Dosis geluk bezorgt Moeskroen gouden zege tegen mak Standard

213
Dosis geluk bezorgt Moeskroen gouden zege tegen mak Standard

Heeft Moeskroen vandaag de strijd om de laatste plek in de Jupiler Pro League in een definitieve plooi gelegd? Het lijkt er alvast sterk op dat het lot van Waasland-Beveren bezegeld lijkt. Les Hurlus schoten vandaag geen enkele keer tussen de palen maar wonnen uiteindelijk toch van een matig Standard, dat ook nog eens zichzelf in de voet schoot.

Een paar dagen na de spraakmakende overwinning tegen Club Brugge, speelde Standard zijn laatste troeven uit in de strijd om Play-Off I. De Rouches hadden absoluut nood aan een zege om nog enige kans te maken op een plek bij de eerste vier. Geen sinecure want ook Les Hurlus moesten eigenlijk winnen om onderin weg te geraken. Xadas kreeg een basisplaats bij de thuisploeg, Carcela stond er opnieuw in bij de bezoekers.
Rouches morsen met de kansen en schieten zichzelf in de voet
Standard opende sterk op Le Cannonier en had het betere van het spel in de openingsfase. Na een paar minuten spelen kopte Klauss de eerste mogelijk voor de Rouches niet zo ver voorlangs. Moeskroen herstelde nadien het evenwicht maar slaagde er voorlopig niet in om gevaarlijk te worden. Halfweg de eerste periode vond Muleka de sterke Koffi op zijn weg en op het halfuur kopte Klauss voorlangs. De bezoekers verdienden eigenlijk een voorsprong maar moesten halfweg uiteindelijk met een achterstand gaan rusten. Op een paar minuten van het einde tikte Bodart de bal ongelukkig tegen Siquet en die verdween pardoes in doel: 1-0 voor Moeskroen. Een zeer gevleide maar voorlopig uiterst belangrijke voorsprong voor Les Hurlus.

Siquet werkt de bal ongelukkig in eigen doel en zo moet Standard halfweg wederom achtervolgen.
Na donderpreek bonkt Standard stevig maar tevergeefs op de deur
De Rouches kwamen al na een paar minuten rusten terug op het veld en kregen dan nog een donderpreek van een duidelijk zeer ontevreden Leye. De bezoekers begonnen alvast gemotiveerd met een schot van Siquet dat hoog over vloog en een kopbal van Klauss die slecht gericht was. Standard duwde stevig op het gaspedaal en iets voor het uur moest Koffi een harde knal van Raskin uit de hoek halen. Moeskroen kon amper nog dreigen maar hield voorlopig wel stand en leek op weg naar een gouden driepunter in de strijd om het behoud. Op dik vijf minuten van het einde kreeg de thuisploeg op een counter één van zijn enige kansen maar Olinga trapte voorlangs. Moeskroen hield de voorsprong vast en maakte een einde aan de laatste ambities van Standard richting Play-Off I. Zelf doet het een gouden zaak en wipt het voorlopig over Cercle Brugge naar een veilige plek, Nicky Hayen en co zagen het thuis met lede ogen aan. Leye en co moeten alles op de beker zetten en lijken zelfs Play-Off II te missen, toch een serieuze blamage voor Standard.
Scoreverloop:
1-0 (37') ed Siquet

LEES OOK: Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Is het lot van Waasland-Beveren bezegeld?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

38
38
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

63
63
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

9
9
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

38
38
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

20
20
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

88
88
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

49
49
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

370
370
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

84
84
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

60
60
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

152
152
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

285
285
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

98
98
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

328
328
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

152
152
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws