Club haalt nieuw goudhaantje bij de A-kern

door
Club haalt nieuw goudhaantje bij de A-kern

Hoewel hij een aantal coronagevallen recupereert voor de kwarfinale van de Croky Cup tegen Standard, nam de eveneens herstelde Philippe Clement toch het zekere voor het onzekere. Zo dook er een nieuwe naam op in de 22-koppige selectie.

Daar wordt door de blessure van Bas Dost niet alleen de Venezolaanse spits Daniel Pérez opnieuw overgeheveld vanuit Club NXT, maar is ook Belgisch jeugdinternational Noah Mbamba voor het eerst van de partij. Het 16-jarige toptalent, een polyvalente verdediger die tevens op het middenveld uit de voeten kan, werd vorige zomer weggeplukt uit de opleiding van Genk. In januari volgde de stap naar het B-elftal, waar hij sindsdien in een beperkt aantal optredens meteen al een uiterst goede indruk naliet. Recent mocht de youngster daarom reeds een nieuw contract ondertekenen.

Nu mag Mbamba dus mee met de grote jongens, hoewel daar met Stefano Denswil en Matej Mitrovic twee verdedigers weer present tekenen. Door de afwezigheid van Mats Rits mag de jonkie desalniettemin toch hopen op een invalbeurt. Indien hij werkelijk tussen de lijnen komt, breekt Mbamba alvast een Brugs record. Met zijn 16 jaar en net geen twee maanden stoot hij dan immers doelman Sven Dhoest (17 jaar, 4 maanden en 19 dagen) van de troon als jongste debutant in de 21ste eeuw. Ook het all-time record van Yves Audoor (16 jaar en 10 maanden in 1984) zou zo verpulverd worden.

UPDATE 05/03

Tot een invalbeurt en een record (voorlopig althans) kwam het op donderdag niet voor de 16-jarige Noah Mbamba, maar daags nadien krijgt hij alsnog fantastisch nieuws. Want zo meldt Club Brugge via haar officiële kanalen dat de talentvolle verdediger - die dus ook als middenvelder zijn streng kan trekken – nu permanent deel zal uitmaken van de A-kern. Het lijkt er dus stevig op dat we Mbamba binnenkort een eerste keer aan het werk zullen zien bij de grote jongens.

LEES OOK: Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Maakt hij weldra al zijn debuut?

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

39
39
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

52
52
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

31
31
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

201
201
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

114
114
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

387
387
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

153
153
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

191
191
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

426
426
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

666
666
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

301
301
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

651
651
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

363
363
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

576
576
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

525
525
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

259
259
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

422
422
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

571
571
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

152
152
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

324
324
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

193
193

Meer sportnieuws