PO I in gevaar: duidelijke reden puntenverlies RSCA

590 stemmen
PO I in gevaar: duidelijke reden puntenverlies RSCA

RSC Anderlecht moet maandagavond hopen dat AA Gent gepast reageert na de beker-uitschakeling. De Buffalo's nemen het op eigen veld immers op tegen KV Oostende, momenteel de grootste concurrent van Paars-Wit voor het laatste PO I-ticket. De Brusselaars lieten het zelf alvast na om druk te zetten op de Kustploeg.


RSCA bleef zondagavond op eigen veld immers steken op een 1-1-gelijkspel tegen KV Mechelen. Duur puntenverlies met oog op Play-Off I, maar vooral compleet overbodig. De Mechelse gelijkmaker viel immers na een vermijdbare strafschop. Maar dat was niet de hoofdreden. Paars-Wit had zelf voldoende kansen, in de afwerking liep het telkens fout. En dat lijkt momenteel het grootste probleem van Anderlecht: het is te afhankelijk van topschutter Lukas Nmecha. De huurling scoorde opnieuw van op de stip, maar liet ook enkele mooie kansen missen. En zijn mede-aanvallers waren zelfs nog minder scherp bij schot.

Bij SudPresse noemt men het gebrek aan efficiëntie ronduit 'zorgwekkend' en stelt men dat Anderlecht hierdoor zijn deelname aan de belangrijkste nacompetitie op het spel zet. Er zijn immers nog maar 12 punten te verdienen in de strijd om PO I. Bovendien heeft RSCA een moeilijk programma met Zulte Waregem, Antwerp, Club Brugge en een verplaatsing op het kunstgras van STVV. Dan staat KVO er veel beter voor: de Kustploeg neemt het in de vier laatste speeldagen onder meer op tegen de drie laatste ploegen in het klassement. De mannen van Kompany kunnen dus maar best hun efficiëntie terugvinden, Play-Off II is immers geen pretje.

LEES OOK: 'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Anderlecht heeft te weinig alternatieven voor Nmecha ...

Meest recent

Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

23
23
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

41
41
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

53
53
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

35
35
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

80
80
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

31
31
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

227
227
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

86
86
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

564
564
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

50
50
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

249
249
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

248
248
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

502
502
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

444
444
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

580
580
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

75
75
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

109
109
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

176
176
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

85
85
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

92
92
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

225
225
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

161
161
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

147
147
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

281
281
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

568
568

Meer sportnieuws