PO I in gevaar: duidelijke reden puntenverlies RSCA

door
PO I in gevaar: duidelijke reden puntenverlies RSCA

RSC Anderlecht moet maandagavond hopen dat AA Gent gepast reageert na de beker-uitschakeling. De Buffalo's nemen het op eigen veld immers op tegen KV Oostende, momenteel de grootste concurrent van Paars-Wit voor het laatste PO I-ticket. De Brusselaars lieten het zelf alvast na om druk te zetten op de Kustploeg.


RSCA bleef zondagavond op eigen veld immers steken op een 1-1-gelijkspel tegen KV Mechelen. Duur puntenverlies met oog op Play-Off I, maar vooral compleet overbodig. De Mechelse gelijkmaker viel immers na een vermijdbare strafschop. Maar dat was niet de hoofdreden. Paars-Wit had zelf voldoende kansen, in de afwerking liep het telkens fout. En dat lijkt momenteel het grootste probleem van Anderlecht: het is te afhankelijk van topschutter Lukas Nmecha. De huurling scoorde opnieuw van op de stip, maar liet ook enkele mooie kansen missen. En zijn mede-aanvallers waren zelfs nog minder scherp bij schot.

Bij SudPresse noemt men het gebrek aan efficiëntie ronduit 'zorgwekkend' en stelt men dat Anderlecht hierdoor zijn deelname aan de belangrijkste nacompetitie op het spel zet. Er zijn immers nog maar 12 punten te verdienen in de strijd om PO I. Bovendien heeft RSCA een moeilijk programma met Zulte Waregem, Antwerp, Club Brugge en een verplaatsing op het kunstgras van STVV. Dan staat KVO er veel beter voor: de Kustploeg neemt het in de vier laatste speeldagen onder meer op tegen de drie laatste ploegen in het klassement. De mannen van Kompany kunnen dus maar best hun efficiëntie terugvinden, Play-Off II is immers geen pretje.

LEES OOK: Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

Anderlecht heeft te weinig alternatieven voor Nmecha ...

Meest recent

Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

127
127
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

250
250
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

38
38
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

570
570
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

131
131
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

355
355
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

315
315
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

289
289
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

485
485
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

705
705
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

355
355
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

510
510
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

380
380
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

912
912
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

417
417
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

405
405
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

443
443
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1131
1131
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

250
250
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

433
433
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

227
227
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

87
87
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

367
367
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

134
134

Meer sportnieuws