Dosis geluk bezorgt Moeskroen gouden zege tegen mak Standard

213
Dosis geluk bezorgt Moeskroen gouden zege tegen mak Standard

Heeft Moeskroen vandaag de strijd om de laatste plek in de Jupiler Pro League in een definitieve plooi gelegd? Het lijkt er alvast sterk op dat het lot van Waasland-Beveren bezegeld lijkt. Les Hurlus schoten vandaag geen enkele keer tussen de palen maar wonnen uiteindelijk toch van een matig Standard, dat ook nog eens zichzelf in de voet schoot.

Een paar dagen na de spraakmakende overwinning tegen Club Brugge, speelde Standard zijn laatste troeven uit in de strijd om Play-Off I. De Rouches hadden absoluut nood aan een zege om nog enige kans te maken op een plek bij de eerste vier. Geen sinecure want ook Les Hurlus moesten eigenlijk winnen om onderin weg te geraken. Xadas kreeg een basisplaats bij de thuisploeg, Carcela stond er opnieuw in bij de bezoekers.
Rouches morsen met de kansen en schieten zichzelf in de voet
Standard opende sterk op Le Cannonier en had het betere van het spel in de openingsfase. Na een paar minuten spelen kopte Klauss de eerste mogelijk voor de Rouches niet zo ver voorlangs. Moeskroen herstelde nadien het evenwicht maar slaagde er voorlopig niet in om gevaarlijk te worden. Halfweg de eerste periode vond Muleka de sterke Koffi op zijn weg en op het halfuur kopte Klauss voorlangs. De bezoekers verdienden eigenlijk een voorsprong maar moesten halfweg uiteindelijk met een achterstand gaan rusten. Op een paar minuten van het einde tikte Bodart de bal ongelukkig tegen Siquet en die verdween pardoes in doel: 1-0 voor Moeskroen. Een zeer gevleide maar voorlopig uiterst belangrijke voorsprong voor Les Hurlus.

Siquet werkt de bal ongelukkig in eigen doel en zo moet Standard halfweg wederom achtervolgen.
Na donderpreek bonkt Standard stevig maar tevergeefs op de deur
De Rouches kwamen al na een paar minuten rusten terug op het veld en kregen dan nog een donderpreek van een duidelijk zeer ontevreden Leye. De bezoekers begonnen alvast gemotiveerd met een schot van Siquet dat hoog over vloog en een kopbal van Klauss die slecht gericht was. Standard duwde stevig op het gaspedaal en iets voor het uur moest Koffi een harde knal van Raskin uit de hoek halen. Moeskroen kon amper nog dreigen maar hield voorlopig wel stand en leek op weg naar een gouden driepunter in de strijd om het behoud. Op dik vijf minuten van het einde kreeg de thuisploeg op een counter één van zijn enige kansen maar Olinga trapte voorlangs. Moeskroen hield de voorsprong vast en maakte een einde aan de laatste ambities van Standard richting Play-Off I. Zelf doet het een gouden zaak en wipt het voorlopig over Cercle Brugge naar een veilige plek, Nicky Hayen en co zagen het thuis met lede ogen aan. Leye en co moeten alles op de beker zetten en lijken zelfs Play-Off II te missen, toch een serieuze blamage voor Standard.
Scoreverloop:
1-0 (37') ed Siquet

LEES OOK: Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Is het lot van Waasland-Beveren bezegeld?

Meest recent

Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

24
24
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

34
34
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

158
158
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

85
85
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

66
66
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

64
64
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

192
192
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

116
116
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

231
231
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

173
173
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

154
154
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

147
147
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

112
112
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

205
205
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

264
264
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

92
92
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

127
127
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

102
102
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

20
20
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

26
26
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

89
89
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

243
243
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

133
133
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

117
117

Meer sportnieuws