TU: 'Club vindt twee nieuwe targets, RSCA lonkt naar Ligue 1'

door
TU: 'Club vindt twee nieuwe targets, RSCA lonkt naar Ligue 1'

De wintermercato mag dan wel voorbij zijn, er raakt wel nog heel wat informatie bekend over de transfers die in januari plaatsvonden. Daarnaast beginnen een aantal clubs zich ook al voor te bereiden op de zomer. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge ziet Odilon Kossounou mogelijk vertrekken na het seizoen en zoekt daarom naar nieuwe beloftevolle verdedigers. Volgens Football League World lonkt Blauw-Zwart naar de Engelse markt. Zo zou de landskampioen haar geluk willen beproeven bij Osaze Urhoghide, een 20-jarige Engelsman die momenteel uitkomt voor Sheffield Wednesday. Ook Edrissa Ceesay van het Afrikaanse Cayor Foot wordt genoemd.

De negentienjarige rechtsachter Aimen Moueffek geniet volgens France Football interesse van Anderlecht. De Brusselaars krijgen echter wel concurrentie van Borussia Mönchengladbach, RB Salzburg en Bayer Leverkusen. De Franse jeugd-international heeft na het seizoen nog één jaar contract bij Saint-Etienne en volgens Transfermarkt.be heeft hij een marktwaarde van 2 miljoen euro.

Standard wil duidelijk terug hoger inzetten op de doorstroming vanuit de eigen jeugdopleiding. Het legde de voorbije maanden al enkele jonge spelers (langer) vast en kondigde maandag weer een nieuwe contractverlenging aan. Ook Lucas Kalala blijft namelijk langer bij de club. De 19-jarige rechtsachter speelt al sinds 2011 voor Standard en tekende nu dus een nieuw contract.

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar maandag werd de transfer van Brendan Hines-Ike (eindelijk) gefinaliseerd. De verdediger van KV Kortrijk trekt richting de MLS, waar hij met Hernan Losada en Nicolas Frutos twee bekende namen tegen het lijf loopt bij D.C. United.

BUITENLAND
Manchester City blijft nadrukkelijk interesse tonen in Romelu Lukaku. Dat meldt het doorgaans betrouwbare The Athletic. Het Britse medium stelt dat City komende zomer sowieso een nieuwe topaanvaller wil aantrekken. Kylian Mbappé was in beeld, maar de salariseisen van de Fransman zijn te buitensporig voor de Engelsen. En dus wordt het vizier weerlegd. Naast Lukaku zou ook Erling Braut Haaland een belangrijk alternatief zijn. De Rode Duivel van Internazionale lijkt echter een realistischer doelwit.

Joan Laporta is zondagavond uitgeroepen tot de nieuwe preses van FC Barcelona. Hij kan wel meteen vol aan de slag, zowel financieel als sportief zal er een park werk verricht moeten worden. Om de ploeg te versterken zou hij in eerste instantie vooral denken aan transfervrije spelers. Memphis Depay (Olympique Lyon), Georginio Wijnaldum (Liverpool) en Eric García (Manchester City) worden opnieuw genoemd. Sergio Agüero (City) en David Alaba (Bayern München) zouden eveneens een optie zijn.

Bayern München wou het contract van Kingsley Coman graag verlengen tot 2026, maar daarvoor bedankte de Fransman. Hij zou in de zomer al een interessant voorstel gekregen hebben van Manchester United en ziet zijn toekomst dus mogelijk in de Premier League, zo meldt Kicker. Bayern heeft wel nog even tijd om hem op andere gedachten te brengen, want het huidige contract van Coman loopt nog tot 2023.

De ondertussen 33-jarige Marek Hamsik ondertekende maandag een contract bij het Zweedse IFK Göteborg. De Slowaak was een vrije speler nadat hij zijn contract bij Dalian Yifang in onderling overleg verbrak. In Zweden wordt de transfer ondertussen beschreven als de allergrootste in de geschiedenis van de Zweedse eerste klasse.

LEES OOK: Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

Denkt u dat Lukaku volgend seizoen nog voor Inter speelt?

Meest recent

Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

72
72
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

155
155
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

29
29
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

93
93
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

115
115
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

76
76
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

144
144
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

484
484
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

353
353
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

68
68
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

221
221
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

146
146
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

532
532
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

153
153
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

227
227
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

187
187
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

218
218
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

292
292
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

143
143
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

301
301
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

78
78
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

175
175
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

155
155
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

85
85
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

295
295

Meer sportnieuws