'Anderlecht heeft eerste zomeraanwinst binnen handbereik'

door
'Anderlecht heeft eerste zomeraanwinst binnen handbereik'

RSC Anderlecht won zondagavond met duidelijke 4-1-cijfers van Zulte Waregem en zette zo een grote stap richting deelname aan Play-Off I. Indien het zijn laatste drie wedstrijden van de reguliere competitie wint, is RSCA quasi zeker van zijn ticket. Bovendien maakte coach Vincent Kompany dit keer wél de juiste keuzes.


Ten opzichte van de bekermatch tegen KRC Genk, had de trainer serieus aan het elftal gesleuteld. Vooral het middenveld kreeg een heuse facelift. Met succes. Adrien Trebel bijvoorbeeld, wierp zich op als dé motor van de ploeg. En ook Majeed Ashimeru speelde een sterke partij. Mede door de naweeën van een corona-besmetting kon de huurling van RB Salzburg tot dusver nog niet helemaal brengen wat van hem verwacht wordt. Maar tegen Essevee bewees de Ghanees dat hij wel degelijk een grote meerwaarde kan zijn. Volgens Yves Taildeman, RSCA-watcher bij La Dernière Heure, is de kans dan ook reëel dat Ashimeru komende zomer definitief wordt overgenomen door Paars-Wit.

In zijn huurovereenkomst staat een afkoopclausule van zo'n 2.5 miljoen euro. Die som lijkt behoorlijk goed mee te vallen gezien het feit dat Salzburg zelf nog 3 miljoen euro betaalde om hem over te nemen en ook zijn marktwaarde op dergelijk bedrag wordt geschat. Bovendien zien sportief directeur Peter Verbeke en zijn team in hem een ideaal alternatief voor moest Albert Sambi Lokonga, of één van de andere middenvelders, komende zomer vertrekken. En daar heeft het toch stilaan alle schijn van. Uiteraard zal Ashimeru in de volgende wedstrijden nog moeten bevestigen, maar RSCA lijkt zijn eerste zomeraanwinst binnen handbereik te hebben.

LEES OOK: 'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Zou u de optie op Ashimeru momenteel lichten?

Meest recent

'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

43
43
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

148
148
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

52
52
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

635
635
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

157
157
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

132
132
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

146
146
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

173
173
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

83
83
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

94
94
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

63
63
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

330
330
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

69
69
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

42
42
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

250
250
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

90
90
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

74
74
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

189
189
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

141
141
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

218
218
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

328
328
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

80
80
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

105
105
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

479
479

Meer sportnieuws