'Kompany nog niet overtuigd van Ashimeru'

582
'Kompany nog niet overtuigd van Ashimeru'

Adrien Trebel ontpopte zich tot matchwinnaar terwijl Yari Verschaeren tot scoren kwam, maar de opvallendste nieuwkomer aan de aftrap bij Anderlecht in de 4-1 zege tegen Zulte Waregem was toch Majeed Ashimeru. De 23-jarige Ghanees, sinds januari gehuurd van RB Salzburg mét aankoopoptie, kreeg een maand na zijn laatste basisplaats tegen KV Kortrijk nog eens vol zijn kans.


Pas het derde optreden bij Paars-Wit voor Ashimeru, die lange tijd nog de gevolgen ondervond van een coronabesmetting. De middenvelder maakte echter een kwieke indruk en lokte onder meer de rode kaart van Damien Marcq uit. Achteraf waren veel analisten dan ook uiterst lovend over zijn prestatie. Zo stelt Yves Taildeman in La Dernière Heure dat Ashimeru als enige winteraanwinst de moeite waard lijkt, en dat Peter Verbeke zijn optie van 2,5 miljoen komende zomer misschien best kan lichten. Ook scout Benoit Thans ziet in hem de ideale opvolger voor Sambi Lokonga.

Toch is enige voorzichtigheid nog aan de orde. Zo lijkt Covid-19 niet de enige reden waarom Ashimeru zo lang moest wachten om opnieuw aan de bak te komen. Le Soir meent immers dat de energieke middenvelder misschien net iets te snel wordt opgehemeld als een fenomeen in wording. Bovendien moet hij de Brusselse staf volgens de krant nog altijd tevreden te stellen, Vincent Kompany op kop. Voorafgaand aan de partij tegen Essevee liet de coach zich al ietwat cryptisch uit over de eventuele meerwaarde van Ashimeru, die nochtans wel lijkt te passen in zijn visie.

LEES OOK: Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Denkt u dat Ashimeru 2,5 miljoen waard is?

Meest recent

Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

15
15
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

46
46
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

9
9
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

89
89
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

144
144
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

246
246
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

230
230
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

35
35
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

248
248
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

60
60
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

30
30
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

135
135
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

128
128
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

75
75
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

53
53
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

58
58
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

61
61
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

357
357
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

65
65
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

54
54
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

149
149
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

94
94
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

157
157
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

188
188
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

69
69

Meer sportnieuws