PO I in gevaar: duidelijke reden puntenverlies RSCA

590 stemmen
PO I in gevaar: duidelijke reden puntenverlies RSCA

RSC Anderlecht moet maandagavond hopen dat AA Gent gepast reageert na de beker-uitschakeling. De Buffalo's nemen het op eigen veld immers op tegen KV Oostende, momenteel de grootste concurrent van Paars-Wit voor het laatste PO I-ticket. De Brusselaars lieten het zelf alvast na om druk te zetten op de Kustploeg.


RSCA bleef zondagavond op eigen veld immers steken op een 1-1-gelijkspel tegen KV Mechelen. Duur puntenverlies met oog op Play-Off I, maar vooral compleet overbodig. De Mechelse gelijkmaker viel immers na een vermijdbare strafschop. Maar dat was niet de hoofdreden. Paars-Wit had zelf voldoende kansen, in de afwerking liep het telkens fout. En dat lijkt momenteel het grootste probleem van Anderlecht: het is te afhankelijk van topschutter Lukas Nmecha. De huurling scoorde opnieuw van op de stip, maar liet ook enkele mooie kansen missen. En zijn mede-aanvallers waren zelfs nog minder scherp bij schot.

Bij SudPresse noemt men het gebrek aan efficiëntie ronduit 'zorgwekkend' en stelt men dat Anderlecht hierdoor zijn deelname aan de belangrijkste nacompetitie op het spel zet. Er zijn immers nog maar 12 punten te verdienen in de strijd om PO I. Bovendien heeft RSCA een moeilijk programma met Zulte Waregem, Antwerp, Club Brugge en een verplaatsing op het kunstgras van STVV. Dan staat KVO er veel beter voor: de Kustploeg neemt het in de vier laatste speeldagen onder meer op tegen de drie laatste ploegen in het klassement. De mannen van Kompany kunnen dus maar best hun efficiëntie terugvinden, Play-Off II is immers geen pretje.

LEES OOK: Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Anderlecht heeft te weinig alternatieven voor Nmecha ...

Meest recent

Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

3
3
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

9
9
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

37
37
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

182
182
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

290
290
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

59
59
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

190
190
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

383
383
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

189
189
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

125
125
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

328
328
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

354
354
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

151
151
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

395
395
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

89
89
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

313
313
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

357
357
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

509
509
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

164
164
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

261
261
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

187
187
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

924
924
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

219
219
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

364
364
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

235
235

Meer sportnieuws