Dosis geluk bezorgt Moeskroen gouden zege tegen mak Standard

door
Dosis geluk bezorgt Moeskroen gouden zege tegen mak Standard

Heeft Moeskroen vandaag de strijd om de laatste plek in de Jupiler Pro League in een definitieve plooi gelegd? Het lijkt er alvast sterk op dat het lot van Waasland-Beveren bezegeld lijkt. Les Hurlus schoten vandaag geen enkele keer tussen de palen maar wonnen uiteindelijk toch van een matig Standard, dat ook nog eens zichzelf in de voet schoot.

Een paar dagen na de spraakmakende overwinning tegen Club Brugge, speelde Standard zijn laatste troeven uit in de strijd om Play-Off I. De Rouches hadden absoluut nood aan een zege om nog enige kans te maken op een plek bij de eerste vier. Geen sinecure want ook Les Hurlus moesten eigenlijk winnen om onderin weg te geraken. Xadas kreeg een basisplaats bij de thuisploeg, Carcela stond er opnieuw in bij de bezoekers.
Rouches morsen met de kansen en schieten zichzelf in de voet
Standard opende sterk op Le Cannonier en had het betere van het spel in de openingsfase. Na een paar minuten spelen kopte Klauss de eerste mogelijk voor de Rouches niet zo ver voorlangs. Moeskroen herstelde nadien het evenwicht maar slaagde er voorlopig niet in om gevaarlijk te worden. Halfweg de eerste periode vond Muleka de sterke Koffi op zijn weg en op het halfuur kopte Klauss voorlangs. De bezoekers verdienden eigenlijk een voorsprong maar moesten halfweg uiteindelijk met een achterstand gaan rusten. Op een paar minuten van het einde tikte Bodart de bal ongelukkig tegen Siquet en die verdween pardoes in doel: 1-0 voor Moeskroen. Een zeer gevleide maar voorlopig uiterst belangrijke voorsprong voor Les Hurlus.

Siquet werkt de bal ongelukkig in eigen doel en zo moet Standard halfweg wederom achtervolgen.
Na donderpreek bonkt Standard stevig maar tevergeefs op de deur
De Rouches kwamen al na een paar minuten rusten terug op het veld en kregen dan nog een donderpreek van een duidelijk zeer ontevreden Leye. De bezoekers begonnen alvast gemotiveerd met een schot van Siquet dat hoog over vloog en een kopbal van Klauss die slecht gericht was. Standard duwde stevig op het gaspedaal en iets voor het uur moest Koffi een harde knal van Raskin uit de hoek halen. Moeskroen kon amper nog dreigen maar hield voorlopig wel stand en leek op weg naar een gouden driepunter in de strijd om het behoud. Op dik vijf minuten van het einde kreeg de thuisploeg op een counter één van zijn enige kansen maar Olinga trapte voorlangs. Moeskroen hield de voorsprong vast en maakte een einde aan de laatste ambities van Standard richting Play-Off I. Zelf doet het een gouden zaak en wipt het voorlopig over Cercle Brugge naar een veilige plek, Nicky Hayen en co zagen het thuis met lede ogen aan. Leye en co moeten alles op de beker zetten en lijken zelfs Play-Off II te missen, toch een serieuze blamage voor Standard.
Scoreverloop:
1-0 (37') ed Siquet

LEES OOK: Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

Is het lot van Waasland-Beveren bezegeld?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

99
99
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

105
105
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

139
139
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

239
239
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

210
210
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

71
71
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

491
491
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

58
58
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

141
141
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

456
456
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

145
145
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

240
240
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

167
167
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

374
374
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

533
533
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

696
696
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

345
345
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

287
287
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1090
1090
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

490
490
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

339
339

Meer sportnieuws