'Anderlecht heeft eerste zomeraanwinst binnen handbereik'

912 stemmen
'Anderlecht heeft eerste zomeraanwinst binnen handbereik'

RSC Anderlecht won zondagavond met duidelijke 4-1-cijfers van Zulte Waregem en zette zo een grote stap richting deelname aan Play-Off I. Indien het zijn laatste drie wedstrijden van de reguliere competitie wint, is RSCA quasi zeker van zijn ticket. Bovendien maakte coach Vincent Kompany dit keer wél de juiste keuzes.


Ten opzichte van de bekermatch tegen KRC Genk, had de trainer serieus aan het elftal gesleuteld. Vooral het middenveld kreeg een heuse facelift. Met succes. Adrien Trebel bijvoorbeeld, wierp zich op als dé motor van de ploeg. En ook Majeed Ashimeru speelde een sterke partij. Mede door de naweeën van een corona-besmetting kon de huurling van RB Salzburg tot dusver nog niet helemaal brengen wat van hem verwacht wordt. Maar tegen Essevee bewees de Ghanees dat hij wel degelijk een grote meerwaarde kan zijn. Volgens Yves Taildeman, RSCA-watcher bij La Dernière Heure, is de kans dan ook reëel dat Ashimeru komende zomer definitief wordt overgenomen door Paars-Wit.

In zijn huurovereenkomst staat een afkoopclausule van zo'n 2.5 miljoen euro. Die som lijkt behoorlijk goed mee te vallen gezien het feit dat Salzburg zelf nog 3 miljoen euro betaalde om hem over te nemen en ook zijn marktwaarde op dergelijk bedrag wordt geschat. Bovendien zien sportief directeur Peter Verbeke en zijn team in hem een ideaal alternatief voor moest Albert Sambi Lokonga, of één van de andere middenvelders, komende zomer vertrekken. En daar heeft het toch stilaan alle schijn van. Uiteraard zal Ashimeru in de volgende wedstrijden nog moeten bevestigen, maar RSCA lijkt zijn eerste zomeraanwinst binnen handbereik te hebben.

LEES OOK: ‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

Zou u de optie op Ashimeru momenteel lichten?

Meest recent

Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

0
0
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

11
11
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

13
13
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

49
49
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

30
30
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

156
156
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

50
50
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

36
36
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

89
89
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

662
662
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

66
66
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

421
421
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

38
38
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

23
23
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

35
35
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

371
371
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

306
306
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

208
208
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

782
782
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

548
548
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

410
410
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

284
284
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

265
265
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

105
105
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

69
69

Meer sportnieuws