aan de bak te komen. Le Soir meent immers dat de energieke middenvelder misschien net iets te snel wordt opgehemeld als een fenomeen in wording. Bovendien moet hij de Brusselse staf volgens de krant nog altijd tevreden te stellen, Vincent Kompany op kop. Voorafgaand aan de partij tegen Essevee liet de coach zich al ietwat cryptisch uit over de eventuele meerwaarde van Ashimeru, die nochtans wel lijkt te passen in zijn visie.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Denkt u dat Ashimeru 2,5 miljoen waard is?

Meest recent

Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

9
9
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

86
86
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

68
68
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

22
22
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

31
31
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

29
29
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

168
168
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

276
276
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

115
115
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

80
80
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

194
194
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

440
440
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

333
333
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

109
109
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

358
358
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

409
409
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

117
117
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

90
90
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

118
118
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

190
190
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

187
187
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

205
205

Meer sportnieuws