Club haalt nieuw goudhaantje bij de A-kern

481 stemmen
Club haalt nieuw goudhaantje bij de A-kern

Hoewel hij een aantal coronagevallen recupereert voor de kwarfinale van de Croky Cup tegen Standard, nam de eveneens herstelde Philippe Clement toch het zekere voor het onzekere. Zo dook er een nieuwe naam op in de 22-koppige selectie.

Daar wordt door de blessure van Bas Dost niet alleen de Venezolaanse spits Daniel Pérez opnieuw overgeheveld vanuit Club NXT, maar is ook Belgisch jeugdinternational Noah Mbamba voor het eerst van de partij. Het 16-jarige toptalent, een polyvalente verdediger die tevens op het middenveld uit de voeten kan, werd vorige zomer weggeplukt uit de opleiding van Genk. In januari volgde de stap naar het B-elftal, waar hij sindsdien in een beperkt aantal optredens meteen al een uiterst goede indruk naliet. Recent mocht de youngster daarom reeds een nieuw contract ondertekenen.

Nu mag Mbamba dus mee met de grote jongens, hoewel daar met Stefano Denswil en Matej Mitrovic twee verdedigers weer present tekenen. Door de afwezigheid van Mats Rits mag de jonkie desalniettemin toch hopen op een invalbeurt. Indien hij werkelijk tussen de lijnen komt, breekt Mbamba alvast een Brugs record. Met zijn 16 jaar en net geen twee maanden stoot hij dan immers doelman Sven Dhoest (17 jaar, 4 maanden en 19 dagen) van de troon als jongste debutant in de 21ste eeuw. Ook het all-time record van Yves Audoor (16 jaar en 10 maanden in 1984) zou zo verpulverd worden.

UPDATE 05/03

Tot een invalbeurt en een record (voorlopig althans) kwam het op donderdag niet voor de 16-jarige Noah Mbamba, maar daags nadien krijgt hij alsnog fantastisch nieuws. Want zo meldt Club Brugge via haar officiële kanalen dat de talentvolle verdediger - die dus ook als middenvelder zijn streng kan trekken – nu permanent deel zal uitmaken van de A-kern. Het lijkt er dus stevig op dat we Mbamba binnenkort een eerste keer aan het werk zullen zien bij de grote jongens.

LEES OOK: Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Maakt hij weldra al zijn debuut?

Meest recent

"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

0
0
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

34
34
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

53
53
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

180
180
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

283
283
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

41
41
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

133
133
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

224
224
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

727
727
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

104
104
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

268
268
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

154
154
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

564
564
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

516
516
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

155
155
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

326
326
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

48
48
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

208
208
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

501
501
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

656
656
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

64
64
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

152
152
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

409
409
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58

Meer sportnieuws