'Anderlecht heeft eerste zomeraanwinst binnen handbereik'

912 stemmen
'Anderlecht heeft eerste zomeraanwinst binnen handbereik'

RSC Anderlecht won zondagavond met duidelijke 4-1-cijfers van Zulte Waregem en zette zo een grote stap richting deelname aan Play-Off I. Indien het zijn laatste drie wedstrijden van de reguliere competitie wint, is RSCA quasi zeker van zijn ticket. Bovendien maakte coach Vincent Kompany dit keer wél de juiste keuzes.


Ten opzichte van de bekermatch tegen KRC Genk, had de trainer serieus aan het elftal gesleuteld. Vooral het middenveld kreeg een heuse facelift. Met succes. Adrien Trebel bijvoorbeeld, wierp zich op als dé motor van de ploeg. En ook Majeed Ashimeru speelde een sterke partij. Mede door de naweeën van een corona-besmetting kon de huurling van RB Salzburg tot dusver nog niet helemaal brengen wat van hem verwacht wordt. Maar tegen Essevee bewees de Ghanees dat hij wel degelijk een grote meerwaarde kan zijn. Volgens Yves Taildeman, RSCA-watcher bij La Dernière Heure, is de kans dan ook reëel dat Ashimeru komende zomer definitief wordt overgenomen door Paars-Wit.

In zijn huurovereenkomst staat een afkoopclausule van zo'n 2.5 miljoen euro. Die som lijkt behoorlijk goed mee te vallen gezien het feit dat Salzburg zelf nog 3 miljoen euro betaalde om hem over te nemen en ook zijn marktwaarde op dergelijk bedrag wordt geschat. Bovendien zien sportief directeur Peter Verbeke en zijn team in hem een ideaal alternatief voor moest Albert Sambi Lokonga, of één van de andere middenvelders, komende zomer vertrekken. En daar heeft het toch stilaan alle schijn van. Uiteraard zal Ashimeru in de volgende wedstrijden nog moeten bevestigen, maar RSCA lijkt zijn eerste zomeraanwinst binnen handbereik te hebben.

LEES OOK: Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Zou u de optie op Ashimeru momenteel lichten?

Meest recent

Garcia hakt knopen door: 'Dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

47
47
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

228
228
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

47
47
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

97
97
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

78
78
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

42
42
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

368
368
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

107
107
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

155
155
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

224
224
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

132
132
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

203
203
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

71
71
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

365
365
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

133
133
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

728
728
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

80
80
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

300
300
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

329
329
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

641
641
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

495
495
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

953
953
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

85
85
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

129
129
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

198
198

Meer sportnieuws