Dosis geluk bezorgt Moeskroen gouden zege tegen mak Standard

door
Dosis geluk bezorgt Moeskroen gouden zege tegen mak Standard

Heeft Moeskroen vandaag de strijd om de laatste plek in de Jupiler Pro League in een definitieve plooi gelegd? Het lijkt er alvast sterk op dat het lot van Waasland-Beveren bezegeld lijkt. Les Hurlus schoten vandaag geen enkele keer tussen de palen maar wonnen uiteindelijk toch van een matig Standard, dat ook nog eens zichzelf in de voet schoot.

Een paar dagen na de spraakmakende overwinning tegen Club Brugge, speelde Standard zijn laatste troeven uit in de strijd om Play-Off I. De Rouches hadden absoluut nood aan een zege om nog enige kans te maken op een plek bij de eerste vier. Geen sinecure want ook Les Hurlus moesten eigenlijk winnen om onderin weg te geraken. Xadas kreeg een basisplaats bij de thuisploeg, Carcela stond er opnieuw in bij de bezoekers.
Rouches morsen met de kansen en schieten zichzelf in de voet
Standard opende sterk op Le Cannonier en had het betere van het spel in de openingsfase. Na een paar minuten spelen kopte Klauss de eerste mogelijk voor de Rouches niet zo ver voorlangs. Moeskroen herstelde nadien het evenwicht maar slaagde er voorlopig niet in om gevaarlijk te worden. Halfweg de eerste periode vond Muleka de sterke Koffi op zijn weg en op het halfuur kopte Klauss voorlangs. De bezoekers verdienden eigenlijk een voorsprong maar moesten halfweg uiteindelijk met een achterstand gaan rusten. Op een paar minuten van het einde tikte Bodart de bal ongelukkig tegen Siquet en die verdween pardoes in doel: 1-0 voor Moeskroen. Een zeer gevleide maar voorlopig uiterst belangrijke voorsprong voor Les Hurlus.

Siquet werkt de bal ongelukkig in eigen doel en zo moet Standard halfweg wederom achtervolgen.
Na donderpreek bonkt Standard stevig maar tevergeefs op de deur
De Rouches kwamen al na een paar minuten rusten terug op het veld en kregen dan nog een donderpreek van een duidelijk zeer ontevreden Leye. De bezoekers begonnen alvast gemotiveerd met een schot van Siquet dat hoog over vloog en een kopbal van Klauss die slecht gericht was. Standard duwde stevig op het gaspedaal en iets voor het uur moest Koffi een harde knal van Raskin uit de hoek halen. Moeskroen kon amper nog dreigen maar hield voorlopig wel stand en leek op weg naar een gouden driepunter in de strijd om het behoud. Op dik vijf minuten van het einde kreeg de thuisploeg op een counter één van zijn enige kansen maar Olinga trapte voorlangs. Moeskroen hield de voorsprong vast en maakte een einde aan de laatste ambities van Standard richting Play-Off I. Zelf doet het een gouden zaak en wipt het voorlopig over Cercle Brugge naar een veilige plek, Nicky Hayen en co zagen het thuis met lede ogen aan. Leye en co moeten alles op de beker zetten en lijken zelfs Play-Off II te missen, toch een serieuze blamage voor Standard.
Scoreverloop:
1-0 (37') ed Siquet

LEES OOK: Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Is het lot van Waasland-Beveren bezegeld?

Meest recent

'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

39
39
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

23
23
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

105
105
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

111
111
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

309
309
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

199
199
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

30
30
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

366
366
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

167
167
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

356
356
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

89
89
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

71
71
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

533
533
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

743
743
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

97
97
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

86
86
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

154
154
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1622
1622
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

171
171
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

233
233
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

58
58
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1516
1516
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

520
520
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

78
78

Meer sportnieuws