Club haalt nieuw goudhaantje bij de A-kern

door
Club haalt nieuw goudhaantje bij de A-kern

Hoewel hij een aantal coronagevallen recupereert voor de kwarfinale van de Croky Cup tegen Standard, nam de eveneens herstelde Philippe Clement toch het zekere voor het onzekere. Zo dook er een nieuwe naam op in de 22-koppige selectie.

Daar wordt door de blessure van Bas Dost niet alleen de Venezolaanse spits Daniel Pérez opnieuw overgeheveld vanuit Club NXT, maar is ook Belgisch jeugdinternational Noah Mbamba voor het eerst van de partij. Het 16-jarige toptalent, een polyvalente verdediger die tevens op het middenveld uit de voeten kan, werd vorige zomer weggeplukt uit de opleiding van Genk. In januari volgde de stap naar het B-elftal, waar hij sindsdien in een beperkt aantal optredens meteen al een uiterst goede indruk naliet. Recent mocht de youngster daarom reeds een nieuw contract ondertekenen.

Nu mag Mbamba dus mee met de grote jongens, hoewel daar met Stefano Denswil en Matej Mitrovic twee verdedigers weer present tekenen. Door de afwezigheid van Mats Rits mag de jonkie desalniettemin toch hopen op een invalbeurt. Indien hij werkelijk tussen de lijnen komt, breekt Mbamba alvast een Brugs record. Met zijn 16 jaar en net geen twee maanden stoot hij dan immers doelman Sven Dhoest (17 jaar, 4 maanden en 19 dagen) van de troon als jongste debutant in de 21ste eeuw. Ook het all-time record van Yves Audoor (16 jaar en 10 maanden in 1984) zou zo verpulverd worden.

UPDATE 05/03

Tot een invalbeurt en een record (voorlopig althans) kwam het op donderdag niet voor de 16-jarige Noah Mbamba, maar daags nadien krijgt hij alsnog fantastisch nieuws. Want zo meldt Club Brugge via haar officiële kanalen dat de talentvolle verdediger - die dus ook als middenvelder zijn streng kan trekken – nu permanent deel zal uitmaken van de A-kern. Het lijkt er dus stevig op dat we Mbamba binnenkort een eerste keer aan het werk zullen zien bij de grote jongens.

LEES OOK: Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Maakt hij weldra al zijn debuut?

Meest recent

KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

2
2
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

69
69
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

85
85
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

429
429
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

202
202
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

172
172
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

71
71
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

179
179
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

66
66
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

171
171
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

128
128
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

118
118
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

283
283
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

300
300
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

506
506
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

209
209
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

280
280
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

115
115
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

227
227
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

153
153
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

131
131
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

410
410
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

469
469
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

400
400
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

93
93

Meer sportnieuws