'Anderlecht heeft eerste zomeraanwinst binnen handbereik'

door
'Anderlecht heeft eerste zomeraanwinst binnen handbereik'

RSC Anderlecht won zondagavond met duidelijke 4-1-cijfers van Zulte Waregem en zette zo een grote stap richting deelname aan Play-Off I. Indien het zijn laatste drie wedstrijden van de reguliere competitie wint, is RSCA quasi zeker van zijn ticket. Bovendien maakte coach Vincent Kompany dit keer wél de juiste keuzes.


Ten opzichte van de bekermatch tegen KRC Genk, had de trainer serieus aan het elftal gesleuteld. Vooral het middenveld kreeg een heuse facelift. Met succes. Adrien Trebel bijvoorbeeld, wierp zich op als dé motor van de ploeg. En ook Majeed Ashimeru speelde een sterke partij. Mede door de naweeën van een corona-besmetting kon de huurling van RB Salzburg tot dusver nog niet helemaal brengen wat van hem verwacht wordt. Maar tegen Essevee bewees de Ghanees dat hij wel degelijk een grote meerwaarde kan zijn. Volgens Yves Taildeman, RSCA-watcher bij La Dernière Heure, is de kans dan ook reëel dat Ashimeru komende zomer definitief wordt overgenomen door Paars-Wit.

In zijn huurovereenkomst staat een afkoopclausule van zo'n 2.5 miljoen euro. Die som lijkt behoorlijk goed mee te vallen gezien het feit dat Salzburg zelf nog 3 miljoen euro betaalde om hem over te nemen en ook zijn marktwaarde op dergelijk bedrag wordt geschat. Bovendien zien sportief directeur Peter Verbeke en zijn team in hem een ideaal alternatief voor moest Albert Sambi Lokonga, of één van de andere middenvelders, komende zomer vertrekken. En daar heeft het toch stilaan alle schijn van. Uiteraard zal Ashimeru in de volgende wedstrijden nog moeten bevestigen, maar RSCA lijkt zijn eerste zomeraanwinst binnen handbereik te hebben.

LEES OOK: Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Zou u de optie op Ashimeru momenteel lichten?

Meest recent

Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

17
17
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

48
48
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

26
26
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

159
159
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

57
57
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

15
15
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

53
53
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

67
67
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

223
223
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

81
81
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

144
144
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

308
308
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

71
71
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

28
28
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

140
140
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

29
29
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

23
23
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

395
395
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

322
322
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

521
521
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

448
448
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

430
430
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

176
176

Meer sportnieuws