Topscouting RSCA scoort opnieuw: buitenkans lonkt

841
Topscouting RSCA scoort opnieuw: buitenkans lonkt

Op Neerpede bevindt men zich in twee uitersten. RSC Anderlecht beschikt over een hoogwaardige talentdetectie, maar anderzijds zijn de financiële middelen niet beschikbaar om daarvan te profiteren. In die optiek kan Sporting een gouden zaak realiseren met het recentste transferdoelwit Aimen Moueffek. De jonge Fransman bezit meerdere hoogwaardige kwaliteiten én hij is bovendien ook financieel haalbaar. 


MACHTELOOSHEID 

RSC Anderlecht roeit met de riemen die men heeft. De paars-witte scouting identificeerde in de voorbije maanden tal van potentiële toppers, maar telkens botste Sporting op haar financiële limieten. Als één van de eerste clubs kwam Anderlecht bijvoorbeeld de Amerikaanse golden boy Bryan Reynolds op het spoor, maar al snel haakte de club af bij het horen van zijn prijskaartje. Daarna meldden verschillende andere Europese clubs zich bij FC Dallas: AC Milan, Internazionale, Juventus en Club Brugge, maar uiteindelijk won AS Roma het pleit. De Romeinen huren Reynolds tot eind dit seizoen, met een verplichte aankoopoptie van 6,75 miljoen euro. Anderlecht had dus nooit een schijn van kans.



Anderlecht heeft doorheen de jaren een sterk netwerk uitgebouwd in de Amerikaanse voetbalcompetitie, waardoor de club veelbelovende talenten in een vroeg stadium kan detecteren. Bryan Reynolds was daar één voorbeeld van, maar ook Brenden Aaronson past in dat plaatje. In juli vorig jaar kwam Sporting de Amerikaanse tiener scouten in het PLL Park van Philadelphia Union. Aaronson maakte een grote indruk met zijn sterke prestaties en bijgevolg nam de interesse in de 19-jarige stevig toe. Naast Anderlecht was ook Club Brugge geïnteresseerd in de 'nieuwe Havertz', net zoals Fiorentina, AC Milan, PSV Eindhoven, Feyenoord, Hoffenheim, Borussia Mönchengladbach, Frankfurt, Freiburg en Celtic. Aaronson trok in januari dit jaar uiteindelijk naar RB Salzburg voor 5,45 miljoen euro. 

ONDERGEWAARDEERD 

't Is duidelijk dat RSC Anderlecht beschikt over de technische en sportieve expertise om kwalitatief talent te ontdekken, maar de club blijft steeds botsen op haar beperkte financiële limieten. Daardoor moet Sporting zich meer wagen aan enkele risicovolle transfers zoals die van Majeed Ashimeru, Abdoulay Diaby en Jacob Bruun Larsen. Ondertussen wordt Anderlecht alweer gelinkt aan een resem andere transfertargets, waarbij de ene veelbelovender is dan de andere. Adryelson (Recife), Majid Hosseini (Trabzonspor) en Rayane Aabid (Hatayspor) passeerden alvast de revue. Sinds kort mag ook Aimen Moueffek (Saint-Etienne) aan dat lijstje worden toegevoegd. En die laatste is alvast veruit het meest interessante recente target van Anderlecht.



Het scoutingsteam onder leiding van Peter Verbeke leverde alweer puik werk af. Nadat we de specifieke kwaliteiten van Aimen Moueffek analyseren, kunnen we alleen maar besluiten dat de 19-jarige Fransman een absoluut high profile is. Moueffek startte de huidige campagne in de Ligue 1 bij Saint-Etienne als basisspeler maar naarmate het seizoen vordert, verdwijnt hij steeds meer naar de achtergrond. Toch zette Moueffek uitstekende prestaties neer in zijn debuutseizoen op het hoogste Franse voetbalniveau. In die mate dat we zelfs durven beweren dat Moueffek één van de meest ondergewaardeerde rechtsachters is in de Ligue 1. En daarom ook wel miskend bij Les Verts.

DUEL MET PUEL 

Op 1 juli 2019 ondertekende de toen 18-jarige Aimen Moueffek zijn eerste profcontract bij Saint-Etienne. Binnenskamers werd hij omschreven als één van de grootste talenten uit de academie. Moueffek was een voormalig Franse jeugdinternational en hij won met de U19 van Les Verts de prestigieuze Gambardella Cup. Moueffek mocht eerst een jaartje rijpen bij Saint-Etienne B, maar sinds de zomer van 2020 maakt hij permanent deel uit van de A-kern. In de voorbereiding op het huidige voetbalseizoen liet de talentvolle rechtsachter een uitstekende indruk na, waardoor coach Claude Puel hem beloonde met een status als basisspeler in de eerste ploeg. Maar na zes opeenvolgende nederlagen besloot Puel opeens om Moueffek minder in te zetten in zijn ploeg.



Die opmerkelijke beslissing werd lauw onthaald door de regionale pers, die Claude Puel daar verschillende keren probeerde op aan te spreken. Eén keer reageerde Puel op deze gestelde vragen vanuit de pers, weliswaar met een geïrriteerde ondertoon. “Zoals veel spelers heeft Aimen nog veel te leren”, startte Puel zijn betoog. “Hij is een speler die bepaalde kwaliteiten heeft, net zoals zijn ploegmaten. Er heerst gewoon concurrentie. Hij heeft ons goed geholpen op het defensief vlak, maar hij is te statisch en hij heet niet voldoende diepgang.” Een opvallende uitspraak van Puel, want  Aimen Moueffek is een complete, moderne rechtsachter, mét voldoende aanvallende impulsen.

ANDERLECHT STELT ZICH 

In het kalenderjaar 2021 werkte Aimen Moueffek slechts 204 speelminuten af in de Ligue 1, terwijl hij in 2020 nog 406 minuten in actie kwam. Zijn speelgelegenheid neemt dus zienderogen af, en dat kan grotendeels verklaard worden door het getemperde vertrouwen van coach Claude Puel. Want op basis van zijn prestaties valt er Moueffek echter bitter weinig te verwijten. Sterker nog, op zijn positie behoort hij zelfs tot één van de beste rechtsachters van de Ligue 1. Dat maakt het des te vreemder dat Puel niet voluit zijn kaart trekt, maar op die manier kan Anderlecht wel een absoluut buitenkansje realiseren door Moueffek eventueel aan te trekken.



Volgens de informatie van France Football heeft Anderlecht zich alvast kandidaat gesteld om Aimen Moueffek binnen te halen. De 19-jarige Fransman bevindt zich in Saint-Etienne onder Claude Puel in een moeilijke situatie, waardoor hij bereid is om een nieuw avontuur aan te gaan. Momenteel wordt de marktwaarde van Moueffek geschat op twee miljoen euro, wat vandaag nog steeds een flink kapitaal betekent voor Anderlecht. Maar gezien zijn intrinsieke kwaliteiten zou Moueffek voor die prijs een echt koopje zijn. Bovendien bevindt Saint-Etienne zich in een slechte onderhandelingspositie, want in juni 2022 is Moueffek namelijk einde contract bij Les Verts.

COMPLEET 

Al bij al kwam Aimen Moueffek dit seizoen nog 610 speelminuten in actie, waardoor er objectieve conclusies kunnen getrokken worden over zijn prestaties en impact in de Ligue 1. Op defensief vlak bezit Moueffek alvast over voldoende kwaliteiten. Hij scoort bijvoorbeeld enorm hoog op het gebied van defensieve efficiëntie, gewonnen duels, defensieve regelmatigheid en intercepties. Onder zijn positionele collega's in de Ligue 1 positioneert hij zich in die facetten respectievelijk op nummer twee, één, één en vijf. Op deze defensieve fundamenten kan er dus alvast stevig gebouwd worden.



Maar ook op het aanvallend gebied blinkt Aimen Moueffek uit in meerdere parameters, waardoor hij objectief beschouwd kan worden als een moderne, complete en aanvallende rechtsachter. Moueffek blinkt uit op het vlak van offensieve efficiëntie, dribbels en offensieve regelmaat. In die onderdelen bezet hij respectievelijk de tweede, eerste en eerste plaats onder zijn positionele collega's in de Franse voetbalcompetitie. Moueffek is ook de rechtsachter op wie gemiddeld het meeste overtredingen worden gemaakt. Ook dat is een indicatie van zijn offensieve kwaliteiten.

GOUDEN DEAL 

Anderzijds heeft Claude Puel wel een punt over de diepgang van Aimen Moueffek. Dat is een spelfacet die hij nog verder moet perfectioneren, alsook een betere passing. Maar op 19-jarige leeftijd bezit Moueffek alvast een meer dan degelijke basis. In die mate dat hij een gouden aankoop zou kunnen betekenen voor Anderlecht. Maar net zoals in het geval van Bryan Reynolds en Brenden Aaronson woedt er een enorme concurrentie voor Moueffek – logisch, gezien zijn hoogwaardige kwaliteiten. Naast Sporting melden ook Borussia Mönchengladbach, RB Salzburg en Bayer Leverkusen zich aan het Franse front. Maar of die clubs ook de beste carrièrestap zijn voor Moueffek, dat is uiteraard een andere vraag. Aan Anderlecht dus om de speler en Saint-Etienne te overtuigen. 

LEES OOK: Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

Moet Anderlecht twijfelen?

Meest recent

Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

12
12
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

9
9
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

11
11
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

66
66
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

39
39
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

58
58
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

90
90
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

96
96
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

73
73
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

65
65
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

126
126
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

294
294
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

305
305
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

34
34
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

32
32
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

48
48
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

161
161
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

314
314
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

61
61
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

397
397
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

65
65
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

182
182
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

108
108
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

375
375
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

65
65

Meer sportnieuws