'Anderlecht heeft eerste zomeraanwinst binnen handbereik'

912 stemmen
'Anderlecht heeft eerste zomeraanwinst binnen handbereik'

RSC Anderlecht won zondagavond met duidelijke 4-1-cijfers van Zulte Waregem en zette zo een grote stap richting deelname aan Play-Off I. Indien het zijn laatste drie wedstrijden van de reguliere competitie wint, is RSCA quasi zeker van zijn ticket. Bovendien maakte coach Vincent Kompany dit keer wél de juiste keuzes.


Ten opzichte van de bekermatch tegen KRC Genk, had de trainer serieus aan het elftal gesleuteld. Vooral het middenveld kreeg een heuse facelift. Met succes. Adrien Trebel bijvoorbeeld, wierp zich op als dé motor van de ploeg. En ook Majeed Ashimeru speelde een sterke partij. Mede door de naweeën van een corona-besmetting kon de huurling van RB Salzburg tot dusver nog niet helemaal brengen wat van hem verwacht wordt. Maar tegen Essevee bewees de Ghanees dat hij wel degelijk een grote meerwaarde kan zijn. Volgens Yves Taildeman, RSCA-watcher bij La Dernière Heure, is de kans dan ook reëel dat Ashimeru komende zomer definitief wordt overgenomen door Paars-Wit.

In zijn huurovereenkomst staat een afkoopclausule van zo'n 2.5 miljoen euro. Die som lijkt behoorlijk goed mee te vallen gezien het feit dat Salzburg zelf nog 3 miljoen euro betaalde om hem over te nemen en ook zijn marktwaarde op dergelijk bedrag wordt geschat. Bovendien zien sportief directeur Peter Verbeke en zijn team in hem een ideaal alternatief voor moest Albert Sambi Lokonga, of één van de andere middenvelders, komende zomer vertrekken. En daar heeft het toch stilaan alle schijn van. Uiteraard zal Ashimeru in de volgende wedstrijden nog moeten bevestigen, maar RSCA lijkt zijn eerste zomeraanwinst binnen handbereik te hebben.

LEES OOK: 'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Zou u de optie op Ashimeru momenteel lichten?

Meest recent

'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

0
0
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

17
17
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

41
41
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

41
41
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

247
247
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

50
50
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

31
31
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

452
452
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

520
520
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

81
81
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

158
158
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

16
16
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

269
269
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

166
166
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

98
98
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

158
158
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

320
320
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

284
284
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

114
114
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

450
450
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

750
750
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

149
149
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

341
341
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

176
176

Meer sportnieuws