PO I in gevaar: duidelijke reden puntenverlies RSCA

door
PO I in gevaar: duidelijke reden puntenverlies RSCA

RSC Anderlecht moet maandagavond hopen dat AA Gent gepast reageert na de beker-uitschakeling. De Buffalo's nemen het op eigen veld immers op tegen KV Oostende, momenteel de grootste concurrent van Paars-Wit voor het laatste PO I-ticket. De Brusselaars lieten het zelf alvast na om druk te zetten op de Kustploeg.


RSCA bleef zondagavond op eigen veld immers steken op een 1-1-gelijkspel tegen KV Mechelen. Duur puntenverlies met oog op Play-Off I, maar vooral compleet overbodig. De Mechelse gelijkmaker viel immers na een vermijdbare strafschop. Maar dat was niet de hoofdreden. Paars-Wit had zelf voldoende kansen, in de afwerking liep het telkens fout. En dat lijkt momenteel het grootste probleem van Anderlecht: het is te afhankelijk van topschutter Lukas Nmecha. De huurling scoorde opnieuw van op de stip, maar liet ook enkele mooie kansen missen. En zijn mede-aanvallers waren zelfs nog minder scherp bij schot.

Bij SudPresse noemt men het gebrek aan efficiëntie ronduit 'zorgwekkend' en stelt men dat Anderlecht hierdoor zijn deelname aan de belangrijkste nacompetitie op het spel zet. Er zijn immers nog maar 12 punten te verdienen in de strijd om PO I. Bovendien heeft RSCA een moeilijk programma met Zulte Waregem, Antwerp, Club Brugge en een verplaatsing op het kunstgras van STVV. Dan staat KVO er veel beter voor: de Kustploeg neemt het in de vier laatste speeldagen onder meer op tegen de drie laatste ploegen in het klassement. De mannen van Kompany kunnen dus maar best hun efficiëntie terugvinden, Play-Off II is immers geen pretje.

LEES OOK: Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Anderlecht heeft te weinig alternatieven voor Nmecha ...

Meest recent

Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

62
62
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

72
72
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

17
17
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

134
134
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

420
420
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

22
22
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

30
30
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

167
167
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

72
72
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

112
112
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

104
104
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

107
107
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

100
100
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

267
267
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

279
279
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

169
169
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

139
139
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

189
189
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

153
153
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

293
293
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

409
409
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

55
55

Meer sportnieuws