Club haalt nieuw goudhaantje bij de A-kern

481 stemmen
Club haalt nieuw goudhaantje bij de A-kern

Hoewel hij een aantal coronagevallen recupereert voor de kwarfinale van de Croky Cup tegen Standard, nam de eveneens herstelde Philippe Clement toch het zekere voor het onzekere. Zo dook er een nieuwe naam op in de 22-koppige selectie.

Daar wordt door de blessure van Bas Dost niet alleen de Venezolaanse spits Daniel Pérez opnieuw overgeheveld vanuit Club NXT, maar is ook Belgisch jeugdinternational Noah Mbamba voor het eerst van de partij. Het 16-jarige toptalent, een polyvalente verdediger die tevens op het middenveld uit de voeten kan, werd vorige zomer weggeplukt uit de opleiding van Genk. In januari volgde de stap naar het B-elftal, waar hij sindsdien in een beperkt aantal optredens meteen al een uiterst goede indruk naliet. Recent mocht de youngster daarom reeds een nieuw contract ondertekenen.

Nu mag Mbamba dus mee met de grote jongens, hoewel daar met Stefano Denswil en Matej Mitrovic twee verdedigers weer present tekenen. Door de afwezigheid van Mats Rits mag de jonkie desalniettemin toch hopen op een invalbeurt. Indien hij werkelijk tussen de lijnen komt, breekt Mbamba alvast een Brugs record. Met zijn 16 jaar en net geen twee maanden stoot hij dan immers doelman Sven Dhoest (17 jaar, 4 maanden en 19 dagen) van de troon als jongste debutant in de 21ste eeuw. Ook het all-time record van Yves Audoor (16 jaar en 10 maanden in 1984) zou zo verpulverd worden.

UPDATE 05/03

Tot een invalbeurt en een record (voorlopig althans) kwam het op donderdag niet voor de 16-jarige Noah Mbamba, maar daags nadien krijgt hij alsnog fantastisch nieuws. Want zo meldt Club Brugge via haar officiële kanalen dat de talentvolle verdediger - die dus ook als middenvelder zijn streng kan trekken – nu permanent deel zal uitmaken van de A-kern. Het lijkt er dus stevig op dat we Mbamba binnenkort een eerste keer aan het werk zullen zien bij de grote jongens.

LEES OOK: 'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Maakt hij weldra al zijn debuut?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

34
34
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

32
32
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

59
59
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

43
43
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

47
47
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

135
135
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

262
262
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

923
923
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

209
209
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

100
100
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

202
202
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

581
581
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

586
586
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

436
436
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1024
1024
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

486
486
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws