Club haalt nieuw goudhaantje bij de A-kern

door
Club haalt nieuw goudhaantje bij de A-kern

Hoewel hij een aantal coronagevallen recupereert voor de kwarfinale van de Croky Cup tegen Standard, nam de eveneens herstelde Philippe Clement toch het zekere voor het onzekere. Zo dook er een nieuwe naam op in de 22-koppige selectie.

Daar wordt door de blessure van Bas Dost niet alleen de Venezolaanse spits Daniel Pérez opnieuw overgeheveld vanuit Club NXT, maar is ook Belgisch jeugdinternational Noah Mbamba voor het eerst van de partij. Het 16-jarige toptalent, een polyvalente verdediger die tevens op het middenveld uit de voeten kan, werd vorige zomer weggeplukt uit de opleiding van Genk. In januari volgde de stap naar het B-elftal, waar hij sindsdien in een beperkt aantal optredens meteen al een uiterst goede indruk naliet. Recent mocht de youngster daarom reeds een nieuw contract ondertekenen.

Nu mag Mbamba dus mee met de grote jongens, hoewel daar met Stefano Denswil en Matej Mitrovic twee verdedigers weer present tekenen. Door de afwezigheid van Mats Rits mag de jonkie desalniettemin toch hopen op een invalbeurt. Indien hij werkelijk tussen de lijnen komt, breekt Mbamba alvast een Brugs record. Met zijn 16 jaar en net geen twee maanden stoot hij dan immers doelman Sven Dhoest (17 jaar, 4 maanden en 19 dagen) van de troon als jongste debutant in de 21ste eeuw. Ook het all-time record van Yves Audoor (16 jaar en 10 maanden in 1984) zou zo verpulverd worden.

UPDATE 05/03

Tot een invalbeurt en een record (voorlopig althans) kwam het op donderdag niet voor de 16-jarige Noah Mbamba, maar daags nadien krijgt hij alsnog fantastisch nieuws. Want zo meldt Club Brugge via haar officiële kanalen dat de talentvolle verdediger - die dus ook als middenvelder zijn streng kan trekken – nu permanent deel zal uitmaken van de A-kern. Het lijkt er dus stevig op dat we Mbamba binnenkort een eerste keer aan het werk zullen zien bij de grote jongens.

LEES OOK: Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

Maakt hij weldra al zijn debuut?

Meest recent

KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

31
31
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

93
93
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

154
154
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

174
174
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

470
470
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

57
57
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

223
223
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

41
41
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

88
88
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

121
121
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

171
171
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

540
540
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

313
313
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

208
208
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

417
417
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

278
278
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

269
269
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

270
270
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

638
638
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

194
194
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

134
134
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

68
68
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

56
56
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

38
38
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

166
166

Meer sportnieuws